Przedszkole
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2022/2023


Zakropkowany Dzień Przedszkolaka
oddział w Jerzmanowicach

We wtorek 20 września 2022r. nasze przedszkolaki obchodziły jedno ze swoich ulubionych świąt czyli Dzień Przedszkolaka. W tym roku święto to zostało połączone z obchodzonym 15 września DNIEM KROPKI nadając mu hasło ,,ZAKROPKOWANY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”. Wszystkie przedszkolaki tego dnia miały na głowach opaski w kropeczki, które są symbolem kreatywności i radości. Każdy przedszkolak bardzo chętnie i z uśmiechem na twarzy uczestniczył w przygotowanych zabawach, grach i konkurencjach nawiązujących do hasła przewodniego.


Poznajemy zasady bezpiecznego poruszania się
po drodze – wrzesień 2022r.
oddział w Jerzmanowicach

W miesiącu wrześniu w naszym przedszkolu realizowana jest tematyka związana z ,,Bezpieczeństwem na drodze”. Dzieci poprzez opowiadania, wiersze, piosenki , prezentacje multimedialne, zagadki, zabawy ruchowe i tematyczne , zajęcia plastyczne poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady ruchu pieszych i pojazdów poruszających się po drodze. Poznały znaczenie niektórych znaków drogowych, dokonały podziału na znaki ostrzegawcze, informacyjne, zakazu i nakazu oraz poznały znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej.


Dzień Kropki
oddział w Łazach

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten związany był z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Na początku poznaliśmy historię małej Vashti bohaterki opowiadania „Kropka”.Następnie dzieci odkrywały swoje talenty. Były zabawy, zadania do wykonania, tańce oczywiście z kropką w roli głównej. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.


Wycieczka na skrzyżowanie - 8.09.2022r.
oddział w Jerzmanowicach

Dzieci z naszego przedszkola po wcześniejszych rozmowach i zabawach rozwijających wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na drodze , wyruszyły na pieszą wycieczkę na skrzyżowanie ulic. W kamizelkach odblaskowych uczyły się prawidłowo przechodzić przez ulicę bez sygnalizacji świetlnej i z sygnalizacją świetlną, nazywały napotkane znaki drogowe, obserwowały ruch pieszych i pojazdów na ulicy. Nazywały pojazdy poruszające się po drodze.


Udział przedszkolaków w akcji charytatywnej
,,Zakretki dla Emilki " - 9. 09. 2022r.
oddział w Jerzmanowicach

Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek. W piątek 9 września 2022r. przedszkolaki wybrały się pod Urząd Gminy w Jerzmanowicach z zakrętkami , aby wrzucić je do wielkiego serca stojącego na placu urzędu. Akcja ma szczytny cel - pomoc chorym dzieciom. Ostatnio nakrętki zbieramy dla Emilki Włosek z Przegini. Zbierając plastikowe nakrętki wspomagamy ich walkę z chorobą, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i rehabilitację.


INFORMACJE DLA RODZICÓW


Szanowni Rodzice!

Przedszkole w Jerzmanowicach i oddział przedszkolny
w Gotkowicach są czynne od 1 września 2022r.

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach pracuje
w godzinach od 7.00 do 17.00.

Oddział zamiejscowy w Łazach oraz oddział przedszkolny
w Gotkowicach pracują w godzinach od 7.00 do 16.00.

W tym dniu będzie pełne wyżywienie
tj. śniadanie, obiad i podwieczorek.


ZEBRANIE RODZICÓW W PRZEDSZKOLU
W JERZMANOWICACH


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zebranie organizacyjne dla Rodziców dzieci,
które będą uczęszczać
do przedszkola samorządowego działającego
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach odbędzie się
w dniu 29.08.2022r. tj. w poniedziałek o godzinie 18:00
na sali gimnastycznej w szkole podstawowej
(spotkanie dla Rodziców dzieci z oddziałów
w Jerzmanowicach i w Łazach).

Tematyka zebrania:
1. Organizacja pracy przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 (m.in. godziny pracy, zajęcia dodatkowe, przydział dzieci do poszczególnych grup i wychowawców, odpłatność za przedszkole, zgody i oświadczenia).
2. Decyzja o sposobie zakupu wyprawki.ZEBRANIE RODZICÓW
dzieci uczęszczających
do Oddziału Przedszkolnego w Gotkowicach


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zebranie organizacyjne dla Rodziców dzieci,
które będą uczęszczały
do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
odbędzie się w dniu 29.08.2022r. tj. w poniedziałek
o godzinie 17:00 w budynku oddziału.

Tematyka zebrania:
1. Organizacja pracy przedszkola w roku szkolnym 2022/2023 (m.in. godziny pracy, zajęcia dodatkowe, odpłatność za przedszkole, zgody i oświadczenia).Informacja dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów


Zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych do zapoznania się z wyprawką szkolną.


Wyprawka ucznia klasy pierwszej   Pobierz plik =>   


PRZEDSZKOLE NA:


Aktywność dziecka
Aktywność dziecka
7:00 - 9:00Swobodna aktywność w kącikach zainteresowań . Praca indywidualna z dziećmi. Dowolna aktywność dzieci: konstrukcyjna, plastyczna, manualna, muzyczna . Ćwiczenia utrwalające wiadomości. Zajęcia dodatkowe.
9:00 - 9:30Ćwiczenia i zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia poranne. Czynności porządkowo-gospodarcze, czynności samoobsługowe, zabiegi higieniczne
9:30 - 10:00Śniadanie –czynności porządkowe i higieniczne.
10:00 - 10:30Zabawy swobodne dzieci w kącikach zainteresowań. Porządkowanie sali.
10:30 - 11:30Zajęcia z całą grupą – wspieranie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez aktywne formy: doświadczanie, badanie, obserwowanie, zajęcia ruchowe. Realizowanie programów innowacyjnych opracowanych przez nauczycieli.
11:30 - 12:30Czynności higieniczno- organizacyjne. Pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Spacery i zabawy swobodne w ogrodzie przedszkolnym.
12:30 - 12:45Czynności organizacyjno-higieniczne przed obiadem.
12:45 - 13:15Obiad-czynności higieniczne po obiedzie.
13:15 - 14:00Odpoczynek poobiedni, relaksacja. Słuchanie bajek literackich oraz muzycznych. Zabawy dydaktyczne. Ćwiczenia grafomotoryczne, graficzne, logopedyczne , oddechowe, językowe.
14:00 - 14:30 Czynności samoobsługowe i porządkowe. Zabiegi higieniczne. Podwieczorek.
14:30 - 17:00Swobodna aktywność dzieci wg ich pomysłów i zainteresowań. Praca indywidualna, kompensacyjna, wyrównawcza, praca korekcyjna. Czynności porządkowe.