Szkoła Podstawowa
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2018/2019


Pierwszy taki egzamin

          Uczniowie klas ósmych napisali kolejny rozdział w reformie szkolnictwa. Egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego był pierwszym poważnym sprawdzianem wiedzy i umiejętności. Najlepiej oceniają zadania z zakresu języka polskiego i angielskiego, najmniej przyjazna okazała się jak zawsze matematyka. W naszej szkole egzamin minął bez problemów, zgodnie z procedurami.Wróżki Pani Wiosny,
czyli pierwszoklasiści witają kolorową porę roku

          W czwartkowy poranek uczniowie klasy 1a zaprosili swoich kolegów i koleżanki z edukacji wczesnoszkolnej na przedstawienie, w którym tańcem, recytacją wierszy oraz piosenkami witali wiosnę. Ciekawym pomysłem były zagadki przygotowane dla publiczności, wymagały chwili zastanowienia dotyczyły bowiem zarówno świata zwierząt jak i roślin, które związane są z porą roku obecną za oknem. Dziękujemy p. Małgorzacie Śladowskiej za przygotowanie naszych najmłodszych uczniów do pięknego powitania wiosny. Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Rodziców za przygotowanie strojów dla młodych aktorów.

Dzień wiosny
Szkoła Filialna w Szklarach

          Dnia 21 marca uczniowie ze Szkoły Filialnej w Szklarach powitali kalendarzową wiosnę a pożegnali zimę. W pięknych strojach i z uśmiechem na twarzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie z Marzannami i gaikami ze śpiewem wiosennych piosenek udali się na wiosenny spacer.


Zajęcia artystyczne dla uczniów szkoły podstawowej

Uczniowie szkoły podstawowej na zajęciach świetlicowych rozwijają
swoje zainteresowania plastyczne i artystyczne podczas cotygodniowych zajęć w GOK.

Zapraszamy chętnych uczniów w każdą środę o godzinie 13:00 na rozwijające zajęcia plastyczne.IX gra terenowa pod hasłem „Młodzieżowa konspiracja”

          Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w Olkuszu odbyła się IX gra terenowa pod hasłem „Młodzieżowa konspiracja”. Organizatorami byli:
1) Klub Historyczny im. Armii Krajowej przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu;
2) IV Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Olkuszu;
3) Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie;
4) Stowarzyszenie „Po Prostu Działaj” w Olkuszu.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Roksana Pałys, Oliwia Leja, Patrycja Szlachta, Agnieszka Hrabia, Emilia Osiak, Justyna Pęgiel, Weronika Postołek i Patrycja Sierszyńska. Dziewczęta dzielnie wykonywały różne zadania wykazując się wiedzą i umiejętnościami: rozszyfrowywały wiadomości, nazywały rodzaje broni, interpretowały obrazy, rysowały plakat, szukały w lesie amunicji, udzielały pierwszej pomocy i były przesłuchiwane przez UB.
          Gra w której uczestniczyły była wspaniałą lekcją historii, przygodą i niezapomnianym przeżyciem.


Piotr-tenisista stołowy

          Piotr Kołodziejczyk, uczeń klasy 6b będzie reprezentował naszą szkołę podczas powiatowych mistrzostw w tenisie stołowym. Piotr znalazł się wśród finalistów gminnych zawodów w tenisie stołowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Warsztaty plastyczne w GOK-u

          W każdą środę uczniowie naszej świetlicy biorą udział w warsztatach plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Jerzmanowicach. Ponieważ Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, my na zajęciach 27 lutego mieliśmy okazję wykonywać zajączki. Prace były bardzo kolorowe i oryginalne, ponieważ uczniowie wykorzystywali kredki oraz farby do kolorowania zajączków. Poznaliśmy również jak precyzyjnie odbić rysunek na szkle.
          Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne warsztaty, gdyż poznamy i nauczymy się jak wykonać zajączka techniką origami.


Warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury

          Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach zaprasza na bezpłatne warsztaty przeznaczone dla opiekunów wraz z ich dziećmi w wieku 9-14 lat. Warsztaty te będą poświęcone wzmacnianiu i rozwijaniu umiejętności porozumiewania się i współdziałania w rodzinie, a odbywać się będą w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach ul. Centralna 97 co drugi czwartek w godzinach 18:00- 20:15 (z krótką przerwą w połowie spotkania).

Link do strony: =>Warsztaty w Gminnym Ośrodku KulturyOsiągnięcia pływackie

          13 lutego 2019 r. w Skawinie odbyły się mistrzostwa powiatu krakowskiego w pływaniu indywidualnym. Naszą szkołę reprezentowały siostry Nadia i Natasza Fryc. Na dystansie 25 metrów w stylu motylkowym Nadia zajęła 3 miejsce a Natasza na tym samym dystansie w stylu klasycznym 2 miejsce. Obie siostry uzyskały awans na Małopolskie Igrzyska w pływaniu w Nowym Sączu.
          Serdeczne podziękowania dla Rodziców Nadii i Nataszy, którzy zapewnili transport na zawody.


Dzień Babci i Dziadka

          31 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę uroczystość zostali zaproszeni, pani dyrektor Ewa Rogóż, wicedyrektor Teresa Sieradzka oraz babcie i dziadkowie. Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IIIa z wychowawcą. Dzieci wierszem, piosenką oraz tańcem wyrażały swoją miłość do dziadków oraz dziękowały za troskę, opiekę i dobre serce. Po odśpiewaniu "Sto lat" dzieci złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie głos zabrała pani dyrektor składając dziadkom najlepsze życzenia. W tak miłej atmosferze zaproszono gości na ciastko i herbatę przy której wspominali swoje młode lata.
J. FilipowskaMiędzy nami kobietkami

          W czwartek 31 stycznia dziewczęta z klas szóstych miały okazję do spotkania z położną Olgą Skraba. Rozmowa na temat problemów dojrzewania odbyła się w ramach programu edukacyjnego ,,Miedzy nami kobietkami”. Spotkanie zapewne pomoże dziewczętom w lepszym zrozumieniu przemian fizycznych i emocjonalnych ciekawego czasu dojrzewania.
Ewa RogóżŚwięto Babci i Dziadka w Szklarach

          Uczniowie Szkoły Filialnej w Szklarach zaprosili do swojej szkoły Babcie i Dziadków. Przedstawienie przygotowane przez najmłodszych było symbolicznym podziękowaniem za życzliwość, pomoc i radość wspólnego spędzania czasu kiedy Rodzie są zapracowanie. Dzieci przygotowały inscenizacje Czerwonego Kapturka oraz okolicznościowe piosenki i wiersze. Nie zabrakło pokazu tańca. Występ dzieci był możliwy dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Ewy Florczyk i Bożeny Bień oraz Rodziców, którzy przygotowali najmłodszych do występów oraz poczęstunek dla honorowych gości.

Ewa Rogóż


„Alfik Matematyczny” - wyniki konkursu

          Znamy już wyniki XXI edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz”.
          W matematycznej rozgrywce w tym roku wzięło udział 62 tysiące uczestników, z czego 47 reprezentowało naszą szkołę.

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie którzy uzyskali najwyższe wyniki, są to:
- Adaś Słonina z klasy III - wynik bardzo dobry
- Antonina Szwarc z klasy III - wynik dobry
- Dominik Słonina z klasy IVc - wynik bardzo dobry
- Alina Krzyżan z klasy Vb - wynik bardzo dobry
- Wojciech Głowacki z klasy Vc - wynik dobry


Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych!

          Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jak również nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
          Szczegółowe wyniki pozostałych uczestników dostępne są na stronie www.jersz.pl, kod szkoły K5506 oraz na tablicy informacyjnej w szkole
Koordynator konkursu
Aneta Firszt-Kozdęba
          Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach wygrała konkurs Empiku "1000 powodów by czytać".

          Do szkolnej biblioteki trafi 1000 książek o wartości 25 tys. zł. Wyjątkowe wydarzenie przekazania książek dla szkoły nastąpi 5 lutego 2019r.

          Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim sympatykom szkoły za oddane głosy i wsparcie.KONKURS GEOGRAFICZNY GALILEO 2019

Serdecznie zapraszam
uczniów z klas V, VII i VIII szkół podstawowych oraz z klas III szkół gimnazjalnych
do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu z geografii.
Testy konkursowe będą testami jednokrotnego wyboru i odbędą się w dniu 08-03-2019 r. (geografia)
w naszej szkole na podstawie materiałów przygotowanych przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Konkurs organizowany jest przez
Centrum Edukacji Szkolnej.
Koszt wzięcia udziału w konkursie to 9 zł.
Zgłoszenia do konkursu przyjmuję
do 6 lutego 2019 r.
Zapraszam na zajęcia dodatkowe z geografii w każdy czwartek o godzinie 14:30

Teresa Sieradzka
nauczyciel geografiiSpacerem po Krakowie wokół Krakowskiej Szopki

          W pierwszy dzień ferii zimowych 12 stycznia grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach uczestniczyła w XV Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym „Szlakiem Szopek Krakowskich –Kraków 2019”. Rajdowicze poznawali historię fenomenalnej szopki krakowskiej zwiedzając pokonkursową wystawę szopek krakowskich w Muzeum Historycznym w Krakowie Celestyn przy ul. Lubicz. Podczas warsztatów szopkarskich poznali cztery najważniejsze zasady budowania szopki:
1)szopka jest zawsze kolorowa;
2)szopka zawsze zawiera historie i legendy Krakowa;
3)szopka jest zawsze bajkowym odbiciem architektury Krakowa;
4)szopka jest zawsze symetryczna.

          To pozwoliło młodym turystom zrozumieć fenomen szopki krakowskiej-budowli, która w niezwykły sposób upamiętnia Narodzenie Chrystusa i jest od 2018 r. wpisana jako niematerialny produkt dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!

          Był też spacer Drogą Królewską, zwiedzanie kościołów i podziwianie szopek. Wyjątkowo smakowała czekolada w Carmello na Floriańskiej. W schronisku na ul. Oleandry odbyło się spotkanie z Rodziną Malików, którzy od pokoleń wykonują szopki krakowskie i prezentacja kolęd (Rajdowicze to uwielbiają). Ciekawy i atrakcyjny rajd sprawił wiele radości wszystkim uczestnikom-uczniom i nauczycielom, którym bardzo dziękuję za wspaniały spacer wokół Szopki Krakowskiej.

z turystycznym pozdrowieniem
Teresa Sieradzka
Jasełka w Szklarach

          Uczniowie Szkoły Filialnej w Szklarach wystawili Jasełka w Kościele parafialnym. Przedstawienie przygotowane przez najmłodszych było symbolicznym zakończeniem okresu bożonarodzeniowego w niedzielę Chrztu Pańskiego, czyli 13 stycznia 2019 roku o godz. 10.00. Ksiądz Krzysztof powiedział po występie, że żadne modlitwy dorosłych nie dają Jezusowi tyle szczęści co zaangażowanie dzieci w szerzenie Dobrej Nowiny. Występ dzieci był możliwy dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Ewy Florczyk i Bożeny Bień oraz Rodziców, którzy przygotowali najmłodszych do występów.
Ewa RogóżEuropejski Quiz Finansowy

          W naszej Szkole odbył się konkurs Europejski Quiz Finansowy. Konkurs został przeprowadzony w klasach VII i VIII. Konkurs dotyczył wiedzy z zakresu finansów i bankowości i państw UE.
Organizatorem Konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości w Warszawie.

W etapie szkolnym wyłonione zostały 2 zespoły dwuosobowe, które będą brały udział w etapie ogólnopolskim.

Zespół 1. Kacper Skulich, Jakub Dziedzic klasa VIIIB

Zespół 2. Amelia Kołodziejczyk, Szymon Głowacki klasa VIIB

Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszym etapie.Wyniki konkursu „JESIENNE FANTAZJE”:

KAT. PRZEDSZKOLE:
1. ANTONI BARAN/NATALIA RUSEK
2. MIŁOSZ KWINTA/JULIA PRZYBYŁO
3. MAKSYMILIAN ŚLADOWSKI /ARTUR BŁASZKO


WYRÓŻNIENIE :
IZABELA GORAJ
MACIEJ KOZERA


KAT. KL. I :
1. JULIA PABISEK
2. JULIA OKRAJNI
3. HANNA PIWOWARCZYK/JERZY CHAŁUPSKI


KAT.KL. II- III:
1. AMELIA ŚLADOWSKA/ JAKUB KRZYNÓWEK
2. ALICJA SIERADZKA/SARA FURMAN
3. JAGNA GIERLACH


KAT.KL. IV-V :
1. NATALIA GORAJ
2. GABRIELA KRZYNÓWEK/ MARIA KARCZ
3. ALINA KRZYŻAN /STANISŁAW KRZYŻAN
Pierwszy "słodki poniedziałek" w naszej szkole za nami!

          Pyszne, "wesołe" ciasteczka i placki upiekli uczniowie i Rodzice. Zainteresowanie wśród uczniów ogromne, wystarczyły trzy przerwy, aby słodkości zniknęły ze stołu!
Za to konto Rady Rodziców nieźle zasilone.
Dochód ze sprzedaży ciastek w kwocie 490 zł przeznaczony jest na Radę Rodziców Szkoły w Jerzmanowicach !!!
Dziękujemy bardzo i czekamy na kolejny "Słodki Poniedziałek", który organizujemy 7 stycznia 2018 r.

Wyniki konkursu
„Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”

          Nasi uczniowie jak co roku przygotowali swoje prace na XVII edycję konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Parafię św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie. Z naszej parafii wykonano rekordową ilość szopek, bo aż 52 prace!!!
Wręczenie nagród odbędzie się 9 grudnia 2018 roku, o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej nr 10, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin.
Dziękujemy rodzicom, dziadkom, a przede wszystkim dzieciom za zaangażowanie w przygotowaniu szopek

Wyniki:

W kategorii klas 0 – I komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce II:
Stanisław Jórasz, uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Julia Okrajni, uczennica klasy 1, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
• Wyróżnienia:
Iga Izdebska, uczennica klasy 1, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Jakub Ficek, uczeń klasy 1, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, oddział przedszkolny, grupa „0”

W kategorii klas II - III komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I:
Antonina Szwarc, uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Wyróżnienia:
Alicja Sieradzka, uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Oliwier Nowiński, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Wiktor Szlachta, uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach

W kategorii klas IV - VIII komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I:
Julia Kowalik uczennica klasy 7 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach, Maksymilian Kowalik – oddział przedszkolny w Niepublicznym Przedszkolu „Skrzat” w Jerzmanowicach
Wyróżnienia:
Kaja Marek, uczennica klasy 5, Ksawery Marek grupa „0” klasy 6, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Filip Kozłowski, uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Szymon Pęczek, uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach
Milena Nowińska, uczennica klasy 5, Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w JerzmanowicachWarsztaty krawieckie zorganizowane w świetlicy

          W dniu 27 listopada mieliśmy przyjemność gościć panią Wiolę Skrzypek, która przeprowadziła dla uczniów warsztaty krawieckie. Grupa dzieci przebywająca w naszej świetlicy miała okazję poznać w jaki sposób wykroić szablon na sowę, następnie przyszyć różne elementy z kolorowych materiałów w tym oczy z guzików.
          Zajęcia krawieckie wprowadziły dzieci w magiczny świat tkanin i kolorów. Dzieciom bardzo podobały się warsztaty, w których aktywnie uczestniczyły.Wycieczka do Instytutu Fizyki

          23 listopada klasa 8 b, pod opieką nauczyciela fizyki p.Ireny Marszałek oraz wychowawcy p. Anety Firszt- Kozdęba, udała się na wycieczkę do Krakowa na Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
          Jak co roku, uczniowie mieli okazję poczuć się jak studenci, wykonując ćwiczenia w I Pracowni Fizycznej UJ.
          Pod kierunkiem członków kadry naukowej uczelni, uczniowie przez dwie godziny lekcyjne, wykonywali doświadczenie w 2- osobowych zespołach. W przyjaznej atmosferze, jaką stworzyli pracownicy Instytutu Fizyki, początkowo onieśmieleni i wystraszeni, z pełnym zaangażowaniem przystąpili do pracy. Uczniowie po raz kolejny mieli możliwość zgłębiać doświadczalną stronę fizyki, a także zaznajomić się ze specyfiką pracy w laboratorium.Przepis na sukces
Program profilaktyczny

           21 listopada gościliśmy w naszej szkole twórców programu profilaktycznego opracowanego przez młodych - dla młodych, a mianowicie rapera Jakuba Nowak "Anatom" oraz podróżnika i pisarza Bartłomieja Krakowiak.
           Uczniowie klas 7-8 i 3 gimnazjum ochoczo wzięli udział w niecodziennym spotkaniu, wsłuchując się w historię życia i świadectwa młodych profilaktyków. Goście opowiadali o własnych i bardzo trudnych doświadczeniach z lat młodzieńczych. Zwracali uwagę na konsekwencje destruktywnych wyborów. Determinacja, walka o siebie oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za własne życie oraz nauka asertywności pozwoliła im osiągnąć sukces.
           Na zakończenie prowadzący wykonali dla uczniów krótki hip-hopowy występ, w ten sposób podsumowali spotkanie.Wycieczka do Londynu

          W dniach 12-17 listopada 39 uczniów naszej szkoły wyjechało na wycieczkę do Londynu. Piękna pogoda towarzyszyła nam w poznawaniu największych zabytków kultury, sztuki oraz nauki angielskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić jedne z najsławniejszych muzeów na świecie – British Museum i Madame Tussaud’s oraz główne zabytki Londynu – katedrę św. Pawła oraz Tower of London, gdzie znajdują się skarby korony królewskiej. Byliśmy pod Pałacem Buckingham, gdzie mieliśmy okazję obserwować paradę konną. Podziwialiśmy panoramę Londynu z London Eye, postawiliśmy stopy na południku 0 w Greenwich, płynęliśmy statkiem po Tamizie, jechaliśmy sławnym czerwonym dwupiętrowym autobusem (double-deckerem), który był ... żółty:) Mieliśmy okazję porozmawiać z mieszkańcami Londynu u których mieszkaliśmy, a także doskonaliliśmy angielski przy okazji zakupów. Słowem atrakcji było moc, a tę wyprawę na pewno zapamiętamy do końca życia!KONKURS „100 LAT NIEPODLEGŁEJ” ROZSTRZYGNIĘTY

          Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy o odzyskaniu niepodległości przez Polskę, w związku z obchodami 100 – rocznicy tego wydarzenia.

Na konkurs wpłynęło 50 prac.
Komisja w składzie: mgr E. Rogóż, mgr M. Zając przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

I kategoria: 3 - 4 lata.
1. Zuzanna Cudejko- Łazy.

II kategoria: 5 - 6 lat - I klasa.
1. Kajetan Kordaszewski, Julia Okrajni.
2. Artur Błaszko.
3. Jerzy Chałupski, Stanisław Jórasz.

Wyróżnienia:
Nikola Miska- Łazy.
Wiktor Putaj- Łazy.


III kategoria: II klasa- IV klasa.
1. Oliwier Nowiński-Szklary, Gabriela Krzynówek- IV c.
2. Dawid Kiełtyka- Szklary, Jakub Klich- IV b.
3. Antonina Szwarc.

Wyróżnienie:
Ewelina Błaszko.

IV kategoria: V klasa - VII klasa.
1. Milena Nowińska, Kacper Klich.
2. Oliwia Spyt- VII a.
3. Kinga Postołek.


Wszystkim biorącym udział w konkursie dziękujemy,
a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej
dla szkół podstawowych

          Poznanie Ewangelii wg św. Łukasza, ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina, pogłębienie wiedzy i wiary oraz kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże, zachęcenie do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i w życiu szkoły, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej – to cele XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych przygotowanego w tym roku przez diecezję gliwicką.

Siedemnastu uczniów z naszego dekanatu, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego spotkało się tym razem w Szkole Podstawowej w Zadrożu. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” zaczerpniętym z Ewangelii św. Łukasza. Naszą szkołę reprezentowali Kalina Krzywda (VI a), Kamil Skulich (V a) i Kacper Skulich (VIII b).

Pisemna część konkursu składająca się z 17 pytań testowych wyłoniła zwycięzców, wśród których znaleźli się nasi uczniowie. Pierwsze miejsce zajął Kacper, a na trzecim znalazł się Kamil.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów na dalszym etapie.

Szczególne podziękowania kierujemy do Kacpra, który po raz piąty i ostatni reprezentował naszą szkołę w konkursach biblijnych.

Słowo Boże jest dla nas oparciem, jest skałą, na której mamy budować nasze życie moralne i duchowe. Niech każde Słowo, które kieruje do nas Bóg, kształtuje w nas odpowiednie postawy życiowe, uczy miłości, umacnia nasze działanie, aby przynosiło owoce. Niech karty Pisma Świętego będą towarzyszem naszego życia.


Spotkanie z bajkopisarzem

           14 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z krakowskim poetą, satyrykiem, bajkopisarzem - KAROLEM KOZŁOWSKIM. Autor książek dla dzieci w zabawny sposób przedstawił uczniom swoją twórczość. Chętni mogli zdobyć dedykację od autora :) To ciekawa pamiątka do domowej biblioteczki.

/BSŚniadanie daje moc 2018
          W tym roku oprócz zdrowego śniadania przygotowaliśmy świeżo wyciśnięte soki warzywne i owocowe:) Polecamy wykonanie według własnej kompozycji…

klasa2b/BSBal Wszystkich Świętych

          W polską tradycję bardzo mocno wpisana jest uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień nie jest smutny, ale radosny i kierujący nas ku Niebu. Dlatego już po raz kolejny w naszej szkole odbywał się Bal Wszystkich Świętych. Była to okazja do poznawania życiorysów świętych Kościoła katolickiego poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane stroje.
          Dzieci poprzez śpiewane piosenki i historie świętych przybliżyły nam ich życie. Podczas występów mogliśmy uświadomić sobie, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości i każdy z nas ma na to szansę.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i brali udział w tak pięknym wydarzeniu!Maks Matematyczny

          18 października 2018 roku 27 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Maks Matematyczny. Konkurs ten wiąże wiedzę matematyczną z technologiami informatycznymi. Stanowi on świetną intelektualną rozrywkę w formie internetowych gier matematycznych, pozwalającą wykazać się wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia i szybkiego liczenia.
Uczniowie przez 60 min rozwiązywali zadania w formie gier matematycznych.
Najlepiej w tym roku poradzili sobie:
Kemona Emilka z klasy 3a uzyskując wynik bardzo dobry i 9 miejsce w województwie,
Kania Nikola z klasy 5a uzyskując wynik bardzo dobry i 13 miejsce w województwie,
Skulich Kamil z klasy 5a uzyskując wynik dobry
Lewandowska Nikola z klasy 5c uzyskując wynik dobry
Niedziółka Martyna z klasy 5a uzyskując wynik dobry
Słonina Dominik z klasy 4c uzyskując wynik dobry
Emilka została nagrodzona darmowym udziałem w kolejnej edycji konkursu, a Nikola czasopismem LOGI.
Każdy z uczestników otrzyma dyplom.
Wszystkim gorąco gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów z matematyki.Bezpieczeństwo na drogach

          W ramach zajęć pozalekcyjnych w miesiącu październiku, wychowawcy świetlicy prowadzili cykl spotkań poświęconych kształtowaniu odpowiedniej postawy dotyczącej bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie poznawali zasady przechodzenia przez jezdnię, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie, zasady zachowania się na drodze jako jej użytkownik oraz poznawali podstawowe znaki drogowe. Tematyka była ściśle związana z założeniami konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali także różnorodne prace plastyczne.


Konkurs na „Najpiękniejszy różaniec” rozstrzygnięty!


„Módlcie się, módlcie się wiele; każdego dnia odmawiajcie cząstkę różańca”
Św. Jan Paweł II


          Październik to szczególny czas odmawiania modlitwy ku czci Matki Bożej. Była to dobra okazja aby nasi uczniowie wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonanie różańca. Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.
Na konkurs wpłynęło ponad 50 prac.
Komisja w składzie: p. Marzena Polak, p. Katarzyna Stachowicz, p. Agata Sarota, przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach.

Kategoria : kl. I – III
I m. Wojciech Skrzypek
II m. Antonina Szwarc
III m. Natasza Fryc

Kategoria: kl. IV – VI
I m. Maria Karcz
II m. Gabriela Krzynówek
III m. Alicja Okrajni

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej. Wszystkie prace można jeszcze do końca października oglądać w naszym kościele parafialnym.O bezpieczeństwie z wychowawcą

          W miesiącu październiku wychowawcy klas przeprowadzili zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła”. Celem lekcji było poprawienie znajomości przepisów ruchu drogowego, a także przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Nauczyciele w ten sposób wpływają na kształtowanie u uczniów poczucia odpowiedzialności nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu. W czasie zajęć dzieci i młodzież wykonała plakaty promujące bezpieczeństwo. Wykorzystując swoją inwencję twórczą i kreatywność, uczniowie pokazali , jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, szczególnie po zmroku. Prace umieszczono na gazetce ściennej i służą one propagowaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pod hasłem „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

          W ramach IX edycji Małopolskiego Konkursu "Odblaskowa Szkoła" uczniowie kl.I-VI i gimnazjum, wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".
Oto zwycięzcy:

Szkoła Podstawowa kl. I-III
I miejsce – Rozalia Serafin kl.1a
II miejsce – Alicja Sieradzka kl.3a


Szkoła Podstawowa kl. IV-VI
I miejsce – Milena Nowińska kl. 5a, Fabian Fiba kl. 5a
II miejsce – Kamila Sarota kl. 5a
III miejsce – Gaja Boniakowska kl. 5a
Wyróżnienia: Aleksandra Chochół i Pola Lalik z kl. 5a


Gimnazjum: I miejsce – Weronika Baranek kl. 3b
Szanowni Państwo
Drodzy Rodzice i Bliscy naszych Uczniów i Absolwentów
Przyjaciele Szkoły,
zwracamy się z gorącą prośbą poparcia kandydatury naszej Szkoły w programie wspierania bibliotek "Tysiąc powodów by czytać".
Nasi uczniowie wykonali przepiękne plakaty promujące czytelnictwo,
wysłaliśmy je na adres organizatora konkursu i zakwalifikowaliśmy się do ścisłego grona szkół finalistów.
Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, głosów nauczycieli, rodziców, przyjaciół Szkoły.
Walczymy o 25 000 zł dla naszej szkolnej biblioteki, możemy wybrać tytuły 1000 książek!
Jak Państwo widzicie, stawka warta zachodu.
Prosimy o głosowanie każdego dnia od 01.10 do 21.10.2018r.
Potrzebujemy tysięcy głosów.

Link do bezpośredniego głosowania w programie "1000 powodów by czytać":
www.empik.com/biblioteki

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!Ślubowanie Pierwszaków

Najmłodsi uczniowie z klasy I a i I b naszej szkoły otrzymali swój pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną! Z wielkim przejęciem w obecności rodziców i nauczycieli ślubowali być obowiązkowym i pracowitym. Życzmy Wam, Drodzy Uczniowie sukcesów w nauce i wytrwałości w przyrzeczeniach!Spotkanie z dietetykiem
W dniu 03.10.2018 odbyło się spotkanie dyplomowanego dietetyka z uczniami klas I – III. To były ciekawe warsztaty z zakresu zbilansowanej diety dla dzieci oraz propagowania zdrowego odżywiania.
/BS


Odblaskowa szkoła

          20 września 2018r. w klasach pierwszych szkoły podstawowej odbyło się spotkanie edukacyjne z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Prelekcja stanowiła jeden z elementów działań podjętych w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Jej cel to propagowanie wśród uczniów znajomości przepisów ruchu drogowym. Przypomniano uczniom, jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły i do domu. Zwrócono uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, które zapewniają widoczność pieszych. Przestrzegano przed niebezpieczeństwami wynikającymi z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, na które przedstawiciele policji chętnie odpowiadali, zaspakajając naturalną ciekawość najmłodszych uczniów w zakresie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Na zakończenie każdy pierwszoklasista otrzymał opaskę odblaskową.Wycieczka do Kuźniczki Nowej

We wrześniu klasy 2a i 2b były w Kuźniczce Nowej na ciekawych warsztatach " Od ziarenka do bochenka". Uczniowie poznawali dawne sposoby uprawy roli, siania zboża, pieczenia chleba, robienia masła i zasad przy rodzinnym stole. Dużą atrakcja była nauka jazdy konnej:) To były niezapomniane wrażenia dla każdego!
/BSJestem widoczny – to znaczy bezpieczny na drodze

          3 października 2018r w ramach IX edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła” gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Podczas apelu przedstawiciel Policji przedstawił podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym. Ostrzegał przed zagrożeniami czyhającymi na uczniów w drodze do szkoły i do domu . Uświadamiał, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność na drodze i w ten sposób niwelują zagrożenia ze strony przejeżdżających pojazdów. Dlatego podczas spotkania każdy z uczniów otrzymał element odblaskowy.


Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

          W narodowym spotkaniu z Przedwiośniem, zorganizowanym 7 września o godzinie 17:00 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach wzięli udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Czytanie fragmentów powieści rozpoczęli uczniowie z naszej szkoły, którzy dodatkowo uatrakcyjnili czytanie prezentując się w strojach z epoki, co zapewne pomogło w wysłuchaniu i zrozumieniu rodzajowej powieści o polskiej szlachcie. Spotkanie uzupełnione zostało prezentacją na temat obrazu odradzającej się Polski po latach niewoli w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

ODWIEDZIN:


dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.50 - 12.35
6.12.50 - 13.35
7.13.45 - 14.30
8.14.40 - 15.25


Dowóz
6:55Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna -> Szkoła
6.55Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, Gotkowice Remiza, Gotkowice Kaplica, Saspów Wymysłów, Sąspów Sklep, Sąspów Kiełtyka
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni
7:35Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice Ul. Centralna.
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


Odwóz
12:45Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:45Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego
13:45Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
13:45Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
14:40Sąspów Wymysłów, Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:40Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


>