Przedszkole
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2017 / 2018


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MOJE PRZEDSZKOLE”          Jury w składzie: pani Izabella Filipowska – Krzystanek, pani Agata Sarota oraz pani Agnieszka Woszczek wyłoniły zwycięzców konkursu w dwóch kategoriach:

6-ciolatki:
I miejsce – Jagoda Pabisek, Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach
II miejsce – Julia Kozera, Niepubliczne Przedszkole „SKRZAT” w Jerzmanowicach
III miejsce – Rafał Kurek, Przedszkole Samorządowe oddział w Łazach
III miejsce – Hanna Piwowarczyk, Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach

WYRÓŻNIENIA:
Rozalia Serafin – Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach
Stanisław Jurasz – Niepubliczne Przedszkole „SKRZAT” w Jerzmanowicach
Franciszek Wiatr – Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach
Amelia Rogóż – Niepubliczne Przedszkole „SKRZAT” w Jerzmanowicach

4-latki i 5-latki:
I miejsce – Magdalena Pogan, Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach
II miejsce – Wojciech Gacal, Przedszkole Samorządowe oddział w Szklarach
III miejsce – Zofia Szlachta, Niepubliczne Przedszkole „SKRZAT” w Jerzmanowicach

WYRÓŻNIENIA:
Dawid Synowski – Przedszkole Samorządowe oddział w Łazach
Milena Urbaniak – Niepubliczne Przedszkole „SKRZAT” w Jerzmanowicach
Anita Tucharz – Niepubliczne Przedszkole „SKRZAT” w Jerzmanowicach

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za dostarczone prace i udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom ;-)
Zainteresowane przedszkola powiadomimy telefonicznie gdzie i kiedy odbędzie się wręczenie nagród. Informacja ta będzie również umieszczona na naszej stronie internetowej.
Do zobaczenia!Konkurs „Szopka bożonarodzeniowa
w tradycji chrześcijańskiej”

          Nasi uczniowie jak co roku przygotowali swoje prace na XVI edycję konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Parafię św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie. Z naszej szkoły wykonano 20 prac. Różnorodność materiałów wykorzystanych do przygotowania szopek sprawiła, że każda z nich była oryginalna i pomysłowa. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, a przede wszystkim dzieciom za zaangażowanie w przygotowaniu szopek.

A oto wyniki:
Komisja Konkursowa XVI edycji konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” Przyznała następujące nagrody
- Nagrodę specjalną ufundowaną przez Proboszcza Parafii Św. Trójcy księdza Dziekana Andrzeja Stępnia dla:
Filipa Kozłowskiego, ucznia klasy 4 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach

W kategorii klas 0 – I komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I:
Julia Okrajni, uczennica klasy 0 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
Miejsce III:
Sara Furman, uczennica klasy 1 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Wyróżnienia:
Nikola Tarnawska, uczennica klasy 1 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,

W kategorii klas II - III komisja przyznała następujące nagrody:
Wyróżnienia:
Alicja Sieradzka, uczennica klasy 2, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Alicja Okrajni, uczennica klasy 3, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,

W kategorii klas IV - VII komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I
Kalina Krzywda, uczennica klasy 5, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Wyróżnienia:
Mateusz Marek, uczeń klasy 5, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Oliwia Spyt, uczennica klasy 6, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,Śniadanie daje moc


REGULAMIN KONKURSU pt. ”OZDOBA CHOINKOWA”

Regulamin   Pobierz plik =>   Spotkanie z siostrą Barbara Podgórską
pracującą w Nikaragui
oddział w Łazach Pomóżmy naszym Rówieśnikom w Nikaragui...          W naszym Zespole Szkół organizujemy pomoc dla Katolickiej Szkoły w Nikaragui, prowadzonej przez Siostry Karmelitanki Misjonarki.  W tym celu w szkole i w przedszkolu w grudniu 2017 r. odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy,   z którego dochód przeznaczony będzie na budowę instalacji elektrycznej w nikaraguańskiej szkole, liczącej ponad 1400 uczniów.   Szkoła ta leży 13 km od stolicy Managua. Dzieci i młodzież uczy się w klasach 55 osobowych. Uczniowie sami w niej sprzątają i   przygotowują posiłki. O trudnym życiu w Nikaragui opowiadała nam Siostra Barbara Podgórska, która pracowała w tej szkole przez kilka miesięcy.   Każdy z nas może pomóc uczniom w biednej Nikaragui przez udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Jak to zrobić?   Można wykonać ozdobę świąteczną, przynieść ją do szkoły do końca listopada 2017 i przeznaczyć na kiermasz.   Można przyjść do szkoły lub przedszkola i zakupić dekoracje świąteczne (bombki, zabawki na choinkę, stroiki...) w czasie trwania kiermaszu.   Kiermasz będzie trwał przez cały miesiąc w przedszkolu, a przez pierwszy tydzień, tj. 4-8 grudnia w szkole.   Można ofiarować dowolną kwotę do puszki z napisem "Pomagamy Szkole w Nikaragui". Puszka będzie wystawiona  w przedszkolu.   Można wpłacić dowolna sumę na konto:

Karmelitanki Misjonarki
PKO SA O/Kraków
28 1240 4533 1111 0000 5429 2286
z dopiskiem "Nikaragua"

Wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Sympatyków naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udział w akcji "Pomóżmy naszym Rówieśnikom w Nikaragui..."
Teresa SieradzkaWarsztaty kulinarne dla dzieci
„Śniadanie daje moc”
oddział w Łazach

          24 listopada zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu warsztaty kulinarne pod nazwą ” Śniadanie daje moc”, w wyniku których powstały małe, kulinarne dzieła sztuki. Dzieci wykonały smaczne , zdrowe kanapki w prawdziwie bajkowych kształtach. Na talerzykach zagościły pieski, zajączki , biedronki, małpki, motyle. Wspólne działania kulinarne były okazją do dobrej zabawy, podjadania zdrowych produktów. Warsztaty dostarczyły dzieciom wiele radości oraz zachęciły je do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może tez ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować.
/MGTeatrzyk - "Prawdziwy skarb"
oddział w JerzmanowicachPrzedstawienie teatralne - "Prawdziwy skarb"
oddział w Łazach

          24 listopada pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach na spektakl w wykonaniu Teatru Eden pt. „Prawdziwy Skarb”. Była to znana przypowieść z Pisma Świętego o Synu Marnotrawnym. Młodszy syn postanawia pewnego dnia wyruszyć do miasta w poszukiwaniu prawdziwego skarbu. Szybko wydaje ofiarowane przez ojca pieniądze, próbuje kupić sobie nawet przyjaźń. Zostaje jednak oszukany. Wraca do domu i przeprasza ojca za swoja lekkomyślność. Aktorzy udowodnili nam ,że prawdziwym skarbem jest rodzina i miłość i nie zastąpią ich żadne rozrywki i pieniądze.
/MG
Występy artystów cyrkowych
oddział w Łazach

           23 listopada pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach na występy artystów cyrkowych które zostały zasponsorowane z budżetu Urzędu Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Wszystkie przedszkolaki z zapartym tchem śledziły występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał m.in. pokaz żonglerki i akrobacji. Artyści zaprosili także nasze przedszkolaki do wspólnych występów. Dzieci doskonale się bawiły i nagrodziły artystów gromkimi brawami.
/MGWystęp cyrkowy
oddział w JerzmanowicachAndrzejki w przedszkolu
oddział w Łazach

          22 listopada w naszym przedszkolu odbyły się andrzejkowe wróżby i zabawy. Dzieci poznały zwyczaje i obrzędy andrzejkowe. Nie zabrakło radosnych zabaw i wróżb, dzięki którym dzieci mogły poznać swoją przyszłość .Były następujące zabawy:„Moja sympatia”, „Mój zawód w przyszłości”, "Symbole”, „Kolory”, ”Buty” itp. W przerwach między wróżbami dzieci tańczyły przy muzyce w parach, w kole. W czasie zabaw panowała wesoła i radosna atmosfera. Wróżby przeplatane były słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.
/MG
Wycieczka do pracowni artystycznej ARMAR w Bęble
oddział w Jerzmanowicach

          20 listopada przedszkolaki z Jerzmanowic wybrały się na wycieczkę do wytwórni bombek ARMAR, która ma swą siedzibę w Bęble. Dzieci miały możliwość zaprojektowania własnej bombki i zabrania jej do domu. Po za tym poznały produkcję bombek od „podszewki”. Począwszy od topienia szkła, projektowania i wykonania odlewu na formę, poprzez malowanie i ozdabianie misternych dzieł sztuki. Dzieci podziwiały różnorodne, bogate w niepowtarzające się wzory ozdoby choinkowe na hali produkcyjnej oraz w sklepie firmowym ARMARu.


Wycieczka do fabryki bombek
oddział w Łazach

          16 listopada udaliśmy się na wycieczkę do fabryki bombek w miejscowości Bębło . Dzieci poznały cały proces produkcji bombek, miały możliwość obejrzenia różnych pomieszczeń, w których np. suszy się bombki lub srebrzy je tlenkiem srebra, jednakże największą atrakcją były dla nich zajęcia, podczas których mogły samodzielnie pomalować własną bombkę. Dziecięce bombki były potem suszone, pakowane do pudełek i rozdawane ich właścicielom. Każde dziecko wyszło z fabryki z szerokim uśmiechem i z własnoręcznie wykonaną bombką. Dzień ten był dla wszystkich pełen wrażeń. Dzieci wróciły zadowolone, czego dowodem były ich relacje w drodze powrotnej.
/MG
Wyjście do apteki - 14.11.2017
oddział w Łazach
          Dzisiejszego dnia postanowiliśmy dowiedzieć się na czym polega praca farmaceuty. W tym celu wybraliśmy się do pobliskiej apteki. Na miejscu Panie oprowadziły nas po aptece, jej zapleczu, magazynie i pracowni. Opowiedziały nam jak wygląda ich praca. Mogliśmy porozmawiać na temat różnych rodzajów lekarstw dla dzieci oraz przyglądaliśmy się w jaki sposób przygotowuje się maści. Na zakończenie poczęstowano nas pysznymi lizakami oraz otrzymaliśmy kolorowe gazetki.
/MG


Warsztaty kulinarne
oddział w Łazach

          W naszym przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty kulinarne aby dzieci kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznawały zasady prawidłowego odżywiania się, które są niezbędne w dorosłym życiu. Dzięki takim zajęciom przedszkolaki kształcą umiejętność współpracy w grupie, czerpią radość ze wspólnego przygotowywania posiłków oraz doskonalą umiejętność samodzielnego przygotowywania prostych potraw. Uczą się pieczenia prostych ciast, ciasteczek, oraz doskonalą umiejętności nakrywania do stołu, ozdabiania go a także kulturalnego zachowywania się przy nim. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi. Te warsztaty to również fascynująca podróż do świata smaków, zapachów i kolorów.
/MG
Święto Odzyskania Niepodległości
oddział w ŁazachRegulamin konkursu plastycznego
„MOJE PRZEDSZKOLE”

Regulamin   Pobierz plik =>   OGŁOSZENIE


W dniu 14 listopada 2017r. (wtorek)
o godz. 17:00
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
odbędzie się zebranie
rodziców dzieci uczęszczających
do przedszkola w Jerzmanowicach
i oddziału w Łazach.Wyjście pod pomnik w Łazach
oddział w Łazach

          2 listopada wybraliśmy się pod pomnik upamiętniający ofiary pacyfikacji wsi Łazy. Odmówiliśmy modlitwę i zapaliliśmy znicze. Rozmawialiśmy na temat tego dnia oraz jego znaczenia w życiu każdej rodziny.
/MG
Bal wszystkich świętych
oddział w JerzmanowicachUrodziny w przedszkolu
oddział w ŁazachTeatrzyk w przedszkolu
oddział w Łazach

          31 października w naszym przedszkolu gościł Teatr lalek "Bajka" , który zaprezentował nam bajkę"Cenne rady". Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Bajka ta nauczyła nas również, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy m.in. małej Kózki, Pawia, Małgosi, Policjanta i innych postaci.
/MG
„Cenne rady”
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Dnia 31.10.2017r. odwiedził nasze przedszkole Teatr Lalek „Bajka” z Nowego Sącza. Teatr ten pracuje na własnych scenariuszach. Podczas teatrzyku dzieci uczyły się, jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców, lub opiekunów. Dzieci były również upominane, aby nie ufały obcym osobom, nie nawiązywały z nimi znajomości, nie przyjmowały od nich prezentów.Dzień warzywny
Przedszkole w Jerzmanowicach

          W dniu dzisiejszym odbyła się pogadanka na temat warzyw. Dzieci dowiedziały się, jaki witaminki mieszkają w poszczególnych warzywach. Przypomniały sobie piramidę żywieniową, poznały wybrane warzywa oraz ich właściwości zdrowotne. Dzieci chętnie opisywały wygląd i kolorystykę poszczególnych warzyw. Warzywne zagadki spotkały się z dużym entuzjazmem dzieci. Na koniec przedszkolaki chętnie degustowały marchewkę, ogórka, kalarepę, paprykę przy okazji określając ich smak.


Przedstawienie tatralne "Plastusiowy pamiętnik"
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Dzisiaj wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. W kinie Kijów przedstawienie teatralne zaprezentował Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. „Plastusiowy pamiętnik” to spektakl oparty na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Dzieci z uwagą oglądały przedstawienie. Dzięki wyobraźni przenieśliśmy się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń, gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. W nim mały ludzik z plasteliny mógł widzieć i słyszeć, jego domem był piórnik, a szkolne przybory rozrabiały w najlepsze. W raz z Plastusiem wtapialiśmy się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnym efektami. Spektakl wzbogaciła piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów.


Wizyta w Bibliotece Gminnej
oddział w Łazach

          25 października odwiedziliśmy Bibliotekę Gminną w Jerzmanowicach.Poznaliśmy pracę bibliotekarza, wygląd biblioteki i księgozbiór. Wysłuchaliśmy bajki „ Kolory jesieni”, śpiewaliśmy piosenkę „ Skaczące kasztanki” oraz bawiliśmy się kasztanami tworząc z nich różne, ciekawe kompozycje. Pani bibliotekarka zaproponowała nam też wiele zabaw ruchowych na dywanie.
/MG
Przedstawienie profilaktyczne
oddział w Łazach

          25.10.2017r. wybraliśmy się do Szkoły Podstawowej do Jerzmanowic na przedstawienie profilaktyczne "Przygody Technoludka". Akcja programu skupiała się wokół tytułowego Technoludka, który telefon, tablet i innego tego typu wynalazki przedkładał nad kontakty z ludźmi. Leśny Ludek nauczył Technoludka jak poprawnie zachowywać się w lesie oraz, że należy doceniać piękno przyrody, śpiew ptaków i wartości takie jak: przyjaźń, dobro i bezinteresowna pomoc, każdemu kto znajdzie się w potrzebie. Przedstawienie to nauczyło nas, że najnowocześniejsze zdobycze techniki są owszem ważne, ale nigdy nie należy zapominać o drugim człowieku i kontakcie z nim. To co zapamiętamy z przedstawienia to na pewno to, że najważniejszy w życiu jest drugi człowiek i żaden telefon, komputer, czy tablet go nie zastąpi.
/MG
„Przygody Technoludka” – 25.10.2017r.
Przedszkole w Jerzmanowicach

          W dniu dzisiejszym Agencja Artystyczna Arkadia z Krakowa przedstawiła nam szkolny program artystyczny pt. „Przygody Technoludka”. Akcja kręciła się wokół zwariowanego na punkcie elektronicznych gadżetów Technoludka, który telefon, tablet i inne wynalazki przekładał nad kontakty z ludźmi. Lecz, gdy znalazł się w nieznanym miejscu nie był w stanie sobie poradzić. Wówczas na swojej drodze spotkał Leśnego Ludka, który nie korzystał z elektronicznych gadżetów ale umiał nawiązywać przyjaźń i potrafił bezinteresownie pomagać, gdy ktoś był w potrzebie. Podczas przedstawienia dzieci przypomniały sobie numery alarmowe oraz, że najważniejszy w życiu jest drugi człowiek.


Plastusiowy pamiętnik –spektakl teatralny- 24.X.17
oddział w Łazach

          W dniu dzisiejszym wybraliśmy się na wycieczkę do kina Kijów w Krakowie na przedstawienie teatralne ”Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl ten pokazał nam ,że warto mieć przyjaciół , którzy nam pomogą. Tosia i Plastuś pokazali jak zdobywa się przyjaźń i życzliwość innych. Warto też ze sobą rozmawiać i być miłym kolegą. Zarozumiała lala Petronela zrozumiała to i wtedy zdobyła przyjaciół. Bardzo lubimy oglądać spektakle, gdyż przekazują nam wartościowe, godne do naśladowania postawy.
/MG
Dzień warzywny
oddział w Łazach

          W dniu 18.10.2017r. w przedszkolu odbył się ,,Dzień warzywny". W tym dniu przedszkolaki przyniosły różne warzywa min.: pomidory, ogórki, rzodkiewkę, paprykę, szczypiorek, sałatę., kukurydzę.Dzieci oglądały ich wygląd, porównywały kształt, kolor. Poznały znaczenie warzyw w życiu człowieka, ich wartości odżywcze. Wspólnie wykonały sałatkę warzywną. Degustacja sałatki nastąpiła w czasie obiadu.
/MG
91 Urodziny Kubusia Puchatka – 13.10.2017r.
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Kubuś Puchatek, jeden z najbardziej kultowych misiów obchodzi swoje urodziny 14 października niezmiennie od 1926r., gdy ukazała się pierwsza książka Alana Alexandra Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Słynny miś do dziś towarzyszy kolejnym pokoleniom najmłodszych czytelników. Z okazji jego urodzin dzieci przyniosły do przedszkola swoje własne Kubusie i jego przyjaciół. W tym dniu zapoznawały się z historią powstania Kubusia, wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki. Obowiązkowo czytaliśmy jedną z przygód misia a dzieci wykonywały dla niego piękne prezenty. Dużą niespodzianką dla dzieci było poczęstowanie ich biszkoptami z miodem.


Urodziny Kubusia Puchatka
oddział w Łazach

          13 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy 91 urodziny Kubusia Puchatka- -bohatera książki Alana Aleksandra Milne. W tym dniu bawiliśmy się z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi. Dzieci w czapeczkach z wizerunkiem misia wykazały się wiedzą na temat bohaterów utworu. Rozwiązywały zagadki, łamigłówki a także wykonały pracę plastyczną związaną z wiekowym jubilatem. Po wysłuchaniu utworu „ Wyjątkowa baryłka” wspólnie gimnastykowały się i śpiewały z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały wybranych przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Kubusiowe zabawy bardzo podobały się naszym przedszkolakom a najbardziej zabawa „Przyczep Kłapouchemu ogon” Na zakończenie wszystkie dzieci czekało „małe co nie co”- chrupki kukurydziane z odrobiną miodu.
/MG
Kółko plastyczne
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Głównym celem zajęć jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. Podczas zajęć dzieci rozwijają wyobraźnię, aktywność twórczą, umiejętności posługiwania się różnorodnymi technikami plastycznymi oraz narzędziami i materiałem. Wykonywane prace uwrażliwiają dzieci na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych i społecznych.


Urodziny w przedszkolu
Przedszkole w JerzmanowicachWizyta w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej – 6.10.2017r.
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Dzisiaj po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy się do biblioteki. Każde dziecko wie, co to jest biblioteka, lecz nie każde w niej było. Podczas wizyty pracownice biblioteki zapoznały dzieci z poszczególnymi pomieszczeniami biblioteki, zbiorek książek. Chętne przedszkolaki założyły sobie karty biblioteczne i wypożyczyły książeczki. Czas minął bardzo szybko na miłych zabawach i rozmowach z bibliotekarkami.


Warsztaty ceramiczne
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Zajęcia artystyczno – ceramiczne kolejny rok odbywają się w naszym przedszkolu. Mają one na celu kształtowanie wrażliwości artystycznej dzieci. Służą do rozwoju wyobraźni i indywidualnych talentów. Ceramika szczególnie umożliwia rozwój manualnych umiejętności dzieci. Tematyka zajęć jest dostosowana do intelektualnego rozwoju i wieku dzieci. Na zajęciach realizowane są tematy związane z cyklem pór roku m.in. Jesienny pejzaż, Zima, Wiosenne kwiaty, Świat wokół nas.


Urodziny w przedszkolu
oddział w ŁazachKonkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

          Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Tradycją naszej szkoły jest zorganizowanie konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami są uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola. Uczestnicy i w tym roku wykazali się ogromną kreatywnością. Do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały: szyszki, cukierki, żołędzie, kasztany, orzechy, makaron, chrupki, nakrętki, wełnę, fasolę, migdały, bibułę, gąbkę, itp. 61 prac konkursowych wyeksponowano w szkolnej świetlicy oraz w kościele parafialnym.
W wyniku obrad, jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Rogóż, Pani Izabela Filipowska- Krzystanek, Pani Agata Sarota i Pani Marzena Polak wybrało zwycięzców:

Przedszkole Samorządowe
I miejsce- Cezary Giera
II miejsce- Milena Kozera
III miejsce- Magdalena Pogan
Wyróżnienia:
Hanna Chałupka
Dawid Poznański

Szkoła Podstawowa
Kl. I - III
I miejsce- Gabriela Rogóż- kl. 3a
II miejsce- Maria Karcz- kl. 3c
III miejsce- Alicja Okrajni- kl. 3b
Wyróżnienia:
Antonina Szwarc- kl.2a
Maja Śladowska- kl.1a

KL. IV – VI
I miejsce- Magdalena Kozień- kl. 6a
II miejsce- Oliwia Spyt- kl. 6c
III miejsce- Aleksandra Seweryn- kl. 5b
Wyróżnienia:
Fabian Fiba- kl.4a
Anna Wyżycka- kl.5b


Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Marzena Polak
Agata Sarota
Dzień Dziewczynek
oddział w Łazach

          11 października wszystkie dziewczynki z naszego przedszkola miały swoje święto. Chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia oraz wręczyli laurki. Każda dziewczynka otrzymała także upominek przygotowany przez rodziców. Dziewczynki rozwiązywały różne zadania. Wszystkie dzieci uczestniczyły w ulubionych zabawach integracyjnych oraz tańczyli przy ulubionych utworach muzycznych.
/MG
Wizyta pielęgniarki – 9 października
oddział w Łazach

          Dzisiaj do naszego przedszkola przybyła pani pielęgniarka Renata Krawczyk z Ośrodka Zdrowia w Jerzmanowicach. Opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę ciał, włosów i paznokci oraz prawidłowo szczotkować zęby. Zachęciła dzieci do spożywania owoców i warzyw gdyż odgrywają one dużą rolę w prawidłowym odżywianiu się. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie naklejkę.
/MG
Wizyta pielęgniarki
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Pani pielęgniarka odwiedziła przedszkolaki w celu przeprowadzenia prelekcji na temat: „Zasady dbania o higienę osobistą”. Podczas spotkania dzieci chętnie rozmawiały i przedstawiały swoje pomysły, często wywodzące się z własnego doświadczenia. Dowiedziały się, jak należy dbać o zdrowie własne i innych, jak się odżywiać, jak ubierać. Na koniec spotkania za uważne słuchanie i aktywny udział dzieci w spotkaniu, każdy przedszkolak otrzymał naklejki.


Światowy Dzień Uśmiechu - 6 października
oddział w Łazach

          6 października obchodziliśmy Święto Uśmiechu. Dzieci poznały historię święta. Wykonały uśmiechowe prace plastyczne. Wszystkie buzie były w tym dniu uśmiechnięte, i słoneczne. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się przy muzyce. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy . Mówiliśmy również o tym, że uśmiech to najpiękniejsze, co możemy podarować drugiej osobie, ale także sobie. Pamiętajmy o tym na co dzień, szczególnie w Światowy Dzień Uśmiechu.
/MG
Dzień Uśmiechu – 6.10.2017r.
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Uśmiech wzmacnia naszą odporność, poprawia koncentrację i odstresowuje. Przede wszystkim zbliża do siebie ludzi.
          Dzisiejszy dzień była w naszym przedszkolu bardzo radosny i uśmiechnięty. Każdy przedszkolak ze znaczkiem uśmiechniętej buźki przywitał się z Paniami i kolegami. Były zabawy przy muzyce i konkursy. W tym szczególnym dniu sprawialiśmy innym radość i zachęcaliśmy do częstego uśmiechania się. Oby uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków każdego dnia.


Owocowy dzień przedszkolaka – 2.10.2017r.
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Owoce odgrywają bardzo wżną rolę w żywieniu człowieka. Są doskonałym źródłem witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Chcąc zachęcić dzieci do spożywania owoców zorganizowaliśmy w przedszkolu Owocowy Dzień Przedszkolaka. Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce. Po ich umyciu każdy samodzielnie wykonał sałatkę owocową. Przy okazji omówiliśmy wygląd owoców, ich kolor, kształt i smak. Ten pełen pracy dzień zakończył się wspólną degustacją.


Owocowy dzień przedszkolaka
oddział w Łazach

          5 października odbył się w przedszkolu „ Owocowy dzień”. Rozmawialiśmy na temat wartości odżywczych owoców. Omawialiśmy ich wygląd, zapach, kolor i wielkość. Następnie każde dziecko założyło fartuszek, umyło ręce i przypominało sobie zasady bezpieczeństwa podczas pracy. Na zakończenie wszyscy razem wykonaliśmy sałatki i szaszłyki z owoców które zjadaliśmy z apetytem.
/MG
Dzień Chłopaka
oddział w Łazach

          29 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Wszystkie dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i zaprosiły kolegów do wspólnej zabawy przy muzyce. W tym dniu chłopcy wykazali się dużą wiedzą na temat prawidłowego zachowania się w różnych sytuacjach. Chłopcy otrzymali od dziewczynek laurki, dyplomy oraz upominki przygotowane przez rodziców.
/MG
Konkurs na najpiękniejszy różaniec
Przedszkole w Jerzmanowicach

          Tradycją szkolną jest zorganizowanie konkursu na wykonanie „Najpiękniejszego różańca” w październiku – miesiącu modlitwy różańcowej. Jak co roku, również w tym nasze przedszkolaki wykonały piękne różańce z szyszek, cukierków, żołędzi, bibuły i innych materiałów. Pracę zostały wyeksponowane w szkolnej świetlicy oraz kościele parafialnym.

Z naszego przedszkola nagrody zdobyli:
Milena Kozera – II miejsce
Magdalena Pogan – III miejsce
Wyróżnienia:
Hanna Chałupska
Dawid PoznańskiKonkurs na najpiękniejszy różaniec
oddział w Łazach

          We wrześniu został ogłoszony konkurs na „Najpiękniejszy różaniec”. Z naszego przedszkola prace na konkurs przygotowali:
Cezary Giera-5lat
Kamila Gwizdała- 4lata
Stanisław Mazański -6 lat
Dawid Synowski-5 latAkcja "Podaruj innym zeszyt"

"Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" Dz 20, 35

          Początek każdego roku szkolnego to dla uczniów szczególnie radosne wydarzenie, wiele dzieci idzie do szkoły po raz pierwszy, inni spotykają się po wakacjach pełni emocji i nowych wrażeń. Zdarza się jednak, że ta radość nie może być pełna. Dla wielu rodzin wyposażenie dzieci w przybory szkolne jest zbyt dużym obciążeniem. Dlatego od wielu lat uczniowie naszej szkoły wychodzą z inicjatywą i organizują akcję „Podaruj innym zeszyt”. Artykuły szkolne zbierane podczas tego przedsięwzięcia przekazywane są do parafialnego Caritas.
Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Dlatego ogromniedziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję, pokazując, że dawanie może ubogacać każdego z nas.
Marzena Polak
Agata Sarota
Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec"

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

          Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej, zachęcamy więc wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przedszkola do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Prace konkursowe można składac w świetlicy szkolnej do 6 października.
Agata Sarota
Marzena Polak„Podaruj innym zeszyt”

          W dniach od 4.09 – 30.09.17 w naszej szkole (przedszkolu) odbędzie się akcja charytatywna „Podaruj innym zeszyt”. Zebrane pomoce i przybory szkolne trafią do Caritas działającej przy naszej parafii. Z góry dziękujemy za aktywne uczestnictwo w naszej akcji!
Koordynatorzy akcji:
Marzena Polak, Agata Sarota

ODWIEDZIN:


Aktywność dziecka
Aktywność dziecka
7:00 - 9:00Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań . Praca indywidualna z dziećmi. Dowolna aktywność dzieci: konstrukcyjna, plastyczna, manualna, muzyczna . Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Zajęcia dodatkowe.
9:00 - 9:30Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia poranne. Czynności porządkowo-gospodarcze, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne
9:30 - 10:00Śniadanie –czynności porządkowe i higieniczne.
10:00 - 10:30Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań. Porządkowanie sali.
10:30 - 11:30Zajęcia z całą grupą – wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez aktywne formy: doświadczanie, badanie, obserwowanie, zajęcia ruchowe. Realizowanie programów innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli.
11:30 - 12:30Czynności higieniczno- organizacyjne. Pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Spacery i zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym.
12:30 - 12:45Czynności organizacyjno-higieniczne przed obiadem.
12:45 - 13:15Obiad-czynności higieniczne po obiedzie.
13:15 - 14:00Odpoczynek poobiedni, relaksacja. Słuchanie bajek literackich oraz muzycznych. Zabawy dydaktyczne. Ćwiczenia grafomotoryczne, graficzne, logopedyczne , oddechowe, językowe.
14:00 - 14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe. Zabiegi higieniczne. Podwieczorek.
14:30 - 17:00Swobodna aktywność dzieci wg ich pomysłów i zainteresowań. Praca indywidualna, kompensacyjna, wyrównawcza, praca korekcyjna. Czynności porządkowe.