Szkoła Podstawowa
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2018/2019


Lekcja fizyki w plenerze

         12 czerwca uczniowie klas 7a, 7 b i 8 b pod opieką P. Ireny Marszałek, P. Anety Firszt- Kozdęba oraz P. Małgorzaty Nabiałek, wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.
         Przy wspaniałej pogodzie, wśród zieleni, uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia z różnych działów fizyki. Mieli okazję m.in. zagrać na organach rurowych, zobaczyć jak powstaje wir wodny, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu. Interaktywna ekspozycja nie tylko przybliżyła uczniom prawa fizyki, ale dostarczyła także świetnej zabawy.
         Po lekcji fizyki w plenerze uczniowie udali się do kina na film „Trzy kroki od siebie”. To piękna historia o miłości dwojga nastolatków, którzy nie mogą zbliżyć się do siebie ze względu na chorobę. Niejednemu widzowi po policzku spłynęła łza.Kolejny sukces Mateusza

         Dnia 02.06.2019 odbyła się V edycja finału Rekreacji Małopolskiej PTT pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, podczas którego nasz uczeń klasy VC Mateusz Putaj razem ze swoją partnerką Martą zdobyli pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz co najważniejsze - awansowali do Klasy Sportowej Tańca Towarzyskiego - co oznacza, że od tej pory podejmować będą profesjonalną rywalizację taneczną.
Gratulujemy i życzymy dalszych tanecznych sukcesów!Kochanym Rodzicom

         Uczniowie Szkoły Filialnej w Szklarach przygotowali program artystyczny z okazji Święta Mamy i Taty. Śpiewane piosenki, recytowane wiersze oraz taniec były prezentami które wywołały wzruszenie i radość gości.

II klasy w Ojcowskim Parku Narodowym

         W dniu 28.05.2018r uczniowie klasy 2a i 2b poznawali Ojcowski Park Narodowy pod opieką przewodnika i wychowawców p.B.Syrek i p.D.Saroty. Dzieci rozpoznawały najbardziej znane ostańce i zwiedzały Grotę Łokietka. Był tez czas na odpoczynek przy Źródełku miłości i poznanie charakterystycznych gatunków drzew. Opowieści pana przewodnika o florze i faunie urozmaicił pokaz znalezionego węża oraz miejsce zamieszkania bobrów. To była bardzo pouczająca wycieczka. Wszyscy doskonale wiedzą, że nietoperz jest symbolem najmniejszego parku narodowego w Polsce i znają zasady zachowania się w miejscach szczególnie chronionych.IV klasy w Ojcowskim Parku Narodowym

         28 maja 2019 r. z klasą IVa, IVb i IVc udaliśmy się na pieszą wycieczkę z Sąspowa przez tereny Ojcowskiego Parku Narodowego do Boroniówki – starej osady młynarskiej. Prowadzeni przez przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat Parku oraz otaczającej nas przyrody. Boroniówka to cenny przykład drewnianej architektury przemysłowej z zachowanym oryginalnym wyposażeniem i starymi urządzeniami działającymi do dziś. Zobaczyliśmy, jak młyn miele ziarno na kamieniach i przesiewa pytlową mąkę, a także obserwowaliśmy wprawiony w ruch tartak wodny na jedną piłę. W chałpie na terenie obiektu odbyły się warsztaty kulinarne. Świetna zabawa połączona była z degustacją własnoręcznie ulepionych pierogów. Otrzymany od gospodyni Boroniówki przepis pozwoli każdemu na samodzielne ulepienie pierogów w domu.Mama i tata to najpiękniejsze słowa świata!

         Pod takim hasłem i w otoczeniu majowej dekoracji odbyła się w naszej szkole piękna akademia. Uczniowie klas 2a i 2b pod opieką swoich wychowawców p.B.Syrek i p D.Saroty wystąpili przed swoimi rodzicami z pięknymi wierszami i piosenkami. Program artystyczny wywołał na twarzach gości radość i wzruszenie.Na koniec dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi prezentami oraz życzeniami. To był wyjątkowy dzień dla każdej rodziny...Warsztaty z malarstwa na szkle

         W dniu 23 maja na świetlicy szkolnej gościliśmy panią plastyk, która przeprowadziła dla uczniów warsztaty z malarstwa na szkle. W trakcie warsztatów uczniowie malowali farbami witrażowymi. Uczniowie wykonali witraż z kwiatami, który może służyć jako dekoracja lub stanowić doskonały prezent np. z okazji Dnia Mamy.

ParafiadaParafiada to projekt edukacyjny dla dzieci i młodzieży zainicjowany w 1988 r. przez o. Józefa Jońca, pijara. Projekt opiera się na, pochodzącej ze starożytnej Grecji, tzw. triadzie: stadion – teatr – świątynia i w takim sensie mówi się o „parafiadowej triadzie”. Dzięki uczestnictwu w tym przedsięwzięciu każdy uczestnik, a szczególnie człowiek młody rozwija się nie tylko w przestrzeni fizycznej, ale także intelektualnej i duchowej. Wszystkie podejmowane inicjatywy i działania odnoszą się do wartości związanych ze sportem, kulturą i wiarą.

Szkoła nr 1 w Bukownie była po raz XI organizatorem Regionalnej Parafiady. Z naszej szkoły uczestniczyło w tym wydarzeniu dwóch uczniów: Kamil Skulich – V a i Kacper Skulich – VIII b. Chłopcy rywalizowali z uczniami z woj. śląskiego i małopolskiego w swoich kategoriach wiekowych w Konkursie Wiedzy Biblijnej. Tematem tegorocznych zmagań była Ewangelia św. Łukasza. Test składał się z pięćdziesięciu pytań, a jego poziom trudności był bardzo wysoki. Pierwsze miejsce w kategorii klas VIII i gimnazjum zajął Kacper. Gratulujemy Kacprowi po raz kolejny!!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, za aktywność, za podjęcie trudu nauki i udział w konkursach biblijnych. Bez względu na zdobyte miejsca, wszyscy są zwycięzcami, gdyż podjęli się kroczenia drogą poznawania Słowa Bożego – drogą, na której sam Jezus jest Światłem i najlepszym Przewodnikiem.


Sukcesy Młodych PrzyrodnikówZ radością i dumą informujemy, że Mieszko Fus, uczeń klasy 1b zdobył nagrodę główną w XII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych ,,Świetlik”. Mieszko zdobył 100% punktów, natomiast Olgierd Jurkiewicz też z klasy 1b zdobył tytuł i nagrodę laureata. Nauczycielką chłopców jest p. Lucyna Rosołek.

Wyróżniania i nagrody zdobyli też Ewelina Błaszko i Antoni Piwowarczyk z kl. 2a,-uczniowie p. Doroty Saroty oraz Zuzanna Nowak, Bartłomiej Ortyl i Józef Szklarek z kl. kl. 2b -uczniowie p. Beaty Syrek.

Z klasy 3, którą uczy p. Jadwiga Filipowska wyróżnienia i nagrody zdobyły: Alicja Sieradzka i Antonina Szwarc. Wojciech Głowacki z kl. 5c również zdobył nagrodę i wyróżnienie, w przygotowaniach pomagała p. Halina Mirek.

Gratulujemy uczniom, dziękujemy nauczycielom i mamy nadzieję na kolejne sukcesy. Szczególne słowa uznania dla p. Anety Firszt-Kozdęba, która koordynuje w szkole wszystkie konkursy matematyczno-przyrodnicze.Spotkanie literackie

         Dziękujemy Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach za możliwość udziału naszych pierwszoklasistów w spotkaniu autorskim. Było to twórcze spotkanie, podczas którego dzieci uczestniczyły w pisaniu wierszy oraz śledziły powstawanie ilustracji. Polecamy się na przyszłość…


Wyniki - KANGUR

21 marca 2019 roku odbyła się dwudziesta ósma edycja
Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR

W tym roku wynik bardzo dobry uzyskały 2 osoby:
Dominik Słonina z klasy 4c oraz Wojciech Głowacki z klasy 5c

Nagrody dla nich będą wręczone podczas uroczystej gali w Instytucie Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wyróżnienia uzyskali:
Nadia Fryc klasa 4a
Alina Krzyżan klasa 5b
Kamil Skulich klasa 5a
Nikola Kania klasa 5a
Kołodziejczyk Amelia klasa 7b

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PRZYSZŁYM ROKUSpotkanie ze strażakami z OSP w Jerzmanowicach
07.05.2019r.

         Uczniowie klas I-III w trakcie spotkania mieli okazję poznać pracę strażaków. Przypomniano numer alarmowy oraz zasady wzywania pomocy w razie konieczności. Dzieci miały okazję obejrzeć nowoczesny wóz strażacki, założyć ubranie bojowe oraz hełm. Zapoznały się też ze sprzętem potrzebnym Strażakom w razie różnych interwencji. Dużo radości sprawiło wszystkim trzymanie ciężkich węży i lanie z nich wody.
Bardzo dziękujemy Strażakom za ciekawe spotkanie.Taneczny Sukces

         Miło nam ogłosić, że Mateusz Putaj z klasy V c zajął I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Latino Cup w Żabnie. Obecnie Mateusz występuje w Rekreacji Małopolskiej, a trenuje w Centrum Tańca M.I. w Krakowie.
Gratulujemy i życzymy Mateuszowi wytrwałości w treningach i dalszych sukcesów!


Zawód pod lupą
Spotkanie z pracownikiem Urzędu Pracy

          Wybór szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej czy też zawodu jest bardzo ważną decyzją. Uczniowie klas VIII i III gimnazjum, aby trafnie i świadomie zdecydować o wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej, powinni posiadać wiedzę na temat własnych zdolności, mocnych stron, umiejętności, a także wiedzę o zawodach i możliwych ścieżkach edukacji. W ramach współpracy z instytucjami wspierającymi wewnątrzszkolne doradztwo zawodowe nasza młodzież uczestniczyła w spotkaniu zawodoznawczym z pracownikiem Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego z Filią w Krzeszowicach.Sukces naszych uczniów w BRD

         W dniach 25 - 26 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej w Brzeziu odbył się Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie klas V, VI i VIII reprezentowali naszą szkołę w zmaganiach z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, rozwiązywali testy, wykazali umiejętności kierowania rowerem na torze przeszkód oraz udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Zuzanna Muzyk, Nikodem Piwowarczyk z kl. Vc, Martyna Niedziółka z kl. Vb oraz Maksymilian Izdebski z kl. Va w kategorii szkoły podstawowe - grupa I wywalczyli II miejsce. Natomiast uczniowie: Radosław Drapała kl VIb, Karol Drapała z kl. VIIIa oraz Jakub Garczyk z VIIIb startujący w kategorii grupy II zajęli IV miejsce.
         Nasi Laureaci zostali nagrodzeni okolicznościowym pucharem, dyplomami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.
         Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w turniejach i konkursach.Pierwszy taki egzamin

          Uczniowie klas ósmych napisali kolejny rozdział w reformie szkolnictwa. Egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego był pierwszym poważnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności. Najlepiej oceniają zadania z zakresu języka polskiego i angielskiego, najmniej przyjazna okazała się jak zawsze matematyka. W naszej szkole egzamin minął bez problemów, zgodnie z procedurami.Wybieram szkołę czy zawód?

          21 marca uczniowie stojący przed wyborem drogi życiowej mieli możliwość uczestniczyć w Targach Edukacyjnych – Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Podczas targów dowiedzieć się mogli, jak wygląda edukacja w szkołach z różnych branż m.in.: hotelarskiej, fryzjerskiej, informatycznej, budowlanej, mechanicznej, geodezyjnej, chemicznej, gastronomicznej, poligraficzno-medialnej, ekonomicznej i wielu innych. Na stoiskach prezentowały się szkoły branżowe i technika z całej Małopolski. Uczniowie mogli skorzystać z konsultacji doradców zawodowych, którzy służyli pomogą w wyborze drogi rozwoju, biorąc pod uwagę indywidualne predyspozycje ucznia. Nie zabrakło także wsparcia dla rodziców, którzy mogli uczestniczyć w spotkaniu nt. „Jak pomóc dziecku wybrać szkołę? Rodzic jako pierwszy doradca zawodowy” oraz zasięgnąć informacji u specjalistów z zakresu zawodoznawstwa.Wróżki Pani Wiosny,
czyli pierwszoklasiści witają kolorową porę roku

          W czwartkowy poranek uczniowie klasy 1a zaprosili swoich kolegów i koleżanki z edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie, w którym tańcem, recytacją wierszy oraz piosenkami witali wiosnę. Ciekawym pomysłem były zagadki przygotowane dla publiczności, wymagały chwili zastanowienia dotyczyły bowiem zarówno świata zwierząt jak i roślin, które związane są z porą roku obecną za oknem. Dziękujemy p. Małgorzacie Śladowskiej za przygotowanie naszych najmłodszych uczniów do pięknego powitania wiosny. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Rodziców za przygotowanie strojów dla młodych aktorów.

Dzień wiosny
Szkoła Filialna w Szklarach

          Dnia 21 marca uczniowie ze Szkoły Filialnej w Szklarach powitali kalendarzową wiosnę a pożegnali zimę. W pięknych strojach i z uśmiechem na twarzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie z Marzannami i gaikami ze śpiewem wiosennych piosenek udali się na wiosenny spacer.


Zajęcia artystyczne dla uczniów szkoły podstawowej

Uczniowie szkoły podstawowej na zajęciach świetlicowych rozwijają
swoje zainteresowania plastyczne i artystyczne podczas cotygodniowych zajęć w GOK.

Zapraszamy chętnych uczniów w każdą środę o godzinie 13:00 na rozwijające zajęcia plastyczne.IX gra terenowa pod hasłem „Młodzieżowa konspiracja”

          Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w Olkuszu odbyła się IX gra terenowa pod hasłem „Młodzieżowa konspiracja”. Organizatorami byli:
1) Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu;
2) IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu;
3) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie;
4) Stowarzyszenie „Po Prostu Działaj” w Olkuszu.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Roksana Pałys, Oliwia Leja, Patrycja Szlachta, Agnieszka Hrabia, Emilia Osiak, Justyna Pęgiel, Weronika Postołek i Patrycja Sierszyńska. Dziewczęta dzielnie wykonywały różne zadania wykazując się wiedzą i umiejętnościami: rozszyfrowywały wiadomości, nazywały rodzaje broni, interpretowały obrazy, rysowały plakat, szukały w lesie amunicji, udzielały pierwszej pomocy i były przesłuchiwane przez UB.
          Gra w której uczestniczyły była wspaniałą lekcją historii, przygodą i niezapomnianym przeżyciem.


Piotr-tenisista stołowy

          Piotr Kołodziejczyk, uczeń klasy 6b będzie reprezentował naszą szkołę podczas powiatowych mistrzostw w tenisie stołowym. Piotr znalazł się wśród finalistów gminnych zawodów w tenisie stołowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Warsztaty plastyczne w GOK-u

          W każdą środę uczniowie naszej świetlicy biorą udział w warsztatach plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Jerzmanowicach. Ponieważ Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, my na zajęciach 27 lutego mieliśmy okazję wykonywać zajączki. Prace były bardzo kolorowe i oryginalne, ponieważ uczniowie wykorzystywali kredki oraz farby do kolorowania zajączków. Poznaliśmy również jak precyzyjnie odbić rysunek na szkle.
          Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne warsztaty, gdyż poznamy i nauczymy się jak wykonać zajączka techniką origami.


Warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury

          Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów wraz z ich dziećmi w wieku 9-14 lat. Warsztaty te będą poświęcone wzmacnianiu i rozwijaniu umiejętności porozumiewania się i współdziałania w rodzinie, a odbywać się będą w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach ul. Centralna 97 co drugi czwartek w godzinach 18:00- 20:15 (z krótką przerwą w połowie spotkania).

Link do strony: =>Warsztaty w Gminnym Ośrodku KulturyOsiągnięcia pływackie

          13 lutego 2019 r. w Skawinie odbyły się mistrzostwa powiatu krakowskiego w pływaniu indywidualnym. Naszą szkołę reprezentowały siostry Nadia i Natasza Fryc. Na dystansie 25 metrów w stylu motylkowym Nadia zajęła 3 miejsce a Natasza na tym samym dystansie w stylu klasycznym 2 miejsce. Obie siostry uzyskały awans na Małopolskie Igrzyska w pływaniu w Nowym Sączu.
          Serdeczne podziękowania dla Rodziców Nadii i Nataszy, którzy zapewnili transport na zawody.


Dzień Babci i Dziadka

          31 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość zostali zaproszeni, pani dyrektor Ewa Rogóż, wicedyrektor Teresa Sieradzka oraz babcie i dziadkowie. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IIIa z wychowawcą. Dzieci wierszem, piosenką oraz tańcem wyrażały swoją miłość do dziadków oraz dziękowały za troskę, opiekę i dobre serce. Po odśpiewaniu "Sto lat" dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie głos zabrała pani dyrektor składając dziadkom najlepsze życzenia. W tak miłej atmosferze zaproszono gości na ciastko i herbatę przy której wspominali swoje młode lata.
J. FilipowskaMiędzy nami kobietkami

          W czwartek 31 stycznia dziewczęta z klas szóstych miały okazję do spotkania z położną Olgą Skraba. Rozmowa na temat problemów dojrzewania odbyła się w ramach programu edukacyjnego ,,Miedzy nami kobietkami”. Spotkanie zapewne pomoże dziewczętom w lepszym zrozumieniu przemian fizycznych i emocjonalnych ciekawego czasu dojrzewania.
Ewa RogóżŚwięto Babci i Dziadka w Szklarach

          Uczniowie Szkoły Filialnej w Szklarach zaprosili do swojej szkoły Babcie i Dziadków. Przedstawienie przygotowane przez najmłodszych było symbolicznym podziękowaniem za życzliwość, pomoc i radość wspólnego spędzania czasu kiedy Rodzie są zapracowanie. Dzieci przygotowały inscenizacje Czerwonego Kapturka oraz okolicznościowe piosenki i wiersze. Nie zabrakło pokazu tańca. Występ dzieci był możliwy dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Ewy Florczyk i Bożeny Bień oraz Rodziców, którzy przygotowali najmłodszych do występów oraz poczęstunek dla honorowych gości.

Ewa Rogóż


„Alfik Matematyczny” - wyniki konkursu

          Znamy już wyniki XXI edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz”.
          W matematycznej rozgrywce w tym roku wzięło udział 62 tysiące uczestników, z czego 47 reprezentowało naszą szkołę.

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie którzy uzyskali najwyższe wyniki, są to:
- Adaś Słonina z klasy III - wynik bardzo dobry
- Antonina Szwarc z klasy III - wynik dobry
- Dominik Słonina z klasy IVc - wynik bardzo dobry
- Alina Krzyżan z klasy Vb - wynik bardzo dobry
- Wojciech Głowacki z klasy Vc - wynik dobry


Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych!

          Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jak również nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
          Szczegółowe wyniki pozostałych uczestników dostępne są na stronie www.jersz.pl, kod szkoły K5506 oraz na tablicy informacyjnej w szkole
Koordynator konkursu
Aneta Firszt-Kozdęba
          Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach wygrała konkurs Empiku "1000 powodów by czytać".

          Do szkolnej biblioteki trafi 1000 książek o wartości 25 tys. zł. Wyjątkowe wydarzenie przekazania książek dla szkoły nastąpi 5 lutego 2019r.

          Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim sympatykom szkoły za oddane głosy i wsparcie.KONKURS GEOGRAFICZNY GALILEO 2019

Serdecznie zapraszam
uczniów z klas V, VII i VIII szkół podstawowych oraz z klas III szkół gimnazjalnych
do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu z geografii.
Testy konkursowe będą testami jednokrotnego wyboru i odbędą się w dniu 08-03-2019 r. (geografia)
w naszej szkole na podstawie materiałów przygotowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Konkurs organizowany jest przez
Centrum Edukacji Szkolnej.
Koszt wzięcia udziału w konkursie to 9 zł.
Zgłoszenia do konkursu przyjmuję
do 6 lutego 2019 r.
Zapraszam na zajęcia dodatkowe z geografii w każdy czwartek o godzinie 14:30

Teresa Sieradzka
nauczyciel geografiiSpacerem po Krakowie wokół Krakowskiej Szopki

          W pierwszy dzień ferii zimowych 12 stycznia grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach uczestniczyła w XV Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym „Szlakiem Szopek Krakowskich –Kraków 2019”. Rajdowicze poznawali historię fenomenalnej szopki krakowskiej zwiedzając pokonkursową wystawę szopek krakowskich w Muzeum Historycznym w Krakowie Celestyn przy ul. Lubicz. Podczas warsztatów szopkarskich poznali cztery najważniejsze zasady budowania szopki:
1)szopka jest zawsze kolorowa;
2)szopka zawsze zawiera historie i legendy Krakowa;
3)szopka jest zawsze bajkowym odbiciem architektury Krakowa;
4)szopka jest zawsze symetryczna.

          To pozwoliło młodym turystom zrozumieć fenomen szopki krakowskiej-budowli, która w niezwykły sposób upamiętnia Narodzenie Chrystusa i jest od 2018 r. wpisana jako niematerialny produkt dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!

          Był też spacer Drogą Królewską, zwiedzanie kościołów i podziwianie szopek. Wyjątkowo smakowała czekolada w Carmello na Floriańskiej. W schronisku na ul. Oleandry odbyło się spotkanie z Rodziną Malików, którzy od pokoleń wykonują szopki krakowskie i prezentacja kolęd (Rajdowicze to uwielbiają). Ciekawy i atrakcyjny rajd sprawił wiele radości wszystkim uczestnikom-uczniom i nauczycielom, którym bardzo dziękuję za wspaniały spacer wokół Szopki Krakowskiej.

z turystycznym pozdrowieniem
Teresa Sieradzka
Jasełka w Szklarach

          Uczniowie Szkoły Filialnej w Szklarach wystawili Jasełka w Kościele parafialnym. Przedstawienie przygotowane przez najmłodszych było symbolicznym zakończeniem okresu bożonarodzeniowego w niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli 13 stycznia 2019 roku o godz. 10.00. Ksiądz Krzysztof powiedział po występie, że żadne modlitwy dorosłych nie dają Jezusowi tyle szczęści co zaangażowanie dzieci w szerzenie Dobrej Nowiny. Występ dzieci był możliwy dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Ewy Florczyk i Bożeny Bień oraz Rodziców, którzy przygotowali najmłodszych do występów.
Ewa RogóżEuropejski Quiz Finansowy

          W naszej Szkole odbył się konkurs Europejski Quiz Finansowy. Konkurs został przeprowadzony w klasach VII i VIII. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu finansów i bankowości i państw UE.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości w Warszawie.

W etapie szkolnym wyłonione zostały 2 zespoły dwuosobowe, które będą brały udział w etapie ogólnopolskim.

Zespół 1. Kacper Skulich, Jakub Dziedzic klasa VIIIB

Zespół 2. Amelia Kołodziejczyk, Szymon Głowacki klasa VIIB

Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym etapie.Wyniki konkursu „JESIENNE FANTAZJE”:

KAT. PRZEDSZKOLE:
1. ANTONI BARAN/NATALIA RUSEK
2. MIŁOSZ KWINTA/JULIA PRZYBYŁO
3. MAKSYMILIAN ŚLADOWSKI /ARTUR BŁASZKO


WYRÓŻNIENIE :
IZABELA GORAJ
MACIEJ KOZERA


KAT. KL. I :
1. JULIA PABISEK
2. JULIA OKRAJNI
3. HANNA PIWOWARCZYK/JERZY CHAŁUPSKI


KAT.KL. II- III:
1. AMELIA ŚLADOWSKA/ JAKUB KRZYNÓWEK
2. ALICJA SIERADZKA/SARA FURMAN
3. JAGNA GIERLACH


KAT.KL. IV-V :
1. NATALIA GORAJ
2. GABRIELA KRZYNÓWEK/ MARIA KARCZ
3. ALINA KRZYŻAN /STANISŁAW KRZYŻAN
Pierwszy "słodki poniedziałek" w naszej szkole za nami!

          Pyszne, "wesołe" ciasteczka i placki upiekli uczniowie i Rodzice. Zainteresowanie wśród uczniów ogromne, wystarczyły trzy przerwy, aby słodkości zniknęły ze stołu!
Za to konto Rady Rodziców nieźle zasilone.
Dochód ze sprzedaży ciastek w kwocie 490 zł przeznaczony jest na Radę Rodziców Szkoły w Jerzmanowicach !!!
Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejny "Słodki Poniedziałek", który organizujemy 7 stycznia 2018 r.

Wyniki konkursu
„Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”

          Nasi uczniowie jak co roku przygotowali swoje prace na XVII edycję konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Parafię św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie. Z naszej parafii wykonano rekordową ilość szopek, bo aż 52 prace!!!
Wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia 2018 roku, o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej nr 10, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin.
Dziękujemy rodzicom, dziadkom, a przede wszystkim dzieciom za zaangażowanie w przygotowaniu szopek

Wyniki:

W kategorii klas 0 – I komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce II:
Stanisław Jórasz, uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Julia Okrajni, uczennica klasy 1, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
• Wyróżnienia:
Iga Izdebska, uczennica klasy 1, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Jakub Ficek, uczeń klasy 1, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, oddział przedszkolny, grupa „0”

W kategorii klas II - III komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I:
Antonina Szwarc, uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Wyróżnienia:
Alicja Sieradzka, uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Oliwier Nowiński, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Wiktor Szlachta, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach

W kategorii klas IV - VIII komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I:
Julia Kowalik uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, Maksymilian Kowalik – oddział przedszkolny w Niepublicznym Przedszkolu „Skrzat” w Jerzmanowicach
Wyróżnienia:
Kaja Marek, uczennica klasy 5, Ksawery Marek grupa „0” klasy 6, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Filip Kozłowski, uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Szymon Pęczek, uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Milena Nowińska, uczennica klasy 5, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w JerzmanowicachWarsztaty krawieckie zorganizowane w świetlicy

          W dniu 27 listopada mieliśmy przyjemność gościć panią Wiolę Skrzypek, która przeprowadziła dla uczniów warsztaty krawieckie. Grupa dzieci przebywająca w naszej świetlicy miała okazję poznać w jaki sposób wykroić szablon na sowę, następnie przyszyć różne elementy z kolorowych materiałów w tym oczy z guzików.
          Zajęcia krawieckie wprowadziły dzieci w magiczny świat tkanin i kolorów. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty, w których aktywnie uczestniczyły.Wycieczka do Instytutu Fizyki

          23 listopada klasa 8 b, pod opieką nauczyciela fizyki p.Ireny Marszałek oraz wychowawcy p. Anety Firszt- Kozdęba, udała się na wycieczkę do Krakowa na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
          Jak co roku, uczniowie mieli okazję poczuć się jak studenci, wykonując ćwiczenia w I Pracowni Fizycznej UJ.
          Pod kierunkiem członków kadry naukowej uczelni, uczniowie przez dwie godziny lekcyjne, wykonywali doświadczenie w 2- osobowych zespołach. W przyjaznej atmosferze, jaką stworzyli pracownicy Instytutu Fizyki, początkowo onieśmieleni i wystraszeni, z pełnym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Uczniowie po raz kolejny mieli możliwość zgłębiać doświadczalną stronę fizyki, a także zaznajomić się ze specyfiką pracy w laboratorium.Przepis na sukces
Program profilaktyczny

           21 listopada gościliśmy w naszej szkole twórców programu profilaktycznego opracowanego przez młodych - dla młodych, a mianowicie rapera Jakuba Nowak "Anatom" oraz podróżnika i pisarza Bartłomieja Krakowiak.
           Uczniowie klas 7-8 i 3 gimnazjum ochoczo wzięli udział w niecodziennym spotkaniu, wsłuchując się w historię życia i świadectwa młodych profilaktyków. Goście opowiadali o własnych i bardzo trudnych doświadczeniach z lat młodzieńczych. Zwracali uwagę na konsekwencje destruktywnych wyborów. Determinacja, walka o siebie oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne życie oraz nauka asertywności pozwoliła im osiągnąć sukces.
           Na zakończenie prowadzący wykonali dla uczniów krótki hip-hopowy występ, w ten sposób podsumowali spotkanie.Wycieczka do Londynu

          W dniach 12-17 listopada 39 uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę do Londynu. Piękna pogoda towarzyszyła nam w poznawaniu największych zabytków kultury, sztuki oraz nauki angielskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić jedne z najsławniejszych muzeów na świecie – British Museum i Madame Tussaud’s oraz główne zabytki Londynu – katedrę św. Pawła oraz Tower of London, gdzie znajdują się skarby korony królewskiej. Byliśmy pod Pałacem Buckingham, gdzie mieliśmy okazję obserwować paradę konną. Podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye, postawiliśmy stopy na południku 0 w Greenwich, płynęliśmy statkiem po Tamizie, jechaliśmy sławnym czerwonym dwupiętrowym autobusem (double-deckerem), który był ... żółty:) Mieliśmy okazję porozmawiać z mieszkańcami Londynu u których mieszkaliśmy, a także doskonaliliśmy angielski przy okazji zakupów. Słowem atrakcji było moc, a tę wyprawę na pewno zapamiętamy do końca życia!KONKURS „100 LAT NIEPODLEGŁEJ” ROZSTRZYGNIĘTY

          Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o odzyskaniu niepodległości przez Polskę, w związku z obchodami 100 – rocznicy tego wydarzenia.

Na konkurs wpłynęło 50 prac.
Komisja w składzie: mgr E. Rogóż, mgr M. Zając przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

I kategoria: 3 - 4 lata.
1. Zuzanna Cudejko- Łazy.

II kategoria: 5 - 6 lat - I klasa.
1. Kajetan Kordaszewski, Julia Okrajni.
2. Artur Błaszko.
3. Jerzy Chałupski, Stanisław Jórasz.

Wyróżnienia:
Nikola Miska- Łazy.
Wiktor Putaj- Łazy.


III kategoria: II klasa- IV klasa.
1. Oliwier Nowiński-Szklary, Gabriela Krzynówek- IV c.
2. Dawid Kiełtyka- Szklary, Jakub Klich- IV b.
3. Antonina Szwarc.

Wyróżnienie:
Ewelina Błaszko.

IV kategoria: V klasa - VII klasa.
1. Milena Nowińska, Kacper Klich.
2. Oliwia Spyt- VII a.
3. Kinga Postołek.


Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
dla szkół podstawowych

          Poznanie Ewangelii wg św. Łukasza, ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże, zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej – to cele XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych przygotowanego w tym roku przez diecezję gliwicką.

Siedemnastu uczniów z naszego dekanatu, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego spotkało się tym razem w Szkole Podstawowej w Zadrożu. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” zaczerpniętym z Ewangelii św. Łukasza. Naszą szkołę reprezentowali Kalina Krzywda (VI a), Kamil Skulich (V a) i Kacper Skulich (VIII b).

Pisemna część konkursu składająca się z 17 pytań testowych wyłoniła zwycięzców, wśród których znaleźli się nasi uczniowie. Pierwsze miejsce zajął Kacper, a na trzecim znalazł się Kamil.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów na dalszym etapie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Kacpra, który po raz piąty i ostatni reprezentował naszą szkołę w konkursach biblijnych.

Słowo Boże jest dla nas oparciem, jest skałą, na której mamy budować nasze życie moralne i duchowe. Niech każde Słowo, które kieruje do nas Bóg, kształtuje w nas odpowiednie postawy życiowe, uczy miłości, umacnia nasze działanie, aby przynosiło owoce. Niech karty Pisma Świętego będą towarzyszem naszego życia.


Spotkanie z bajkopisarzem

           14 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z krakowskim poetą, satyrykiem, bajkopisarzem - KAROLEM KOZŁOWSKIM. Autor książek dla dzieci w zabawny sposób przedstawił uczniom swoją twórczość. Chętni mogli zdobyć dedykację od autora :) To ciekawa pamiątka do domowej biblioteczki.

/BSŚniadanie daje moc 2018
          W tym roku oprócz zdrowego śniadania przygotowaliśmy świeżo wyciśnięte soki warzywne i owocowe:) Polecamy wykonanie według własnej kompozycji…

klasa2b/BSBal Wszystkich Świętych

          W polską tradycję bardzo mocno wpisana jest uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień nie jest smutny, ale radosny i kierujący nas ku Niebu. Dlatego już po raz kolejny w naszej szkole odbywał się Bal Wszystkich Świętych. Była to okazja do poznawania życiorysów świętych Kościoła katolickiego poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane stroje.
          Dzieci poprzez śpiewane piosenki i historie świętych przybliżyły nam ich życie. Podczas występów mogliśmy uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i każdy z nas ma na to szansę.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i brali udział w tak pięknym wydarzeniu!Maks Matematyczny

          18 października 2018 roku 27 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny. Konkurs ten wiąże wiedzę matematyczną z technologiami informatycznymi. Stanowi on świetną intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych, pozwalającą wykazać się wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia i szybkiego liczenia.
Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania w formie gier matematycznych.
Najlepiej w tym roku poradzili sobie:
Kemona Emilka z klasy 3a uzyskując wynik bardzo dobry i 9 miejsce w województwie,
Kania Nikola z klasy 5a uzyskując wynik bardzo dobry i 13 miejsce w województwie,
Skulich Kamil z klasy 5a uzyskując wynik dobry
Lewandowska Nikola z klasy 5c uzyskując wynik dobry
Niedziółka Martyna z klasy 5a uzyskując wynik dobry
Słonina Dominik z klasy 4c uzyskując wynik dobry
Emilka została nagrodzona darmowym udziałem w kolejnej edycji konkursu, a Nikola czasopismem LOGI.
Każdy z uczestników otrzyma dyplom.
Wszystkim gorąco gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów z matematyki.Bezpieczeństwo na drogach

          W ramach zajęć pozalekcyjnych w miesiącu październiku, wychowawcy świetlicy prowadzili cykl spotkań poświęconych kształtowaniu odpowiedniej postawy dotyczącej bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie poznawali zasady przechodzenia przez jezdnię, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie, zasady zachowania się na drodze jako jej użytkownik oraz poznawali podstawowe znaki drogowe. Tematyka była ściśle związana z założeniami konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali także różnorodne prace plastyczne.


Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” rozstrzygnięty!


„Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”
Św. Jan Paweł II


          Październik to szczególny czas odmawiania modlitwy ku czci Matki Bożej. Była to dobra okazja aby nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonanie różańca. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.
Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac.
Komisja w składzie: p. Marzena Polak, p. Katarzyna Stachowicz, p. Agata Sarota, przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.

Kategoria : kl. I – III
I m. Wojciech Skrzypek
II m. Antonina Szwarc
III m. Natasza Fryc

Kategoria: kl. IV – VI
I m. Maria Karcz
II m. Gabriela Krzynówek
III m. Alicja Okrajni

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej. Wszystkie prace można jeszcze do końca października oglądać w naszym kościele parafialnym.O bezpieczeństwie z wychowawcą

          W miesiącu październiku wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Celem lekcji było poprawienie znajomości przepisów ruchu drogowego, a także przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauczyciele w ten sposób wpływają na kształtowanie u uczniów poczucia odpowiedzialności nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu. W czasie zajęć dzieci i młodzież wykonała plakaty promujące bezpieczeństwo. Wykorzystując swoją inwencję twórczą i kreatywność, uczniowie pokazali , jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku. Prace umieszczono na gazetce ściennej i służą one propagowaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pod hasłem „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

          W ramach IX edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" uczniowie kl.I-VI i gimnazjum, wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".
Oto zwycięzcy:

Szkoła Podstawowa kl. I-III
I miejsce – Rozalia Serafin kl.1a
II miejsce – Alicja Sieradzka kl.3a


Szkoła Podstawowa kl. IV-VI
I miejsce – Milena Nowińska kl. 5a, Fabian Fiba kl. 5a
II miejsce – Kamila Sarota kl. 5a
III miejsce – Gaja Boniakowska kl. 5a
Wyróżnienia: Aleksandra Chochół i Pola Lalik z kl. 5a


Gimnazjum: I miejsce – Weronika Baranek kl. 3b
Szanowni Państwo
Drodzy Rodzice i Bliscy naszych Uczniów i Absolwentów
Przyjaciele Szkoły,
zwracamy się z gorącą prośbą poparcia kandydatury naszej Szkoły w programie wspierania bibliotek "Tysiąc powodów by czytać".
Nasi uczniowie wykonali przepiękne plakaty promujące czytelnictwo,
wysłaliśmy je na adres organizatora konkursu i zakwalifikowaliśmy się do ścisłego grona szkół finalistów.
Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, głosów nauczycieli, rodziców, przyjaciół Szkoły.
Walczymy o 25 000 zł dla naszej szkolnej biblioteki, możemy wybrać tytuły 1000 książek!
Jak Państwo widzicie, stawka warta zachodu.
Prosimy o głosowanie każdego dnia od 01.10 do 21.10.2018r.
Potrzebujemy tysięcy głosów.

Link do bezpośredniego głosowania w programie "1000 powodów by czytać":
www.empik.com/biblioteki

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!Ślubowanie Pierwszaków

Najmłodsi uczniowie z klasy I a i I b naszej szkoły otrzymali swój pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną! Z wielkim przejęciem w obecności rodziców i nauczycieli ślubowali być obowiązkowym i pracowitym. Życzmy Wam, Drodzy Uczniowie sukcesów w nauce i wytrwałości w przyrzeczeniach!Spotkanie z dietetykiem
W dniu 03.10.2018 odbyło się spotkanie dyplomowanego dietetyka z uczniami klas I – III. To były ciekawe warsztaty z zakresu zbilansowanej diety dla dzieci oraz propagowania zdrowego odżywiania.
/BS


Odblaskowa szkoła

          20 września 2018r. w klasach pierwszych szkoły podstawowej odbyło się spotkanie edukacyjne z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Prelekcja stanowiła jeden z elementów działań podjętych w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Jej cel to propagowanie wśród uczniów znajomości przepisów ruchu drogowym. Przypomniano uczniom, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i do domu. Zwrócono uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, które zapewniają widoczność pieszych. Przestrzegano przed niebezpieczeństwami wynikającymi z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które przedstawiciele policji chętnie odpowiadali, zaspakajając naturalną ciekawość najmłodszych uczniów w zakresie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał opaskę odblaskową.Wycieczka do Kuźniczki Nowej

We wrześniu klasy 2a i 2b były w Kuźniczce Nowej na ciekawych warsztatach " Od ziarenka do bochenka". Uczniowie poznawali dawne sposoby uprawy roli, siania zboża, pieczenia chleba, robienia masła i zasad przy rodzinnym stole. Dużą atrakcja była nauka jazdy konnej:) To były niezapomniane wrażenia dla każdego!
/BSJestem widoczny – to znaczy bezpieczny na drodze

          3 października 2018r w ramach IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Podczas apelu przedstawiciel Policji przedstawił podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Ostrzegał przed zagrożeniami czyhającymi na uczniów w drodze do szkoły i do domu . Uświadamiał, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze i w ten sposób niwelują zagrożenia ze strony przejeżdżających pojazdów. Dlatego podczas spotkania każdy z uczniów otrzymał element odblaskowy.


Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

          W narodowym spotkaniu z Przedwiośniem, zorganizowanym 7 września o godzinie 17:00 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach wzięli udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Czytanie fragmentów powieści rozpoczęli uczniowie z naszej szkoły, którzy dodatkowo uatrakcyjnili czytanie prezentując się w strojach z epoki, co zapewne pomogło w wysłuchaniu i zrozumieniu rodzajowej powieści o polskiej szlachcie. Spotkanie uzupełnione zostało prezentacją na temat obrazu odradzającej się Polski po latach niewoli w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

ODWIEDZIN:


dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.50 - 12.35
6.12.50 - 13.35
7.13.45 - 14.30
8.14.40 - 15.25


Dowóz
6:55Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna -> Szkoła
6.55Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, Gotkowice Remiza, Gotkowice Kaplica, Saspów Wymysłów, Sąspów Sklep, Sąspów Kiełtyka
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni
7:35Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice Ul. Centralna.
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


Odwóz
12:45Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:45Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego
13:45Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
13:45Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
14:40Sąspów Wymysłów, Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:40Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


>