Rok szkolny 2017 / 2018

Konkurs Humanistyczny

Tematyka konkursu: Było. Jest... Będzie?

Etap I – Zdarzyło się.

Wykaz zalecanej literatury:
1. Bąkiewicz G., Szymeczko K., Wakuła P., Husarskie skrzydła –10 opowiadań z czasów Rzeczypospolitej     szlacheckiej, Literatura, Łódź 2017.
2. Czerwińska-Rydel A., Którędy do gwiazd? Historia Elżbiety Heweliusz, pierwszej kobiety astronom,     Muchomor, Warszawa 2014.
3. Orlińska Z., Detektywi z klasztornego wzgórza, Literatura, Łódź 2016.
4. Dziady; Płanetnicy; Południca; Skarbnik; Smok [w:] Zych P., Vargas W., Bestiariusz słowiański, BOSZ,     Olszanica 2012, s.76-77, 144-145, 148-149, 160, 164-165.
5. Bella i Sebastian, cz. I [film], reż. Vanier N, 2013.

Szkolny etap konkursu odbędzie się 23 listopada 2017 roku.

Zachęcam uczniów klas szóstych i siódmych do wzięcia udziału
w Małopolskim Konkursie Humanistycznym
dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego.

Edyta Skotniczna

Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Tradycją naszej szkoły jest zorganizowanie konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami są uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola. Uczestnicy i w tym roku wykazali się ogromną kreatywnością. Do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały: szyszki, cukierki, żołędzie, kasztany, orzechy, makaron, chrupki, nakrętki, wełnę, fasolę, migdały, bibułę, gąbkę, itp. 61 prac konkursowych wyeksponowano w szkolnej świetlicy oraz w kościele parafialnym.
W wyniku obrad, jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Rogóż, Pani Izabela Filipowska- Krzystanek, Pani Agata Sarota i Pani Marzena Polak wybrało zwycięzców:

Przedszkole Samorządowe
I miejsce- Cezary Giera
II miejsce- Milena Kozera
III miejsce- Magdalena Pogan
Hanna Chałupka
Dawid Poznański

Kl. I - III
I miejsce- Gabriela Rogóż- kl. 3a
II miejsce- Maria Karcz- kl. 3c
III miejsce- Alicja Okrajni- kl. 3b
Antonina Szwarc- kl.2a
Maja Śladowska- kl.1a

KL. IV – VI
I miejsce- Magdalena Kozień- kl. 6a
II miejsce- Oliwia Spyt- kl. 6c
III miejsce- Aleksandra Seweryn- kl. 5b
Fabian Fiba- kl.4a
Anna Wyżycka- kl.5b

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Marzena Polak
Agata Sarota

Akcja "Podaruj innym zeszyt"

"Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" Dz 20, 35

Początek każdego roku szkolnego to dla uczniów szczególnie radosne wydarzenie, wiele dzieci idzie do szkoły po raz pierwszy, inni spotykają się po wakacjach pełni emocji i nowych wrażeń. Zdarza się jednak, że ta radość nie może być pełna. Dla wielu rodzin wyposażenie dzieci w przybory szkolne jest zbyt dużym obciążeniem. Dlatego od wielu lat uczniowie naszej szkoły wychodzą z inicjatywą i organizują akcję „Podaruj innym zeszyt”. Artykuły szkolne zbierane podczas tego przedsięwzięcia przekazywane są do parafialnego Caritas.
Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Dlatego ogromniedziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję, pokazując, że dawanie może ubogacać każdego z nas.
Marzena Polak
Agata Sarota

Pasowanie na czytelnika

05 października uczniowie klasy II szkoły podstawowej zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. W czwartek rano uczniowie wraz z Panią wychowawczynią przekroczyli próg biblioteki szkolnej. Po uroczystym przywitaniu odbyła się lekcja biblioteczna prowadzona przez bibliotekarza. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz dowiedzieli się gdzie szukać interesującej ich publikacji. Po krótkiej lekcji przystąpiono do pasowania na czytelnia. Uczniowie wspólnie złożyli przyrzeczenie o następującej treści:

My uczniowie klasy II
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać
krzywdy zrobić im nie damy.
Wszystkich wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z powagą!
PRZYRZEKAMY.

Następnie po złożeniu przyrzeczenia uczniowie klękali na kolanko i odbyło się uroczyste pasowanie, podczas którego dzieci otrzymały wykonane przez starszych uczniów zakładki do książek. Po uroczystości na kolejnej przerwie mali czytelnicy szybko wrócili do biblioteki, aby wypożyczyć pierwsze książeczki.
Grażyna Piwowarczyk

Zaprogramowani na czytanie

W ramach współpracy naszej szkoły z Powiatową i Gminną Biblioteką Publiczną uczniowie klasy 4b oraz 7a i 7b w czwartek 21 września wzięli udział w projekcie ,,Zaprogramuj się na czytanie-Ver2”. Przedstawiciele Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej ,,MERITUM” przygotowali spotkanie z literaturą Stanisława Lema, która stała się inspiracją do dyskusji, stworzenia scenografii, przedstawienia dramy oraz nagrania filmu. Było niezwykle twórczo, wesoło i inspirująco. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ewa Rogóż

ODWIEDZIN: