Szkoła Podstawowa
NASZE OSIĄGNIĘCIA rok szkolny 2018/2019



KONKURSY



„Alfik Matematyczny” - wyniki konkursu

          Znamy już wyniki XXI edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego organizowanego przez Łowców Talentów „Jersz”.
          W matematycznej rozgrywce w tym roku wzięło udział 62 tysiące uczestników, z czego 47 reprezentowało naszą szkołę.

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie którzy uzyskali najwyższe wyniki, są to:
- Adaś Słonina z klasy III - wynik bardzo dobry
- Antonina Szwarc z klasy III - wynik dobry
- Dominik Słonina z klasy IVc - wynik bardzo dobry
- Alina Krzyżan z klasy Vb - wynik bardzo dobry
- Wojciech Głowacki z klasy Vc - wynik dobry


Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych!

          Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, jak również nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc w przeprowadzeniu konkursu.
          Szczegółowe wyniki pozostałych uczestników dostępne są na stronie www.jersz.pl, kod szkoły K5506 oraz na tablicy informacyjnej w szkole
Koordynator konkursu
Aneta Firszt-Kozdęba

Miło nam poinformować, że uczniowie:

Dominik Słonina, z klasy 4c i Wojciech Głowacki z klasy 5c,
zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego konkursu „Krakowska Matematyka”.

Eryk Szadkowski, z klasy 3 B gimnazjum,
został zakwalifikowany do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu z Fizyki.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim etapie. Trzymamy kciuki!

NASZE OSIĄGNIĘCIA rok szkolny 2017/2018



Konkurs Poezji Patriotycznej

30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Przegini odbył się
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „100 LAT WOLNEJ I NIEPODLEGŁEJ”
organizowany pod patronatem Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia.
Naszą szkołę reprezentował Bronisz Lebiecki z 5a, który zajął I miejsce w tym konkursie,
recytując utwór Stanisława Balińskiego „Ojczyzna Chopina”.
Gratulujemy zwycięstwa!



Kangur - wyniki

          15 marca 2018r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 54 uczniów z różnych klas. Uczniowie pisali testy w różnych kategoriach (Żaczek – klasy 1-2, Maluch – klasy 3-4, Beniamin – klasy 5-6, Kadet – 7-2gim, Junior – 3gim).


Uczniowie wyróżnieni w poszczególnych kategoriach
Żaczek
SZWARC ANTONINA kl 2 wyróżnienie

Maluch
SLONINA DOMINIK kl. 3 wynik bardzo dobry
NADIA FRYC kl 3 wyróżnienie
KOZERA BARTŁOMIEJ kl 3 wyróżnienie

Maluch
GŁOWACKI WOJCIECH kl 4 wynik bardzo dobry
ALINA KRZYZAN kl 4 wynik bardzo dobry
NIEDZIOLKA MARTYNA kl 4 wyróżnienie

Gratulujemy !!!!







Joanna Mazur kl. 6b
I miejsce w Małopolskim Konkursie Humanistycznym
organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty

Udział zajęciach z języka angielskiego w ramach projektu DiAMEnT,
którego celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami zdolnymi w województwie małopolskim.



Joanna Mazur kl. 6b
III miejsce w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej



Agnieszka Hrabia kl. 1a
I miejsce w Diecezjalnym Konkursie
,,Szopka Bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej"
organizowanym przez diecezję sosnowiecką



Milena Mordarska kl. 5a
Udział zajęciach z języka angielskiego w ramach projektu DiAMEnT,
którego celem jest stworzenie systemu pracy z uczniami zdolnymi w województwie małopolskim.



I m-ce w VI Wojewódzkim Turystyczno-Artystycznym Rajdzie PTSM
w Książu Wielkim



III m-ce w I Gminnym Historyczno-Przyrodniczym Rajdzie
o Puchar Wójta Gminy w Łazach



I m-ce w kategorii klas IV-VI w IX Rajdzie
o Puchar Starosty Krakowskiego w Łazach



I m-ce w XIII Jaskiniowym Rajdzie PTSM
o Puchar Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia w Łazach






OSIĄGNIĘCIA W ROKU SZKOLNYM 2010/2011


Joanna Mazur
finalistka
Małopolskiego Konkursu Polonistycznego
organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty



Joanna Mazur kl. 5b
X miejsce w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej



DIECEZJALNY KONKURS
,,SZOPKA BOŻONARODZENIOWA W TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ"

W kategorii kl. 1-3 III miejsce zajął Piotr Jakóbczyk - kl 2
ze Szkoły Filialnej w Gotkowicach
III miejsce w tej samej kategorii zajęło rodzeństwo: Ola i Staś Wójs
Wyróżnienie otrzymali: Julia Lignar z kl 3a i Piotr Jakóbczyk


dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.40 - 11.25
5.11.45 - 12.30
6.12.45 - 13.30
7.13.35 - 14.20
8.14.25 - 15.05


Dowóz
6:45Wola Kalinowska, Sąspów, Bukowiec, Sąspów remiza
7:00Jerzmanowice (kolonie wschodnie I, II, III)
7:15Stok, Jerzmanowice (kolonia zachodnia), Gotkowice, Sąspów, Wymysłów
7:30Szklary
7:35Łazy, Kopaniny


Odwóz
12:50Gotkowice, Jerzmanowice-kol. zachodnia, Stok, Szklary
Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice-kol. wschodnie 1, 2, 3
13:45Gotkowice, Jerzmanowice-kol. zachodnia, Stok, Szklary
Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice-kol. wschodnie1, 2, 3
14:35Gotkowice, Jerzmanowice-kol. zachodnia, Stok, Szklary
Sąspów, Wola Kalinowska
14:55Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice-kol. wschodnie 1, 2, 3