Baner
ARCHIWUM
Rok szkolny 2014 / 2015

WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

Pobierz plik =>   


Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie plastycznym
"SŁUCHAMY MAMY.
WIELOKULTUROWOŚĆ W NASZYM DOMU"
zorganizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki
w Krakowie.



         Uczniowie klasy 4b Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym z okazji Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej i Dnia Matki. Konkurs ogłoszony został przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie i miał na celu popularyzację wiedzy na temat mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących w Polsce. Prace plastyczne naszych uczniów złożono 8 czerwca 2015 r. w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie a rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 16 czerwca 2015 r., Ponieważ poziom konkursu był bardzo wyrównany, a każda praca plastyczna była niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, komisja na czele z Wojewodą Małopolskim panem Jerzym Millerem, postanowiła przyznać wyróżnienia za wszystkie piękne prace. Uczniowie naszej szkoły dostali 7 wyróżnień i byli drugą co do liczebności grupą biorącą udział w konkursie. Zostało to docenione i 22 czerwca 2015 roku przedstawiciele Wojewody Małopolskiego przyjechali do naszej szkoły, aby osobiście wręczyć nagrody uczniom klasy 4b, biorącym udział w konkursie.




Stoją od lewej: Marta Kowalczyk - przedstawiciel Wojewody, Jolanta Nawalany - przedstawiciel Wojewody, V-ce Wójt Gminy Jerzmanowice - Przeginia - Stanisław Piksa, Barbara Wrona - opiekun konkursu, Tadeusz Nabagło - dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
Uczniowie klasy 4b od lewej: Marlena Szlachta, Kamila Woźniczka, Adam Kwiatkowski, Filip Synowski, Kacper Skulich, Jakub Bosak., Julia Adamczyk




KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR 2015

         Dnia 19 marca 2015 r. 11 uczniów klas II i VI Szkoły Podstawowej wzięło udział w XXIV edycji Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny 2015", który miał miejsce w naszej szkole.
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: Żaczek i Beniamin.Młodsi uczniowie rozwiązywali test składający się z 21 pytań, a starsi 30 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności Każdy uczestnik Konkursu otrzymał układankę ,,Magiczny wąż".
         Dzień konkursu, ,,Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nieograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.



"Serce za serce"

         Tradycyjnie, jak co roku uczniowie i wychowawcy klas trzecich szkoły podstawowej w Jerzmanowicach przygotowali uroczyste spotkanie dla mam pod tytułem "Serce za serce" w dniu ich święta tj. 26 maja 2015 roku. Wszyscy uczniowie do tego występu przygotowali się bardzo starannie wcielając się w role odtwórcze jak również ukazując swoje zdolności muzyczne. Scenariusz tej uroczystości podkreślił bardzo ważną role mamy w życiu rodziny, a szczególnie dziecka. W czasie tego występu mamy nie kryły zadowolenia i wzruszeń. Po części artystycznej wdzięczne dzieci za matczyne serce, wręczyły im własnoręcznie wykonane koszyczki pełne słodyczy i złożyły życzenia. Ten szczególny dzień, mamy przeżyły w pięknym wystroju sali gimnastycznej i miłej atmosferze przy ciastku i herbacie.


Wychowawcy klas III:
Małgorzata Śladowska
Małgorzata Derwisz





Wycieczka do Smolenia na 2-dniowe Warsztaty Ekologiczne
18 - 19.05.15r.

         Klasy pierwsze (1a, 1b, 1c) odbyły wspaniałą wyprawę po lasach Smolenia, poznając tamtejszą faunę i florę. Po obiedzie zwiedziliśmy muzeum znajdujące się w ośrodku(makiety zamków, neandertalczyk, skamieniałości, prawdziwe zwierzęta lasu). Nie obeszło się również bez zwiedzania zamku w Ogrodzieńcu. Po wyczerpującym pierwszym dniu nasi młodzi odkrywcy wcale nie mieli ochoty na odpoczynek, dzień pełen wrażeń zakończyli PIŻAMOWYM PARTY. Noc minęła szybko i bez płaczu. Na drugi dzień czekały już na nas przygotowane zajęcia warsztatowe "papierowa wiklina". Po krótkiej prezentacji dzieci same tworzyły swoje dzieła, które potem mogły zabrać do domu. W celu podsumowania wiadomości zdobytych na wycieczce uczniowie wzięli udział w quizie z nagrodami (lizak ;) ). Nikt nie chciał wracać do domu...







WYCIECZKA DO SZCZAWNICY
Klasa 5 "a" i "b"

         W dniach 6 i 7 maja 2015r. uczniowie klasy V a i b wyruszyli wraz ze swoimi opiekunami p. Katarzyną Stachowicz, p. Krzysztofem Mirkiem i Rafałem Jureczko, pod dowództwem przewodnika p. Pawła Ciaptacza na szlaki najpiękniejszego pasma górskiego w Polsce, zwanego Pieninami. Pokonując góry po wodzie, drodze i kamieniach uciekaliśmy przed deszczem. A co widzieliśmy to łał!!! Nadmienimy tylko, że wszystkie nurty Dunajca, schody Trzech Koron nie były dla nas straszne. Wieczorem pierwszego dnia nie zabrakło sportowych piłkarskich emocji. Doping Bayernowi i Barcelonie było słychać w całej Szczawnicy. Na koniec scypki w Krościenku nad Dunajcem i do szkoły czas wracać. A do Szczawnicy na pewno wrócimy nie raz...

Klasa V b





WYCIECZKA DO SZCZAWNICY
Klasa 6 "a" i "b"

         Siódmego maja 2015 roku klasy VI a i VI b wyjechały na dwudniową wycieczką do Szczawnicy. Droga z Jerzmanowic do Szczawnicy trwała prawie trzy godziny. Dzień był piękny i gorący. Zaraz po przyjeździe wypakowaliśmy z autokaru nasze bagaże i zostawiliśmy je w ośrodku "Jakubówka". Naszym przewodnikiem był pan Bogusław Nowak, który cały czas zaskakiwał nas nowymi opowieściami o okolicach Szczawnicy. Potem wyszliśmy na szczyt Bryjarki, na której stał ogromny metalowy krzyż. Widać było stamtąd rozległą panoramę Tatr. Następnie przeszliśmy do schroniska pod Bereśnikiem, gdzie odpoczęliśmy i posililiśmy się. Później zeszliśmy do ośrodka. Po rozlokowaniu w pokojach, zjedliśmy pyszny obiad i wyruszyliśmy na krótki spacer wzdłuż rzeki Grajcarek, która wpływa do Dunajca. Zmęczenie wróciliśmy do ośrodka i wszyscy zasnęliśmy. Następnego dnia po śniadaniu wyjechaliśmy kolejką krzesełkową na szczyt Palenicy. Stamtąd wzdłuż granicy polsko - słowackiej podziwialiśmy piękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Po powrocie do ośrodka zjedliśmy obiad, a po nim skosztowaliśmy szczawnickich lodów. Nie zapomnieliśmy również o naszych bliskich i kupiliśmy im pamiątki. Wróciliśmy do Jerzmanowic o godz. 20. Była to naprawdę bardzo ciekawa, pouczająca wycieczka. Ale nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie niektórych osób, którym należą się podziękowania.


P. Rafałowi - naszemu kierowcy /http://www.marraf.pl/ - za mistrzowskie, ale bezpieczne pokonywanie wąskich i krętych uliczek Szczawnicy, profesjonalną obsługę i zaangażowanie w to, abyśmy szczęśliwie wrócili do domu.
P. Ani i p. Michałowi - właścicielom Jakubówki /http://jakubowka.vernet.pl/ - za przepyszne posiłki (naleśniki z bitą śmietaną i owocami na miarę MasterChefa!!!), wygodne łóżka, wyrozumiałość, cierpliwość i uśmiech.
P. Bogusławowi Nowakowi - naszemu przewodnikowi - za humor, rozbudzanie w nas ciekawości świata, za to, że uczył nas jak w spokoju i ciszy odnaleźć piękno otaczającej nas rzeczywistości i za sympatię, którą każdy z nas odczuwał na każdym kroku.
P. Sylwii, p. Kasi. P. Agnieszce i p. Agacie - naszym opiekunkom - za to, ze dołożyły wszelkich starań, byśmy przespali noc i za to, że przez dwa wspólnie spędzone dni uczyły nas, że porażki i błędy może popełniać każdy, ale zwycięzcą zostaje ten, kto potrafi wyciągnąć z nich wnioski i się zmienić.
Dziękujemy!!!!
Uczniowie klasy VIa i VI b





DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POWIATU W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
SKAWINA 2015






OGŁOSZENIE


W dniach 27-30 kwietnia
w Zespole Szkól w Jerzmanowicach
odbędzie się
zbiórka makulatury i baterii



16.-17.04.2015 - mini przedstawienie w wykonaniu klasy I c
- inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt. "MRÓWKA"

Klasa Ic wystąpiła gościnnie dla publicznego przedszkola w Jerzmanowicach
oraz dla klas pierwszych Szkoły Podstawowej.





Kacper Skulich laureatem Konkursu Biblijnego

         9 kwietnia 2015r. w Wydziale Katechetycznym w Sosnowcu odbył się Finał XX Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. W tym roku uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z Ewangelią św. Marka.
         Naszą szkołę reprezentował Kacper Skulich - uczeń klasy IV b. Po etapie pisemnym wyłoniono laureatów. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasz uczeń zajął 8 miejsce na 68 uczestników.
Gratulujemy Kacprowi i mamy nadzieję, że jeszcze niejeden raz pochyli się nad tekstami Pisma Świętego.



Klasowe spotkanie wielkanocne

         W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi klasa 4b wraz z wychowawcą panią Anetą Firszt-Kozdębą zorganizowała klasowe spotkanie wielkanocne. Odbyło się ono dnia 31 marca 2015r. na godzinie wychowawczej.
         Na świątecznie zastawionym stole znalazły się wielkanocne potrawy, takie jak: jajka, chrzan i wędliny. Nie zabrakło również słodkości w postaci wielkanocnej babki oraz sernika. Do wspólnego świętowania zaproszono również Pana Dyrektora Tadeusza Nabagło. Podczas kosztowania świątecznych specjałów rozmawiano zwyczajach wielkanocnych panujących w innych krajach oraz różnych regionach Polski. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i wiosennej atmosferze, a na zakończenie składano sobie świąteczne życzenia.


Kacper Skulich
klasa 4b





INFORMACJA DLA RODZICÓW


         Informujemy Państwa, że 01 kwietnia 2015r. w związku ze sprawdzianem po szkole podstawowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla uczniów szkoły podstawowej. W tym dniu świetlica i stołówka pracuje bez zmian.
         Od 02 do 07 kwietnia 2015r. trwa wiosenna przerwa świąteczna. Informujemy Państwa, że istnieje możliwość skorzystania z opieki świetlicowej dla uczniów Zespołu Szkół w Jerzmanowicach w dniach 02, 03, 07 kwietnia 2015r.
         W przypadku, gdy Państwo są zainteresowani opieką świetlicową, prosimy o podanie dni, w których uczeń będzie w szkole. Informacje prosimy przekazać wychowawcy lub do sekretariatu do dnia 27 marca 2015r.
Świetlica pracuje w godzinach 7.00-17.00. W okresie przerwy świątecznej stołówka nie pracuje.


20 - 22.03.2015 XII Rajd o Puchar Starosty Krakowskiego
"Pożegnanie zimy" - Łazy 2015

         Nasi mali zdobywcy z klas I - III wzięli udział w swoim drugim rajdzie. Dwie noce w schronisku w Łazach, bez rodziców to nie lada wyczyn... W wyprawie wzięło udział 15 osób. Dzieciaki okazały się najwytrwalszymi wędrowcami ;)
         Rajd rozpoczął się ciekawymi wspomnieniami pana Zygmunta Krzystanka (lokalny historyk) - "Jerzmanowice dawniej, a dziś". Po pouczającym wykładzie czas spać...
         Następnego dnia poza piękną przyrodą i pierwszymi oznakami wiosny mogliśmy wędrując podziwiać okolice Jerzmanowic (Golgota Jerzmanowicka). Po smacznym obiadku czekał na nas nie lada wysiłek - konkursy zręcznościowe, plastyczne, wokalne... itp. Wrażeń co nie miara! Zdobyliśmy II miejsce. W niedzielę przykro było odjeżdżać. Z niecierpliwością czekamy na następną wyprawę ;-)






20.03.2015 Konkurs recytatorski klas I - III "Czarujemy słowem"
- powitanie wiosny.

"Myśleliśmy wszyscy, że to wiosna,
A to nasza Pani Dyrektor wesoła i radosna.
Przyszła do nas w wianku, miła,
Swą obecnością wszystkich zaszczyciła." ;)

         Klasy I - III Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi przywitały WIOSNĘ recytując o niej wiersze. Na podstawie klasowych eliminacji zostali wyłonieni uczestnicy konkursu (po dwie osoby z każdej klasy), którzy zaprezentowali się pięknie przed publicznością. W konkursie wzięli udział: Kamila Sarota i Kamil Skulich z klasy I a, Alina Krzyżan i Maciej Strzałka z klasy I b, Martyna Niedziółka i Wiktoria Porębska z klasy I c, Bronisz Lebiecki i Maja Mirek z klasy II a, Otylia Stuwczyńska i Patryk Szlachta z klasy II b, Julia Kramarczyk i Jakub Syguła z klasy III a, Maria Trzewiczek i Kacper Połeć z klasy III b.

Laureatami zostali:
I miejsce - Bronisz Lebiecki kl. II a
II miejsce - Alina Krzyżan kl. I b i Patryk Szlachta kl. II b
III miejsce - Kamila Sarota - kl. I a i Maciej Strzałka kl. I b

Oczywiście każdy uczestnik konkursu nie pozostał bez wyróżnienia...





OGŁOSZENIE

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt.:
"POLAK PAPIEŻ PIELGRZYM"
Konkurs organizowany jest z okazji 10 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II,
I rocznicy jego kanonizacji
oraz
z okazji ogłoszenia Roku 2015 - Rokiem Świętego Jana Pawła II.

Prace formatu A4 lub A5 wykonujemy indywidualnie,
technika dowolna, termin do 27.03.2015r.
Prace oddajemy do Pań katechetek.
Prace będą wystawione w kościele parafialnym.



OGŁOSZENIE


Dni otwarte
w Szkole Podstawowej
w klasach I-III
odbędą się
16-20 marca 2015 r.


05.02.2015 - konkurs recytatorski - "Mój ulubiony wiersz"

         To był nasz pierwszy poważny konkurs... dla przełamania "lodów". Uczniowie walczyli z tremą i stresem, ale było warto, bo trud nie poszedł na marne. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. W szanownym Jury zasiadły nasze kochane mamy: pani Anna Kowalik, pani Karolina Niedziółka oraz wychowawczyni klasy pani Agnieszka Woszczek. Oceniana była recytacja, postawa i zachowanie, ewentualne pomyłki, rozpoczęcie i zakończenie (autor, tytuł, ukłon itp.)
III miejsce zajął Artur Papież, II miejsce - Antoni Nabagło, a I miejsce należy do niepokonanej w recytacji - Mai Pastuszak. Brawo!!!





24.01.2014 - XI Rajd Turystyczny
"Szlakiem Szopek Krakowskich
Kraków 2015 - miasto szopek, ludzi nauki i sztuki
oraz młodzieży i dzieci..."

         Był to pierwszy rajd dla klas I - III szkoły podstawowej. Wrażeń było co niemiara. Oprócz podziwiania wspaniałych szopek w kościołach i na wystawie w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, uczniowie zwiedzili również najmniejszą cukiernie w Krakowie. Byli świadkami wyrobów cukierniczych. Na osłodę otrzymali małe co nieco… Dzieci podziwiały obrazy Olgi Boznańskiej w Muzeum Narodowym w Krakowie. Po powrocie do schroniska czekał już na nie ciepły obiad i nieopisane emocje związane z własnoręcznym wykonywaniem szopek z przywiezionych ze sobą materiałów plastycznych oraz z konkursem kolęd i pastorałek.
         Nasza "mała" drużyna przywiozła z rajdu puchar i dyplom za zajęcie III- go miejsca. Już nie możemy doczekać się kolejnej wyprawy... ;)






DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

         23 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach odbyła się akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka w wykonaniu uczniów klas II z wychowawcami. Na uroczystość zostali zaproszeni szanowni: Babcie i Dziadkowie oraz Dyrekcja Szkoły. Wnukowie wierszami, skeczem, piosenkami oraz tańcem zaprezentowali swój program artstyczny, okazując dziadkom szacunek, miłość oraz jak bardzo ich kochają. Dziadkowie i Babcie z łezką w oku byli zachwyceni występem swoich wnuków. W trakcie przedstawienia zostali poczęstowani herbatą i ciastkiem. Na zakończenie dzieci odśpiewały "sto lat" i wręczyły własnoręcznie zrobione laurki. Dyrektor szkoły dołączył się do życzeń i zabrał głos. W miłej atmosferze wrócili do domu.

Jadwiga Filipowska
Lucyna Rosołek


Bal karnawałowy w klasie I "c"






ZAPRASZAMY
NA JASEŁKA


Dnia 8 stycznia 2015 r. (czwartek)
o godz.18:00
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
w sali gimnastycznej
odbędą się góralskie jasełka
pt.: "Ach! Co za noc!"
według scenariusza p. Adama Szafrańca
w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum
oraz dzieci z Przedszkola
Samorządowego w Jerzmanowicach
i oddziału w Łazach.

Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia
Wszystkich Rodziców
i Przyjaciół szkoły
.

19.12.2014 - Wigilia klasowa i konkurs kolęd w klasie Ic

         Tradycji stało się zadość! Po złożeniu sobie życzeń zsiedliśmy do wigilijnego stołu… Nie obeszło się również bez wspólnego kolędowania. Dla śmiałków zorganizowaliśmy klasowy konkurs kolęd, w którym wzięli udział: Antoni Nabagło, Martynka Niedziółka, Wojtuś Głowacki oraz w duecie Mateusz Kowalik i Olek Marek. W Jury zasiadła nasza przewodnicząca klasy Wiktoria Porębska, Sebastian Krawczyk i Wiktor Żurowski. Pierwsze miejsce zdobyła Martynka Niedziółka, drugie Wojtuś Głowacki, a trzecie nasz duet Olek i Mateusz. Gratulujemy!!!






Czerwony Kapturek

              W listopadzie uczennice naszej szkoły przygotowały przedstawienie, pt. "Czerwony Kapturek". Patrycja Krzystanek, Paulina Siudy, Adrianna Sekuła, Oliwia Leja i Patrycja Szlachta pod czujnym okiem opiekuna biblioteki szkolnej starannie opracowały scenariusz oraz przygotowały stroje i scenografie. Gdy wszystko było już gotowe, na spektakl zostały zaproszone przedszkolaki oraz uczniowie z klas pierwszych. Po przedstawieniu, które zostało przyjęte gorącymi brawami, przedszkolaki uczestniczyły w przygotowanym przez uczennice konkursie. Wspólne czytanie bajek, quizy oraz fotografowanie zostało mile odebrane przez najmłodszych, którzy na koniec spotkania otrzymali cukierki i kolorowanki.


Grażyna Piwowarczyk





Jedyne takie szopki... bożonarodzeniowe

         XIII edycja diecezjalnego konkursu ,,Szopka Bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej" zakończona. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 10 w Będzinie, Muzeum Zagłębia, Parafia Świętej Trójcy oraz ks. dziekan Andrzej Stępień. Podobnie jak w minionych latach nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca, przygotowali 17 szopek, w ich przygotowaniu brało udział 20 uczniów od klas ,,zerowej" do klasy szóstej. Z kas 0-1 było dziewięć szopek, z klas II-III było 6 szopek a z klas 4-6 dwie szopki. Przyznano 29 nagród w tym 13 otrzymali nasi uczniowie, a oto nagrodzeni:

I miejsce (rodzeństwo) Olga Dudzińska z kl. 5b i Szymon Dudziński z kl. 3-Szkoła Podstawowa w Gotkowicach
II miejsce - Kaja Marek z kl. 1a
III miejsce - Filip Świtała z przedszkola
III miejsce (rodzeństwo) Bartłomiej Goraj kl. 3-Szkoła Podstawowa w Gotkowicach i Aleksandra Goraj z kl. 5b

Wyróżnienia:
Nikola Świtała z kl. 2a
Julia Kowalik z kl. 3b
Mateusz Marek z kl. 2b
Emilia Marek z kl. 6a

         Patronat honorowy nad konkursem objął ks. biskup Grzegorz Kaszak. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Będzinie o godz. 14-ej. Szopki można oglądać na wystawie w Muzeum Zagłębia do 02 lutego 2015 roku. Następnie zostaną one wystawione na aukcji, z której dochód przeznaczony zostanie na akcje charytatywne . Te ,,małe dzieła sztuki" znajdują się też na stronie parafii w Jerzmanowicach: www.parjerzmanowice.iap.pl

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pracę i zaangażowanie,
gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom
oraz niezastąpionej organizatorce konkursu w naszej szkole pani katechetce Joannie Okrajni.

Mikołaj w klasie Ic - 05.12.2014.





Program profilaktyki uzależnień behawioralnych
"Gra profilaktyczna CUDER"





DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA





Andrzejki - 27.11.2014.

27 listopada klasa Ic zorganizowała sobie imprezę andrzejkową.
Wśród wróżb nie brakło miejsca ani czasu na czyste szaleństwo...





"Śniadanie daje moc"
07.11.20014

         Po krótkiej prelekcji na temat zdrowego odżywiania się i podkreśleniu znaczenia najważniejszego posiłku w ciągu dnia, jakim jest śniadanie, klasa Ic umyła ręce, zakasała rękawy i zaczęła własnoręcznie i bez pomocy dorosłych przygotowywać swoje pyszne i zdrowe śniadanko. Następnie uczniowie skonsumowali swoje dzieła z uśmiechem na twarzy ;)






WYNIKI KONKURSU
"ODKRYWAMY TAJEMNICE OKOLICY"

Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Jerzmanowicach

I miejsce - Agnieszka Hrabia (klasa 4a) 11 pkt.
II miejsce - Justyna Pęgiel (klasa 4a) 4,5 pkt.
III miejsce - Milena Tyliba (klasa 4a) 3 pkt.


Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej w Jerzmanowicach

I miejsce - Anna Gąska (klasa 2a) 13 pkt.
II miejsce - Olga Sarota (klasa 1a) 10 pkt.
III miejsce - Małgorzata Szklarczyk (klasa 2a) 8.5 pkt.


Nagrody rzeczowe dla laureatów zostaną wręczone 19.12.2014r.
na sali gimnastycznej naszej szkoły po jasełkach.


Przedstawienie - "Na straganie" Jan Brzechwa

Klasa Ic ma już za sobą swój pierwszy występ aktorski. Przygotowania do tej mini inscenizacji nie były ciężkie, ale za to bardzo śmieszne i pouczające, co mocno zintegrowało naszą klasę :). Występowali gościnnie w klasie Ia i dla przedszkolaków z naszego Publicznego Przedszkola w Jerzmanowicach. Nie mogą się doczekać kolejnego przedstawienia, które planujemy na wiosnę...





Kolejne sukcesy

W konkursowych zmaganiach uczniowie naszej szkoły odnieśli pierwsze sukcesy w tym roku szkolnym.

W konkursie biblijnym w etapie diecezjalnym naszą szkołę reprezentował będzie
Kacper Skulich z klasy 4b.
Do etapu rejonowego w konkursie informatycznym zakwalifikowali się uczniowie z klasy 6a:
Julia Gałązka, Bartosz Mordarski, Mateusz Siudek, Jakub Siudek.
Z języka polskiego w etapie rejonowym weźmie udział Ewa Głowacka z klasy 5b,
a z matematyki Eryk Szadkowski z klasy 5a.
Do etapu rejonowego z języka angielskiego zakwalifikował się Bartosz Mordarski z kl. 6a.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Ewa Rogóż

Spotkanie policjantów z uczniami klas pierwszych
26 listopad 2014

Dzieci utraliły sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
Potem otrzymali od Policjantów odblaskowe opaski,
które uczniowie obiecali nosić zwłaszcza wieczorną porą.


XX Konkurs Wiedzy Biblijnej

          20 listopada w Sułoszowie odbył się XX Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap rejonowy. Honorowy patronat nad konkursem sprawują Biskupi diecezji: Bielsko-Żywieckiej, Częstochowskiej, Gliwickiej, Katowickiej, Sosnowieckiej. Mottem przewodnim tegorocznej edycji są słowa "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!" zaczerpnięte z Ewangelii św. Marka. Celem konkursu jest m. in.: ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu człowieka, pogłębienie wiary i kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o poznane Słowo Boże, inspirowanie do czynnego uczestnictwa w życiu Kościoła i społeczności lokalnej.
          Nasza szkołę reprezentowali: Paulina Mrozowska (V a), Piotr Jakóbczyk (VI b), Kacper Skulich (IV b). Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań z zakresu Ewangelii św. Marka wraz z wstępem i przypisami. Uczniowie mieli na to zadanie czterdzieści minut. Najlepszą wiedzą z naszych uczniów wykazał się Kacper Skulich, który zajął III miejsce po bardzo emocjonującej dogrywce z Piotrem Jakóbczykiem. Kacper będzie reprezentował nasz dekanat w etapie diecezjalnym, który odbędzie się 9 kwietnia 2015 r.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a trzech finalistów piękne albumy.
Kacprowi gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.



KONKURS
"ODKRYWAMY TAJEMNICE OKOLICY"

Pobierz regulamin konkursu    



CERAMICZNE ZABAWY

         27 października 2014 r. uczniowie klas czwartych i kilka osób z klasy piątej wyruszyli do Centrum Kultury w Sułoszowie na zajęcia ceramiczne.
         Dzieci lepiły przedmioty z gliny, wykorzystując podstawowe techniki tego rzemiosła, a wszystko działo się pod czujnym okiem pań z centrum kultury. Uczniowie tworzyli naczynia, figurki zwierząt i inne ozdoby. Dziewczynki i chłopcy w trakcie zająć odkrywali swoje możliwości, tworząc niepowtarzalne i piękne rzeczy. Gdy dzieci wykorzystały otrzymany materiał, wszystkie prace przeniesiono w jedno miejsce i wtedy uczniowie podziwiali swoje dzieła, wymieniając spostrzeżenia. Troszkę zmęczeni zmaganiami z gliną odpoczęli, delektując się pyszną drożdżówką i herbatką.
         Po zajęciach podekscytowane dzieci wyruszyły do autokaru i wróciły do szkoły. Prace wykonane przez uczniów zostaną dostarczone do szkoły i wręczone dzieciom, gdy tylko zakończy się proces ich wypalania. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która odzwierciedla zabawę i pracę dzieci.





,,ZABAWKA ZA GROSIK"

          Wzorem lat ubiegłych również w tym roku szkolnym podczas ,,Tygodnia Misyjnego" od 19 do 25 października 2014 roku na świetlicy szkolnej przeprowadzony został kiermasz ,,Zabawka za grosik". Uczniowie przynosili ładne zabawki, którymi oczywiście się już nie bawią, ale są w bardzo dobrym stanie, inni uczniowie kupili te zabawki, a zebrane fundusze zostały przekazane na Misje Święte prowadzone przez Werbistów z Pieniążna. Dzieci i młodzież w taki sposób pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Za każdy gest dobroci, zaangażowania serdecznie dziękuje organizatorka akcji charytatywnej;

Joanna Okrajni katechetka.



ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

         17 października odwiedził naszą szkołę Grzegorz Suprun - student Zootechniki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie (kierunek hodowla zwierząt). Jego pasją są zwierzęta egzotyczne. Od sześciu lat zajmuje się hodowlą "dzikich" zwierząt. Na nasze spotkanie z klasami 1-3 szkoły podstawowej przyniósł ze sobą węże: Boa Dusiciela, Pytona Tygrysiego, Brazylijskiego Boa Tęczowego, Węża Zbożowego i Lancetogłowa Meksykańskiego. Zaprezentował nam również Żółwia Pustynnego i jaszczurki: Warana Stepowego i Gekona Orzęsionego. Podzielił się z nami wiedzą na temat tych gadów i opowiedział kilka ciekawostek. Dzieci mogły dotknąć, pogłaskać i potrzymać niecodzienne okazy. Nasz gość posiada jeszcze w swoich terrariach 16 węży, 7 jaszczurek (w tym Legwana Zielonego i Gekona Lamparciego), kilka pająków (typu ptasznik) i skorpiona (czarnego). Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tak pięknej i niebezpiecznej pasji...





ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH





Wybraliśmy władze Samorządu Uczniowskiego

         W ramach akcji ,,Samorządy mają głos", której organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej, w naszej szkole zorganizowaliśmy wybory władz Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie poprzedziły różnorodne działania edukacyjne; opracowaliśmy ordynację wyborczą, zorganizowaliśmy debatę, wykonaliśmy plakaty zachęcające do głosowania, w ramach spotkań wyborczych w klasach uczyliśmy się jak oddać głos, aby był ważny. Każdy kandydat przygotował plakat zachęcający do oddania głosu właśnie na niego. Uczniowska Komisja Wyborcza po przeliczeniu głosów ogłosiła wyniki:

Przewodniczącą szkoły wybrana została Paulina Mrozowska, zastępcą Zofia Stech, skarbnikiem Oliwia Leja, a rzecznikiem praw Kamila Woźniczka.





SPOTKANIE Z PISARZEM ANDRZEJEM GRABOWSKIM

         29 września 2014 roku uczniowie z klas II Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach oraz grupa dzieci z Przedszkola Samorządowego uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem, aktorem oraz autorem wielu znanych piosenek i programów telewizyjnych dla dzieci Panem Andrzejem Grabowskim. Artysta znany jest z takich programów jak "Tik-Tak", "Wyprawy Profesora Ciekawskiego", "Ciuchcia" i "Budzik". Jest również autorem kilkudziesięciu filmów animowanych oraz współzałożycielem zespołu "Fasolki". Nasz gość zachwycił dzieci swoim talentem aktorskim oraz świetnym poczuciem humoru. Interesujące spotkanie zostało uwieńczone wspólnym pamiątkowym zdjęciem, a chętni uczestnicy mieli okazję nabyć książki z osobistą dedykacją pisarza.

Lucyna Rosołek i Jadwiga Filipowska





dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.55 - 12.40
6.13.00 - 13.45
7.13.55 - 14.40


Dowóz
7:00Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna, Szkoła
7.00Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, ul. Krakowska w stronę stacji Shell
7.10Gotkowice przystanek droga krajowa 94 w kierunku Olkusz, Szkoła
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni, Szkoła
7:30Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice ul. Centralna, szkoła
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


Odwóz
12:55Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:55Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego
14:00Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:00Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
14:50Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:50Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej