Przedszkole
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2022/2023


Przygotowanie ozdób
na charytatywny kiermasz Bożonarodzeniowy
dla Marysi Mosoń
oddział w Jerzmanowicach

Wszyscy wiedzą, że nasze przedszkolaki bardzo chętnie włączają się w różnorakie akcje charytatywne i tym razem obojętnie nie przeszliśmy obok kolejnej możliwości pomocy małej Marysi. Już od wczoraj dzieci z przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach wraz z paniami przygotowują różne ozdóby Bożonarodzeniowe, które przekażą na charytatywny kiermasz odbywjacy się w naszej szkole. Wszystkich rodziców naszych przedszkolaków gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję przygotowując ozdóby na rzecz Marysi.

Akcja charytatywna
oddział w Jerzmanowicach

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach bierze udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej.
Do włączenia się w akcję zapraszamy dzieci z naszego przedszkola, rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły.
Dzień Pluszowego Misia - 25.11.2022r.
oddział w Jerzmanowicach

W piątek 25 listopada 2022roku przedszkolaki z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach , gdzie odbyły się warsztaty czytelnicze metodą teatru japońskiego Kamishibai do książki ,,Nie bój się Misiu” .Dzieci poznały przygody i perypetie małego, dzielnego króliczka Bobusia i dużego, ale bardzo strachliwego niedźwiedzia Włochacza. Z tej historii zarówno zajączek jak i niedźwiedź otrzymują bardzo cenną lekcję –,, nie należy ufać stereotypom oraz, że każdy – niezależnie od jego wzrostu czy wyglądu – ma w sobie wystarczająco dużo odwagi, żeby obronić swojego przyjaciela .” Po wysłuchaniu bajki i rozmowach z panią bibliotekarką na temat przygód głównych bohaterów odbyły się zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Naszym przedszkolakom przez cały ten świąteczny dzień towarzyszyły misie, nie tylko w zabawach swobodnych, ruchowych , czy tanecznych ale także w czynnościach gospodarczych , porządkowych. Na zakończenie tego wesołego i radosnego dnia na zajęciach plastycznych wszyscy namalowali swojego ulubionego misia.


Mobilne Planetarium
oddział w Łazach

21 listopada dzieci z naszego przedszkola odbyły niesamowitą wycieczkę w kosmos. Ciekawy pokaz dostarczył przedszkolakom niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w ich pamięci. Było to możliwe dzięki mobilnemu planetarium, które zawitało do naszego przedszkola. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci, w wielkim balonowym namiocie, słuchały kosmicznych opowieści o gwiazdach, Układzie Słonecznym i Drodze Mlecznej i oglądały barwne obrazy. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet. Odbyły wirtualną podróż na Marsa i na Księżyc. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu.Przedszkolny konkurs pieśni patriotycznej
oddział w Łazach

18.11.2022 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznych. Celem konkursu było popularyzowanie pieśni patriotycznych wśród dzieci, pielęgnowanie postaw patriotycznych, rozwijanie uzdolnień dzieci oraz promocja talentów. W konkursie wzięło udział 11 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki.

Przyznane miejsca:

3-4 latki
I miejsce – Alexandra Vickers
II miejsce – Aniela Kozłowska

5-6 latki
I miejsce – Paweł Gąska
II miejsce- ex aequo : Alicja Chochół i Igor Szwajcowski
III miejsce – Kacper Zgoda

Wyróżnienie otrzymała : Lena MigasWycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej
w Jerzmanowicach
– warsztaty przyrodnicze ,,Poznajemy życie nietoperzy”
oddział w Jerzmanowicach

17 listopada 2022roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach odbyły się warsztaty przyrodnicze z pracownikami Ojcowskiego Parku Narodowego pod tytułem ,, Poznajemy życie nietoperzy ”. W czasie prezentacji multimedialnej przedszkolaki dowiedziały się , że na terenie OPN mieszka około 17 gatunków nietoperzy, poznały ich budowę, sposób poruszania się, odżywiania i porozumiewania się. Dowiedziały się również, że są to jedyne ssaki zdolne do aktywnego lotu, prowadzące w przeważającej większości nocny tryb życia. Strażnicy wyjaśnili dzieciom, że specyficzną postawę w spoczynku – zwisanie głową w dół – nietoperze zawdzięczają specjalnej budowie tylnych kończyn . Przedszkolaki oglądały zdjęcia, ilustracje różnych gatunków nietoperzy oraz poznały rolę jaką pełnią w przyrodzie, słuchały także odgłosów wydawanych przez nietoperze. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wspólnie z pracownikami parku i nauczycielami wykonali nietoperze z filcu i materiału przyrodniczego.

Teatrzyk Kamishibai
oddział w Jerzmanowicach

W dniach 7 i 21 listopada 2022roku w przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia czytelnicze metodą teatru japońskiego ,, Kamishibai ” przez panią logopedę Jolantę Wiążewską.
Rozpoczynając prezentację w Kamishibai nauczyciel zachęca widzów do wspólnego otworzenia drzwiczek teatru, prosząc o użycie przez dzieci „magicznego zaklęcia”. Gdy drzwi teatru zostaną otwarte, następuje odczytanie tytułu i autora opowieści oraz ilustracji, a następnie czytanie i prezentacja ilustracji. W trakcie prezentacji bardzo ważny jest kontakt wzrokowy z widzami, tempo przekładania ilustracji, reagowanie na emocje dzieci. Po skończeniu czytania, nauczyciel wypowiada słowo „koniec”, by zaznaczyć wyraźnie moment przejścia ze świata wyobraźni do świata realnego. Po każdej prezentacji treści w Kamishibai, ważna jest rozmowa z dziećmi o ich wrażeniach. Teatr Kamishibai aktywizuje przedszkolaków do własnej interpretacji, może być punktem wyjścia do podjęcia rozważań na różne tematy lub ekspresji plastycznej związanej z treścią opowiadania.
Przedstawiona ,, Bajka o Wiśle ”, która zamknięta jest w drewnianej skrzynce butai zabiera dzieci w podróż po Polsce z biegiem Wisły. Podczas podróży przedszkolaki dowiadują się skąd wypływa Wisła i przez jakie największe miasta przepływa. Poznają charakterystyczne cechy takich miast jak Oświęcim, Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk. Na końcu dowiadują się, że Wisła uchodzi do Zatoki Gdańskiej i wpływa do Morza Bałtyckiego. Bajka o Wiśle przedstawiona metoda teatru japońskiego uwrażliwia przedszkolaków na piękno przyrody a także porusza wątki ekologiczne. Piękna grafika i ciekawa narracja zachęca słuchaczy do kontaktu z książką , co stanowi ciekawą alternatywę dla wysokich technologii.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
,,Moja Mała Ojczyzna’’
zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury
w Jerzmanowicach

Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki w konkursie plastycznym pt. : ,,Moja Mała Ojczyzna” zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach w związku z obchodami Święta Niepodległości otrzymały nagrody i wyróżnienia.

W kategorii I – klasy I-III przyznano:
I miejsce – Jan Okrajni
III miejsce – Laura Majewska

W kategorii I – klasy I-III wyróżnienia otrzymali:
Lena Szlachta, Kacper Piwowarczyk, Filip Mrozowski

Nagrody zostały wręczone w dniu 10 listopada 2022r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jerzmanowicach podczas Wieczoru dla Niepodległej.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, oraz wszystkim uczestnikom konkursu!!!Konkurs Pieśni Patriotycznej w Przedszkolu
oddział w Jerzmanowicach

We wtorek 15 listopada w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej. W konkursie wzięło udział 9 solistów, których chęć uczestnictwa w imprezie zgłosili rodzice. Głównym zadaniem wykonawców było przygotowanie jednego utworu o tematyce patriotycznej. Uroczyste otwarcie konkursu odbyło się poprzez odśpiewanie najważniejszej dla wszystkich Polaków pieśni patriotycznej „Mazurka Dąbrowskiego". Wykonanie i ogólny wyraz artystyczny oceniało powołane przez organizatorow jury. Uczestnicy zaprezentowali m. in. utwory takie jak : "O mój rozmarynie” „Przybyli Ułani", "Polak Mały", "Pałacyk Michala", "Jest takie miejsce", "Jesteśmy Polką i Polakiem", „Wojenko, wojenko”. Wykonawców bardzo mocno wspierała i dopingowała przedszkolna publiczność, która gromkimi brawami nagradzała każdy występ. Po wysłuchaniu piosenek nastąpiła długo oczekiwana przez wszystkich chwila - mianowicie, ogłoszenie wyników przez przewodnicząca komisji konkursowej, która podziękowała wszystkim uczestnikom przeglądu za udział i pogratulowała wspaniałej prezentacji i wysokiego poziom artystycznego. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i nagrodzeni za przygotowanie i fantastyczne występny. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy znaną i lubianą przez dzieci piosenkę pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem". Konkurs nie tylko pozwalał na prezentacje talentów dzieci, ale także był wspaniałą okazją do utrwalenia i poszerzenia wiadomości o Polsce.
Wyniki konkursu pieśni patriotycznych

Kategoria dzieci 3 – 4 letnie:
I miejsce – Władysław Dzwonnik

Kategoria dzieci 5 – 6 letnie:
I miejsce – Anastazja Rzepecka , Karolina Goławska
II miejsce – Martyna Kozyra, Oliwier Wiech
III miejsce – Matylda Gzyl

Wyróżnienia: Zuzanna Szyda, Kacper Piwowarczyk, Gloria Wiech

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów artystycznych !!!Seans edukacyjny w mobilnym Planetarium
oddział w Jerzmanowicach

W poniedziałek 14.11 w naszym przedszkolu odbyło się super wydarzenie. Dzieci uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazowi dowiedziały się wielu rzeczy z dziedziny przyrody i ekologii. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci poznały wszechświat, galaktykę, drogę mleczną . Zapoznały się z nazwami Planet Układu Słonecznego. Odbyły wirtualną podróż na Marsa i na Księżyc przenosząc się w piękny i zagadkowy wszechświat . Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.Urodziny w przedszkolu
oddział w Łazach


Święto Niepodległości
oddział w Gotkowicach

11 listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze… Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm 10 listopada 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości.
Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się Pokaz Mody Patriotycznej.
Wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach narodowych, ludowych i nawiązujących do polskiej kultury uroczyście świętowały ten wyjątkowy dzień dla Nas – Polaków.
Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Przedszkolaki odśpiewały Hymn Mazurek Dąbrowskiego oraz recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.
Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.
Składamy podziękowania Rodzicom naszych przedszkolaków, którzy wykazali się zaangażowaniem, kreatywnością przygotowując stroje dla swoich pociech.

Pokaz Mody Patriotycznej - 10.11.2022r.
oddział w Jerzmanowicach

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.
Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski,
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.


W ramach realizacji projektu ,,Piękna Nasza Polska Cała’’ w czwartek 10 listopada 2022r. odbył się w naszym przedszkolu ,, Pokaz Mody Patriotycznej”. Pokaz rozpoczęliśmy odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego” i wyrecytowaniem wiersza Tadeusza Bełzy ,,Katechizm polskiego dziecka”. Wśród strojów przygotowanych na Pokaz Mody Patriotycznej dominowały stroje krakowskie, biało – czerwone, stroje żołnierzy, piłkarzy . Jak na prawdziwym pokazie mody przystało modelki i modele prezentowały swoje kostiumy na wybiegu wyścielanym srebrnym dywanem wśród biało- czerwonych kwiatów . Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami. Radość dzieci była tak duża, że po zakończonym pokazie przedszkolaki wraz z paniami zrobiły pociąg i ponownie zaprezentowały swoje stroje. Na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom
za przygotowanie strojów patriotycznych dla swoich dzieci.Pokaz Mody Patriotycznej
oddział w Łazach

W środę 9 listopada 2022r. odbył się w naszym przedszkolu ,, Pokaz Mody Patriotycznej” w ramach projektu” Piękna Nasza Polska Cała”. Rodziców poproszono o przygotowanie dla swoich dzieci strojów nawiązujących do tradycji, kultury, historii i barw narodowych Polski. Zadanie zostało potraktowane bardzo poważnie – wszystkie przedszkolaki wyglądały po prostu wspaniale. Wśród strojów przygotowanych na Pokaz Mody Patriotycznej dominowały stroje krakowskie, biało – czerwone. Jak na prawdziwym pokazie mody przystało modelki i modele prezentowały swoje kostiumy na wybiegu wyścielanym białym dywanem wśród biało- czerwonych kwiatów w rytm melodii piosenki ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone brawami. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.Wycieczka autokarowa do Krakowa na spektakl teatralny
,, Jak Rumcajs Cypiska uratował’’ – 4.11.2022r.
oddział Jerzmanowice, Łazy i Gotkowice

4 listopada 2022r. przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego z Jerzmanowic i z Łaz wyruszyły dwoma autokarami do Krakowa do kina Kijów na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Teatru Narodowego Edukacji im. A. Mickiewicza pt; ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Dzieci po podróży zasiadły w kinowej sali by obejrzeć prawdziwych aktorów w bajce z dzieciństwa swoich rodziców. Przedstawienie było bardzo barwne i zawierało cenne przesłania stawiające na pierwszym miejscu takie wartości jak: dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina, poszanowanie godności ludzkiej. Bajka ta przybliżyła dzieciom temat ekologii i prawdziwej przyjaźni. Przedszkolaki poznały zabawne perypetie Księcia Pana i Rumcajsa, który stanął w obronie swojego przyjaciela Wodnika, oraz lasu i zwierząt tam żyjących. Piękne kostiumy, oprawa muzyczna, sceny pełne humoru i żywy udział dzieci w przedstawieniu dostarczyły wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Po spektaklu aktorzy przeprowadzili z dziećmi pogadankę na tematy związane z przedstawieniem i z teatrem. Dzieci utrwaliły sobie znaczenia słów: teatr, scena, widownia, kurtyna, aktor, kukiełka, pacynka, rekwizyt, światło, muzyka, stroje.

Warsztaty ceramiczne poprowadzone przez panią Annę Szlachta – Madeja – absolwentkę ASP
Oddział w Gotkowicach

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne, które poprowadziła Pani Anna Szlachta – Madeja mama Hani, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Zanim jednak rozpoczęliśmy zajęcia praktyczne, Pani Ania opowiedziała na czym polega jej praca. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci oglądały piękne autorskie obrazy oraz działa sztuki.
Motywem przewodnim naszego spotkania była kreatywna zabawa z gliną oraz poznanie różnych technik artystycznych. Zamieniając się w małych artystów, dzieci stworzyły niepowtarzalne dzieła sztuki. Ogromne podziękowania składamy Pani Ani za okazaną życzliwość, przekazaną wiedzę i kreatywne zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Udział dzieci w konkursie plastycznym
,,Dzieci kontra smog” – 4.11.2022r.
oddział Jerzmanowice i Łazy

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach i w Łazach wzięły udział w konkursie plastycznym pt: ,,Dzieci kontra smog”, który został zorganizowany w ramach projektu ,,Pozwólmy Ziemi oddychać” współfinansowanego ze środków budżetu Gminy Skawina oraz grantu fundacji PKO Bank Polski. Organizatorem konkursu jest Przedszkole Samorządowe nr 2 z oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie Stowarzyszenia Równa Szansa na rzecz dzieci z zaburzeniami rozwoju.
Celem konkursu jest:
- podnoszenie świadomości ekologicznej wśród dzieci,
- kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne, w szczególności za czyste powietrze,
- rozwijanie świadomości związanej z zanieczyszczeniem powietrza i promowanie wiedzy , jak przeciwdziałać temu zjawisku,
- wyrobienie umiejętności identyfikacji źródeł zanieczyszczenia powietrza,
- pobudzenie i rozwijanie aktywności artystycznej poprzez twórczą interpretacje tematu.


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Terapia Ręki dla każdego
Oddział w Gotkowiach

Nasze przedszkole przystąpiło do realizacji projektu Terapia Ręki dla każdego aby wspierać dzieci w funkcjonowaniu psychofizycznym oraz usprawniać motorykę małą poprzez zabawę oraz ćwiczenia.
Zgodnie z projektem realizujemy zajęcia w zakresie:
-sprawności fizycznej, stabilizacji posturalnej
-równowaga i schemat ciała
-napięcie mięśniowe
-funkcje wzrokowe
-koordynacja wzrokowo – ruchowa
-zmysł dotyku
-manipulacja
-opozycja kciuka i dysocjacja palców
-zabawy grafomotowyczne

Udział dzieci w konkursie plastycznym ,,Moja Ojczyzna” - 3.11.2022r.
oddział Jerzmanowice i Łazy

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach i w Łazach wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach, w związku z obchodami Święta Niepodległości . Patronat nad konkursem pełni Wójt Gminy Jerzmanowice- Przeginia.
Głównymi celami konkursu jest:
● Kształtowanie wyobraźni uczniów poprzez tworzenie różnorodnych prac plastycznych na określony temat.
● Szerzenie idei patriotyzmu wśród najmłodszych mieszkańców Gminy Jerzmanowice - Przeginia.
● Budowanie wspólnoty, przynależności do lokalnego społeczeństwa, wzmacnianie świadomości i wiedzy na temat „Małej Ojczyzny” w odniesieniu do Święta Niepodległości.


Wycieczka na cmentarz – 2 listopad 2022r.
oddział Jerzmanowice

2 listopada 2022r. w Dzień Zaduszny przedszkolaki z Jerzmanowic wybrały się na wycieczkę na cmentarz w celu uczczenia pamięci zmarłych. Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. W czasie wycieczki przedszkolaki poznały tradycje związane ze świętem zmarłych w naszej religii i kulturze. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.Wyjście pod Pomnik
oddział w Łazach

31 października udaliśmy się pod pomnik upamiętniający ofiary pacyfikacji wsi Łazy aby uczcić pamięć zmarłych. Zapalono znicze. Dzieci w ciszy i zadumie mogły posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości swojej ojczyzny i swojej miejscowości. Poznały również tradycje i zwyczaje związane ze Świętem Zmarłych w naszej kulturze. Przypomnieliśmy jak należy zachowywać się takich miejscach. To była ważna lekcja wychowania patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.Dzień Dyni
oddział w Łazach

28 października dzieci przyniosły do przedszkola dynie. Dokładnie „badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych. Twórczym działaniem były lampiony z dynią w roli głównej . Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.Dzień Dyni w przedszkolu
oddział w Jerzmanowicach

Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. Dzieci na zajęciach robią już nie tylko ludziki z kasztanów i żołędzi, czy kolorowe bukiety z liści. W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą ostatniego tygodnia października została DYNIA. Dnia 27.10 naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Dyni – Królowej Jesieni. Z tej okazji dzieci do przedszkola przyniosły różnorodne dynie, które przez cały dzień im towarzyszyły podczas zajęć i zabaw. Przedszkolaki poznały wartości odżywcze i wszystkie walory tego warzywa. „Dzień Dyni” pozwolił im poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Dzieci podczas zajęć wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni: określały kształt, porównywały ze sobą warzywa, przeliczały oraz ważyły przyniesione dynie. Ten dzień był pełen wrażeń i radości, a jego podsumowaniem była stworzona przez dzieci przestrzenna praca plastyczno-techniczna z wykorzystaniem dyń.

Projekt Sensosmyki
oddział w Gotkowicach

Nasze przedszkole bierze udział w projekcie Sensosmyki, którego zadaniem jest wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci, stymulacji zmysłów oraz dążenia do harmonijnej współpracy. Projekt ma na celu dostarczenie dzieciom narzędzi i inspiracji, które będą zachętą do wielozmysłowego poznawania i odkrywania świata oraz wpłyną na harmonijną pracę układu nerwowego dzieci poprzez odpowiednią stymulację zmysłów oraz będą sprzyjały rozwojowi mowy. Pierwsze zadanie już wykonane ! Jesienne zabawy sensoryczne to świetny pomysł na wykorzystanie skarbów natury. Za pomocą zmysłów dzieci rozpoznawały jesienne dary.
Warzywne Stworki
oddział w Łazach

W czwatek 27 października dzieci przyniosły do przedszkola warzywa. Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie zawiodła, pokazały co można stworzyć z tak wesołego, kolorowego „materiału”. Przedszkolaki z owoców i warzyw wyczarowały piękne stworki, cudaki, ludziki, które swoją oryginalnością zachwycały wszystkich. Dzieci mogły się przekonać, że warzywa i owoce to nie tylko pyszne i zdrowe danie ale również dużo świetnej zabawy.

Owocowy Dzień
oddział w Łazach

W piątek 21 października dzieci przygotowały na zajęciach pyszną sałatkę owocową. Tego dnia przyniosły z domów owoce: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, brzoskwinie. Znalazły się również owoce egzotyczne: banany, kiwi i mandarynki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Najpierw dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał deseczkę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły owoce na małe kawałeczki przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Następnie wrzucały pokrojone owoce do półmisków. Niektóre z nich wyglądały i pachniały tak apetycznie, że od razu lądowały w brzuszkach. Na końcu dodaliśmy do sałatki jogurt, oczywiście owocowy. Nadszedł czas degustacji. Każde dziecko dostało swoją miseczkę i samodzielnie nakładało sobie sałatkę. Bez wątpienia jej przygotowanie dało małym kucharzom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.20.10.2022r. - wycieczka na pocztę w Jerzmanowicach
oddział w Jerzmanowicach

By uczcić obchodzony 18 października Dzień Poczty Polskiej dnia 20.10.2022r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach wybrały się na krótką wycieczkę na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz wszytskie potrzebne akcesoria osobom pracującym na niej. Dzieci wraz z paniami złożyły życzenia pracownikom poczty, a także wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Wizyta na poczcie była świetną okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały pamiątkowe pocztowe druczki oraz wysłały list, którego adresatem była nasza placówka. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się nasza wycieczka, czego dowodem były wspólne zabawy w pocztę po powrocie do przedszkola.

Wycieczka do Gminnej Biblioteki Publicznej
w Jerzmanowicach
oddział w Jerzmanowicach

W dniach 19 i 21 października 2022r. przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach. Dzieci obejrzały pomieszczenia oraz wyposażenie biblioteki. Zapoznały się z ułożeniem książek w bibliotece, poznały zasady wypożyczania książek, wygląd karty czytelnika i karty książki. Przypomniały sobie wiadomości na temat, że każda książka ma tytuł, autora i ilustratora. Wysłuchały książek ,, Kicia w bibliotece’’ i ,,Tomek mały jest nieśmiały” czytanych przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki zaliczyły przejście po kolorowym torze przeszkód.Dzień Chleba
oddział w Łazach

18 października nasze przedszkolaki obchodziły” Światowy Dzień Chleba.” Dzieci podczas zajęć dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka.” Poznały etapy pracy produkcji chleba oglądając film edukacyjny „Jak produkowany jest chleb”oraz uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Z biegiem czasu teoria stała się w praktyką. Dzieci zamieniły się w małych piekarzy i aktywnie uczestniczyły w pieczeniu chleba. Poznały składniki potrzebne do przygotowania chleba, wyrabiały ciasto, obserwowały jak rośnie i piecze się. Na koniec przedszkolaki chętnie zajadały się świeżym chlebem, który wspaniale zarumienił się w przedszkolnym piekarniku.Owocowy Dzień Przedszkolaka
oddział w Jerzmanowicach

,,Jesienią jesienią sady się rumienią
Czerwone jabłuszka pomiędzy zielenią.
Czerwone jabłuszka , złociste gruszeczki
Świecą się jak gwiazdy pomiędzy listeczki.”

W poniedziałek 17 października 2022r. w Przedszkolu w Jerzmanowicach odbył się Owocowy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu dzieci przypomniały sobie nazwy owoców krajowych i egzotycznych. Rozpoznawały owoce po wyglądzie, kształcie, smaku. Rozwiązywały różne zagadki, rebusy, zadania dydaktyczne, układały puzzle. Starsze przedszkolaki dzieliły na sylaby i głoski nazwy owoców, odczytywały ich nazwy. Poznały znaczenie wyrazu: SAD . Dowiedziały się jak ważną rolę pełnią owoce w diecie człowieka, ile posiadają witamin. Śpiewały i tańczyły w rytm piosenki pt : ,,Jabłuszko rumiane ”. Na zakończenie dzieci samodzielnie wykonywały sałatkę owocową.

Dzień Dziewczynek
oddział w Łazach

11 października chłopcy z okazji Dnia Dziewczynek złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne laurki i niespodzianki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.Nagranie piosenki promującej akcję charytatywną
"Razem dla Marysi"
w przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach

Milionów serc potrzeba dziś,
by to malutkie mogło bić,
niech to serduszko złączy nas
dla kogoś to jest cały świat”

Od lat uczeni jesteśmy, że pomoc innym jest bardzo ważna i potrzeba, a dobro które innym ofiarujemy wraca do nas z podwojoną siłą. Nasze przedszkolaki również bardzo chętnie pomagają, a przede wszystkim chcą promować pomoc i dobro tak, by dotarły do wielu ludzi. W dniu 30.09.2022r. wszystkie grupy przedszkolne udały się do szkolnego studio nagrań, gdzie przy asyście Pana Mariusza W. nagrały piosenkę promującą szkolną akcję charytatywną pt. ”Razem dla Marysi”, dziewczynce, której zdiagnozowany został guz mózgu. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami przygotowały utwór pt. „Milionów serc”, do którego został nagrany teledysk, który niebawem obejrzeć będzie można na stronie szkoły i przedszkola. My z tego miejsca już teraz gorąco zachęcamy Państwa do pomocy tej małej istocie. W szkole jak i przedszkolu zorganizowana jest m.in. akcja zbierania zakrętek, które miejmy nadzieję chodź trochę przyczynią się do pomocy małej Marysi.


Udział w konkursie plastycznym ,,Królowa Jadwiga"
oddział w Jerzmanowicach i ŁazachPaździernikowe jesienne kąciki przyrody
oddział w Jerzmanowicach i Łazach

W miesiącu październiku dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach i w Łazach zorganizowały w swoich salach ,,Jesienne kąciki przyrody ”. Dzieci najpierw rozmawiały przy ilustracjach na temat jesieni, zmian jakie zachodzą w przyrodzie i darów jakie ona nam daje. Oglądały, obserwowały, dotykały i nazywały okazy przyniesione z domu, z wycieczek i jesiennych spacerów. Segregowały osobno do koszyków dary lasu, sadu, ogrodu. Porównywały ich wielkość, kształt, kolor, przeliczały i porównywały których jest więcej, których mniej a których tyle samo.


Udział przedszkolaków w akcji charytatywnej
,,Zakretki dla Marysi"
oddział w Jerzmanowicach i ŁazachDzień drzewa
oddział w Łazach

10 października z okazji „Święta Drzewa” odbyły się w naszym Przedszkolu zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dzieci dowiedziały się również, jakie wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. Obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny, nigdy nie będą łamać gałązek, drzew i krzewów. W czasie zabaw badawczych w ogrodzie i w parku dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, liści i gałązek. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne.Światowy Dzień Drzewa
oddział w Jerzmanowicach

10 października przypada Świętowy Dzień Drzewa. W naszym przedszkolu tematyka związana z tym ważnym tematem realizowana była od 10 października przez kilka kolejnych dni. Z tej okazji w tym dniach na zajęciach dzieci miały możliwość poznania wyglądu drzewa i jego budowy ( PIEŃ, KONARY, GAŁĘZIE, LIŚCIE, KORZENIE ). Dowiedziały się jaką rolę pełnią w życiu człowieka i jak powinniśmy o nie dbać. Co powinniśmy robić , aby nie zabrakło drzew. Przedszkolaki nauczyły się nazywać i rozpoznawać podstawowe drzewa iglaste i liściastych występujące w Polsce na podstawie kształtu liścia i owocu( SOSNA, ŚWIERK, MODRZEW, DĄB, BUK, KLON, KASZTANOWIEC). Przedszkolaki pracując w grupach miały możliwość oglądania naturalnych okazów liści, porównywania ich kształtów, kolorów, cech charakterystycznych. Dopasowywały liście do odpowiedniego drzewa, wyszukiwały owoce drzew wśród innych. Każda grupa zakończyła zajęcia wspólną zespołową pracą plastyczno – techniczną wykonując swoje drzewa różnymi technikami plastycznymi.

Jesienny kącik
oddział w Gotkowiach

„Malowała jesień w parku wszystkie liście
na brązowo, na czerwono, żółto i złociście..”


Słowami tej piosenki powitaliśmy piękną Panią Jesień. Kasztany, żołędzie, dynie, jarzębina oraz wiele innych skarbów zdobi nasz jesienny kącik. Tym samym przedszkolaki mają możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Serdeczne podziękowania dla Rodziców i Przedszkolaków za przyniesienie do naszego przedszkola.
Udział przedszkolaków w konkursie plastycznym
,,Mądra i piękna. Mój autorytet – Święta Królowa Jadwiga”
- 06.10.2022r.
oddział w Jerzmanowicach i Łazach

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Jerzmanowicach, który był poświęcony Patronce Szkoły – Królowej Jadwidze. Przedszkolaki poznały historię życia Królowej Jadwigi na podstawie prezentacji multimedialnej, obejrzały ilustracje przedstawiające postać królowej oraz życie ludzi w dawnych czasach. Wysłuchały legendy ,,O stopce Królowej Jadwigi”. Następnie przystąpiły do wykonania prac plastycznych na konkurs pt: ,,Mądra i piękna. Mój autorytet – Święta Królowa Jadwiga”.
Głównym celem konkursu było :
- propagowanie wiedzy o życiu i działalności Św. Królowej Jadwigi,
- uświadomienie dzieciom aktualności etosu, który Święta Jadwiga Królowa realizowała w swoim życiu,
- aktywizowanie przedszkolaków do podejmowania zadań twórczych,
- kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci poprzez prace plastyczne.Jesienne kompozycje – 5.10. 2022r.
oddział w Jerzmanowicach i Łazach

Do naszego przedszkola na dobre zawitała Pani Jesień przynosząc nam wiele darów z sadu, ogrodu, lasu, z pól. Na wycieczkach i spacerach dzieci zbierały kolorowe liście, kwiaty, trawy, jarzębinę, szyszki, orzechy. Wykorzystując kolorowe dary jesieni przedszkolaki postanowiły zrobić kolorowe bukiety. Samodzielnie też wykonały wazoniki . Jedne oblepiały kolorowa plasteliną słoik, inne kolorowymi liśćmi . Powstały prawdziwe arcydzieła, które mienią się wszystkimi kolorami jesieni. Zabawa w układanie bukietów była nie tylko twórcza, ale była również okazją do utrwalenia nazw drzew, kwiatów i traw.


Dzień Chłopaka
oddział w Łazach

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami "Super Chłopak". W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. Był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.Dzień Chłopaka
oddział w Gotkowicach

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka Wszystkim chłopcom z okazji ich święta dziewczynki złożyły najserdeczniejsze życzenia. Każdy z chłopców otrzymał upominek, który wywołał uśmiech na twarzy. Dzień chłopaka był doskonałą okazją do wspólnej zabawy.
Wspólne świętowanie sprawiło wiele radości, co sprawiło, że był to naprawdę wspaniały dzień.
Dzień Chłopaka
oddział w Jerzmanowicach

Jak co roku dnia 30 września w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Chłopaka. Święto to uwielbiane jest przez wszystkich naszych przedszkolnych chłopców, ale również i przez dziewczynki. W tym roku jedna z przedszkolnych sal została zamieniona w kino, gdzie całe przedszkole spotkało się na wspólnym seansie filmowym. Jak na prawdziwe kino przystało wszystkim dzieciom wręczony został popcorn oraz soki wieloowocowe. Podczas sesji filmowej nie mogło zabraknąć również prawdziwych emocji, które towarzyszyły przedszkolakom. Był śmiech , wzruszenie oraz radość, która udzielała się wszystkim wkoło. Po wyjściu z „kina” na chłopców czekała kolejna atrakcja, a mianowicie przygotowany dla nich zręcznościowo-sensoryczny tor przeszkód, z którym każdy z chłopców poradził sobie znakomicie. Tego dnia w naszym przedszkolu nie zabrakło również zabaw integracyjnych oraz tańców, które nasze przedszkolaki uwielbiają.


Pierwszy Dzień Jesieni – 23.09.2022 r.
oddział w Jerzmanowicach

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach Pierwszy Dzień Jesieni powitały z wielką radością i uśmiechem. Wszystkie przyszły ubrane w swoich ulubionych kolorach jesieni. Po rozmowach przy ilustracjach przedstawiających charakterystyczne cechy nowej pory roku, zagadkach, zabawach dydaktycznych i zabawach ruchowo – muzycznych przedszkolaki wyruszyły do lasu w poszukiwaniu jesieni. W lesie obserwowały drzewa, krzewy, liście, kwiaty, słuchały śpiewu ptaków, szukały śladów jesieni.
Przedszkolaki jedną z najpiękniejszych pór roku przywitały słowami piosenki :

,,Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie.
Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie.
Ref : Koral, koral, sznur korali , koral jarzębina da.
Koral, koral, sznur korali , koral jarzębina da
Las się cały mieni , złoci i czerwieni, czary to jesieni.
Las się cały mieni , złoci i czerwieni, czary to jesieni
Ref : Koral, koral,…


Warsztaty rękodzieła indiańskiego
oddział w Jerzmanowicach

Dnia 23.09.2022r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty rzemiosła indiańskiego. Tego dnia do przedszkolaków przybył indiański Wódz - Szary Wilk , który rozpoczął warsztaty ciekawą historią na temat powstania łapacza snów. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, po czym udały się na wcześniej przygotowane stanowiska pracy, gdzie własnoręcznie wykonały indiański naszyjnik. Po zakończonym zadaniu wszystkie dzieci zebrały się w kole, by tam wspólnie z Szarym Wilkiem zatańczyć indiański taniec przy bębenku oraz wziąć udział w rzucie na bizonie rogi . Na zakończenie warsztatów przedszkolaki uczestniczyły w konkursie plastycznym, w którym za zadanie miały namalować łapacz snów. Wszystkie pracy zrobiły ogromne wrażenie na wodzu, jednak jak na konkurs przystało zwycięzca był tylko jeden!


Warsztaty indiańskie
oddział w Łazach

W piątek 23 wrzesnia nasze dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzieła indiańskiego. Szary Wilk opowiedział historie powstania łapacza snów, a następnie dzieci wykonały naszyjnik indiański oraz wzięły udział w konkursie na najładniejszy rysunek.

Dzień Przedszkolaka Oddział w Gotkowiach

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodziliśmy w naszym przedszkolu. Tego dnia, w przedszkolu czekało na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek. Zabawy, tańce, śpiew i upominki to niektóre z atrakcji jakie doświadczyli najmłodsi.
Wszystkim Przedszkolakom życzymy wielu ciekawych przygód, radości i spełnienia marzeń.
Zakropkowany Dzień Przedszkolaka
oddział w Jerzmanowicach

We wtorek 20 września 2022r. nasze przedszkolaki obchodziły jedno ze swoich ulubionych świąt czyli Dzień Przedszkolaka. W tym roku święto to zostało połączone z obchodzonym 15 września DNIEM KROPKI nadając mu hasło ,,ZAKROPKOWANY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”. Wszystkie przedszkolaki tego dnia miały na głowach opaski w kropeczki, które są symbolem kreatywności i radości. Każdy przedszkolak bardzo chętnie i z uśmiechem na twarzy uczestniczył w przygotowanych zabawach, grach i konkurencjach nawiązujących do hasła przewodniego.


Logopeda w Przedszkolu
oddział w Jerzmanowicch, Łazach i GotkowicachW miesiącu wrześniu w Przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach i w Łazach, oraz w oddziale przedszkolnym w Gotkowicach gościła Pani Logopeda Jolanta Wiążewska. Przeprowadziła ona przesiewowe badania mowy wszystkich przedszkolaków. Przesiewowe badanie mowy to podstawowy element profilaktyki logopedycznej umożliwiający wczesne wykrywanie zaburzeń mowy i nieprawidłowości w rozwoju aparatu artykulacyjnego u dzieci. Logopedyczne badania przesiewowe pozwalają na wytypowanie dzieci, u których występują trudności z mową i skierowanie ich na dogłębną diagnozę. Po przeprowadzonych badaniach przesiewowych rodzice dzieci, u których wykryto trudności w mowie zostali poinformowani o nich przez panią logopedę i skierowani na indywidualne zajęcia logopedyczne. Zajęcia te , są prowadzone przez panią Jolantę Wiążewską za zgodą rodziców.
Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się
po drodze – wrzesień 2022r.
oddział w Jerzmanowicach

W miesiącu wrześniu w naszym przedszkolu realizowana jest tematyka związana z ,,Bezpieczeństwem na drodze”. Dzieci poprzez opowiadania, wiersze, piosenki , prezentacje multimedialne, zagadki, zabawy ruchowe i tematyczne , zajęcia plastyczne poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ruchu pieszych i pojazdów poruszających się po drodze. Poznały znaczenie niektórych znaków drogowych, dokonały podziału na znaki ostrzegawcze, informacyjne, zakazu i nakazu oraz poznały znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej.


Dzień Kropki
oddział w Łazach

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten związany był z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Na początku poznaliśmy historię małej Vashti bohaterki opowiadania „Kropka”.Następnie dzieci odkrywały swoje talenty. Były zabawy, zadania do wykonania, tańce oczywiście z kropką w roli głównej. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Wycieczka na skrzyżowanie - 8.09.2022r.
oddział w Jerzmanowicach

Dzieci z naszego przedszkola po wcześniejszych rozmowach i zabawach rozwijających wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze , wyruszyły na pieszą wycieczkę na skrzyżowanie ulic. W kamizelkach odblaskowych uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją świetlną, nazywały napotkane znaki drogowe, obserwowały ruch pieszych i pojazdów na ulicy. Nazywały pojazdy poruszające się po drodze.


Udział przedszkolaków w akcji charytatywnej
,,Zakretki dla Emilki " - 9. 09. 2022r.
oddział w Jerzmanowicach

Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek. W piątek 9 września 2022r. przedszkolaki wybrały się pod Urząd Gminy w Jerzmanowicach z zakrętkami , aby wrzucić je do wielkiego serca stojącego na placu urzędu. Akcja ma szczytny cel - pomoc chorym dzieciom. Ostatnio nakrętki zbieramy dla Emilki Włosek z Przegini. Zbierając plastikowe nakrętki wspomagamy ich walkę z chorobą, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację.


INFORMACJE DLA RODZICÓW


Szanowni Rodzice!

Przedszkole w Jerzmanowicach i oddział przedszkolny
w Gotkowicach są czynne od 1 września 2022r.

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach pracuje
w godzinach od 7.00 do 17.00.

Oddział zamiejscowy w Łazach oraz oddział przedszkolny
w Gotkowicach pracują w godzinach od 7.00 do 16.00.

W tym dniu będzie pełne wyżywienie
tj. śniadanie, obiad i podwieczorek.


ZEBRANIE RODZICÓW W PRZEDSZKOLU
W JERZMANOWICACH


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zebranie organizacyjne dla Rodziców dzieci,
które będą uczęszczać
do przedszkola samorządowego działającego
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach odbędzie się
w dniu 29.08.2022r. tj. w poniedziałek o godzinie 18:00
na sali gimnastycznej w szkole podstawowej
(spotkanie dla Rodziców dzieci z oddziałów
w Jerzmanowicach i w Łazach).

Tematyka zebrania:
1. Organizacja pracy przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 (m.in. godziny pracy, zajęcia dodatkowe, przydział dzieci do poszczególnych grup i wychowawców, odpłatność za przedszkole, zgody i oświadczenia).
2. Decyzja o sposobie zakupu wyprawki.ZEBRANIE RODZICÓW
dzieci uczęszczających
do Oddziału Przedszkolnego w Gotkowicach


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zebranie organizacyjne dla Rodziców dzieci,
które będą uczęszczały
do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
odbędzie się w dniu 29.08.2022r. tj. w poniedziałek
o godzinie 17:00 w budynku oddziału.

Tematyka zebrania:
1. Organizacja pracy przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 (m.in. godziny pracy, zajęcia dodatkowe, odpłatność za przedszkole, zgody i oświadczenia).Informacja dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów


Zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych do zapoznania się z wyprawką szkolną.


Wyprawka ucznia klasy pierwszej   Pobierz plik =>   


PRZEDSZKOLE NA:


Aktywność dziecka
Aktywność dziecka
7:00 - 9:00Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań . Praca indywidualna z dziećmi. Dowolna aktywność dzieci: konstrukcyjna, plastyczna, manualna, muzyczna . Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Zajęcia dodatkowe.
9:00 - 9:30Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia poranne. Czynności porządkowo-gospodarcze, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne
9:30 - 10:00Śniadanie –czynności porządkowe i higieniczne.
10:00 - 10:30Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań. Porządkowanie sali.
10:30 - 11:30Zajęcia z całą grupą – wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez aktywne formy: doświadczanie, badanie, obserwowanie, zajęcia ruchowe. Realizowanie programów innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli.
11:30 - 12:30Czynności higieniczno- organizacyjne. Pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Spacery i zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym.
12:30 - 12:45Czynności organizacyjno-higieniczne przed obiadem.
12:45 - 13:15Obiad-czynności higieniczne po obiedzie.
13:15 - 14:00Odpoczynek poobiedni, relaksacja. Słuchanie bajek literackich oraz muzycznych. Zabawy dydaktyczne. Ćwiczenia grafomotoryczne, graficzne, logopedyczne , oddechowe, językowe.
14:00 - 14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe. Zabiegi higieniczne. Podwieczorek.
14:30 - 17:00Swobodna aktywność dzieci wg ich pomysłów i zainteresowań. Praca indywidualna, kompensacyjna, wyrównawcza, praca korekcyjna. Czynności porządkowe.