Drodzy Rodzice i Bliscy naszych Uczniów i Absolwentów
Przyjaciele Szkoły,
zwracamy się z gorącą prośbą poparcia kandydatury naszej Szkoły w programie wspierania bibliotek "Tysiąc powodów by czytać".
Nasi uczniowie wykonali przepiękne plakaty promujące czytelnictwo,
wysłaliśmy je na adres organizatora konkursu i zakwalifikowaliśmy się do ścisłego grona szkół finalistów.
Teraz potrzebujemy Waszego wsparcia, głosów nauczycieli, rodziców, przyjaciół Szkoły.
Walczymy o 25 000 zł dla naszej szkolnej biblioteki, możemy wybrać tytuły 1000 książek!
Jak Państwo widzicie, stawka warta zachodu.
Prosimy o głosowanie każdego dnia od 01.10 do 21.10.2018r.
Potrzebujemy tysięcy głosów.

Link do bezpośredniego głosowania w programie "1000 powodów by czytać":
www.empik.com/biblioteki

Dziękujemy!!!!!!!!!!!!!!

Ślubowanie Pierwszaków

Najmłodsi uczniowie z klasy I a i I b naszej szkoły otrzymali swój pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną! Z wielkim przejęciem w obecności rodziców i nauczycieli ślubowali być obowiązkowym i pracowitym. Życzmy Wam, Drodzy Uczniowie sukcesów w nauce i wytrwałości w przyrzeczeniach!

Spotkanie z dietetykiem

W dniu 03.10.2018 odbyło się spotkanie dyplomowanego dietetyka z uczniami klas I – III. To były ciekawe warsztaty z zakresu zbilansowanej diety dla dzieci oraz propagowania zdrowego odżywiania.
/BS

Wycieczka do Kuźniczki Nowej

We wrześniu klasy 2a i 2b były w Kuźniczce Nowej na ciekawych warsztatach " Od ziarenka do bochenka". Uczniowie poznawali dawne sposoby uprawy roli, siania zboża, pieczenia chleba, robienia masła i zasad przy rodzinnym stole. Dużą atrakcja była nauka jazdy konnej:) To były niezapomniane wrażenia dla każdego!
/BS

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W narodowym spotkaniu z Przedwiośniem, zorganizowanym 7 września o godzinie 17:00 w Powiatowej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Jerzmanowicach wzięli udział nie tylko dorośli, ale także dzieci i młodzież. Czytanie fragmentów powieści rozpoczęli uczniowie z naszej szkoły, którzy dodatkowo uatrakcyjnili czytanie prezentując się w strojach z epoki, co zapewne pomogło w wysłuchaniu i zrozumieniu rodzajowej powieści o polskiej szlachcie. Spotkanie uzupełnione zostało prezentacją na temat obrazu odradzającej się Polski po latach niewoli w roku 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

ODWIEDZIN:

4.10.45 - 11.30
5.11.50 - 12.35
6.12.50 - 13.35
7.13.45 - 14.30
8.14.40 - 15.25

6:55Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna -> Szkoła
6.55Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, Gotkowice Remiza, Gotkowice Kaplica, Saspów Wymysłów, Sąspów Sklep, Sąspów Kiełtyka
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni
7:35Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice Ul. Centralna.
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej

12:45Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:45Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego