baner
ECDLDni otwarte ECDL w Zespole Szkół w Jerzmanowicach

          W tym roku Zespół Szkół w Jerzmanowicach dołączył do obchodów Dni Otwartych ECDL. Szczególnym zaangażowaniem wykazała się „Klasa z ECDL” – czyli 3A, pod opieką pani Anny Głowackiej. W ramach tego świętowania wszystkim uczniom klas 4-7 SP i gimnazjum została zaprezentowana prelekcja przybliżająca zagadnienia związane z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych – jego znaczeniem, historią i trzyletnim już zmaganiem uczniów z egzaminami. Po prezentacji uczestnicy zobaczyli krótki filmik pt.: „Histe(o)ria jednego egzaminu” pokazujący, jakie emocje towarzyszą zainteresowanym podczas zaliczania kolejnych etapów. Filmik stworzyła klasa 3A – Klasa z ECDL, w reżyserii i według scenariusza wychowawcy… ;) kliknij aby wyświetlić film
          Po seansie odbył się konkurs wiedzy o ECDL, w którym poza dwunastoma przedstawicielami klas i nauczycieli (sama Pani Dyrektor wzięła w nim udział) uczestniczyli wszyscy zebrani, którzy podpowiadali zawodnikom lub sami sprawdzali swoją wiedzę.… Zwycięscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez PTI – dla pierwszych czterech miejsc ecdl’owe gadżety dostali także uczniowie w klasie.

          Całość obchodów zamknęli uczniowie trzecich klas gimnazjum realizujący pod okiem pani Anny Głowackiej projekt edukacyjny, w ramach którego badali oni sposoby wykorzystywania Internetu i technologii informacyjnej przez uczniów naszej szkoły. Zdobytą wiedzę przekazali zebranym w swojej prezentacji (jest ona dostępna pod linkiem https://prezi.com/view/NaGYMTFsqz3y6pWkuelw/).

          Na koniec kilka słów powiedziała pani Dyrektor, która podziękowała obecnemu zastępcy wójta panu Stanisławowi Piksa oraz wszystkim zebranym za obecność i udział w imprezie. Tego dnia obowiązującym „kolorkiem” był niebieski lub granatowy – kolory znajdujące się w Logo ECDL.

          Po hucznych wydarzeniach na „scenie”, w zaciszu szkolnej pracowni komputerowej, chętni uczniowie rozwiązywali test udostępniony z okazji Dni Otwartych ECDL przez PTI – niektórzy podejmowali kilka prób, chcąc osiągnąć jak największą liczbę punktów. Zwycięscy gracze otrzymali drobne upominki reklamujące ECDL.

          Po tym dniu jesteśmy pewni, że już każda osoba w ZS w Jerzmanowicach wie, co to ECDL.


dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.40 - 11.25
5.11.45 - 12.30
6.12.45 - 13.30
7.13.35 - 14.20
8.14.25 - 15.05


Dowóz
6:45Wola Kalinowska, Sąspów, Bukowiec, Sąspów remiza
7:00Jerzmanowice (kolonie wschodnie I, II, III)
7:15Stok, Jerzmanowice (kolonia zachodnia), Gotkowice, Sąspów, Wymysłów
7:30Szklary
7:35Łazy, Kopaniny


Odwóz
12:50Gotkowice, Jerzmanowice-kol. zachodnia, Stok, Szklary
Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice-kol. wschodnie 1, 2, 3
13:45Gotkowice, Jerzmanowice-kol. zachodnia, Stok, Szklary
Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice-kol. wschodnie1, 2, 3
14:35Gotkowice, Jerzmanowice-kol. zachodnia, Stok, Szklary
Sąspów, Wola Kalinowska
14:55Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice-kol. wschodnie 1, 2, 3