Rok szkolny 2022/2023

„NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC”

Wycieczka do Jednostki Wojskowej-Balice

26 września 2022r. uczniowie klasy 2a i 2b, wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Balicach, by poznać historię lotnictwa, zapoznać się z jej wyposażeniem oraz bieżącym funkcjonowaniem. Na naszych uczniów czekała także specjalna niespodzianka-Sokół, który pełni bardzo ważną rolę na lotnisku.
Z funkcjonowaniem jednostki zapoznał dzieci tata naszego ucznia-Pan Marcin Skrzypacz. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tak wspaniałej wycieczki, którą zapamiętamy na długie lata.

Szkolna wycieczka

W dniach 14-16 września uczniowie klas szóstych SP w Jerzmanowicach wzięli udział w wycieczce szkolnej, podczas której podróżowali po Kielecczyźnie.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji matematyki. Następnie byliśmy w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Tu dużą popularnością cieszyła się jazda wózkiem inwalidzkim. Później zwiedziliśmy ruiny średniowiecznego zamku w Chęcinach.
Atrakcje drugiego dnia wycieczki to zwiedzanie kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich, pałac w Kurozwękach oraz safari bizonów, a także zamek królewski w Szydłowie i rezydencja pałacowa Krzyżtopór w Ujeździe.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy piwnice kupieckie w podziemiach Opatowa. W drodze powrotnej byliśmy w Sandomierzu. Spacer po sandomierskim runku, wędrówka wąwozem Królowej Jadwigi czy wizyta w zbrojowni to miejsca, które z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci.
Wszystkim miłośnikom wędrówek po Polsce polecamy atrakcje, które mieliśmy okazję obejrzeć!
Uczniowie kl. 6

NASZA SZKOŁA NA: