Baner Kontakt
ARCHIWUM
Rok szkolny 2022/2023


ZEBRANIE Z RODZICAMI


Zapraszamy Rodziców dzieci,
które będą uczęszczać
do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach,
oddziału w Łazach oraz
do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
na zebranie organizacyjne, które odbędzie się
w środę 30 sierpnia 2023r. o godzinie 18:00.

Miejsce zebrania:
Zespół Szkół w Jerzmanowicach – sala gimnastyczna.
Zebranie Rady Pedagogicznej
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
odbędzie się w piątek 18.08.2023r o godz. 10.00Wykaz podreczników do języka niemieckiego
w roku szkolnym 2023/2024

Pobierz plik => szkoła podstawowa   Wykaz podreczników do religii w roku szkolnym 2023/2024

Pobierz plik => szkoła podstawowa   Ogłoszenie


Rekrutacja uzupełniająca do Przedszkola Samorządowego
w Jerzmanowicach wraz z oddziałem w Łazach
oraz do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
na rok szkolny 2023/2024 z powodu braku wolnych miejsc,
nie odbędzie się.
Informacja dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów


Zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych
do zapoznania się z wyprawką szkolną.


Wyprawka ucznia klasy pierwszej   Pobierz plik =>   
Zakończenie Roku Szkolnego

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy nastał wreszcie czas na zasłużony odpoczynek… Klasa VII pożegnała klasy VIII. Życzymy Wam drodzy ósmoklasiści, żebyście byli odważni, wierzyli w siebie i swoje możliwości. Niech dalsza nauka sprawia Wam przyjemność i stawia przed Wami nowe wyzwania. Powodzenia!
Dziękujemy: za pracę i opiekę Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu. Dziękujemy za pracę wszystkim pracownikom szkoły oraz Radzie Rodziców za pracę i zakup nagród.


Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie klas ósmych, którzy 2 czerwca zdali egzamin językowy Zertifikat-Deutsch w Instytucie Goethego w Krakowie, w dniu dzisiejszym odebrali certyfikaty oraz nagrody książkowe. Wśród nich są:
Piotr Chochół, kl. 8a
Nadia Fryc, kl. 8a
Gabriela Rogóż, kl. 8a
Natalia Goraj, kl. 8b
Dominik Słonina, kl. 8c

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych👏👏👏
Czerwcowe zajęcia na kółku informatycznym CMI

W czerwcu na kółku informatycznym CMI uczniowie z klas 4a i 4b otrzymali książki "Młodzi giganci programowania. Scratch" i korzystając z nich oraz z udostępnionych przez wydawnictwo grafik zawierających duszki i sceny zaprogramowali gry "Galaktyczny pościg" i "Zestrzel Gigabajta".
Uczniowie stworzyli także w Scratchu różne odmiany gry "Kliker" i "Odbicie koloru" oraz animacje "Kwiatki" i "Wakacje".
Czerwiec był czasem podsumowania kilkumiesięcznej pracy na kółku informatycznym, więc uczniowie otrzymali dyplomy za udział w Międzynarodowym Konkursie Informatyczny "Bóbr", za udział w Lidze algorytmicznej dla kół informatycznych w projekcie CMI oraz za udział w kółku informatycznym Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Dzięki udziałowi w kółku informatycznym CMI uczniowie podnieśli kompetencje dotyczące algorytmiki i programowania, a także rozwinęli umiejętność pracy w zespole. Z kolei udział w Lidzie algorytmicznej dla kół informatycznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego rozwinął u nich umiejętność współzawodnictwa i utrwalił zasady fair play.

Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że zakończenie
Roku Szkolnego 2022/2023
odbędzie się

23 czerwca 2023r. (piątek)

Organizacja uroczystości zakończenia roku szkolnego:

8:00 dla chętnych Msza Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Jerzmanowicach
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego

9:00 Pożegnanie klas VIII na sali gimnastycznej w Pawilonie A, następnie spotkanie klas VII i VIII z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych
9:00 Rozdanie świadectw klas I-VI w swoich salach lekcyjnych

Świętlica pracuje od 7.00 - 17.00
W tym dniu nie ma obiadu

I Odwóz uczniów o godz. 10.15
II odwóz uczniów o godz. 11.15Igła z nitką to świetne towarzystwo!

Uczestnicy zajęć artystycznych świetnie o tym wiedzą. I z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania po wakacjach 😊🥰

Egzaminy w Instytucie Goethego

Nasi ósmoklasiści przystąpili do egzaminów Goethe - Zertifikat A1 i A2 (FIT in Deutsch A1 i A2). Zmierzyli się z zestawem zadań sprawdzających ich umiejętności z j. niemieckiego w zakresie czytania, słuchania, pisania oraz mówienia. Certyfikat Goethe Institut to dokument potwierdzający znajomość j. niemieckiego uznawanym na całym świecie.
Wszyscy zdający poradzili sobie wspaniale zarówno na egzaminie pisemnym jak i ustnym. Serdecznie gratulujemy! Jesteśmy z was bardzo dumni.
Spotkanie z policją

12 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na spotkaniu profilaktyczno-wychowawczym w klasach 4, 7 i 8. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji, odpowiedzzialność prawna i karna nieletnich oraz cyberprzemoc. Mamy nadzieję, że udział w tego typu prelekcjach przyczyni się do wzrostu świadomości a także odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.
Diecezjalny konkurs plastyczny
pt. „Plakat upamiętniający Rodzinę Ulmów –
historia dana i zadana”

Miło nam poinformować, że w Diecezjalnym konkursie plastycznym pt. „Plakat upamiętniający Rodzinę Ulmów – historia dana i zadana” w kategorii kl. I – IV, I miejsce zajęła Weronika Furman z klasy I c, II miejsce przyznano Wiktorii Choma z kl. IV a, a w kategorii klas V – VIII, III miejsce zajęła Sara Furman z klasy VI a. Gratulujemy!!!
Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego
na pracę przestrzenną "Hotel dla owadów"4 czerwca w trakcie 3 EKO Biegu z Gwizdkiem po Zdrowie zostały wręczone nagrody za udział w konkursie ekologicznym "Hotel dla owadów".

I miejsce - Witold Poznański 2b
II miejsce - Jan Wiatr 1b
III miejsce - Jan Lazaro-Szlachta 2b
Wyróżnienie - Ignacy Serafin 2a

Gratulujemy!

Sportowa rywalizacja w klasach 2


Cudownych Rodziców mam...

31 maja 2023r. uczniowie klas drugich zaprosili do szkoły swoich rodziców, by wspólnie świętować Dzień Mamy i Taty. Były łzy radości i wzruszenia...
Serdecznie dziękujemy za przybycie na uroczystość i życzymy samych szczęśliwych chwil... :)
Majowe zajęcia na kółku informatycznym CMI

W maju na kółku informatycznym CMI uczniowie z klas 4a i 4b kontynuowali programowanie w Scratchu tworząc kolejne gry: z nietoperzem łapiącym pomarańcze, sprawdzającą znajomość zwierząt (i ich przynależność do odpowiednich grup), "Superwąż" czy "Kolorowe ściany". Najwięksi miłośnicy Scratcha wzięli udział w zajęciach online, podczas których stworzyli od podstaw gry "Wyścig samochodowy" (projektując planszę, samochody, programując) i "Łapacz owoców".
Nasza uczennica laureatem konkursu Krakowska Matematyka

W Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Krakowie, 29 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Krakowska Matematyka. Wśród laureatów nie zabrakło Eweliny Błaszko uczennicy klasy 6a. Jeszcze raz gratulujemy, jesteśmy bardzo dumni z tego sukcesu.
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pod hasłem "Nie pal"

Corocznie 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Celem tych obchodów jest walka z epidemią palenia papierosów. W naszej szkole w ramach działań profilaktycznych upowszechniano wśród uczniów informacje na temat zagrożeń płynących z palenia. Zorganizowano także konkurs plastyczny pod hasłem "NIE PAL", skierowany do dzieci i uczniów Zespołu Szkół w Jerzmanowicach.


Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Przedszkole
Oddział w Jerzmanowicach gr I:
1 miejsce – Matylda Gzyl, Lena Szlachta
2 miejsce – Piotr Zapart, Filip Seweryn
3 miejsce – Zuzanna Szyda
Wyróżnienie: Szymon Borkowski

Oddział w Jerzmanowicach gr II:
1 miejsce – Ola Ortyl
2 miejsce – Błażej Kwinta
3 miejsce – Laura Majewska

Oddział w Gotkowicach:
1 miejsce – Natalia Pogan, Natalia Kemona
2 miejsce – Piotr Lewandowski, Hanna Madeja
3 miejsce – Natalia Gach
Wyróżnienie: Stanisław Lewandowski, Hanna Niemiec, Igor Kaleciński, Wojciech Zapart, Kajetan Klich, Maja Drabik, Jakub Bień, Liliana Zamojska

Oddział w Łazach:
1 miejsce – Alicja Chochół, Kamila Chochół
2 miejsce – Igor Szwajcowski, Iga Zaporowska
3 miejsce – Paweł Gąska
Wyróżnienie: Mikołaj Kyzioł, Aleksandra Vikers, Emilia Skałka, Miłosz Żurek, Natan Synowiec, Anna Dulińska, Gabriel Kozłowski, Jan Senkara

Szkoła Podstawowa
Klasy I-III:
1 miejsce – Jan Wiatr kl.1b

Klasa IV-VIII
1 miejsce – Dawid Poznański kl. 5b
2 miejsce – Franciszek Wiatr kl. 5a
3 miejsce – Miłosz Kwinta kl. 4a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy!

Zawody Programistyczne CMI za nami…

Regionalny etap IV ogólnopolskich zawodów algorytmicznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego odbył się 21 kwietnia na AGH w Krakowie. Nasza drużyna w składzie Mieszko (5c), Jurek (5a) i Bartek (6b) zdobyła tam trzecie miejsce, co dało jej kwalifikację do finału - etapu ogólnopolskiego.
W dniach 27 – 28 maja 2023 gościliśmy w Łodzi. Tam na Politechnice Łódzkiej odbywały się ostateczne rozgrywki. Zawody podzielone były na dwa dni: w sobotę runda próbna i pierwsze trzy zadania, w niedzielę kolejne. Jak na finał zawodów ogólnopolskich przystało - zadania były bardzo trudne, ale walczyliśmy dzielnie! Ostatecznie zajęliśmy X miejsce w kraju w kategorii Gnomy, czyli programowanie w języku Python - pokonując 5 dużo starszych od nas drużyn. Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale wzbogaceni o nowe doświadczenia, umiejętności i kilka upominków (jeden – żaróweczkę-gniotka wygraliśmy w wyścigach robotów, które odbyły się w czasie konkursu ;)

Konkurs ekologiczny na pracę przestrzenną
„Hotel dla owadów”

Regulamin konkursu Pobierz plik =>      Konkurs fotograficzny
„PIĘKNO i SZCZĘŚCIE - MAMA I JA W OBIEKTYWIE”

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji nasze Mamy zwykle obdarowywane są laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami. W ten sposób okazujemy im szacunek, miłość i składamy na ich ręce podziękowanie za trud włożony w nasze wychowanie. Co roku zastanawiamy się czym obdarować Mamę, aby nasz upominek był wyjątkowy. Tym roku Rada Rodziców Przedszkola Samorządowego spieszy z pomocą. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „PIĘKNO i SZCZĘŚCIE - MAMA I JA W OBIEKTYWIE”. Uczestnikami konkursu są przedszkolaki . Nagrodą dla laureatów I, II oraz III miejsca będą atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać jedno zdjęcie z kochaną Mamą (szczegóły w regulaminie). Zdjęcie w formacie jpg wraz wypełnioną metryczką rejestracyjną prosimy wysłać do dnia 22.05.2023r. na adres rr.przedszkole@szkolajerzmanowice.pl

Spośród nadesłanych prac jury w dniu 24.05. br. Wyłoni laureatów konkursu. Wyniki zostaną ogłoszone w Dniu Matki.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Regulamin konkursu Pobierz plik =>      

Metryczka Pobierz plik =>      

Konkurs matematyczno-przyrodniczy Świetlik

Gratulujemy naszym uczniom sukcesów w konkursie matematyczno-przyrodniczym 🧮🌱Świetlik. Wyróżnienie otrzymali Zofia Walczak klasa 1b, Filip Ortyl klasa 2a, Jan Lazaro-Szlachta klasa 2b, Hanna Winiarczyk klasa 2b, Alicja Nabagło klasa 3a, Lena Barnaś klasa 3b oraz Milena Zdybek klasa 3b. Nagrodę w konkursie zdobył Franciszek Szklarek klasa 4b. Jesteśmy z Was dumni 😊
Konkurs plastyczny
"NIE PAL"

Regulamin konkursu Pobierz plik =>      Nasze LOGO!

Z okazji 20 rocznicy nadania imienia Św. Królowej Jadwigi Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach pani dyrektor Ewa Rogóż zaprezentowała logo naszej szkoły, w którym połączone zostały symbole edukacyjne i królewskie. Niedomknięta tarcza, to Jerzmanowice i Jadwiga. Logo wspaniałe jak nasza szkoła, której uczniowie od kilku lat uzyskują najlepsze wyniki egzaminów w gminie, jedne z najwyższych w powiecie i plasują się wysoko w Małopolsce. Nauczyciele z pasją realizują innowacje, projekty i programy edukacyjne, to pozwala uczniom odnosić sukcesy w konkursach przedmiotowych i tematycznych na poziomie województwa i kraju. Pomagamy potrzebującym, współpracujemy z różnymi instytucjami i organizacjami edukacyjnymi. Stale podążamy za mądrością i wrażliwością Św. Królowej Jadwigi.
Kangur - konkurs matematyczny

Znamy już wyniki konkursu matematycznego KANGUR. Z radością przekazujemy że wynik bardzo dobry uzyskał Mieszko Fus z kl. 5c Wyróżnienia otrzymali: Chałupska Hanna kl. 2b, Barnaś Lena kl.3b, Wal Filip kl 4b, Błaszko Ewelina kl. 6a oraz Słonina Dominik kl 8c
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętego wyniku!

Konkurs pt. "Kacham Cię jak Irlandię"

Z radością informujemy, że Emilia Kemona z kl. 7a zajęła trzecie miejsce w wojewódzkim konkursie zorganizowanym z okazji Dnia Św. Patryka w Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie pt. "Kocham Cię jak Irlandię".
Serdecznie gratulujemy Emilce życząc dalszych sukcesów!Nasz jubileusz…

05 maja 2023 roku to będzie kolejna ważna data w historii naszej szkoły, w tym dniu świętowaliśmy 20 rocznicę nadania imienia Świętej Królowej Jadwigi Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach. Uroczystość rozpoczęła się od przejścia uczniów i nauczycieli do kościoła Św. Bartłomieja, gdzie uczestniczyliśmy w mszy św. odprawionej w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przez ks. Kazimierza Szczęsnego. W sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i pracownicy mili jedyną okazję posłuchać wywiadu jaki piątoklasiści przeprowadzili z Królową Jadwigą na temat jej rządów w Polsce i drodze do świętości. Gościem honorowym naszej uroczystości była pani Stanisława Metel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach, kiedy nadane zostało imię szkole i przekazany sztandar. Pani Stanisława Metel, jako dyrektor organizowała uroczystości w 2003 roku, a zaangażowanie i działalność dały nam solidne fundamenty do dzisiejszej pracy z patronem i rozwoju szkoły. W okolicznościowym przemówieniu podkreśliła, że ,,zaproszenie na jubileusz dało jej wiele radości i z zadowoleniem odwiedziła szkołę, która świetnie funkcjonuje i cieszy się bardzo dobrą opinią”. Ze wzruszeniem wspominała czasy swojej pracy, była też okazja do rozmów z pracownikami.

Kwietniowe zajęcia na kółku informatycznym CMI

W kwietniu na kółku informatycznym CMI uczniowie z klas 4a i 4b kontynuowali swoją przygodę z mBotami - urządzili wyścigi i wielką ucieczkę robotów, zaprogramowali je tak, aby naśladowały syrenę policyjną, a także wyświetlały wielkanocne pisanki. Uczniowie kontynuowali programowanie w Scratchu - stworzyli ciekawe efekty graficzne, koła olimpijskie, życzenia wielkanocne oraz projekty związane z Dniem Ziemi.
Konkurs recytatorski

Za nami szkolny etap konkursu recytatorskiego związanego z obchodami 160 rocznicy powstania styczniowego pt: „Powstaniec Styczniowy w naszej małej ojczyźnie”, podczas którego uczniowie kl. 4-6 recytowali przygotowane utwory poetyckie związane z tematyką powstania. Usłyszeliśmy m.in. utwór K. Gaszyńskiego „Pieśń powstańców”, C.K. Norwida „Święty pokój” czy A. Asnyka „Podróżni”.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Julia Przybyło kl.4a
II miejsce: Julia Chochół kl. 6b, Zofia Kawalec kl.6c
III miejsce: Franciszek Wiatr kl.5a

Gratulujemy zwycięzcom.
Laureatka konkursu, Julia Przybyło, zaprezentuje swoje zdolności recytatorskie w dniu 11 czerwca 2023 r.
na finałowej gali podczas pikniku historyczno-rodzinnego w Sąspowie.
Wierzymy, że Czwartoklasistka będzie godnie reprezentowała naszą szkołę.
Życzymy powodzenia!Ogólnopolski Konkurs Programistyczny CMI

Z ogromną radością informuję, że Jurek Chałupski (5a), Mieszko Fus (5c) i Bartek Ortyl (6b) zajęli III miejsce w regionalnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego CMI i tym samym zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się na Politechnice Łódzkiej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!Szkoła podstawowa i co dalej?

26 kwietnia nasi ósmoklasiści wzięli udział w Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce. Celem Targów było zaprezentowanie przez szkoły ponadpodstawowe z województwa małopolskiego kierunków kształcenia oraz obowiązujących zasad przyjęć na rok szkolny 2023/2024. Podczas targów uczniowie mieli okazję do indywidualnych spotkań z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Niektórzy zaprezentowali swoje umiejętności w różnych branżach zawodowych.

Warsztaty językowe w Instytucie Goethego w Krakowie

Uczniowie z klas 6 i 8 uczestniczyli w kolejnych warsztatach językowych organizowanych przez Instytut Goethego w Krakowie. Tym razem pracowali z aplikacją „Deutschland.kennen.lernen” zgłębiając tajniki życia naszych zachodnich sąsiadów. Wykonując zadania uczniowie odbyli wirtualny spacer po Niemczech. Poszerzyli wiedzę dotyczącą kultury, tradycji i stylu życia Niemców. Uczestnicy z pewnością na długo zapamiętają cenne informacje przekazane przez pracowników Goethe Instytut. To była niezwykle innowacyjna lekcja języka niemieckiego.

Wyniki konkursu ekologiczno-czytelniczego
"Magiczne nasionko" 🙂

Klasy 1-3
I miejsce - Witek P. (kl. 2b)
II miejsce - Magdalena B. (kl. 1b)
III miejsce - Jan W. (kl. 1b)
Wyróżnienie: Emilia K. (kl. 1c) ; Kornelia M. (kl. 1b) ; Maria S. (kl. 2a) ; Alicja N. (kl. 3a)

Klasy 4-8
I miejsce - Jakub F. (kl. 4a)
II miejsce - Zuzanna Ł. ( kl. 4b)
III miejsce - Dawid P. (kl. 5b) oraz Dawid S. (kl. 4b)
Wyróżnienie: Nadia M. (kl. 4a) ; Wojtek K. (kl. 4b) ; Zofia Sz. (kl. 4b) ; Franciszek W. (kl. 5a)

Wszystkim serdecznie gratuluję!
I zapraszam do doglądania naszych nasionek czytelnictwa 🙂
I miejsce w etapie rejonowym
Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK

21 kwietnia 2023 r. Magdalena Mroźnik zdobyła pierwsze miejsce w etapie rejonowym XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK i w maju weźmie udział w etapie okręgowym (wojewódzkim). Gratulujmy i życzymy dalszych sukcesów!
Z wizytą w ZSiPO w Skale

W dniu 21 kwietnia 2023r. zainteresowani uczniowie klas ósmych odwiedzili Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Podczas Dnia Otwartego zapoznali się z ofertą edukacyjną i profilami, bazą dydaktyczną, ofertą zajęć pozalekcyjnych które oferuje szkoła.
LAUREAT KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO
Z JĘZYKA NIEMIECKIEGOMarian Dahlmanns, uczeń kl. 8b, zdobył tytuł laureata, plasując się na II miejscu w VI Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen"- poziom A2-B1. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, a patronat objął Instytut Goethego w Warszawie.
Gratulujemy sukcesu!
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2023/2024

Pobierz plik =>      Z wizytą na AGH


14 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 6b i 6c pojechali na wycieczkę do Krakowa. Najpierw obejrzeliśmy minerały i skamieniałości wyeksponowane na wystawie w Muzeum Geologicznym AGH. Mieliśmy okazję podziwiać przepiękne okazy pochodzące z różnych miejsc w Polsce, a także z innych zakątków świata. Pan przewodnik w ciekawy sposób opowiedział nam o pochodzeniu i wykorzystywaniu poszczególnych minerałów w naszym życiu. Największą atrakcją wystawy okazał się dinozaur. Kolejnym punktem programu był seans pt. „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”, który obejrzeliśmy w Multikinie.
Konkurs ekologiczno-czytelniczy
"MAGICZNE NASIONKO"Regulamin konkursu pobierz plik =>    OGŁOSZENIE


Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do przedszkola
w Jerzmanowicach wraz z oddziałem w Łazach
i oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
zobowiązani są do złożenia "Oświadczenia woli".
Oświadczenie należy złożyć
w sekretariacie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
do godz. 16.00 dnia 20.04.2023r.

Dokumentacja:

Oświadczenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego (Gotkowice)   
Pobierz plik =>   
Sukces uczniów koła informatycznego CMI

W czasie zajęć koła Centrum Mistrzostwa Informatycznego dla klas starszych – V i VI, prowadzonych przez panią Annę Głowacką, uczniowie pracują w dwóch grupach. Pierwszą stanowią ci, którzy przygodę z CMI rozpoczęli dopiero w tym roku. Członkowie tego zespołu doskonalą umiejętności programowania w języku Scratch budując skrypty różnych historyjek, prostych gier, quizów i animacji. Kilku uczniów, którzy tajniki programowania poznają już od kilku lat, stanowi drugą część. Oni zapragnęli czegoś więcej: programować w języku Python. Chociaż mieli utrudnione zadanie – z powodu mniejszej ilości czasu im poświęcanego, wiele problemów musieli rozwiązać samodzielnie - ich praca przyniosła pozytywne rezultaty. Drużyna uczniów: Mieszko, Jurek i Bartek ponownie dostali się do regionalnego etapu IV ogólnopolskich zawodów algorytmicznych w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Tym razem w kategorii Gnomy, czyli programują w języku Python. Na kolejne rozgrywki musimy udać się do Krakowa na AGH. Mamy nadzieję, że tym razem uda się naszej reprezentacji przejść do finału. Trzymamy kciuki!
Marcowe zajęcia na kółku informatycznym CMI

W marcu na kółku informatycznym CMI uczniowie z klas 4a i 4b nauczyli się korzystać z plecaka i umieszczać projekty we wspólnym studiu Scratcha. Stworzyli życzenia na Dzień Kobiet i na Dzień Mężczyzn, iluzje optyczne, scratchowe kameleony i animacje na pierwszy dzień wiosny. Ponadto mieli możliwość złożyć mBoty (Roboty Makeblock) i zaprogramować je do działania.
Rozstrzygnięcie konkursu "Witaj Wiosno"W dniu dzisiejszym tj.21.03.2023r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Witaj Wiosno". Oto wyniki:
I miejsce: Daria Kozera kl 1b
II miejsce: Kornelia Muzyk kl. 1b
II miejsce: Zofia Walczak kl. 1b, Milena Urbaniak kl. 3a
Wyróżnienia: Arkadiusz Kurek kl. 1c, Antoni Kołodziejczyk kl. 1b, Hanna Winiarczyk kl. 2b

Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Wasze Panie ze świetlicy
Wyniki konkursu "Zima w uczniowskim obiektywie"10 marca 2023r. ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego dla uczniów klas 1-3 "Zima w uczniowskim obiektywie".

I miejsce: Mateusz Skrzypacz klasa 2a
II miejsce: Jakub Chochół klasa 1c, Milena Urbaniak klasa 3a
III miejsce: Ignacy Serafin klasa 2a
Wyróżnienie: Jakub Pogan klasa 2a, Zofia Lisowska klasa 2a, Bartosz Bienias klasa 1c

Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

"Białe szaleństwo" czyli wyjazd uczniów na nartyW dniu 7 marca młodzież z naszej szkoły wzięła udział w wyjeździe na stok narciarski do miejscowości Spytkowice, gdzie pod okiem nauczycieli doskonaliła jazdę na nartach. Wyjazd zapewnił mnóstwo zabawy, a przy tym stanowił świetną formę aktywnego spędzania czasu.


Konkursy języka niemieckiego

Marian Dahlmanns, uczeń kl.8b przystąpił do etapu rejonowego VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen ", który odbył się w Katowicach w Prywatnej Szkole Podstawowej "Szkoła jak Dom". To nowe doświadczenie, nie tylko językowe. Konkurs organizuje PSNJN pod patronatem m.in. Instytut Goethego. Podczas konkursu nauczyciele – opiekunowie naukowi wzięli udział w warsztatach na temat nowoczesnych metod pracy z tekstem.
Otrzymaliśmy certyfikat „Zaczytana szkoła”!

We wrześniu 2022 roku Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą „Zaczytana szkoła „organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu było rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

W ramach konkursu, który trwał od 16 września 2022 r. do 28 lutego 2023 r. realizowane były różne zadania, które nie tylko sprawdzały znajomość lektur szkolnych ale również umiejętność wyrażania własnej opinii i rozwijania twórczej aktywności. Odbyły się dwa konkursy literackie „Moje zakończenie” oraz „Czytam i polecam”; plastyczny „Zaczytana szkoła”; fotograficzny „Żywa okładka ulubionej książki” oraz konkurs wiedzy dla klas 5 pt. „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Uczniowie klasy 8a wraz z wychowawcą stworzyli własny komiks pt. „Co dalej?”. Zorganizowano dni wspólnego czytania książek w swoich domach pt. „Czytanie łączy pokolenia” – tu integrowały się całe rodziny, czytali rodzice, dziadkowie i sami uczniowie. Poznano także tajniki warsztatu pracy bibliotekarzy, drukarzy, księgarzy i pisarzy.

Wszystkie nasze działania i przedsięwzięcia zostały ocenione przez jury Konkursu „Zaczytana szkoła” na maksymalną ilość punktów, tj. 100. Zostaliśmy nagrodzeni certyfikatem ZACZYTANA SZKOŁA potwierdzającym wysoką jakość pracy dydaktycznej naszej szkoły.

Warunkiem uzyskania tytułu był również udział w kursie „Rozwijanie czytelnictwa u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym” przeprowadzonym w formie e-learning przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Uczestnikiem kursu i koordynatorem konkursu była p. Małgorzata Poznańska. Na sukces pracowali wszyscy Nauczyciele naszej szkoły wraz z Wychowankami, przy ścisłej współpracy z Dyrekcją Szkoły.
Zajęcia na kółku informatycznym CMI w lutym

Pierwsze zajęcia na kółku informatycznym CMI po feriach, w lutym 2023 r. Uczniowie z klas 4a i 4b mieli w Walentynki, więc programowali wróżby walentynkowe, aby dowiedzieć się jakie relacje łączą wybrane osoby. Kolejnego dnia, przygotowując się do szkolnej dyskoteki walentynkowej, tworzyli własną muzykę w Scratchu, przy użyciu której zaprojektowali i zaprogramowali dyskotekę walentynkową dla scratchowych Duszków. Na pozostałych zajęcia uczniowie napisali program ułatwiający naukę tabliczki mnożenia, zastanawiali się o czym myśli komputer i napisali skrypt, który pozwala to sprawdzić, a także zaprogramowali wyścig samochodowy.
Modele przestrzenne izomerów butanu

W lutym uczniowie klas ósmych mogli wykazać się kreatywnością tworząc z posiadanych w domu materiałów modele przestrzenne izomerów butanu. Największą popularnością cieszyły się plastelina i zapałki, ale sięgnięto również po inne materiały, np. wykałaczki, patyczki do szaszłyków, styropian, folię aluminiową czy klej na gorąco.
KONKURS PLASTYCZNY „WITAJ WIOSNO”
DLA KLAS I-III

Regulamin konkursu pobierz plik =>    Eliminacje regionalne FLL Challenge

W sobotę, 25 lutego 2023 r., w Tomaszowie Lubelskim odbyły się eliminacje regionalne FIRST LEGO League Challenge, w których naszą Szkołę reprezentowali Jerzy Chałupski, Mieszko Fus, Olgierd Jurkiewicz i Bartłomiej Ortyl. Uczniowie wzięli udział w sesji sędziowskiej, podczas której przedstawili wyniki pracy drużyny w postaci robota oraz innowacyjnego projektu dotyczącego wytwarzania i magazynowania energii, następnie zrelacjonowali swoje przygotowania do konkursu i odpowiedzieli na pytania sędziów.
W dalszej części turnieju Chłopcy wzięli udział w zmaganiach Robot Game, w których rywalizowali z osiemnastoma innymi drużynami i odpadli z rywalizacji przed półfinałem. Na eliminacjach Uczniowie wystąpili w koszulkach z zaprojektowanym przez Anię i Mieszka logiem drużyny i swoimi imionami.
Uczniowie z klas piątych i szóstych: Anna Adamska, Jerzy Chałupski, Mieszko Fus, Olgierd Jurkiewicz, Bartłomiej Ortyl, Maria Ortyl przygotowywali się do turnieju podczas zajęć prowadzonych w ramach projektu Grant 3. Gratulujemy Uczniom wiedzy, umiejętności i wytrwałości, które prezentowali podczas przygotowań do turnieju i zmagań konkursowych.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za życzliwość, wsparcie, zakup wspaniałych koszulek, a także za zawiezienie drużyny na turniej.
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA
na rok szkolny 2023/2024


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zapisy do Przedszkola Samorządowego
w Jerzmanowicach i w Łazach oraz do oddziału
przedszkolnego w Gotkowicach
na rok szkolny 2023/2024 rozpoczną się
od 1 marca i trwać będą do 24 marca 2023 r.
Karty zapisu wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej w sekretariacie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach

Dokumentacja:

Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola    
Pobierz plik =>   


DOKUMENTY DO POBRANIA


KARTA ZAPISU DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEJ KRÓLOWEJ JADWIGI W JERZMANOWICACH NA ROK SZKOLNY 2023/2024   
Pobierz plik =>   

Gminne eliminacje
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej22 lutego 2023 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom, w których naszą Szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4a: Wiktoria Choma, Wojciech Gacal, Maciej Kozera oraz uczennice z klasy 8a: Milena Kozień, Magdalena Mroźnik, Gabriela Rogóż.
Magdalena Mroźnik zajęła 2. miejsce w grupie wiekowej dla klas V - VIII szkół podstawowych, a Wojciech Gacal zajął 1. miejsce w grupie wiekowej dla klas I - IV szkół podstawowych i będzie reprezentował Gminę Jerzmanowice - Przeginia w eliminacjach powiatowych.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, a Wojciechowi życzymy dalszych sukcesów na kolejnych etapach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Sukcesy naszych uczniów👏👏👏

W konkursie matematycznym „Alfik”, który się odbył 23 listopada 2022r wzięło udział 38 uczniów z naszej szkoły. Po otrzymaniu wyników od organizatora dzisiaj wręczyliśmy wyróżnienia najlepszym. Mamy 3 osoby z wynikiem bardzo dobrym i 2 z wynikiem dobrym.
Wynik bardzo doby: Filip Ortyl - klasa 2a, Tomasz Adamski – klasa 2a, Tomasz Hanus – klasa 3a. Wynik dobry: Hanna Chałupska – klasa 2a, Dominik Słonina – klasa 8c.
Wyróżnienie otrzymali również uczniowie, którzy napisali najlepiej na swoim poziomie: Jakub Chochół – kl.1c, Filip Ortyl – kl 2a, Tomasz Hanus – klasa 3a, Maksymilian Śladowski – klasa 4a, Jerzy Chałupski – klasa 5a, Ewelina Błaszko – klasa 6a, Dominik Słonina – klasa 8c.
Mieszko Fus otrzymał natomiast nagrodę za zajęcie 9 miejsca i tytuł Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej „Olimpus” na poziomie 1 – szkoła podstawowa.
Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
"Lust auf Lesen" - etap szkolny


Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w szkolnym etapie VI Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego "Lust auf Lesen", organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Zadania konkursowe sprawdzały umiejętność rozumienia tekstów na poziomie A2/B1 wg europejskich poziomów osiągnięć językowych zalecanych przez Radę Europy.

Miło nam poinformować, że po trudnych zmaganiach językowych uczeń kl. 8b, Marian Dahlmanns, zakwalifikował się do etapu rejonowego tegoż konkursu.
Walentynki

W dniu dzisiejszym uczniowie klas I-III ubrani byli na czerwono i mieli okazję podarować swojemu koledze lub koleżance własnoręcznie wykonaną walentynkę ❤️ a nawet słodką niespodziankę 🍩

Styczniowe zajęcia na kółku informatycznym CMI

W styczniu 2023 r. Uczniowie z klas 4a i 4b na kółku informatycznym CMI remiksowali umieszczone we wspólnym studiu plansze do gry, na bazie których tworzyli własne projekty w Scratchu, korzystali z syntezatora mowy, rysowali śnieżynkę Kocha, nietypowy trójkąt i równie nietypowe drzewo, a także poszukiwali zagubionej liczby i generowali ukryte hasło.
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
DLA KLAS I-III
„Zima w uczniowskim obiektywie”

Regulamin konkursu pobierz plik =>    Warsztaty językowe "LESELUST"

Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach językowych "LESELUST" w Instytucie Goethego w Krakowie. Przede wszystkim mogli na żywo posłuchać języka niemieckiego w poza szkolnych warunkach. Wszyscy wykazali się bystrością i zaangażowniem zarówno w pracy z tekstem jak i podczas prezentacji. Ponadto poznali zasoby biblioteki stacjonarnej oraz możliwości wirtualnej medioteki onleihe. Dziękujemy pracownikom instytutu za ciekawą lekcję i upominki związane z j.niemieckim. Warsztaty koordynowały p. Sylwia Dahlmanns oraz p. Anna Piechota.

"Szkolny Mistrz Czytelnictwa"W dniu 24 stycznia odbył się w naszej szkole konkurs ze znajomości lektur pt. "Szkolny Mistrz Czytelnictwa" dla klas V.
Konkurs ten został zorganizowany w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół pod nazwą "Zaczytana szkoła".
Naszymi Szkolnymi Mistrzami Czytelnictwa zostają:
I miejsce - Marcin Bienias kl. 5b
II miejsce - Zuzanna Chochół kl. 5b
III miejsce - Alicja Gwizdała kl. 5b i Aleksandra Borszowska kl. 5c
"Paczuszka dla Maluszka"

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji "Paczuszka dla Maluszka". Zebrane dary zostały przekazane do Domu Samotnej Matki w Krakowie. Specjalne podziękowania kierujemy do Pani Karoliny Seweryn za ufundowanie choinki. Pamiętajmy - dobrze jest pomagać!

Jasełka Bożonarodzeniowe
w wykonaniu uczniów klas drugich

20 grudnia 2022r. w naszej szkole panował wyjątkowy i świąteczny nastrój🎄. Odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy 2a i 2b, którzy zaprosili swoje koleżanki i swoich kolegów do wspólnego kolędowania. Przed publicznością wystąpiły także uczennice klasy 1c, które zaprezentowały niezwykły i bardzo wzruszający taniec.
Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów za wsparcie oraz pomoc w organizacji przedstawienia. Dziękujemy za przygotowanie pięknych strojów dla naszych młodych aktorów, współpracę przy tworzeniu dekoracji oraz miłe słowo ;)

Warsztaty z zakresu cyberbezpieczeństwa

Co czycha na nas w sieci? Na to pytanie i wiele innych uczniowie klas 7 i 8 uzyskali odpowiedzi 21 grudnia podczas cyber warsztatów. Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. „Fałszywe informacje, uzależnienia, cyberprzestępstwa – co czyha na nas w sieci?" realizowanym przez Fundację Instytut Studiów Strategicznych w Krakowie.

Pasowanie na czytelnika

Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki." - to motto dzisiejszego pasowania uczniów klasy 1a, 1b i 1c na czytelników. Wstępem do słów uroczystej przysięgi był występ uczennic z kółka czytelniczego, które dla swoich młodszych kolegów przygotowały bajkowe wprowadzenie w świat książek. Nasi nowi czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania szkolnej biblioteki i wypożyczyli pierwsze książki. A Instytut Książki obdarował naszych czytelniczych nowicjuszy w "Pierwsze abecadło".

Bezpieczeństwo w sieci

19 grudnia odbyło się spotkanie profilaktyczno-wychowawcze dla uczniów klas 4-5 z Panią adwokat Agnieszką Drzewiecką. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w sieci". Prowadząca omówiła zagadnienia związane z cyber zagrożeniami, podając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Przypomiane zostały zasady, aby nie stać się sprawcą cyberprzemocy, która może przybrać formę nękania, straszenia, szantażowania, publikowania lub rozsyłania ośmieszających treści czy zdjęć, a także podszywania się pod kogoś innego w Internecie. Uczniowie uzyskali także informacje dotyczące potrzeby natychmiastowego działania w przypadku stania się ofiarą przestępstwa w sieci.

Grudniowe zajęcia na kółku informatycznym CMI
w Zespole Szkół w JerzmanowicachW grudniu 2022 r. Uczniowie z klas 4a i 4b na kółku informatycznym CMI kontynuowali swoją przygodę ze Scratchem, tyle że teraz w zimowej odsłonie: projektowali bałwana tańczącego wśród wirujących płatków śniegu, tworzyli łatwiejsze i trudniejsze warianty zimowych kartek – także takich z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.
Sukces naszych uczniów
w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej

Z radością informujemy, że nasz uczeń Mieszko Fus zdobył 9 miejsce i tytuł Laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Informatycznej „Olimpus” na poziomie 1 – szkoła podstawowa. Pozostali startujący uczniowie: Amelia Rogóż i Franciszek Wiatr zajęli miejsca w pierwszej trzydziestce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konsekwencje prawne i karne dla osób nieletnich
oraz cyberbezpieczeństwo

12 grudnia uczniowie klas 6 i 7 spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Celem spotkania profilaktyczno-wychowawczego było zapoznanie z przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz tematem dotyczącym cyberbezpieczeństwa. Uczniowie zdobyli informacje nt. przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji, przestępczości osób nieletnich.

REGULAMIN KONKURSU
„SZKOLNY MISTRZ CZYTELNICTWA”

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą
„Zaczytana szkoła” serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy

Regulamin konkursu pobierz plik =>    Dekorowanie choinki

Za oknem biało i powoli świąteczny nastrój udziela się wszystkim. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły podtrzymali tradycję i świątecznie udekorowali nie tylko swoje sale lekcyjne, ale także plac przed szkołą. Uczniowie powiesili na stojącej przy wejściu do szkoły choince 🎄własnoręcznie przygotowane ozdoby. Pięknie udekorowane drzewko będzie cieszyło każdego z nas 🙂
Bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękną choinkę oraz smaczne, świąteczne ciasteczka, którymi byli częstowani uczniowie.🌷🌷
Zrobiło się bardzo świątecznie!! 🙂

Czekoladowy Autobus

Uczniów klas 1-3 odwiedził Czekoladowy Autobus, który przemierza całą Polskę, by sprawić radość najmłodszym. 🍫
W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób odróżnić prawdziwą czekoladę od wyrobów czekoladopodobnych, a także degustowali różne rodzaje czekolady. Najważniejsze jednak było samodzielne przygotowanie czekoladek, które dzieci zabrały ze sobą do domu.
Było pyyyysznie!!!😀

Mikołajki w świetlicy szkolnej


„Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”

XXI edycja ponaddiecezjalnego konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” pod patronatem biskupa sosnowieckiego ks. dr Grzegorza Kaszaka już za nami. Spośród 76 szopek wyłoniono laureatów, a wśród nich znaleźli się nasi uczniowie. W kategorii klas 0 – I I miejsce zajął Kajetan Klich z oddziału przedszkolnego w Gotkowicach, a kategorii klas IV – VIII Jakub Klich z klasy VIII. Gratulujemy!
Ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego i literackiego

Wyniki konkursu fotograficznego "Żywa okładka ulubionej książki" :)

Kategoria klas I-III
I miejsce - Jan Wiatr kl. 1b
II miejsce - Milena Urbaniak kl. 3a
III miejsce - Zuzanna Zamojska kl. 1b

Kategoria klas IV-VI
I miejsce - Franciszek Wiatr kl. 5a
II miejsce - Wojciech Korzański kl. 4b

Kategoria VII-VIII
I miejsce - Magdalena Mroźnik kl. 8a

Wyniki konkursu "Moje zakończenie" :)

I miejsce - Magdalena Mroźnik kl. 8a


Listopad na kółku informatycznym CMI
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach

W listopadzie 2022 r. Uczniowie z klas 4a i 4b na kółku informatycznym CMI kontynuowali swoją przygodę z programowaniem przy użyciu interpretowanego wizualnego języka programowania Scratch: rysowali wielokąty i okręgi, projektowali proste gry (np. tor przeszkód), stworzyli projekt pt. wróżby andrzejkowe, a także mieli okazję zapisać się do udziału w lidze algorytmicznej.


Andrzejkowe zabawy w świetlicy szkolnej


REGULAMIN KONKURSU NA RECENZJĘ ULUBIONEJ KSIĄŻKI
„CZYTAM I POLECAM”

W związku z realizacją Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą
„Zaczytana szkoła” serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literackim

Regulamin konkursu pobierz plik =>    Code Week 2022 w naszej szkole

"Kodowanie to zabawa" - pod takim hasłem w tym roku nasza szkoła dołączyła do społecznej inicjatywy propagowania kodowania wśród młodzieży w całej Europie. W czasie andrzejkowej dyskoteki uczniowie umęczeni tańcem lub preferujący mniej dymanamiczne zabawy zajmowali miejsca przy zorganizowanych w świetlicy szkolnej stanowiskach i kodowali mBoty lub pomagali Scottie'mu dotrzeć do celu. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 4-6. Wykazali się oni dużą pomysłowośią i kreatywnością czerpiąc z tego wiele radości. Zabawę zorganizowała i koordynowała pani Anna Głowacka.

Czytanie łączy pokolenia!

W ramach realizowanego w naszej szkole Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół, pod nazwą „Zaczytana Szkoła” w dniach 27.10.2022-13.11.2022 r. odbyła się akcja „Czytanie łączy pokolenia”.
Celem wydarzenia było propagowanie wspólnego czytania, które buduje wzajemne poczucie bliskości, wzbogaca słownictwo i pokazuje, że czytanie może być dobrą wspólna zabawą oraz mądrym sposobem na spędzenie czasu wolnego.
Dziękujemy wszystkim za udział! Łącznie wpłynęło 38 prac.


Ogólnopolski konkurs "Do Hymnu"

Rozstrzygnięcie konkursu
,,Moja ulubiona postać z bajki"

Dnia 07.11.2022r. komisja konkursowa w składzie p. Ewa Jamroży, p. Maria Niemiec i p. Kinga Pastuszak dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na konkurs pt.: ,,Moja ulubiona postać z bajki".
Na konkurs wpłynęło 29 prac.

Oto wyniki:
I miejsce: Arkadiusz Kurek kl. 1c
II miejsce: Daria Kozera kl. 1b
III miejsce: Hanna Winiarczyk kl. 2b, Zuzanna Zamojska kl. 1b

Wyróżnienia: Lena Rogóż kl. 1c, Izabela Goraj kl. 3b, Maja Adamczyk kl. 1b, Milena Urbaniak kl. 3a, Dawid Gacal kl. 2a

Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Konkurs
„Żywa okładka ulubionej książki”

Regulamin konkursu pobierz plik =>    Finalista Konkursu Wiedzy o Sporcie.

Uczeń Piotr Chochół z klasy 8a zajął II miejsce w finle II Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla Dzieci i Młodzieży, który odbył się 04.11.2022r.
Pierwszym etapem był ogólnopolski konkurs w formie testu on-line na stronie internetowej który wyłonił trzydziestu finalistów w każdej z grup wiekowych.
Konkurs był testem wiedzy o największych sukcesach w historii polskiego sportu, ale także różnych aspektach związanych ze sportem w Polsce. Zawierał aż osiemset pytań, które zostały przygotowane we współpracy z ekspertem z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Runda finałowa odbyła się w Warszawie w Centrum Olimpijskim, w którym mieści się siedziba Muzeum Sportu i Turystyki .Uczestnicy ponownie musieli odpowiedzieć na pytania z dziedziny sportu. W komisji konkursowej II etapu zasiedli wybitni sportowcy, a samo wydarzenie było także uświetnione ich opowieściami z olimpijskich aren.


Konkurs
Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej

Zasady uczestnictwa pobierz plik =>    Wyjście na cmentarz

W dzień Zaduszny uczniowie klas 1-3 wybrali się na parafialny cmentarz.

Bal Wszystkich Świętych

Kolejny raz w naszej szkole został zorganizowany Bal Wszystkich Świętych, w którym uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Dzieci przebrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych i błogosławionych. Podczas balu zostały wręczone nagrody za konkurs na najpiękniejszy różaniec, a następnie odbyła się zabawa taneczna. Tego dnia wszyscy czuli się jak w niebie!! :)

Mistrzynie Polski oraz Świata w tańcu Hip-Hop!!!

Na początku kwietnia 2022r. dwie uczennice naszej szkoły - Amelia Wącław z klasy 7a oraz Amelia Śladowska z klasy 6a, tańczące na co dzień w szkole tańca Wena Olkusz, wraz z formacją taneczną wywalczyły złoty medal i otrzymały tytuł Mistrza Polski w kategorii Hip-Hop do lat 12-tu.
Krajowe Mistrzostwa zorganizowane były w Janowie Podlaskim przez Polską Federację Tańca oraz International Dance Organization IDO.
Wytańczenie 1-szego miejsca dało dziewczętom przepustkę do dalszych zmagań na arenie międzynarodowej m.in. na Mistrzostwach Europy i Świata.
W lipcu odbyły się Mistrzostwa Świata International Dance Organization 2022, w Macedonii/Skopje, podczas których dziewczyny wraz z formacją zajęły 4 miejsce rywalizując z drużynami z 21 krajów. Zakończeniem sezonu tanecznego 2021/2022 i uwieńczeniem ogromnej pracy dziewcząt było zdobycie I miejsca podczas Mistrzostw Świata International Dance Organization IDO 2022 w Austrii/Graz. Zawody odbyły się w październiku, podczas których Amelia Śladowska i Amelia Wącław z formacją taneczną zdobyły tytuł Mistrzów Świata w kategorii Hip-Hop pokonując 29 reprezentacji.


Zapraszamy do udziału w akcji „Czytanie łączy pokolenia”
w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana szkoła”

Drogi Uczniu!

Zorganizuj w dniach od 27 października do 13 listopada dzień wspólnego czytania pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.
Zaproś swoich bliskich (rodziców, dziadków, rodzeństwo) bądź przyjaciół do spędzenia wspólnych chwil z książką, a następnie stwórz relację z tego wydarzenia w formie: pracy pisemnej lub plastycznej czy zdjęcia.
Pochwal się nią, wysyłając na adres: m.poznanska@szkolajerzmanowice.pl lub doręcz podpisaną pracę do biblioteki szkolnej.

Na Twoją relację czekamy do 13 listopada.
Pobierz plik =>    Akcja charytatywna
"Kiermasz Ciast" zakończona sukcesem!

Z radością informujemy, że akcja charytatywna "Kiermasz Ciast" została zakończona sukcesem!!!🧁 Udało się uzyskać kwotę 12686,13zł !!! Pieniądze zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Marysi Mosoń.
Akcja ta wymagała sporego nakładu pracy ze strony rodziców, uczniów oraz pracowników szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jej organizacji. Dziękujemy także Hotel Łokietek za wspaniałe wypieki 🍰 oraz Pani Annie Rogóż i firmie OSHEE za dostarczone napoje.
Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli do naszej szkoły, kupili przygotowane ciasta oraz finansowo wsparli akcję.
Kolejny raz przekonaliśmy się, że możemy na Państwa liczyć!!🌹

Kółko informatyczne CMI
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach

4 października br. Uczniowie z klas 4a i 4b rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem na kółku informatycznym Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Podczas zajęć realizowanych w październiku Uczniowie określili swoje oczekiwania co do kółka, sprawdzili co już wiedzą na temat programowania, wypełnili pre-testy na platformie e-learningowej Centrum Mistrzostwa Informatycznego, uczestniczyli online w Dniu Minecrafta w ramach tegorocznych obchodów Code Week 2022, a także (co najważniejsze) pogłębili swoją wiedzę na temat programowania i stworzyli swoje pierwsze projekty przy użyciu interpretowanego wizualnego języka programowania Scratch.
Warto dodać, że wszystkie zajęcia kółka informatycznego są realizowane dla Uczniów bezpłatnie w ramach grantu ogólnego (algorytmicznego) w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Szkolny Konkurs Literacki – wiersz o Św. Królowej Jadwidze

W październiku 2022 r. okazji Święta Szkoły został przeprowadzony w naszej szkole Konkurs Literacki – wiersz o Św. Królowej Jadwidze. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 4-8.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac biorąc pod uwagę:
- zgodność pracy z tematem,
- budowę wiersza,
- posługiwanie się językiem poetyckim,
- oryginalne ujęcie tematu.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce: Gabriela Rogóż /8a/, Magdalena Mroźnik /8a/
II miejsce: Lena Bienias /5b/, Anna Adamska /5c/
III miejsce: Marcin Bienias /5b/, Mieszko Fus /5c/

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.
Zwycięzcom gratulujemy!REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
„MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”
dla klas 1-3

Pobierz plik =>    „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”Opis projektu

„Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” jest programem Kulczyk Foundation i marki Rossmann. Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez firmę badawczą Difference, na zlecenie Kulczyk Foundation, co piąta uczennica opuszcza lekcje ze względu na brak odpowiednich środków higienicznych podczas menstruacji. W roku szkolnym 2021/2022 programem „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” zostało objętych 96 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. Zapewniono w nich roczny zapas podpasek dla uczennic. Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie funkcjonował „Wolontariat Kulczyk Foundation”, dzięki któremu uczennice promowały wiedzę o menstruacji. Dążyły tym samym do tego, by odtabuizować temat wśród swoich koleżanek i kolegów. Nauczyciele z kolei otrzymali specjalnie opracowane materiały edukacyjne dotyczące dojrzewania i menstruacji, które omawiali z uczennicami i uczniami podczas lekcji czy godzin wychowawczych. W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest II edycja programu. Tym razem uczestniczą w nim 224 szkoły z całej Polski, do których łącznie trafiło ponad 1,6 miliona podpasek. Podobnie, jak w trakcie I edycji, uczennice i uczniowie angażują się w wolontariat, szerząc świadomość o tematach związanych z menstruacją. Robią to pod nadzorem pedagogów wybranych do koordynowania programu w poszczególnych placówkach. Z kolei materiały edukacyjne o dojrzewaniu i miesiączce zostały wzbogacone o nowe treści, które będą poruszane na lekcjach i godzinach wychowawczych we wszystkich szkołach objętych programem.Październikowe nowinki ze świetlicy

Jak ten czas szybko leci. Dopiero co przyszliśmy do szkoły a już zbliża się listopad. Na świetlicy jak zawsze wesoło, dużo uśmiechu i zabaw. Wspólnie gramy w gry, wykonujemy prace plastyczne, odrabiamy zadania domowe, czytamy książki. Pogoda nas ostatnio rozpieszczała, wiec skorzystaliśmy z ostatnich takich promieni słonecznych w tym roku kalendarzowym.

ROZSTRZYGNIĘCIE
SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY PT. ZACZYTANA SZKOŁA”.

W dniu 17.10.2022 r. komisja konkursowa w składzie: K.Pastuszak, M.Poznańska oraz E. Jamroży dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na konkurs pt.” ZACZYTANA SZKOŁA”.
Na konkurs wpłynęło 17 prac plastycznych.
Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody :

I kategoria – I klasa - III klasa;
1. miejsce: Magdalena Burek kl. I b
2. miejsce: Arkadiusz Kurek kl. I c
3. miejsce: Alan Zgoda kl. I c
Wyróżnienie: Zuzanna Zamojska kl. I b

II kategoria – IV klasa - VIII klasa;
1. miejsce: Jerzy Chałupski kl. V a
2. miejsce: Franciszek Wiatr kl. V a
3. miejsce: Jakub Ficek kl. IV a

Wystawę pokonkursową można oglądać w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Jerzmanowicach.
Piknik integracyjny klas 4

Stało się tradycją, że uczniowie klas 4 wędrują pieszo do Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach na piknik integracyjny. Wspólnie spędzony czas był świetną okazją do budowania relacji rówieśniczych za pośrednictwem aktywnego spędzenia czasu wolnego. Nie zabrakło dla strudzonych czwartoklasistów poczęstunku w postaci pieczonych kiełbasek. Wszystko to miało miejsce w pięknym otoczeniu słonecznej i złotej jesieni. Dziękujemy Panu Piotrowi Ferdek za oprowadzenie po jaskini i umożliwienie odbycia pikniku.

Sukces naszej uczennicyNasza mistrzyni judo - KASIA SZAROTA uczennica kl.3b zdobyła 1 miejsce w swojej kategorii w międzynarodowych zawodach - III INTERNATIONAL JUDO SALT CUP. 1-2.10.2022r. Kasia startowala w kategorii U10. W dwóch kategoriach U10 i U12 brało udział w sumie ponad 300 zawodnikow z czterech krajów (Polska, Ukraina, Czechy i Słowacja). Kasia trenuje w klubie UKS Judo Kraków. Cieszymy się, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
"Czytamy z sercem"

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z Sercem" to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Celem akcji jest nie tylko promocja literatury i czytelnictwa, ale również poszerzanie wiedzy na temat budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki serca, rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

W naszej szkole w ramach akcji zostały zorganizowane zajęcia czytelnicze - na świetlicy i w szkolnej bibliotece. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali fragmentu książki Wojciecha Widłaka "Dwa serca anioła" oraz filmu "Jak działa serce?", udekorowali serce z cytatami, wzięli udział w zajęciach plastycznych oraz wykazali się sporą wiedzą na temat budowy serca.

W bibliotece przez dwa tygodnie czekała na naszych Czytelników wystawa książek oraz ukryte serca, wykonane przez uczennice z Kółka Czytelniczego.
Koordynatorzy akcji w naszej szkole:
Ewa Jamroży
Małgorzata Poznańska


Dzień Chłopaka w klasach 1-3


REGULAMIN KONKURSU LITERACKIEGO
„Moje zakończenie”

Pobierz plik =>    Europejski Dzień Języków Obcych

26 września br. uczniowie z naszej Szkoły uczcili Europejski Dzień Języków Obcych biorąc udział w grze miejskiej "Języki (nie)obce" zorganizowanej przez Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu. W rywalizacji wzięło udział 24 pięcioosobowych zespołów, a nasze "Muchomorki" zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

„Podaruj innym zeszyt”

Nie liczy się ile robimy, ale jak wiele miłości w to wkładamy.
Nie liczy się też to, ile dajemy, leczy z jak wielką miłością dajemy.

                                                                                        Matka Teresa z Kalkuty


Za wielkie serce i dobre dłonie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji „Podaruj innym zeszyt”. Prezenty zostały dostarczone do Domu Dziecka w Olkuszu. Uśmiech i radość w oczach wychowanków są dla nas największym podziękowaniem, ale otrzymaliśmy również pięknego kota i książkę - 14 prostych sprawdzonych przepisów na wspólne chwile. Na pewno z niej skorzystamy! Okazując serce dajemy świadectwo, że w życiu najwięcej zyskujemy obdarowując innych.
„NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC”
REGULAMIN KONKURSU

Pobierz plik =>    Wycieczka do Jednostki Wojskowej-Balice

26 września 2022r. uczniowie klasy 2a i 2b, wybrali się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Balicach, by poznać historię lotnictwa, zapoznać się z jej wyposażeniem oraz bieżącym funkcjonowaniem. Na naszych uczniów czekała także specjalna niespodzianka-Sokół, który pełni bardzo ważną rolę na lotnisku.
Z funkcjonowaniem jednostki zapoznał dzieci tata naszego ucznia-Pan Marcin Skrzypacz. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji tak wspaniałej wycieczki, którą zapamiętamy na długie lata.

Szkolna wycieczka

W dniach 14-16 września uczniowie klas szóstych SP w Jerzmanowicach wzięli udział w wycieczce szkolnej, podczas której podróżowali po Kielecczyźnie.
Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji matematyki. Następnie byliśmy w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Tu dużą popularnością cieszyła się jazda wózkiem inwalidzkim. Później zwiedziliśmy ruiny średniowiecznego zamku w Chęcinach.
Atrakcje drugiego dnia wycieczki to zwiedzanie kopalni krzemienia pasiastego w Krzemionkach Opatowskich, pałac w Kurozwękach oraz safari bizonów, a także zamek królewski w Szydłowie i rezydencja pałacowa Krzyżtopór w Ujeździe.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy piwnice kupieckie w podziemiach Opatowa. W drodze powrotnej byliśmy w Sandomierzu. Spacer po sandomierskim runku, wędrówka wąwozem Królowej Jadwigi czy wizyta w zbrojowni to miejsca, które z pewnością na długo zostaną w naszej pamięci.
Wszystkim miłośnikom wędrówek po Polsce polecamy atrakcje, które mieliśmy okazję obejrzeć!
Uczniowie kl. 6


Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
w sprawie
szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form
przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty
w roku szkolnym 2022/2023

Pobierz plik =>   SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
„Zaczytana szkoła”

Regulamin konkursu Pobierz plik =>      „Podaruj innym zeszyt”

W dniach 13 – 16 września (wtorek – piątek) odbędzie się w naszej szkole akcja „Podaruj innym zeszyt”.
Artykuły szkolne prosimy zapakować w reklamówki.
Koordynatorzy akcji odbiorą dary z klas.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji i wsparcia Domu Dziecka w Olkuszu.Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023


8.00 - Msza Święta dla chętnych
9.00 - spotkanie uczniów klas 1-3 z dyrekcją i wychowawcami
w sali gimnastycznej w pawilonie A, następnie uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
9.00 - spotkanie uczniów klas 4-8 z wychowawcami w salach lekcyjnych.
10.30 - odwóz uczniów do domu.
01.09.2022r. świetlica pracuje od 7.00 do 17.00.
Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od poniedziałku 05.09.2022r.Wykaz podreczników do religii w roku szkolnym 2022/2023

Pobierz plik => szkoła podstawowa   Informacja dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów


Zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych do zapoznania się z wyprawką szkolną.


Wyprawka ucznia klasy pierwszej   Pobierz plik =>   

>


NASZA SZKOŁA NA:


1% dla NASZEJ SZKOŁY

KRS 0000052078
dopisek ZS Jerzmanowicedzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.50 - 12.35
6.12.50 - 13.35
7.13.45 - 14.30
8.14.35 - 15.20


Dowóz
7:00Jerzmanowice / Sobieskiego (Sklep)
Jerzmanowice / Jurajska
Jerzmanowice / Pod jamą
Jerzmanowice / Nietoperzowa
Jerzmanowice / Doły
Jerzmanowice / Wschodnia
Kopaniny
Łazy / Pętla
Łazy / Remiza
Łazy / przystanek 1
Łazy / przystanek 2
Jerzmanowice / Szkoła
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej

Dowóz
7:00Gotkowice / przystanek DK94 w stronę Olkusza
Zachodnia
Szklary / Tartak
Szklary / Remiza
Szklary / Kościół
Szklary / Stara Szkoła
Szklary / Koniec
Jerzmanowice / Centralna
Jerzmanowice / Szkoła
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


Odwóz
Łazy - Wschodnia - Nietoperzowa
pn., wt., czw., pt.12:50, 13:50, 14:40
śr.12:50, 13:50, 15:30
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej

Odwóz
Gotkowice - Zachodnia - Szklary
pn., wt., czw., pt.13:50, 13:50, 14:40
śr.12:50, 13:50, 15:30
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


>