Przedszkole
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2019/2020


Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy
Oddział w Łazach

         2 października w Przedszkolu w Łazach odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia. Przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych oraz nauczyły się jak wezwać pomoc przez telefon. Duże zainteresowanie wzbudził „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji. Mamy nadzieję, że nasze dzielne przedszkolaki, w razie potrzeby będą potrafiły udzielić pomocy osobom potrzebującym.
/DMDzień Chłopaka
Oddział w Szklarach

"W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!"

         Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym szczególnym dniu chłopcy traktowani byli wyjątkowo. Na ich rece złożone zostały serdeczne życzenia a także drobne prezenty przygotowane przez Radę Rodziców oraz koleżankę z grupy, która dla każdego kolegi wykonała własnoręcznie upominek.
A.W.


Dzień Chłopaka
Oddział w Łazach

„Buzia Twoja uśmiechnięta, w dniu radosnym Twego święta.
Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka!”

         Tradycyjnie 30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i wręczyły upominki, własnoręcznie namalowane laurki. Wszystkie dzieci brały udział we wspólnej zabawie. Nie zabrakło tańców, śpiewów i zabaw, a także różnych konkurencji i zadań do wykonania przez chłopców. Każdy chłopiec otrzymał drobny upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a prezenty bardzo się podobały.
/DMŚniadanie daje moc
Oddział w Łazach

         23 września po raz kolejny w przedszkolu zorganizowano akcję w ramach projektu „Śniadanie daje moc”. Rozpoczęto ten dzień od przypomnienia przedszkolakom zasad zdrowego odżywiania i uświadomienie dzieciom jak ważne dla organizmu jest śniadanie. Następnie dzieci samodzielnie przyrządziły przepyszne, zdrowe kanapki. A potem aż miło było popatrzeć, gdy podczas spożywania smacznego posiłku, bogatego w wartości odżywcze, nawet „niejadki” nabrały apetytu.
/DMDzień Przedszkolaka w Łazach
Oddział w Łazach

         20 września po raz kolejny w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. To był dzień pełen radości i beztroskiej zabawy dla naszych milusińskich. Nie zabrakło uśmiechu na twarzach i życzeń dla wszystkich dzieci. Ćwiczyliśmy swoją zręczność i koncentrację chodząc różnymi sposobami po drabince ułożonej na dywanie. Z magicznego worka wyciągaliśmy różne ozdoby i nakrycia głowy, w których prezentowaliśmy się bajecznie. Nie zabrakło oczywiście wesołych zabaw przy muzyce. Mamy nadzieję, że ten radosny dzień zostanie na długo w pamięci wszystkich przedszkolaków.
/DM„Jestem sobie przedszkolaczek...”
Oddział w Szklarach
         20 września to data wyjątkowa dla wszystkich przedszkolaków - zarówno małych jak i dużych. Tego dnia bowiem obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji także w Oddziale Przedszkolnym w Szklarach dzieci miały sposobność, aby czuć się wyjątkowo z racji swojego święta. W tym dniu nie zabrakło atrakcji, gier oraz uśmiechów.
         Przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny dla pozostałych uczniów oraz nauczycieli. Następnie nadszedł czas na wspólną wesołą zabawę. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały po drobnym upominku.
         Życzymy wszystkim milusińskim uśmiechu na buzi, radości z odkrywania świata oraz samych miłych dni spędzonych w przedszkolu.
A.W.


Dzień Kropki
Oddział w Łazach

         16 września po raz pierwszy w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień kreatywności, talentu i wiary we własne możliwości, dlatego kropka towarzyszyła nam przez cały dzień. Nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talent. Dzieci dowiedziały się, jak ważnym elementem jest niepozorna kropka. Stała się ona bohaterką wielu zabaw, m.in. układano kropki według wielkości, koloru, przeliczano kropki, układano z kropek obrazki, kolorowano kropki i wiele, wiele innych. Wystarczyło tylko uruchomić wyobraźnię.
/DMDzień Marzyciela
Oddział w Łazach

         Dzień 9 września w przedszkolu w Łazach był bardzo ciekawy. Obchodzony był „Dzień Marzyciela”. Dzieci, niczym Dyzio Marzyciel, chodziły z głowami w chmurach, marzyły i bujały w obłokach, opowiadały o swoich marzeniach, rysowały je i wspólnie tworzyły Drzewo Marzeń. Przy piosence „Jedzie pociąg…” udały się do Krainy Fantazji. Życzymy wszystkim spełnienia marzeń, tych dużych i tych małych.
/DM

INFORMACJA DLA RODZICÓW


Szanowni Rodzice, odpłatności za przedszkole
można dokonać gotówką lub przelewem.
Informację o kwocie, jaką trzeba zapłacić
każdy Rodzić uzyska w przedszkolu.
Proszę o wpłatę do 20 każdego miesiąca.


Dane do przelewu
Gmina Jerzmanowice-Przeginia
ul Rajska 22
32-048 Jerzmanowice NIP 677-20-19-451
odbiorca

Zespół Szkół w Jerzmanowicach
ul. Szkolna 2
32-048 Jerzmanowice
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie /oddział w Jerzmanowicach
nr 71 8589 0006 0150 0450 1980 0004

Tytułem
imię i nazwisko dziecka
opłata za czesne:….
opłata za żywienie:….„NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC”
REGULAMIN KONKURSU

I Cele konkursu:
- rozbudzanie umiłowania modlitwy różańcowej
- rozwój talentów dzieci
- budzenie aktywności twórczej dzieci
- pobudzanie wyobraźni i pomysłowości dzieci
- wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

II Uczestnicy konkursu:
W konkursie mogą wziąć udział dzieci z każdej grupy z przedszkola wspólnie z rodzicami.

III Warunki uczestnictwa w konkursie:
Różańce mogą być wykonane dowolną techniką, indywidualnie lub rodzinnie.
Zachęcamy, aby wykorzystać najróżniejsze materiały i pomysły na wykonanie różańca (np. muszelki, fasolki, masę solną, chrupki, kasztany, żołędzie, jarzębinę itp.) Liczymy na oryginalność i pomysłowość.
Prace należy podpisać : imię, nazwisko dziecka, oddział przedszkolny .
Różańce można dostarczać do 26 września do przedszkola.
Wszystkie różańce będzie można oglądać i podziwiać na wystawie wyeksponowanej w kościele parafialnym przez cały październik.
Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się na Balu Wszystkich Świętych / termin zostanie podany/

IV Nagrody:
Specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA


Pobierz plik =>   

INFORMACJA DLA RODZICÓW


Szanowni Państwo!

Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że zebranie Rodziców dzieci z przedszkola
odbędzie się 29 sierpnia 2019 r. tj. czwartek
godz. 17:00 zebranie rodziców w Gotkowicach
godz. 18:00 zebranie rodziców w Jerzmanowicach
(będzie to wspólne zebranie dzieci z Jerzmanowic i z Łaz)

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
odbędzie się 2 września 2019 r.
Msza Św. w Kościele Parafialnym w Jerzmanowicach o godzinie 8:00

ODWIEDZIN:


Aktywność dziecka
Aktywność dziecka
7:00 - 9:00Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań . Praca indywidualna z dziećmi. Dowolna aktywność dzieci: konstrukcyjna, plastyczna, manualna, muzyczna . Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Zajęcia dodatkowe.
9:00 - 9:30Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia poranne. Czynności porządkowo-gospodarcze, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne
9:30 - 10:00Śniadanie –czynności porządkowe i higieniczne.
10:00 - 10:30Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań. Porządkowanie sali.
10:30 - 11:30Zajęcia z całą grupą – wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez aktywne formy: doświadczanie, badanie, obserwowanie, zajęcia ruchowe. Realizowanie programów innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli.
11:30 - 12:30Czynności higieniczno- organizacyjne. Pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Spacery i zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym.
12:30 - 12:45Czynności organizacyjno-higieniczne przed obiadem.
12:45 - 13:15Obiad-czynności higieniczne po obiedzie.
13:15 - 14:00Odpoczynek poobiedni, relaksacja. Słuchanie bajek literackich oraz muzycznych. Zabawy dydaktyczne. Ćwiczenia grafomotoryczne, graficzne, logopedyczne , oddechowe, językowe.
14:00 - 14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe. Zabiegi higieniczne. Podwieczorek.
14:30 - 17:00Swobodna aktywność dzieci wg ich pomysłów i zainteresowań. Praca indywidualna, kompensacyjna, wyrównawcza, praca korekcyjna. Czynności porządkowe.