HISTORIA I PATRON

Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach funkcjonuje od wielu wielu lat. Każdego roku dąży się do tego, aby nauka w naszej szkole była coraz wygodniejsza, przyjemniejsza i lepsza. W miarę możliwości są przeprowadzane różne remonty, dokupywany sprzęt dydaktyczny, zatrudniani lub doszkalani nauczyciele.

W roku szkolnym 2011/2012 uczęszczało do szkoły 208 uczniów, którzy byli podzieleni na 12 oddziałów - po dwa z każdego rocznika. Do pracy z młodzieżą zatrudniono 26 nauczycieli - z wykształceniem wyższym.

Mimo, że sal lekcyjnych jest zbyt mało, to są one bardzo dobrze wyposażone. Klasa biologiczna posiada liczne preparaty, tablice, modele do nauki o człowieku, lupy, mikroskopy jak również szkło i sprzęt laboratoryjny.
W klasopracowni języka polskiego znajdują się encyklopedie, słowniki, lektury, ilustracje, plansze z poszczególnych dziedzin języka polskiego.
Sala matematyczna posiada przybory matematyczne, pomoce do nauki geometrii, różnego rodzaju tablice obrazujące dany materiał i wiele innych pomocy.
W szkole znajdują się trzy sale nauczania zintegrowanego, króre są pięknie udekorowane przez uczących się w niej uczniów i ich nauczycieli.
Większość sali dydaktycznych zostało niedawno odmalowanych i odświeżonych. Klasopracownie zaopatrzono w nowe meble, odpowiednie dla wielu uczniów, a całość wnętrza skomponowano kolorystycznie tak, by sprzyjały nauce i koncentracji. Teraz praca w nich stała się dużo wygodniejsza oraz przyjemniejsza.

szkola
14 października 2011r. obchodziliśmy Święto Szkoły,
w tym dniu uczciliśmy postać Św. Królowej Jadwigi - Patrona naszej szkoły

swietoszkoly

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA SZKOLE PODSTAWOWEJ

17 maja 2003 roku Szkoła Podstawowa uczestniczyła w uroczystości nadania imienia
Świętej Królowej Jadwigi
przekazania sztandaru Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach.
Tablicę pamiątkową odsłoniła Pani Elżbieta Lęcznarowicz - Małopolski Kurator Oświaty.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów przybliżył licznie zgromadzonym
gościom postać Świętej Królowej Jadwigi.

PREZENTACJA

HISTORIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach funkcjonuje od wielu lat. Każdego roku dąży się do tego, aby nauka w naszej szkole była coraz wygodniejsza, przyjemniejsza i lepsza. W miarę możliwości są przeprowadzane różne remonty, dokupywany sprzęt dydaktyczny, zatrudniani lub doszkalani nauczyciele.

W roku szkolnym 2011/2012 uczęszcza do szkoły 208 uczniów, którzy są podzieleni na 12 oddziałów -
po dwa z każdego rocznika. Do pracy z młodzieżą zatrudniono 26 nauczycieli - większość z wykształceniem wyższym.

Większość sali dydaktycznych zostało niedawno odmalowanych i odświerzonych. Klasopracownie zaopatrzono w nowe meble, odpowiednie dla wielu uczniów, a całość wnętrza skomponowano kolorystycznie tak, by sprzyjały nauce i koncentracji. Teraz praca w nich stała się dużo wygodniejsza oraz przyjemniejsza.

4.10.45 - 11.30
5.11.55 - 12.40