DORADZTWO ZAWODOWE

Twój zawód, Twoja przyszłość

PREZENTACJA

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół: trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2018/2019

Pobierz plik

Harmonogram Szkolnego Punktu Informacji i Kariery – SPInKa
II semestr

Harmonogram       Pobierz plik =>

Zmiany w Harmonogramie Szkolnego Punktu Informacji
i Kariery – SPInKa

Harmonogram - zmiana dla uczniów kl. 2A i 3A gimnazjum      Pobierz plik =>

Harmonogram Szkolnego Punktu Informacji i Kariery – SPInKa
I semestr

Harmonogram       Pobierz plik =>

Szkolny Punkt Informacji i Kariery – SPInKa

Szanowni Rodzice!
Drodzy Uczniowie!

Kończąc gimnazjum stajecie wraz z rodzicami przed wyborem szkoły oraz kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudnym momentem w życiu.
Na tym etapie, ważne jest wyposażenie młodego człowieka w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu, które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej. Każdy uczeń powinien poznać siebie i własne predyspozycje indywidualne, by móc wybrać prawidłowo. Bazując na zainteresowaniach oraz słabych i mocnych stronach, każdy z Was, powinien mieć możliwość realnej oceny własnych możliwości i ukierunkować się na dalsze kształcenie oraz przygotować się do podjęcia decyzji o wyborze zawodu. Powinien tego dokonać przy wsparciu doradcy zawodowego, nauczycieli, rodziców.

Powołanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery w małopolskich gimnazjach ma ułatwić szkołom wspieranie uczniów w podejmowaniu decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
Lider projektu, Województwo Małopolskie, przewidział utworzenie SPIneK jako działanie systemowe, obejmujące wszystkie zainteresowane szkoły gimnazjalne z terenu województwa. Projekt realizowany jest w ramach Osi Priorytetowej 10, Działania 10.2, Poddziałania 10.2.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Gmina Jerzmanowice-Przeginia jest Partnerem projektu.

Aktualnie rozpoczynamy rekrutację uczniów klas II i III gimnazjum do uczestnictwa w działaniach projektowych.
Uczniowie będą uczestniczyć w:
 zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradcę zawodowego
 w konsultacjach indywidualnych kończących się przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
 w Targach Edukacyjnych na Festiwalu Zawodów w Małopolsce (marzec 2018)
 innych formach działań przewidzianych w planie i harmonogramie.

Ważnymi uczestnikami procesu budowania ścieżki edukacyjno-zawodowej są rodzice, stąd będziemy Państwa zapraszać na spotkania i konsultacje oraz zachęcać do podejmowania działań wspierających funkcjonowanie Szkolnych Punktów Informacji i Kariery.

Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno-zawodowego w Szkolnym Punkcie Informacji i Kariery w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” do wglądu u doradcy zawodowego lub na stronie internetowej szkoły.

Formularz po podpisaniu przez ucznia i rodzica/opiekuna należy złożyć w sekretariacie lub u doradcy zawodowego do dnia 8 września 2017 r.

Katarzyna Stachowicz
doradca zawodowy

Regulamin      Pobierz plik =>

Formularz zgłoszeniowy       Pobierz plik =>