Dni otwarte ECDL w Zespole Szkół w Jerzmanowicach

W tym roku Zespół Szkół w Jerzmanowicach dołączył do obchodów Dni Otwartych ECDL. Szczególnym zaangażowaniem wykazała się „Klasa z ECDL” – czyli 3A, pod opieką pani Anny Głowackiej. W ramach tego świętowania wszystkim uczniom klas 4-7 SP i gimnazjum została zaprezentowana prelekcja przybliżająca zagadnienia związane z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych – jego znaczeniem, historią i trzyletnim już zmaganiem uczniów z egzaminami. Po prezentacji uczestnicy zobaczyli krótki filmik pt.: „Histe(o)ria jednego egzaminu” pokazujący, jakie emocje towarzyszą zainteresowanym podczas zaliczania kolejnych etapów. Filmik stworzyła klasa 3A – Klasa z ECDL, w reżyserii i według scenariusza wychowawcy… ;) kliknij aby wyświetlić film
          Po seansie odbył się konkurs wiedzy o ECDL, w którym poza dwunastoma przedstawicielami klas i nauczycieli (sama Pani Dyrektor wzięła w nim udział) uczestniczyli wszyscy zebrani, którzy podpowiadali zawodnikom lub sami sprawdzali swoją wiedzę.… Zwycięscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez PTI – dla pierwszych czterech miejsc ecdl’owe gadżety dostali także uczniowie w klasie.

Całość obchodów zamknęli uczniowie trzecich klas gimnazjum realizujący pod okiem pani Anny Głowackiej projekt edukacyjny, w ramach którego badali oni sposoby wykorzystywania Internetu i technologii informacyjnej przez uczniów naszej szkoły. Zdobytą wiedzę przekazali zebranym w swojej prezentacji (jest ona dostępna pod linkiem https://prezi.com/view/NaGYMTFsqz3y6pWkuelw/).

Na koniec kilka słów powiedziała pani Dyrektor, która podziękowała obecnemu zastępcy wójta panu Stanisławowi Piksa oraz wszystkim zebranym za obecność i udział w imprezie. Tego dnia obowiązującym „kolorkiem” był niebieski lub granatowy – kolory znajdujące się w Logo ECDL.

Po hucznych wydarzeniach na „scenie”, w zaciszu szkolnej pracowni komputerowej, chętni uczniowie rozwiązywali test udostępniony z okazji Dni Otwartych ECDL przez PTI – niektórzy podejmowali kilka prób, chcąc osiągnąć jak największą liczbę punktów. Zwycięscy gracze otrzymali drobne upominki reklamujące ECDL.

Po tym dniu jesteśmy pewni, że już każda osoba w ZS w Jerzmanowicach wie, co to ECDL.