|
ARCHIWUM Rok szkolny 2023/2024
Ogłoszenie
Rekrutacja uzupełniająca
do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach
wraz z oddziałem w Łazach
oraz do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
na rok szkolny 2024/2025
z powodu braku wolnych miejsc,
nie odbędzie się.
|
Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że zakończenie
Roku Szkolnego 2023/2024
odbędzie się
21 czerwca 2024r. (piątek)
Organizacja uroczystości zakończenia roku szkolnego:
8:00 dla chętnych Msza Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Jerzmanowicach
9:00 Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego w szkole
Świętlica pracuje od 7.00 - 17.00
W tym dniu nie ma obiadu
Dowóz bez zmian, odwóz uczniów o godz. 11.00
|
Egzamin FIT in Deutsch A1
W naszej szkole realizowany jest innowacyjny program nauki języka niemieckiego, w ramach którego uczniowie już od czwartej klasy rozwijają kompetencje językowe i mogą przystąpić do egzaminu zewnętrznego w Instytucie Goethego. W tym roku egzamin FIT in Deutsch A1 zdało troje ósmoklasistów - Natasza Fryc, Piotr Nawracaj i Aleksander Pogan. W dzień zakoczenia roku szkolnego otrzymali certyfikaty oraz nagrody książkowe. Gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego.
Najlepsza Biblioteka w Polsce
Zachęcamy aby KAŻDEGO DNIA głosować w plebiscycie Najlepsza Biblioteka w Polsce na naszą szkolną bibliotekę.
Bardzo dziękujmy!!! Głosujemy do 21 czerwca. Możemy wygrać kilkadziesiąt książek.
Rajd SKKT w Zakopanem
W dniach 7-9.06.24r. członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego "Małe Żywioły" i "Nietoprze" udali się do Zakopanego na rajd pn. "Góralski Dzień Dziecka". Program rajdu został zrealiwoany w 100%... przeszliśmy szlakiem Wierch Poroniec - Rusinowa Polana - Wiktorówki - Zazadnia. Odbyły się konkursy krajoznawcze i artystyczne. Było też ognisko, puchary, nagrody i nie obyło się bez pięknej pogody 🌞🏆😊 Na zakończenie pobytu w Zakopanem byliśmy w Sanktuarium na Krzeptówkach. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne rajdy 😊
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Nie pal"
Światowy Dzień Bez Tytoniu obchodzony jest corocznie 31 maja. W naszej szkole w ramach działań profilaktycznych upowszechniano wśród uczniów informacje na temat zagrożeń płynących z palenia. Z tej okazji zorganizowano również konkurs plastyczny pod hasłem "NIE PAL", skierowany do dzieci i uczniów z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach.
Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
Przedszkole
Oddział w Jerzmanowicach gr III:
1 miejsce – Igor Nowiński
Oddział w Gotkowicach:
1 miejsce – Iga Ząbczyńska, Amelia Furman
2 miejsce – Karolina Dratwa
3 miejsce – Anastazja Bień
Oddział w Łazach:
1 miejsce – Kamila Chochół
2 miejsce – Lena Migas
3 miejsce – Miłosz Żurek
Szkoła Podstawowa
Klasy I-III:
1 miejsce – Arkadiusz Kurek kl. 2c
2 miejsce – Jan Wiatr kl. 2b
3 miejsce – Tomasz Kurek kl. 1b
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy!
Świętokrzyskie Travel...
5 czerwca uczniowie klasy 4 a i klasy 4 b byli na całodniowej wycieczce w Świętokrzyskiem. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu, Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Rezerwatu Kadzielnia w Kielcach oraz Zamku Królewskiego w Chęcinach.
Konkurs plastyczny
„Moje bezpieczne wakacje”
Regulamin konkursu Pobierz plik =>
Rozgrywki Państwa-Miasta
W piątek 24 maja trzyosobowe drużyny klas IV – VIII rywalizowały w tradycyjnej grze Państwa-Miasta. Uczestnicy rozegrali 6 rund, gdzie poza państwem i miastem wykazali się znajomością nazw szczytów, jezior, nazwisk pisarzy i pojęć matematycznych. Na sześć prób aż cztery razy wylosowały się samogłoski, które jak wiadomo utrudniają zadanie. Najmocniejsi okazali się chłopcy z klasy 7a w składzie Filip, Antek i Oliwier, choć tylko 10 punktów mniej otrzymała drużyna w składzie Julia, Jakub i Józef z klasy 7b. Trzecie miejsce na podium zajęli Milena, Natalia i Stanisław z klasy 6b. Pod opieką Pani Anny Głowackiej, Moniki Śladowskiej i Marii Sutyła wszyscy dobrze się bawili, a to jest najważniejsze.
Małopolski Konkurs Kaligraficzny
Nasza Uczennica Julia Przybyło z Kl. 5a została finalistką 23. Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego "O Złote Pióro". Uroczyste wręczenie dyplomów miało miejsce w SP w Rajbrocie, gdzie Uczniowie przystąpili do drugiego etapu konkursu.
Gratulujemy serdecznie Julii!
Mamy nadzieję, że Jej sukces zachęci innych Uczniów do ćwiczenia kaligrafii i licznego udziału w konkursie. Julia już zadeklarowała, że będzie walczyć w przyszłym roku!
Konkurs plastyczny
"NIE PAL"
Regulamin konkursu Pobierz plik =>
DYŻUR WAKACYJNY 2024r.
Zarządzenie Dyrektora Zespołu Szkół w Jerzmanowicach w sprawie zasad rekrutacji na dyżur wakacyjny w lipcu 2024 do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach.
Pobierz plik =>
Wniosek o przyjęcie dziecka
do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach
na dyżur wakacyjny w lipcu 2024
Pobierz plik =>
|
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja w szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Wydarzenie było okazją do przypomnienia ważnych momentów z historii Polski i promowania wartości patriotycznych wśród uczestników. Akademia była również okazją do refleksji nad znaczeniem demokracji i wartości konstytucyjnych dla naszego społeczeństwa.
Deutschkenner*innen - Mistrzowie języka niemieckiego
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Deutschkenner*innen - Mistrzowie języka niemieckiego. Zadaniem uczestników było wykonanie 5 projektów dotyczących geografii i kultury Niemiec, znanych osobowości oraz samego języka. Wśród wielu chętnych najbardziej wytrwali okazali się Mieszko Fus, kl. 6c, Zuzanna Chochół, kl. 6b, Franciszek Wiatr, kl 6a oraz Magdalena Pogan, kl.5c. Uczniowie wykazali się wszechstronną wiedzą i niezwykłą kreatywnością . Gratulujemy wytrwałości i cieszymy się, że chętnie podejmujecie się takich wyzwań.
„Tekst kaligraficzny ma swój niepowtarzalny urok. Charakterystyczny kształt liter. Specyficzne odstępy miedzy nimi. Każda litera jest trochę inna, zależnie od tego ,obok jakiej litery stoi, co piszemy i jakie temu towarzyszą emocje. Odręczne pisanie dyscyplinuje człowieka i porządkuje sposób myślenia. Najważniejsze by ostatecznie tekst wyglądał estetycznie”.
Prof. Wiktor Zan
Uczniowie klas IV-VIII w tym roku szkolnym mieli okazję wziąć udział w XXIII Małopolskim Konkursie Kaligraficznym „O Złote Pióro” organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Rajbrocie.
Ich zadaniem było napisanie w domu wskazanego przez organizatora fragmentu wiersza Czesława Miłosza. Praca musiała powstać na formacie papieru A3. Można było odwzorować dowolny krój pisma nowożytnego pochodzący z łacińskiego kręgu kulturowego. Nasi uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnością kształtnego i pięknego pisania z wykorzystaniem pióra, co w dobie szeroko pojętej komputeryzacji nie jest łatwym zadaniem. Przy okazji utrwalili właściwe nawyki manualne związane z umiejętnością pisania piórem, kreślenia liter, ich kształtu i proporcji.
W konkursie wzięli udział: Wiktoria Choma /5a/, Julia Przybyło /5a/, Milena Kozera /6a/ i Stanislaw Jórasz /6a/. Ich prace zostały wysłane do organizatora konkursu.
Dziękujemy Uczniom za udział w konkursie. Podziwiamy ich cierpliwość, którą musieli wykazać się podczas wykonywania pracy pisemnej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Wycieczka do Niepołomic i Wieliczki
Klasy piąte uczestniczyły w wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce. Podziemne szlaki kopalni zachwyciły nas swoją wyjątkowością i pięknem. Mnóstwo faktów i ciekawostek historycznych, które usłyszeliśmy, na długo pozostaną w naszej pamięci. Po drodze odwiedziliśmy także Niepołomice poznając historię miasta i odwiedzając zamek oraz ogrody zamkowe.
Turniej BRD
W dniach 25 i 26 kwietnia 2024 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej. Pierwszego dnia rywalizowało 12 zespołów klas młodszych a Szkołę Podstawową w Jerzmanowicach reprezentowali uczniowie Jakub Kowalik i Miłosz Kwinta (5a) i Łucja Filipek i Zuzanna Łyczkowska (5b). Po zawziętej walce udało się zdobyć czwarte miejsce. Kolejnego dnia startowało 18 grup klas starszych. Nasz zespół w składzie Wojciech Skrzypek i Filip Światała (7a) i Dominik Bigaj (7b) zajął miejsce siódme. Konkurs składał się z trzech konkurencji: testu wiedzy, pomocy medycznej oraz toru sprawnościowego. Konkurencje te wymagały dużej wiedzy oraz sprawności jazdy na rowerze. Mimo, że nie udało się zająć podium, jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników. Gratulujemy!
Rozstrzygnięcie konkursu ekologiczno-fotograficznego „Mój EKOogródek”
Wybór zwycięskich prac był BARDZO trudny! Dziękujemy wszystkim za udział - stworzyliście wspaniałe ogrody przyjazne dla owadów. Jest w nich pełno kwiatów, drzewek owocowych, warzyw a nawet hoteli dla murarek i trzmieli.
Kategoria klas 1-3
I miejsce – Jan O. (1c) i Witold P. (3b)
II miejsce – Jan W. (2b)
III miejsce – Danuta K. (1b)
Kategoria klas 4-8
I miejsce – Wojciech K. (5b)
II miejsce – Milena U. (4a)
III miejsce – Dawid S. (5b) i Franciszek W. (6a)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! 💚
Konkurs odbył się w ramach ogólnopolskiego konkursu „Biblioteki pełne dobrej energii” dla szkół organizowanej przez Fundacja PVE Dobra Energia.
KONKURS PLASTYCZNY
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Bank Spółdzielczy Rzemiosła.
Regulamin konkursu i oświadczenie do pobrania.
REGULAMIN KONKURSU
ZGODA NA PRZYSTĄPIENIE DZIECKA DO KONKURSU
Warsztaty "Twórcze żywe obrazy"
Gdy połączymy Dzień Ziemi i Dzień Książki to wyjdą nam kreatywne warsztaty ekologiczne pt. "Twórcze żywe obrazy".
Zanim jednak przeszliśmy do twórczości artystycznej, obejrzeliśmy film edukacyjny "Ekologia. Jak możemy dbać o planetę?" oraz rozwiązaliśmy quiz dotyczący recyklingu i dbania o naszą Ziemię. Świetną nauką przez zabawę było również samodzielne segregowanie śmieci. Kwintesencją warsztatów były wykonane przez uczniów WSPANIAŁE TWÓRCZE obrazy z materiałów pochodzących z recyklingu.
Prace uczestników będzie można oglądać na wystawie. A w warsztatach towarzyszyła nam książka "Klimat. To, o czym dorośli ci nie mówią".
To już ostatnie nasze spotkanie w ramach projektu "Biblioteki Pełne Dobrej Energii". Mam nadzieję, że Wam się podobało i to nie koniec naszej ekologicznej przygody!
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ...
10 kwietnia klasy 4 spędziły w Krakowie. W ramach projektu NHEF uczniowie obejrzeli film pt: „Lato, kiedy nauczyłam się latać” opowiadający historię nastolatki, która zamiast na letni obóz z przyjaciółką musiała wyjechać na wakacje ze swoją babcią. Następnie czwartoklasiści udali się do Muzeum Iluzji „Krakil”. Muzeum to przestrzeń, w której fizyka i optyka prezentowane są razem z tajemniczymi dziełami sztuki i klasycznymi łamigłówkami. Wyjątkowe doświadczenie edukacyjne wzbogaca interaktywna rozrywka – rysowanie światłem, tworzenie cieni
i niezapomniane chwile w świecie do góry nogami.
OGŁOSZENIE
Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia
do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach
wraz z oddziałem w Łazach
i oddziału przedszkolnego w Gotkowicach
zobowiązani są do złożenia "Oświadczenia woli".
Oświadczenie należy złożyć
w sekretariacie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
w terminie: od godz. 8.00 dnia 11.04.2024r.
do godz. 15.00 dnia 18.04.2024r.
Jeżeli oświadczenie nie zostanie złożone w podanym terminie,
będzie to oznaczało rezygnację z miejsca w przedszkolu.
Dokumentacja:
Oświadczenie woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach Pobierz plik =>
Oświadczenie woli przyjęcia do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach wraz z oddziałem w Łazach Pobierz plik =>
|
,,TRWAŁA I ZDROWA RODZINA PODSTAWĄ PAŃSTWA"
Zapraszamy uczniów klas 7-8 do powiatowego konkursu plastycznego i literackiego.
Pobierz plik =>
Wyróżnienie w konkursie plastycznym
Jakub Ficek z kl. 5c otrzymał pozaregulaminowe wyróżnienie w konkursie plastycznym XXV edycji Konkursu Geologiczno-Środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro". Swoją pracę zatytułował "Na krańcach Ziemi - Arktyka". Serdecznie gratulujemy! ☺️
KONKURS
EKOLOGICZNO-FOTOGRAFICZNY
„Mój EKOogródek”
Pobierz plik - regulamin konkursu=>
Giga Laurka dla Strażników Lasów
Trwa 3. edycja akcji Giga Laurka dla Strażników Lasów - wspólnie z całą Polską malujemy laurkę dla naszych Strażników Lasów!
Cała akcja ma na celu zwrócenie uwagi na pożary w lasach, osoby opiekujące się środowiskiem leśnym i wypromowaniu pożądanych zachowań człowieka w lesie 🌳🦔 Ze wszystkich prac dzieci zostanie stworzona jedna Giga Laurka.
W podziękowaniu za ciężka pracę Strażnicy Lasów, KSRG OSP Jerzmanowice uczniowie naszej szkoły z klasy 2b oraz 3a namalowali piękne laurki. DZIĘKUJEMY! 💚
Pierwszy dzień wiosny na Zamku w Pieskowej Skale
21 marca 2024 r. uczniowie z klasy 5b przywitali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny na Zamku Pieskowa Skała, gdzie w ramach projektu „Wielokulturowa Rzeczpospolita - Zamek Pieskowa Skała” uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach na temat „Dziedziniec – dusza zamku”.
Podczas spaceru po dziedzińcach w Pieskowej Skale Pan Edukator przybliżył uczniom historię zamku i jego właścicieli, a także zmieniające się funkcje i formy dziedzińców rezydencji.
Potem uczniowie zwiedzili różne komnaty zamku i na własne oczy przekonali się jak zmieniała się zamkowa (i nie tylko) rzeczywistość na przestrzeni poszczególnych epok historycznych.
Podczas zwiedzania komnaty „teatralnej“ uczniowie wcielili się w rolę aktorów i odegrali krótkie inscenizacje związane z historią zamku.
Serdecznie dziękujemy Panu Grzegorzowi Kowalikowi za bardzo ciekawą lekcję historii i wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania zadane przez uczniów.
Laureat i finalistka
21 marca br. ogłoszono wyniki V edycji trzyetapowego ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogic 2023/24.
Z ogromną radością informujemy, że Mieszko Fus (klasa 6c) został laureatem I miejsca na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas VI szkół podstawowych i uzyskał najlepszy wynik w województwie małopolskim, a Antonina Szwarc (klasa 8a) została finalistką na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas VIII szkół podstawowych i uzyskała najlepszy wynik w Gminie Jerzmanowice-Przeginia.
Serdecznie gratulujemy!
Awans do zawodów III stopnia OIJ
Z radością informujemy, że Mieszko Fus (klasa 6c) zakwalifikował się do zawodów III stopnia Olimpiady Informatycznej Juniorów, które odbędą się w dniach 26 - 28 kwietnia 2024 r.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Sukces w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Safety First
20 marca br. nasza drużyna w składzie: Julia Chochół (klasa 7b), Zuzanna Filipek (klasa 7c), Zofia Kawalec (klasa 7c), Natasza Fryc (klasa 8a), Alicja Sieradzka (klasa 8a), Antonina Szwarc (klasa 8a) wzięła udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie Safety First i zajęła w nim I miejsce.
Dziewczęta zmierzyły się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi z zakresu BHP, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i wiedzy pożarniczej, ratownictwa medycznego oraz ratownictwa wodnego.
Na podkreślenie zasługuje fakt, iż Natasza Fryc jako jedyna uczestniczka konkursu uzyskała wynik 100% w resuscytacji na specjalistycznym fantomie (pokazującym za pomocą aplikacji poprawność głębokości, liczby i tempa ucisków).
Serdecznie gratulujemy!
Warsztaty: Lasoterapia czyli "Las na receptę"
20 marca to nieprzypadkowa data, to Dzień Szczęścia. W tym dniu odbyły się warsztaty terenowe w leśnej scenerii, w trakcie których doświadczyliśmy terapeutycznej mocy drzew.
Uczniowie dowiedzieli się jak jak ogromne korzyści niesie ze sobą las - uspokaja, relaksuje, dobroczynnie wpływa na mózg i jest bezpłatnym lekiem, dzięki któremu podnosi się nasza odporność.
Aktywnie spędziliśmy czas na leśnej zabawie: Jakie jest moje zwierzę/owad/drzewo? Wysłuchaliśmy fragmentów intrygującej książki "O czym szumią drzewa", dowiadując się jak niesamowitymi istotami są DRZEWA, które potrafią ze sobą rozmawiać i przywoływać deszcz. Aby na sam koniec popraktykować mindfulness - wybraliśmy drzewa, które podzieliły się z nami swoją dobroczynną energią.
Wspomnieliśmy również jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko zbierając śmieci z odwiedzonego lasu.
Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji Bibliotek Pełne Dobrej Energii".
Konkurs „Pisanka Wielkanocna 2024”
Zapraszamy do udziału w konkursie na pisankę wielkanocną, który został ogłoszony przez GOK w Jerzmanowicach.
Regulamin i oświadczenie do pobrania poniżej:
Pobierz plik =>
Warsztaty "Ekologia w modzie"
28 lutego odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu "Biblioteki pełne Dobrej Energii" koncentrujące się na zrównoważonej modzie opartej na wykorzystaniu materiałów z recyklingu. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki "Jagna i ekowyzwania", która była wstępem do rozmowy o o ochronie środowiska w kontekście przemysłu mody.
W drugiej części warsztatów uczestnicy otrzymali zestawy różnych materiałów z recyklingu, aby stworzyć własne modowe akcesoria. Na sam koniec zajęć odbył się pokaz mody przed publicznością.
Miesiąc Bezpiecznego Internetu
Jak poprzednimi laty i w tym roku nasza szkoła obchodziła w lutym Dni Bezpiecznego Internetu (DBI). Akcja ta została zapoczątkowana z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Pierwotnie brały w niej udział jedynie państwa europejskie, po czym dołączyły kraje z całego świata.
Od 2005 roku organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, w skład którego wchodzą realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”, czyli Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównymi partnerami wydarzenia są Fundacja Orange, Google oraz Librus.
W ramach działań promujących bezpieczne zachowania w sieci, na naszym szkolnym korytarzu powstała gazetka zawierająca 13 zasad, których przestrzeganie ma uchronić młodych ludzi przed nieprzyjemnościami płynącymi z wirtualnego świata. Klasy starsze wzięły udział w quizowym konkursie wiedzy o bezpiecznej sieci. W pierwszy wyłoniono po jednym przedstawicielu z każdej klasy, który reprezentował swoich kolegów w etapie szkolnym. Szkolnym zwycięzcą konkursu został Mieszko Fus z klasy 6c, drugie miejsce zajęła Zuzanna Nowak z klasy 7c a trzecie ex eaquo Zuzanna Łyczkowska z 5b i Olgierd Jurkiewicz z 6b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Również w ramach DBI, jednego popołudnia, nasi uczniowie uczyli się spędzać wolny czas jak najbardziej bezpiecznie ze względu na Internet – przeprowadzając rozgrywki na Wieczorze Gier Planszowych.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wartościowy i jednocześnie groźny jest Internet. Dlatego wiedza o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać musi być stale powtarzana i rozprzestrzeniana.
Dyskusyjny Klub Książki i słoik z marzeniami
29 luty do gratisowy dzień w kalendarzu, który zdarza się nam co 4 lata
🙂 To właśnie dziś odbyło się nasze trzecie spotkanie DKK w tym roku. Nasza rozmowa toczyła się wokół losów bohaterów książki Anny Onichimowskiej "Dziesięć stron świata". To była trudna lektura ale wyciągnęliśmy z niej morał, że warto mieć marzenia i o nie walczyć!
Stworzyliśmy słoik "Marzenia do spełnienia", do którego wrzuciliśmy nasze plany na najbliższy rok. Za rok się spotkamy i sprawdzimy ile z nich udało się nam zrealizować.
DOKUMENTY DO POBRANIA
KARTA ZAPISU DO KLASY PIERWSZEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTEJ KRÓLOWEJ JADWIGI W JERZMANOWICACH
NA ROK SZKOLNY 2024/2025 Pobierz plik =>
WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO KLASY PIERWSZEJ SPOZA OBWODU
(dzieci nie mieszkające na terenie: Jerzmanowic, Gotkowic, Łaz, Szklar)
SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚWIĘTAJ KRÓLOWEJ JADWIGI W JERZMANOWICACH
W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 Pobierz plik =>
|
INFORMACJA
Informacja dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci kontynuowały wychowanie przedszkolne w Zespole Szkół w Jerzmanowicach.
Rodzice dzieci uczęszczających
do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach
wraz z oddziałem w Łazach
oraz do oddziału przedszkolnego w Gotkowicach,
składają do dyrektora Deklarację
kontynuowania wychowania przedszkolnego
w roku szkolnym 2024/2025
w terminie od 23 do 29 lutego 2024 r.
Niezłożenie deklaracji będzie uważane jako rezygnacja
z uczęszczania dziecka do przedszkola.
DEKLARACJA KONTYNUOWANIA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - oddział w Gotkowicach Pobierz plik =>
DEKLARACJA KONTYNUOWANIA WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO - oddział w Jerzmanowicach i w Łazach Pobierz plik =>
|
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025
Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zapisy do Przedszkola Samorządowego
w Jerzmanowicach i w Łazach oraz do oddziału
przedszkolnego w Gotkowicach
na rok szkolny 2024/2025 rozpoczną się
od 1 marca i trwać będą do 22 marca 2024r.
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola i do oddziału przedszkolnego
wraz z załącznikami należy złożyć w formie papierowej
w sekretariacie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
Dokumentacja:
Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola Pobierz plik =>
Regulamin rekrutacji Pobierz plik =>
Oświadczenie o wielodzietności Pobierz plik =>
Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka Pobierz plik =>
Oświadczenie o korzystaniu z zasiłków rodzinnych Pobierz plik =>
Oświadczenie o kontynuacji przez rodzeństwo dziecka wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu/oddziale przedszkolnym lub/i
o realizowaniu obowiązku szkolnego w najbliższej szkole podstawowej
Pobierz plik =>
Zarządzenie Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Jerzmanowice-Przegina na rok szkolny 2024/2025 Pobierz plik =>
Uchwała Rady Gminy Jerzmanowice-Przeginia w sprawie: określenia kryteriów branych pod uwagę podczas przeprowadzania drugiego etapu
postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
prowadzonych przez Gminę Jerzmanowice-Przeginia, rodzajów dokumentów niezbędnych do
potwierdzenia spełnienia tych kryteriów oraz liczby punktów możliwych do uzyskania za poszczególne
kryteria Pobierz plik =>
|
Walentynki i Tłusty czwartek w klasach 1-3
Czwartaki na Wawelu
W dniu 7 lutego czwartoklasiści uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwsze kroki skierowali do Kina pod Baranami, gdzie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej oglądali film pt.: Mecz o wszystko. Seans poprzedziła prelekcja wstępna a zwieńczyła dyskusja na temat pokonywania problemów i walki z przeciwnościami losu. Następnie uczniowie spacerem przez Starówkę udali się na Wawel, gdzie zwiedzali Komnaty i Skarbiec Królewski.
Dzień Kota w klasach 1-3
Wieczór gier planszowych
Dzisiejszy dzień zakończyliśmy wieczorem gier planszowych zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Wszyscy bawiliśmy się super! 🤩 ♟️♟️
Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Drugie życie odpadów – coś z niczego”
Wybór zwycięskich prac był BARDZO trudny! Wpłynęło ich łącznie 35. Wszystkie były niesamowicie kreatywne!
Klasy 1-3
I miejsce: Antoni K. (2b)
II miejsce: Filip S. (1b)
III miejsce: Hanna W. (3b) oraz Natalia K. (1a)
Wyróżnienia: Arkadiusz K. (2c), Tomasz K. (1b), Stefania R. (1b)
Klasy 4-8
I miejsce: Zofia Sz. (5b)
II miejsce: Wojciech K. (5b)
III miejsce: Dawid S. (5b)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Prace można oglądać w bibliotece do końca lutego.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Nasze drugie styczniowe spotkanie DKK to rozmowa o życiu online i offline, która wywiązała się po lekturze książki Katarzyny Wojtas "Nieprawdziwy świat".
Wspólnie dokonaliśmy analizy własnej aktywności i czasu spędzonego przed ekranami i doszliśmy do wniosku o ogromnej potrzebie równoważenia bycia online i offline.
Kolejne nasze spotkanie odbędzie się 29 lutego.
Spotkanie uczniów klas 1-3 z policją 🙂
Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do tego, by przypomnieć bliskim o ostrożnym zachowaniu wobec obcych osób, które chcą ich oszukać. Do tego właśnie dzisiaj zachęcali w szkole policjanci, którzy rozdali uczniom laurki dla dziadków oraz ulotki ostrzegające seniorów przed oszustami.
Konkurs „Drugie życie odpadów – coś z niczego”
Sposób na kreatywne wykorzystanie odpadów wytwarzanych w gospodarstwie domowym.
Pobierz plik - regulamin konkursu=>
Pod koniec grudnia opublikowano oficjalne progi punktowe XVIII Konkursu Informatycznego Bóbr.
Nasi Uczniowie odnieśli sukcesy w kategorii Benjamin (szkoła podstawowa, klasy IV-VI):
- Mieszko Fus kl. 6c - zajął II miejsce,
- Filip Wal kl. 5b - otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kampania "Nie Biorę, Nie Ryzykuję"
Kampania powstała z inicjatywy Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii, przy wsparciu Departamentu Zdrowia, Rodziny, Równego Traktowania i Polityki Społecznej.
Spot i audycja zostały przygotowane przez Telewizję Polską oddział Regionalny w Krakowie, możecie je Państwo zobaczyć na stronie:
Mieszko Fus kl. 6c i Antonina Szwarc kl. 8a na podstawie klasyfikacji ogólnopolskiej zostali zakwalifikowani do III etapu konkursu InstaLogik, który odbędzie się 9 marca 2024 r.
Serdecznie gratulujemy! 🥳
Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów. ☺️
Projekt NHEF
8 stycznia klasy 4 a i 4 b wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie rozpoczęli
w ten sposób udział w projekcie: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. W Kinie pod Baranami obejrzeli film pt. „Binti” prezentujący losy tytułowej bohaterki zmagającej się m. in. z problem bycia córką nielegalnego imigranta w Belgii. W problematykę filmu wprowadziła uczestników koordynatorka projektu – Kaja Łuczyńska, która poprowadziła również z uczniami krótkie warsztaty po zakończeniu projekcji.
Dnia 23 listopada 2023 odbyła się XXIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik. Miło nam poinformować, że Filip Ortyl - uczeń klasy 3a zajął 11 miejsce w województwie i Jan Okrajni - uczeń klasy 1c zajął 12 miejsce w województwie. Obaj uczniowie uzyskali dyplomy uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach.
Olimpiada Zdrowia PCK
12 stycznia br. w siedzibie Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie odbył się etap rejonowy 31. Olimpiady Zdrowia PCK. Naszą Szkołę reprezentowała Julia Chochół z kl. 7b, która zajęła drugie miejsce.
Serdecznie gratulujemy! 🥰
Styczniowe spotkanie DKK
Nasze pierwsze styczniowe spotkanie DKK to długa i burzliwa rozmowa, ptasie mleczko i motylowe mandale.
A rozmawialiśmy o "Wyspie na końcu świata" - jednej z piękniejszych książek dla nastolatków. Niezwykle ciekawej i porywającej opowieść, która przedstawia historię bezgranicznej, silnej miłości, pokonującej wszelkie przeciwności losu. A motyw motyla to taki cudowny symbol piękna i kruchości życia, który autorka wplotła w historię o wyspie Culion.
Etap rejonowy Kuratoryjnych Konkursów w naszej szkole odbywa się z: języka angielskiego, informatyki, geografii, matematyki oraz języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy😊 uczniom, którzy dostali się do etapów rejonowych Konkursów Kuratoryjnych:
💎Z języka angielskiego: Mikołajowi Kozioł kl. 8a, Tytusowi Lalikowi kl. 7b i Zuzannie Nowak kl. 7c
💎Z Informatyki: Mieszkowi Fus kl. 6c
💎Z Geografii: Aleksandrowi Poganowi kl. 8a, Ewelinie Błaszko kl. 7a, Adamowi Lucińskiemu kl. 7c
💎Z Matematyki: Aleksandrowi Poganowi kl. 8a
💎Z Języka polskiego: Zuzannie Nowak kl. 7c
Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów! 🥰
„Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”
Robert Baden-Powell
Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie akcji organizowanych na terenie naszej szkoły: „Paczuszka dla Maluszka” oraz „I Ty bądź św. Mikołajem”. Wasze zaangażowanie pozwoliło wywołać uśmiech na twarzach wielu dzieci i ich opiekunów. Wierzymy, że dzięki temu przekazaliśmy im coś jeszcze… nadzieję oraz wiarę w ludzkie serca. Dobrze jest pomagać!
Nagroda dla Laureatki!
Bardzo się cieszymy, ponieważ nasza uczennica, Zuzanna Nowak z kl. 7c odebrała dyplom i nagrodę książkową od organizatorów XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
Przypomnijmy, że siódmoklasistka brała udział w etapie szkolnym dyktanda, a następnie zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który miał miejsce 26 października 2023 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Udział w tym etapie przyniósł Zuzannie wiele szczęścia, ponieważ udało się uzyskać tytuł Laureata.
Zuzanna w pełni zasłużyła zarówno na ten tytuł jak i na nagrodę. Gratulujemy!
Życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Świąteczna dekoracja sali
Klasa 7b w tym roku w szczególny sposób zaangażowała się w świąteczną dekorację swojej sali. Z dnia na dzień przybywało pomysłów oraz kolejnych elementów wystroju pomieszczenia.
Starania nie poszły na marne, ponieważ sala nr 17 zajęła I miejsce w konkursie na świąteczną dekorację sali. Konkurs był organizowany przez Samorząd Szkolny.
Cieszymy się bardzo, ponieważ w nagrodę dostaliśmy bon w wysokości 200 zł.
Konkurs „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” rozstrzygnięty
Miło nam poinformować, że również w tym roku nasi uczniowie znaleźli się w gronie laureatów.
W kategorii klas 0 – I miejsce I zajął Kajetan Klich z przedszkola w Jerzmanowicach, w kategorii klas II – III miejsce II zdobyła Zuzanna Ząbczyńska z kl. II b, w kategoria klas IV – VIII miejsce III przyznano Franciszkowi Wiatr z kl. VI a, a wyróżnienie powędrowało do Izabeli Goraj z kl. IV b.
Gratulacje dla zwycięzców!
Przypominamy, ze finał konkursu odbędzie się w dniu 14 grudnia 2023 r.,
o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej nr 10, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin.
PASOWANIE na CZYTELNIKA
Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki." - to motto dzisiejszego pasowania uczniów klasy 1a, 1b i 1c na czytelników. Wstępem do słów uroczystej przysięgi był występ uczennic z klasy 6a, które dla swoich młodszych kolegów przygotowały bajkowe wprowadzenie w świat książek.... były zagadki i interaktywna literacka krzyżówka. Nasi nowi czytelnicy zapoznali się z zasadami funkcjonowania szkolnej biblioteki, poznali jej regulamin i zachwyceni wypożyczyli swoje pierwsze książki.
Instytut Książki obdarował każdego naszego czytelniczego nowicjusza w cudowną książkę pt. "Wnuczka antykwariusza".
Uroczystość Pasowania na Czytelnika odbyła się w dniu 8 grudnia 2023 r. w szkolnej bibliotece. Były to zajęcia otwarte, na które przybyli zaproszeni goście w osobach: wicedyrektor pani Dorota Mirek oraz wicedyrektor pani Aleksandra Izdebska, jak również członkowie Grona Pedagogicznego.
Spotkanie z policją w klasach II-III 7 grudnia 2023r.
Celem spotkania z uczniami klas II i III było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Pani policjantka rozmawiała z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o zasadach panujących w szkole i poza nią. W trakcie spotkania zwrócono szczególną uwagę, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz gdzie szukać pomocy, będąc ofiarą agresji i przemocy wśród rówieśników. Poruszane zagadnienia, miały także uświadomić uczniom, jakie konsekwencje prawne mogą ze sobą nieść nieodpowiedzialne zachowania.
,,ŻOŁNIERZE WYKLĘCI-BOHATEROWIE NIEZŁOMNI"
Zainteresowanych uczniów zapraszamy do konkursu wiedzy i konkursu plastycznego poświęconych Żołnierzom Niezłomnym.
Szczegóły w regulaminie:
Pobierz plik =>
Czy spotkamy Mikołaja w Olkuszu?
6 grudnia klasy 4 a i 4 b udały się na wycieczkę do Olkusza. Podczas wyprawy uczniowie zwiedzili Podziemny Olkusz oraz uczestniczyli w warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia części ekspozycji znajdującej się pod płytą olkuskiego Rynku. Pani przewodnik opowiedziała nam o historii Srebrnego Miasta, o jego rozwoju na przestrzeni stuleci, o życiu jego mieszkańców. Następnie przeszliśmy na drugą część wystawy znajdującą się pod budynkiem byłego Starostwa. W całości jest ona poświęcona rozwojowi górnictwa i hutnictwa na terenie Olkusza i okolic.
Z olkuskiego Rynku udaliśmy się na warsztaty do Biblioteki Pedagogicznej, które przygotowała dla nas pani Daria. Czas spędziliśmy na programowaniu robota Photona oraz
na wspólnych zabawach i konkursach.
Na zakończenie wycieczki nieco zmarznięci z powodu zimowej aury z przyjemnością rozgrzaliśmy się ciepłym posiłkiem w McDonald’s.
W międzyczasie niepostrzeżenie Mikołaj podrzucił do naszego autokaru drobne upominki dla każdego ucznia. Wszyscy zostali obdarowani mikołajkowymi czapeczkami oraz czekoladowymi Kalendarzami Adwentowymi. Do szkoły wróciliśmy w doskonałych nastrojach.
Bezpieczeństwo w sieci warsztaty dla uczniów klas VI
6 grudnia uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez panią psycholog Martę Zaborską. Celem spotkania dla uczniów było wskazanie zagrożeń płynących z łatwo dostępnych aplikacji i z pozoru niegroźnych. Prowadząca wskazała zagrożenia wynikające z używania gier i portali społecznościowych a także poinformowała, że w każdym przypadku cyberprzemocy należy skontaktować się z osobą dorosłą a potem z administratorem. Poinformowano uczniów także o skutkach oglądania youtuberów i influencerów. Psycholog zwróciła uwagę, że żadna z tych osób nie działa bezinteresownie, nie należy jej brać za przykład do naśladowania oraz ostrzegła przed bezkrytycznym naśladownictwem. Uczniowie pracowali w formie warsztatowej, brali udział w dyskusji i chętnie dzielili się przemyśleniami oraz doświadczeniami płynącymi z korzystania z Internetu.
W Operze Krakowskiej
1 grudnia 2023 r. siódmoklasiści wybrali się do Opery Krakowskiej na musical pt. Kopernik”.
Podczas spektaklu mieliśmy okazję poznać życie wielkiego astronoma, losy i rozterki jego rodziny, a przede wszystkim trudności z jakimi musiał się zmierzyć w ówczesnych czasach, aby pokazać światu swoje osiągnięcia. Dzięki sztuce pogłębiliśmy naszą wiedzę z geografii, historii, astronomii, medycyny, literatury i wiedzy o kulturze.
Wszyscy byli bardzo mile zaskoczeni. Wrażenia z tego wieczoru na długo zostaną w naszej pamięci.
Warto wiedzieć, co o spektaklu sądzi młodzież naszej szkoły:
• Podobała mi się orkiestra, śmieszne kostiumy, śpiew aktorów, dekoracje.
• W spektaklu było dużo kwestii śpiewanych, co wywarło na mnie zaskakujące wrażenie.
• Mnie wzruszyła scena śmierci brata Kopernika.
• Ten wieczór na pewno zapadnie w mej pamięci. Spektakl był bardzo ciekawy. Dowiedziałem się wielu informacji o życiu Kopernika. Od teraz będę częściej chodził do opery.
• Wyjazd do opery zaskoczył mnie pozytywnie. Myślałem, że trzygodzinny spektakl będzie monotonny, a okazało się, że był bardzo ciekawy. Dużo dowiedziałem się o teorii Kopernika i historii wydania jego dzieła. Gdybym miał możliwość, poszedłbym jeszcze raz do opery.
• Podczas wyjazdu panowała przyjazna atmosfera. Wszyscy zachowywali się w kulturalny sposób. Gdybym mógł pojechać jeszcze raz, z chęcią bym to zrobił. Myślę, że dobrze spędziłem wolny czas.
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
PRZEPIS NA ZACZYTANIE? Czemu nie! To było motto naszego dzisiejszego spotkania DKK.
Podyskutowaliśmy o bohaterach i magicznych recepturach z książki "Magiczna cukiernia. Szczypta magii". Zgodnie uznaliśmy, że warto by było zakupić całą serię do naszej szkolnej biblioteki.
Kolejnym punktem programu było dekorowanie muffinek, dzięki czemu mogliśmy się poczuć choć odrobinę jak Rozmarynka i cała rodzina uzdolnionych kulinarnie Szczęsnych.
A na sam koniec podjęliśmy się wyzwania aby stworzyć własne przepisy ale... na zaczytanie - teraz zostaje nam tylko sprawdzić czy coś się nam z nich upiecze?! Może jakiś nowy CZYTELNIK?
Szkolny kiermasz świąteczny
Dołączcie do nas na szkolnym kiermaszu świątecznym! 🎁 Razem tworzymy magię świąt i pomagamy potrzebującym – pieniądze ze zbiórki idą na cel charytatywny. Kupuj z sercem, spraw święta wyjątkowymi dla innych! ❤️
Poniżej link do celu, na który zostaną przekazane pieniądze:
Warsztaty - Ty też możesz uratować świat
"Jem eko, jem zdrowo" to temat 2 godzinnych warsztatów przeprowadzonych w dniu 24 listopada w klasie 2b w ramach programu edukacyjnego "Ty też możesz uratować świat".
➡️ Uczniowie rozpoczęli zajęcia od narysowania talerzy z posiłkami, które jedli wczoraj oraz rozmowy o swoich wyborach żywieniowych.
➡️ Obejrzeli film edukacyjny, o tym po co jemy i jak ma wyglądać zbilansowana dieta.
➡️ Pobawili się w "żywnościowych detektywów" odnajdując w skrzyni pełnych artykułów spożywczych - produkty zdrowe. Głównym tropem naszych detektywów były etykiety.
➡️ Na sam koniec dowiedzieli się jak ma wyglądać talerz zdrowego odżywiania i sami taki stworzyli. W efekcie powstał nam 4 sekundowy film poklatkowy.
Życzliwa poczta
21 listopada to szczególny dzień - Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz dobrych uczynków
i pozytywnych emocji. Jest to bez wątpienia szczególna okazja, którą udało się nam wykorzystać do działań w ramach akcji "ŻYCZLIWA POCZTA". Świętowaliśmy razem całą społecznością szkoły poprzez pisanie życzliwych, miłych słów, pozdrowień czy podziękowań w formie listów i rysunków do koleżanek, kolegów oraz personelu szkoły. Wszystkie lądowały w specjalnych pudełkach, a w Dniu Życzliwości i Pozdrowień listy zostały dostarczone do adresatów.
Warto pamiętać zawsze o uśmiechu, pomocy innym i wzajemnie się pozdrawiać. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat – wróci do nas ze zdwojoną mocą!
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form
przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024
Godziny dostępności nauczycieli w Szkole Podstawowej
w Jerzmanowicach w roku szkolnym 2023/2024
Pobierz plik =>
Wielka rocznica - 11 listopada!
Tym, co zmarli za ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
I my też - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi -postanowiliśmy uczcić to święto biorąc udział w Rajdzie Niepodległości w Krakowie. Niosąc flagi narodowe, dumnie podążaliśmy śladami historii, pokonując 14-kilometrową trasę. Wiodła ona z Parku Jerzmanowskich pod pomnik pomordowanych w czasie II wojny światowej w Płaszowie, przez Kopiec Kraka aż do Cmentarza Podgórskiego. Przy pomniku poległych w obronie ojczyzny uczciliśmy Ich pamięć w Apelu Poległych, oddając cześć i chwałę Bohaterom. Pamiętaliśmy także o modlitwie. W schronisku przedstawiliśmy historyczny teatrzyk cieni i prezentowaliśmy patriotyczne piosenki. Wiemy, że młody Polak powinien być dumny ze swojej ojczyzny.
NIEPODLEGŁOŚĆ –
czy to trudne słowo?
10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akademii z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość odbyła się na cmentarzu parafialnym
w Jerzmanowicach, dokąd udaliśmy się w patriotycznym pochodzie. Akademię rozpoczęliśmy odśpiewaniem naszego hymnu narodowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu!” oraz złożeniem wiązanki kwiatów pod Obeliskiem upamiętniającym tych, którzy polegli w walce
za Ojczyznę. Następnie mogliśmy obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły prezentujący niepodległościowe dążenia Polaków na przestrzeni dziejów –
od utraty wolności w okresie rozbiorów, poprzez najważniejsze zrywy powstańcze
z 1830 i 1863 r. przerywane latami wynaradawiania i represji, aż po pierwszą wojnę światową, po której odzyskaliśmy upragnioną wolność. Nie zabrakło patriotycznych wierszy, znanych
niepodległościowych pieśni oraz nawiązań do naszej pełnej wzlotów i upadków historii.
Warto podkreślić, że wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili ten dzień patriotycznym akcentem w postaci biało – czerwonych flag, kotylionów, kokard oraz innych emblematów stanowiących manifestację barw narodowych.
Po takiej dawce patriotycznych emocji każdy z nas z pewnością zapamiętał, że o naszej narodowej tożsamości decydowały zawsze trzy wartości: BÓG, HONOR i OJCZYZNA.
Z wizytą w Środowiskowym Domu Samopomocy w Jerzmanowicach
Wolontariusz, gdy bezinteresownie może dać innym coś z siebie, doświadcza radości, która przewyższa to, czego dokonał.
Uczennice działające w Szkolnym Klubie Wolontariatu 08.11.2023r. spędziły czas z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Jerzmanowicach na zabawach i grach integracyjnych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania - budowania relacji poprzez uśmiech i dobre słowo.
Rozstrzygnięcie konkursu „Bogactwo lasu zamknięte w słoiku”
Dnia 09.11.2023r. został rozstrzygnięty konkurs pod nazwą „Bogactwo lasu zamknięte w słoiku”.
Wszystkie prace były przepiękne i na prawdę stanowiły duży problem, żeby rozstrzygnąć konkurs. Najchętniej nagrodzone zostałyby wszystkie prace uczniów, którzy wzięli udział, bo widać ogrom pracy, który został włożony w stworzeniu takiego dzieła.
Oto wyniki:
I miejsce
Zuzanna Muzyk - kl. IIIA
II miejsce
Oliwier Wiech - kl. IB,
Jan Wiatr - kl. IIB
III miejsce
Stefania Rec - IB, Kacper Zgoda - klasa IB
Wszystkim, którzy wzięli udział serdecznie dziękujemy, gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.
LAUREAT Konkursu
Znamy już wyniki XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
Cieszymy się, bo na liście Laureatów Konkursu jest nasza Uczennica - Zuzanna Nowak z kl. 7c. Gratulujemy zarówno Rodzicom jak i Laureatce! Zuzia odbierze zasłużony dyplom i nagrodę 21 listopada 2023 r. podczas uroczystego podsumowania Konkursu w Krakowie.
Życzy sukcesów w kolejnych konkursach.
Dzień Postaci z Bajek
6 listopada uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Postaci z Bajek.
XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe
„Po polsku o historii”
Nasza uczennica, Zuzanna Nowak z kl. 7c uzyskała bardzo wysoki wynik w szkolnym etapie XI Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. 26 października 2023 r. wzięła udział w etapie wojewódzkim, który miał miejsce w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.
Gratulujemy takiego sukcesu! Cieszymy się, że Zuzia jest za pan brat z polską ortografią.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
"Ty też możesz uratować świat"
Nasza szkoła dołączyła do programu "Ty też możesz uratować świat", którego organizatorem jest Fundacja Czas Dzieci.
Klasa 2b wzięła udział w pierwszych ekologicznych warsztatach edukacyjnych poświęconych zmianie klimatu. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Justyny Bednarek pt. "Ty też możesz uratować świat" i ustalili, że każdy z nas może zostać bohaterem. Wymienili wiele sposobów dzięki którym możemy pomóc naszej planecie i od razu przeszli do czynów - Wspólnymi siłami posadzili przy szkole wiśnie, którą ochrzcili imieniem naszej patronki - Jadwiga.
Informacja
W dniach wolnych od zajęć dydaktycznych tj. 02-03.11.2023r. nie organizujemy transportu
|
Konkurs „Najpiękniejszy różaniec” – wyniki
Na konkurs wpłynęło 36 prac. Jury w składzie p. Sylwia Wiech, p. Agata Sarota, ks. Piotr Szczęsny przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.
I m. Filip Seweryn kl. I b
II m. Amelia Chochół kl. II c
III m. Paweł Gąska kl. I b
III m. Antoni Kołodziejczak kl. II b
Wyróżnienia:
Mateusz Przybysz kl. II b
Jan Okrajni kl. I c
Alan Zgoda kl. II c
Stefania Rec kl. I b
Karolina Goławska kl. I a
Gratulujemy!
#CodeWeek w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach
Nasza Szkoła włączyła się w tegoroczne obchody #CodeWeek.
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
Od 7 do 22 października br. Uczniowie naszej Szkoły grali w grę planszową Cody Roby, kodowali tańcząc, wzięli udział w szeregu aktywności online związanych z kodowaniem i rozwiązywaniem logicznych zagadek przygotowanych przez Sekcję Informatyki Szkolnej i Cyfrowy Dialog, tworzyli plakaty dotyczące kodowania, w każdy dzień roboczy od 13 do 20 października rozwiązywali jeden test online sprawdzający wiedzę informatyczną z określonego zakresu (m.in. dotyczącego programowania w Scratchu czy Baltie).
Uczniowie biorą także udział w Konkursie plastycznym "Mój robot ze snów" skierowanym do uczniów klas I – IV szkoły podstawowej przez Firmę VIDIS SA. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 listopada br., więc trzymajmy kciuki za to, aby przedstawiciele naszej Szkoły znaleźli się na podium i zdobyli cenne nagrody.
„Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej”
Regulamin konkursu Pobierz plik =>
Pobierz plik =>
Dzień Poczty Polskiej
18 października obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji uczniowie klas 1-3 przypomnieli sobie jak wygląda praca listonosza, w jaki sposób adresować kartki pocztowe, wykonali projekty znaczków pocztowych oraz wybrali się w okolicę poczty.
Sportowe sukcesy
W Mistrzostwach Gminy Jerzmanowice-Przeginia w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Tomasza Gwizdały chłopcy z naszej szkoły zajęli 🥇miejsce, dziewczęta 🥉. Gratulujemy! 😊 👏
Wycieczka klas V do Krakowa
Śladami naszej patronki Św. Królowej Jadwigi uczniowie klas piątych wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie katedry wawelskiej, muzeum katedralnego i wizyta w kryptach. Po dużej dawce wiedzy histotycznej wyszliśmy na wieżę, aby na własne oczy zobaczyć dzwoń Zygmunta. Pogoda pozwoliła też na spacer po wzgórzu wawelskim, a nawet na zdjęcia przy zionącym ogniem smoku wawelskim. Wycieczkę zakończyliśmy na dziedzińcu Collegium Maius. Bez wątpienia poznaliśmy wiele historycznych faktów z życia królewskiego miasta, również tych, których nie wyczytamy z podręczników.
Spotkanie pierwszoklasistów z policją
10 października uczniowie pierwszych klas naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Dzieci miały okazję porozmawiać z mundurowym o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w oczekiwaniu na autobus szkolny, jak również o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz gość podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym W nagrodę dostali odblaski i odcisnęli swoje linie papilarne 🙂
Noc Bibliotek!
Noc Bibliotek za nami. Tegoroczne hasło "Absurd nie czytać" doskonale wpisało się w klimat naszego piątkowego spotkania. Dziękuję wszystkim obecnym za udział w tym niesamowitym wydarzeniu!
Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy jeszcze długo będą wspominać nasze wspólne chwile:
- Chwile pełne emocji, które aż kipiały w trakcie rozwiązywania literackich zagadek w Escape Room'ie.
- Te, w których mogliśmy potrzymać prawdziwe gęsie pióro i spróbować swoich sił w kaligrafii.
- Chwil spędzonych na warsztatach artystycznych, po których pamiątką są przepiękne zakładki.
- Niezapomnianych chwil radości w czasie sesji fotograficznej sleveeface i w fotobudce.
- Chwil uśmiechu w trakcie rozwiązywania quizów literackich i tajemnic literackiej skrzyni.
- Oraz chwili zadumy w trakcie seansu filmowego "Moja Mama Gorylica".
To wszystko i jeszcze więcej zbliżyło nas we wspólnym świętowaniu! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodkich przekąsek oraz nagrody w grze Escape Room.
Z wizytą w Galerii KUNS(Z)T Goethe Institut w Krakowie
Nasi uczniowie odwiedzili Galerię KUNS(Z)T Goethe Institut w Krakowie i obejrzeli wystawę ilustracji Auserlesenes - wyjątkowe. Ponadto uczestniczyli w warsztatach, podczas których odkrywali historię zawartą w obrazach i tworzyli własne opowieści na podstawie ilustracji. Kolejna wizyta w Goethe-Institut Krakau to sposób na innowacyjną lekcję niemieckiego i rozbudzenie pasji do nauki tego języka.
Ogólnopolska Akcja Czytelnicza "Czytamy z sercem"
Dziś z sukcesem zakończyła się Ogólnopolska Akcja Czytelnicza Czytamy z Sercem. W dniach 29.09 - 05.10 odbył się cykl zajęć w klasach 2ab,3ab i 4a podczas których czytaliśmy teksty literackie o tematyce serca, oglądaliśmy prezentacje dotyczące pracy serca i układu krwionośnego oraz wykonaliśmy prace plastyczne dotyczące budowy serca. Dzięki specjalnym okularom uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda ludzki układ krwionośny. Na koniec zajęć posłuchaliśmy stetoskopem bicia swojego serca. 2 października odbyło się spotkanie autorskie online z Pawłem Beręsewiczem, w którym wzięli udział uczniowie klasy 3b.
W bibliotece czekała wystawa książek związanych z tematyką serca, a chętni uczniowie roznosili po szkole ulotki dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.
Pielgrzymka ósmoklasistów do Kalwarii Zebrzydowskiej
Młodzież klas VIII z diecezji sosnowieckiej pielgrzymowała 3 października do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Nasza szkołę reprezentowało 20 uczniów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Głównym punktem wydarzenia była Msza święta pod przewodnictwem bp Grzegorza Kaszaka. Ósmoklasiści zawierzyli swoje życie Matce Bożej Kalwaryjskiej prosząc Ją o mądrość kroczenia drogami dzisiejszego świata.
Spotkanie online z aktywistą z Niemiec
Uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w spotkaniu online z aktywistą z Niemiec. Kaspar Gorzelany, student z Gladbeck poprowdził zajęcia o niemieckiej muzyce Pop (Deutsche Popmusik). Wykorzystując nowoczesne narzędzia przybliżył nam współczesnych muzyków z Niemiec, przetestował, czego słucha polska młodzież i pokazał, jak można się uczyć języka obcego z piosenek. Spotkanie mogło się odbyć dzięki współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie, z którym realizujemy projekt Deutsch plus.
Informacja dotycząca odwozu
od października zmiana odwozu
we wtorki odwóz będzie po 7 godzinie lekcyjnej czyli o godz. 14:40
Odwóz o godz. 12:50 i 13:50 bez zmian.
Odwóz po 8 godzinie lekcyjnej pozostaje tylko we czwartki
|
Akcja charytatywna "Podaruj innym zeszyt"
Uczniowie naszej szkoły licznie zaangażowali się w akcję „Podaruj innym zeszyt”📚 Zebrane materiały papiernicze trafiły do Domu Dziecka Dworek Marzeń w Olkuszu. Dziękujemy za ten dobry gest Waszych uczniowskich serc ♥️ Szczególne podziękowania kierujemy dla Koła Wolontariatu i uczniów, którzy pomogli w zbiórce. 🥰
Dyskusyjny Klub Książki
28 września odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej szkole. Naszą czytelniczą podróż rozpoczęliśmy od wspólnego poznania się i ustalenia jak będą przebiegać nasze kolejne spotkania. Towarzyszyło nam dużo uśmiechu, przepyszny kompot i małe słodkie co nieco.
Członkowie DKK otrzymali swoje pierwsze książki "Jagiełło pod prysznicem", o których porozmawiamy na kolejnym spotkaniu!
Czytamy z sercem
28 września uczniowie klasy 4 a i 4 b wraz z opiekunami wzięli udział w zajęciach warsztatowych pod hasłem: „Czytamy z sercem” zorganizowanych przez Powiatową i Gminną Bibliotekę Publiczną
w Jerzmanowicach. Podczas 45-minutowego spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu książki pt. „Pracownia Aurory” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel opowiadającej o leczeniu złamanych
i nieszczęśliwych serc, a następnie w zespołach zadaniowych stworzyli własne projekty eliksirów, maści, mikstur, itp. będących antidotum na bolące klasowe serca.
Gorąco dziękujemy pracownikom biblioteki za zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć.
Patriotyczna ortografia
27 września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”, którego organizatorem jest Fundacja „Zawsze Warto” z Krakowa we współpracy ze Stowarzyszeniem Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ.
Tekst dyktanda dla uczniów klas 4-6 był związany z działalnością tatrzańskich kurierów podczas II wojny światowej. Z kolei uczniowie klas 7-8 musieli się zmierzyć z tekstem dotyczącym wykorzystywania plakatów w krzewieniu idei niepodległości, zwłaszcza w okresie II wojny, a także w czasach powojennej historii Polski.
Warto nadmienić, że uczestnicy dyktanda postarali się przy tej okazji o akcenty patriotyczne takie jak biało-czerwone wstążki, chorągiewki czy gazetka o tematyce niepodległościowej.
Napisanie najeżonych trudnościami ortograficznymi tekstów zajęło uczestnikom ok. 45 minut. Wyniki, które poznamy już wkrótce, zadecydują o zakwalifikowaniu się ucznia do etapu wojewódzkiego konkursu.
„NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC”
Regulamin konkursu Pobierz plik =>
W Ojcowskim Parku Narodowym
18 września klasy 7b i 7c wyruszyły do wycieczkę do pobliskiego Ojcowa, gdzie czekał na nas Pan przewodnik. Pierwszym punktem programu było Muzeum OPN. Tam obejrzeliśmy film w technologii 3D, który przedstawiał m.in. tworzenie się doliny Prądnika na przestrzeni dziejów. Później zwiedziliśmy ekspozycję poświęconą zagadnieniom geologicznym, rekonstrukcję jaskini, makietę OPN i salę z dioramą.
Następnie udaliśmy się na szlak OPN, który przemierzyliśmy dochodząc do Źródełka Miłości i do Bramy Krakowskiej. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się w kierunku Jaskini Łokietka, której zwiedzanie było już ostatnim punktem naszego programu.
Zebranie z Rodzicami
20.09.2023r. /środa/
Porządek Zebrania:
16.30 - zebranie Rady Rodziców z trójkami klasowymi (sala gimnastyczna)
17.00 - zebranie klas 7abc (stołówka)
17.00 - zebranie klas 1abc, 2abc, 3ab, 4ab, 5ab, 6ac, 8a z wychowawcami w salach lekcyjnych
17.30 - zebranie klas z wychowawcami 5c, 6b, 7abc w salach lekcyjnych
|
Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form
przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2023/2024
Piknik integracyjny klas 4
13.09.2023r. uczniowie klas 4 wzięli udział w pikniku integracyjnym. Pieszo pokonali trasę
ze szkoły do Jaskini Nietoperzowej w Jerzmanowicach, którą zwiedzili z przewodnikiem.
Po zwiedzaniu czekał na uczniów smaczny poczęstunek. Najważniejszym elementem wycieczki były zabawy integracyjne na świeżym powietrzu sprzyjające budowaniu koleżeńskich relacji. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Piotra Ferdka, który umożliwił uczestnikom organizację pikniku.
Narodowe czytanie
Uczniowie klasy 7b wzięli udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania. Tym razem zmierzyli się z powieścią „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Przeczytali fragment, w którym Marta i Anzelm wspominają dawne czasy. Podczas spotkania odbył się konkurs dotyczący twórczości polskiej autorki. Naszym Uczniom udało się wygrać dwie książki. Było to ciekawe przeżycie, podczas którego mieliśmy okazję poszerzyć wiedzę o najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej.
Informacja
Numery telefonu dotyczące transportu - dowozu uczniów do szkoły
504 552 425 Kierowca
509 949 499 Właściciel firmy
|
Informacja
Na ul. Nietoperzowej w związku z pracami nie będzie możliwy przejazd do 15 października.
Autobus będzie zawracał na dole ul. Nietoperzowej albo przy Jaskini (zależy od prac)
i będzie wyjeżdżał do trasy 94 ul. Jurajską.
Za utrudnienia przepraszamy.
|
Informacja o rozpoczęciu roku szkolnego 2023/2024
04.09.2023r.
8.00 - Msza Święta dla chętnych
9.00 - spotkanie uczniów klas 1-8 na hali sportowej w pawilonie B, następnie uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
10.15 - odwóz uczniów do domu.
04.09.2023r. świetlica pracuje od 7.00 do 17.00.
Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od środy 06.09.2023r.
|
Wykaz podreczników do języka niemieckiego w roku szkolnym 2023/2024
Pobierz plik => szkoła podstawowa
Wykaz podreczników do religii w roku szkolnym 2023/2024
Pobierz plik => szkoła podstawowa
Informacja dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów
Zapraszamy Rodziców przyszłych uczniów klas pierwszych do zapoznania się z wyprawką szkolną.
Wyprawka ucznia klasy pierwszej Pobierz plik =>
|
|
NASZA SZKOŁA NA:
1,5% dla NASZEJ SZKOŁY
KRS 0000052078
dopisek ZS Jerzmanowice
1. | 8.00 - 8.45 | 2. | 8.55 - 9.40 | 3. | 9.50 - 10.35 | 4. | 10.45 - 11.30 | 5. | 11.50 - 12.35 | 6. | 12.55 - 13.40 | 7. | 13.45 - 14.30 | 8. | 14.35 - 15.20 |
7:15 | Jerzmanowice / Sobieskiego (Sklep) |
| Jerzmanowice / Jurajska |
| Jerzmanowice / Pod jamą |
| Jerzmanowice / Nietoperzowa |
| Jerzmanowice / Doły |
| Jerzmanowice / Wschodnia |
| Kopaniny |
| Łazy / Pętla |
| Łazy / Remiza |
| Łazy / przystanek 1 |
| Łazy / przystanek 2 |
| Jerzmanowice / Szkoła |
| Autobusy kursują w dni nauki szkolnej |
7:00 | Gotkowice / przystanek DK94 w stronę Olkusza |
| Zachodnia |
| Szklary / Tartak |
| Szklary / Remiza |
| Szklary / Kościół |
| Szklary / Stara Szkoła |
| Szklary / Koniec |
| Jerzmanowice / Centralna |
| Jerzmanowice / Szkoła |
| Autobusy kursują w dni nauki szkolnej |
| Łazy - Wschodnia - Nietoperzowa
|
pn. - pt. | 12:45, 13:50, 14:40 |
| Autobusy kursują w dni nauki szkolnej |
| Gotkowice - Zachodnia - Szklary
|
pn. - pt. | 12:45, 13:50, 14:40 |
| Autobusy kursują w dni nauki szkolnej |
|