Pierwszy "słodki poniedziałek" w naszej szkole za nami!

Za to konto Rady Rodziców nieźle zasilone.
Dochód ze sprzedaży ciastek w kwocie 490 zł przeznaczony jest na Radę Rodziców Szkoły w Jerzmanowicach !!!
Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejny "Słodki Poniedziałek", który organizujemy 7 stycznia 2018 r.

Przepis na sukces
Program profilaktyczny

21 listopada gościliśmy w naszej szkole twórców programu profilaktycznego opracowanego przez młodych - dla młodych, a mianowicie rapera Jakuba Nowak "Anatom" oraz podróżnika i pisarza Bartłomieja Krakowiak.
           Uczniowie klas 7-8 i 3 gimnazjum ochoczo wzięli udział w niecodziennym spotkaniu, wsłuchując się w historię życia i świadectwa młodych profilaktyków. Goście opowiadali o własnych i bardzo trudnych doświadczeniach z lat młodzieńczych. Zwracali uwagę na konsekwencje destruktywnych wyborów. Determinacja, walka o siebie oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne życie oraz nauka asertywności pozwoliła im osiągnąć sukces.
           Na zakończenie prowadzący wykonali dla uczniów krótki hip-hopowy występ, w ten sposób podsumowali spotkanie.

Wycieczka do Londynu

W dniach 12-17 listopada 39 uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę do Londynu. Piękna pogoda towarzyszyła nam w poznawaniu największych zabytków kultury, sztuki oraz nauki angielskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić jedne z najsławniejszych muzeów na świecie – British Museum i Madame Tussaud’s oraz główne zabytki Londynu – katedrę św. Pawła oraz Tower of London, gdzie znajdują się skarby korony królewskiej. Byliśmy pod Pałacem Buckingham, gdzie mieliśmy okazję obserwować paradę konną. Podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye, postawiliśmy stopy na południku 0 w Greenwich, płynęliśmy statkiem po Tamizie, jechaliśmy sławnym czerwonym dwupiętrowym autobusem (double-deckerem), który był ... żółty:) Mieliśmy okazję porozmawiać z mieszkańcami Londynu u których mieszkaliśmy, a także doskonaliliśmy angielski przy okazji zakupów. Słowem atrakcji było moc, a tę wyprawę na pewno zapamiętamy do końca życia!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pod hasłem „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W ramach IX edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" uczniowie kl.I-VI i gimnazjum, wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".
Oto zwycięzcy:

Szkoła Podstawowa kl. I-III
I miejsce – Rozalia Serafin kl.1a
II miejsce – Alicja Sieradzka kl.3a

Szkoła Podstawowa kl. IV-VI
I miejsce – Milena Nowińska kl. 5a, Fabian Fiba kl. 5a
II miejsce – Kamila Sarota kl. 5a
III miejsce – Gaja Boniakowska kl. 5a
Wyróżnienia: Aleksandra Chochół i Pola Lalik z kl. 5a

Gimnazjum: I miejsce – Weronika Baranek kl. 3b

Drodzy Rodzice i Bliscy naszych Uczniów i Absolwentów
Przyjaciele Szkoły,
zwracamy się z gorącą prośbą poparcia kandydatury naszej Szkoły w programie wspierania bibliotek "Tysiąc powodów by czytać".
Nasi uczniowie wykonali przepiękne plakaty promujące czytelnictwo,
wysłaliśmy je na adres organizatora konkursu i zakwalifikowaliśmy się do ścisłego grona szkół finalistów.
Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, głosów nauczycieli, rodziców, przyjaciół Szkoły.
Walczymy o 25 000 zł dla naszej szkolnej biblioteki, możemy wybrać tytuły 1000 książek!
Jak Państwo widzicie, stawka warta zachodu.
Prosimy o głosowanie każdego dnia od 01.10 do 21.10.2018r.
Potrzebujemy tysięcy głosów.

Link do bezpośredniego głosowania w programie "1000 powodów by czytać":
www.empik.com/biblioteki

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!

VII Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów do Kalwarii Zebrzydowskiej

2 października uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ósmoklasiści wzięli udział w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Gimnazjalistów do Kalwarii Zebrzydowskiej. Młodzi dziękowali za dar Bierzmowania i prosili o mądrość w wyborze nowej szkoły. Z naszej szkoły uczestniczyło w tym spotkaniu 44 osoby.

Eucharystii odprawianej przez księży i dyrektora Wydziału Katechetycznego, ks. Michała Bordę, przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Ksiądz Biskup w swojej homilii zwrócił uwagę na moc modlitwy różańcowej. Zachęcał młodych do częstego zwracania się do Maryi poprzez tą niezwykłą modlitwę. Ona w trudnych momentach może być lekarstwem i siłą która zmienia bieg historii.

Na zakończenie spotkania uczestnicy włączyli się w Akt Zawierzenia Maryi, jak pamiątkę otrzymali wydany przez diecezję Parafialny przewodnik ekologiczny "Ziemia dobrem wspólnym". Młodzież zwiedziła również Centrum Jana Pawła II - miejsce poświęcone życiu i twórczości papieża Jana Pawła II. Centrum pełni funkcje wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat Karola Wojtyły.

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W narodowym spotkaniu z Przedwiośniem, zorganizowanym 7 września o godzinie 17:00 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach wzięli udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Czytanie fragmentów powieści rozpoczęli uczniowie z naszej szkoły, którzy dodatkowo uatrakcyjnili czytanie prezentując się w strojach z epoki, co zapewne pomogło w wysłuchaniu i zrozumieniu rodzajowej powieści o polskiej szlachcie. Spotkanie uzupełnione zostało prezentacją na temat obrazu odradzającej się Polski po latach niewoli w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

ODWIEDZIN:

4.10.45 - 11.30
5.11.50 - 12.35
6.12.50 - 13.35
7.13.45 - 14.30
8.14.40 - 15.25

6:55Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna -> Szkoła
6.55Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, Gotkowice Remiza, Gotkowice Kaplica, Saspów Wymysłów, Sąspów Sklep, Sąspów Kiełtyka
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni
7:35Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice Ul. Centralna.
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej

12:45Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:45Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego