Szkoła Podstawowa
AKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2023/2024


Czytamy z sercem

28 września uczniowie klasy 4 a i 4 b wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem: „Czytamy z sercem” zorganizowanych przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną w Jerzmanowicach. Podczas 45-minutowego spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt. „Pracownia Aurory” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel opowiadającej o leczeniu złamanych i nieszczęśliwych serc, a następnie w zespołach zadaniowych stworzyli własne projekty eliksirów, maści, mikstur, itp. będących antidotum na bolące klasowe serca.
Gorąco dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.

Patriotyczna ortografia

27 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego organizatorem jest Fundacja „Zawsze Warto” z Krakowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ.
Tekst dyktanda dla uczniów klas 4-6 był związany z działalnością tatrzańskich kurierów podczas II wojny światowej. Z kolei uczniowie klas 7-8 musieli się zmierzyć z tekstem dotyczącym wykorzystywania plakatów w krzewieniu idei niepodległości, zwłaszcza w okresie II wojny, a także w czasach powojennej historii Polski.
Warto nadmienić, że uczestnicy dyktanda postarali się przy tej okazji o akcenty patriotyczne takie jak biało-czerwone wstążki, chorągiewki czy gazetka o tematyce niepodległościowej.
Napisanie najeżonych trudnościami ortograficznymi tekstów zajęło uczestnikom ok. 45 minut. Wyniki, które poznamy już wkrótce, zadecydują o zakwalifikowaniu się ucznia do etapu wojewódzkiego konkursu.


W Ojcowskim Parku Narodowym

18 września klasy 7b i 7c wyruszyły do wycieczkę do pobliskiego Ojcowa, gdzie czekał na nas Pan przewodnik. Pierwszym punktem programu było Muzeum OPN. Tam obejrzeliśmy film w technologii 3D, który przedstawiał m.in. tworzenie się doliny Prądnika na przestrzeni dziejów. Później zwiedziliśmy ekspozycję poświęconą zagadnieniom geologicznym, rekonstrukcję jaskini, makietę OPN i salę z dioramą. Następnie udaliśmy się na szlak OPN, który przemierzyliśmy dochodząc do Źródełka Miłości i do Bramy Krakowskiej. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w kierunku Jaskini Łokietka, której zwiedzanie było już ostatnim punktem naszego programu.NASZA SZKOŁA NA:


dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.50 - 12.35
6.12.55 - 13.40
7.13.45 - 14.30
8.14.35 - 15.20


>