Baner KontaktAKTUALNOŚCI
Rok szkolny 2017 / 2018


OGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
Ogłasza nabór na wolne stanowisko – kucharki
w oddziale przedszkolnym w Łazach
Wymiar czasu pracy – 1/1 etat
Wymagania
Wykształcenie gastronomiczne lub doświadczenie
w pracy gastronomicznej.
Termin składania ofert do 23 lipca 2018r.
w godz. 8.00 - 13.00
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
ul. Szkolna 2
32-048 JerzmanowiceOGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że sekretariat w okresie wakacji
będzie czynny od godziny 8.00 - 13.00Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

          22 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018.
Tradycyjnie wzięliśmy udział we Mszy św. w kościele parafialnym. Pozostała część uroczystości przebiegała nieco inaczej niż dotychczas, ponieważ p. dyrektor, Ewa Rogóż zaprosiła Rodziców uczniów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce. Wręczyła im Listy gratulacyjne, z kolei uczniowie Ci otrzymali Nagrodę statutową – Pochwałę Dyrektora. Takich uczniów mieliśmy w tym roku 13.
          Następnie p. dyrektor wręczyła podziękowania trzem Rodzicom, którzy przyczynili się do zwiększenia wyposażenia szkoły.
Podczas uroczystości p. dyrektor podziękowała za pracę p. Marii Derejskiej i p. Krzysztofowi Mirkowi, którzy odeszli na zasłużoną emeryturę. Pożegnała również księdza prefekta, Jacentego Piwowarskiego, który zakończył posługę kapłańską w parafii Jerzmanowice.
          Na zakończenie klasa 7b przedstawiła krótki program artystyczny, który uzmysłowił wszystkim, jak wygląda życie szkoły z perspektywy współczesnego ucznia.
          Po zakończonej uroczystości uczniowie udali się do swoich klas, gdzie otrzymali upragnione świadectwa szkolne. Uczniom, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
          Życzymy wszystkim spokojnego i bezpiecznego wypoczynku!Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
dla uczniów gimnazjum

          Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów gimnazjum odbyło się 20 czerwca 2018 r. Tradycyjnie akademię rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i odśpiewanie Hymnu Narodowego. W oficjalnej części głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Rogóż, która wygłosiła krótkie przemówienie, po czym wręczyła Rodzicom uczniów szczególnie zasłużonych listy gratulacyjne a uczniom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Podziękowania spłynęły również na ręce następnego mówcy - Pani Marzeny Stech, Prezesa Fundacji Grzegorza Stecha „Pomagamy zdolnej młodzieży”, która kolejny już raz ufundowała wyjazd wakacyjny trójce uczniów naszej szkoły.
          Po tej części, jedna z uczennic odczytała „Krótką historię klasy z innowacją…”, co stanowiło wstęp do kolejnej, bardzo uroczystej chwili. Było to wręczanie przez Panią Beatę Chodacką, Małopolskiego Koordynatora Regionalnego ECDL certyfikatów, które przez ostatnie trzy lata nauki udało się uzyskać uczniom klasy z ECDL – klasy III a. Każdy uczeń tej klasy otrzymał certyfikat ECDL, z czego aż 21 to certyfikaty ECDL Standard – czyli potwierdzające zdanie siedmiu egzaminów obejmujących swym zakresem ogólną wiedzę o komputerach i sieciach komputerowych oraz bezpieczeństwie w świecie medialnym a także umiejętności obsługi edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, tworzenia baz danych i prezentacji multimedialnych. Pozostali uczniowie otrzymali Certyfikat ECDL Profile.
          Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości i wyprowadzeniu Pocztu Sztandarowego została zaprezentowana humorystyczna inscenizacja obrazująca zmaganie się uczniów z trudami szkoły. Przedstawienie przygotowane było przez młodzież klas trzecich gimnazjum pod opieka wychowawców – Pań Doroty Ferdek i Anna Głowackiej. W pięknej dekoracji sali uczniów wspierała pani Agata Sarota. Całość zakończyła prezentacja zdjęć, na których zostały „zatrzymane” wspomnienia trzecioklasistów. Tak pożegnaliśmy się ze szkołą...Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że zakończenie
Roku Szkolnego 2017/2018
odbędzie się

22 czerwca 2018r. (piątek)

Organizacja uroczystości zakończenia roku szkolnego w poszczególnych placówkach:

8:00 Msza Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Jerzmanowicach
9:00 Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 w szkole podstawowej, w sali gimnastycznej
9:00 Uroczyste rozdanie świadectw w gimnazjum w poszczególnych w klasach
11:00 Zakończenie Roku Szkolnego w oddziale w Łazach
13:00 Zakończenie Roku Szkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach
6a na biwaku

          W dniach 19- 20 czerwca, wyruszyliśmy pieszo na biwak w Woli Kalinowskiej. Wędrowaliśmy Doliną Sąspowską, podziwialiśmy piękne krajobrazy. Zaraz na początku powitał nas zaskroniec więc wszyscy mieliśmy wzmożoną uwagę.
          Zakwaterowanie w schronisku przebiegło szybko, mieliśmy czas, aby zagrać w piłkę na ORLIKU. Następnie zeszliśmy serpentynami do ruin zamku w Ojcowie. W centrum czekał na nas pyszny obiad w restauracji „Pod nietoperzem”.
          Jeszcze tylko lody i powrót doliną przez Złotą Górę do schroniska. Tu przygotowaliśmy strefę kibica i oglądaliśmy mecz ;( - na pocieszenie zamówiliśmy pizzę.
          Wieczorem odbyły się podchody. Dziewczyny przygotowały zadania, wytyczały trasę i zostawiały wiadomości. Chłopcy musieli między innymi: zapytać panią sprzedawczynię, co jadła na obiad; pomodlić się przy kaplicy; zrobić zdjęcie piramidzie ludzkiej; ułożyć rymowankę o wszystkich członkach drużyny; nazbierać kwiatki na bukiet-, co okazało się najtrudniejszym zadaniem. Na koniec wszyscy uczestnicy musieli wypić magiczną miksturę i zostali pasowani przez królową Edytę na biwakowiczów. Radosny wieczór zakończyły prezentacje przygotowane przez wszystkich uczniów i Belgijka zatańczona pod gołym niebem.
          Kolejny dzień rozpoczął się przygotowaniem śniadania przez chłopców, wykwaterowaniem i spacerem doliną do Ojcowa. Wyszliśmy na Jonaszówkę, odpoczywaliśmy przy Bramie Krakowskiej i Źródełku Miłości. Mimo zmęczenia wdrapaliśmy się do Jaskini Ciemnej, gdzie przewodnik pokazał nam jadowitego pająka zamieszkującego jaskinię. O 15, rodzice odebrali nas z kaplicy „Na Wodzie”.
          Będziemy długo wspominać naszą wyprawę.Nasza Świtezianka

          16 czerwca podczas obchodów gminnej Nocy Świętojańskiej odbył się konkurs na Najpiękniejszą Świteziankę wśród uczniów szkół podstawowych.
          Naszą szkołę reprezentowała Justyna Pęgiel z klasy 7a z racji tego, że miała najdłuższe włosy. Podczas uroczystości nasza Świtezianka wyłoniła się błękitnych wód lśniącego jeziora. Towarzyszyło jej sześć nimf wodnych, którymi były dziewczęta z 7a (Oliwia Leja, Agnieszka Hrabia, Nikola Oruba, Roksana Pałys, Milena Tyliba) oraz Izabela Grudnik z 5b. Dziewczęta swoim pląsem po jeziorze przeniosły publiczność w prastare czasy, pełne tajemniczości, błogości i kobiecego wdzięku.
          Po burzliwych obradach jury ogłosiło werdykt. Okazało się, że spośród pięciu zaprezentowanych występów, nasz był najlepszy. Zajęliśmy pierwsze miejsce. W nagrodę szkoła otrzymała 1000 zł. Nasza radość był tym większa, gdy zwyciężczyniom dodatkowo przyznano 500 zł. za występ.
          Dziewczęta do występu przygotowała p. Marzena Polak, p. Aneta Firszt-Kozdęba i p. E. Skotniczna.
          Bardzo cieszymy się z pierwszego miejsca. Już myślimy, czym zaskoczymy publiczność za rok!Gra Terenowa „Śladami Nietoperzy”
o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jerzmanowicach

          Dnia 13 czerwca 2018 Szkolne Koło SKKT PTSM „Ostaniec” zorganizowało Grę terenową o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Jerzmanowicach. W grze wzięło udział łącznie 56 uczestników. 8 kilometrowa trasa obejmowała teren wsi Jerzmanowice, Łazy oraz fragment Doliny Będkowskiej. Gra rozpoczęła się pod Jurajską Ścianą w szkole, a zakończyła pod Jaskinią Nietoperzową. Trasa biegła przez 7 punktów kontrolnych które obejmowały min. Skałę Baba, Jaskinię Dziewiczą, Źródełko Będkówki oraz Pomnik w Łazach. Wiadomości i umiejętności przewidziane podczas wykonywania zadań w czasie gry obejmowały przedmioty geografię (umiejętność czytania mapy, wiedzy o Jurze Krakowsko- Częstochowskiej) historię, biologię i matematykę. Organizatorzy przygotowali zadania związane m.in. z wyznaczaniem azymutu, obliczaniem wysokości, rozpoznawaniem gatunków drzew i udzielaniem pierwszej pomocy, którą świetnie poprowadził Jakub Stefański z Zespołu Placówek Oświatowych w Skale. Na mecie nad uczniami czuwała Pani Irena Marszałek, a w trasie zagubionych uczestników ogarniała Pani Katarzyna Stachowicz. Uczestnicy którzy pierwsi dotarli do mety z przewodnikiem Panem Piotrem Ferdkiem zwiedzali Jaskinię Nietoperzową i ścieżkę geologiczną. W ogólnej klasyfikacji najlepszą okazała się drużyna z klasy VII b, która z rąk Pani Dyrektor Ewy Rogóż otrzymała bezcenny Puchar i nagrody. Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych grach terenowych.

Co się podobało, czyli Plusy i Minusy gry terenowej wg uczestników:
+dużo zwiedzania
+ciekawe zadania
+dobrze dobrana trasa
+dobra organizacja
+uczciwa rywalizacja
+poczęstunek (kiełbasy z ogniska)

-mało atrakcyjne nagrody
-mogłoby być kilka wersji tras w zależności od wieku i możliwości zespołu

A teraz wspomnienia jednego z organizatorów, czyli co ciekawego Bartek Osiak napisał:
„Gra terenowa bardzo mi się podobała, przez cały czas była bardzo miła atmosfera, szliśmy przez piękne tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Wyszliśmy ze szkoły, a koniec był przy Jaskini Nietoperzowej. Cieszę się, że spędziłem ten dzień aktywnie i z uśmiechem na ustach. Kwintesencją radości były pyszne kiełbasy przygotowane przez Panią Marszałek. Cała droga była świetnym pomysłem. Nagrody były super i dla uczestników i dla organizatorów. Czekam na kolejną edycję za rok”
Zapraszam do pisania relacji wszystkich uczestników gry terenowej.

          Dziękuję Pani Irenie Marszałek, Pani Katarzynie Stachowicz oraz Jakubowi Stefańskiemu i Jego Drużynie za pomoc w przeprowadzeniu gry terenowej. Przewodnikom z Jaskini Nietoperzowej za oprowadzenie po jaskini i wszelką życzliwość. Organizatorom (14 uczniów z klas II A i II B) za rzetelność i odpowiedzialność w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu gry. Natomiast wszystkim uczestnikom (4 osobowe drużyny z klas VI a, VI b, VII a, VII b, II A, II B, IIIA, III B) za aktywność, pomysłowość i wytrwałość w marszu…

z turystycznym pozdrowieniem
Teresa Sieradzka
opiekun SKKT PTSM „Ostaniec”"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

          Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny i wyjazdy uczniów na upragnione wakacje nad morze czy też nad jezioro klasa IV uczestniczyła w pogadance w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krzeszowicach przeprowadził pogadankę poświęconą bezpieczeństwu w wodzie lub nad wodą. Propagował właściwe zachowanie uczniów w akwenach, w tym zasady bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania wszelkich sportów wodnych, a w szczególności ograniczenie wypadków utonięć.


Małopolskie Dni Uczenia się i MY

          Nasi uczniowie, którzy wzięli udział w Małopolskim Konkursie Programistycznym „Podróż w inny wymiar…” w nagrodę pojechali, pod opieką pani Anny Głowackiej, do Krakowa na Małopolski Dzień Uczenia się. Inicjatywa ta odbyła się 12 czerwca 2018 r. Została zorganizowana przez Katedrę Informatyki AGH przy wsparciu innych instytucji.
W tym dniu nasi uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych warsztatach: zagrali w grę uczącą programowania - CodeBook, przeprowadzili „kosmiczne walki robotów” programując Edisony, przelecieli układ słoneczny kierując Ozobotami oraz sami stworzyli pamiątki z tego dnia wykorzystując technikę druku 3D. W trakcie warsztatów rozdawane były nagrody za konkurs programowania: Wojciech Głowacki i Nikodem Piwowarczyk z klasy 4c uzyskali trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Wiktor Kisiel i Paweł Pastuszak otrzymali wyróżnienia. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami, gdyż za sam udział w konkursie PTI przygotowało drobne upominki.
Gratulujemy naszym podopiecznym!Stryszawa 8-10 czerwca 2018r.

          8 czerwca o godzinie 18:30 wyruszyliśmy na ostatni w tym roku szkolnym V Rajd Szkolnych Kół PTSM „Zabawki Ludowe w Stryszawie – Wio koniku!” w Beskidy. Na starcie zameldowały się drużyny: „Pióro”, „Małe Żywioły”, „Nietoperze”, „Ostaniec”, „Globtrotterzy” i „Globusiki”. Są to zespoły ze Szklar, Jerzmanowic, Zabierzowa Bocheńskiego, Niepołomic i Wielmoży.
          Podczas rajdu odwiedziliśmy wspaniałe i godne polecenia na zbliżający się czas wakacji - Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie. Skupia ono swą działalność głównie na kultywowaniu i promowaniu słynnej tradycji w Stryszawie, tradycji zabawkarstwa. Zwiedziliśmy Muzeum Zabawkarstwa, które mieści w odnowionym budynku dawnej Leśniczówki. Na wystawie obejrzeliśmy m.in. koniki, grzechotki, ptaszki, bryczki, taczki, itp. – wszystkie ręcznie wykonane przez mistrzów zabawkarstwa! Dla zainteresowanych: wystawę można obejrzeć bezpłatnie w wyznaczonych godzinach. Wzięliśmy też udział w warsztatach folklorystycznych i własnoręcznie malowaliśmy koniki na biegunach:)) Poznaliśmy, choć zapewne niezupełnie, zasady tworzenia zabawek drewnianych. Widzieliśmy również odrestaurowany „Dom Zabawkarza”. Zabawkarz - to nazwa zawodu osoby, która zajmowała się tworzeniem zabawek: począwszy od ścięcia drzewa, odpowiedniego wysuszenia i konserwacji drewna, poprzez właściwe pocięcie i wycinanie oraz kolorowanie. Dowiedzieliśmy się, że twórcy początkowo używali tylko trzech kolorów do ozdabiania zabawek: żółtego, czerwonego i niebieskiego, a i tak wyglądały rewelacyjnie!
          W niedzielę wybraliśmy się na dłuższą wędrówkę pieszą do klasztoru Sióstr Zmartwychwstanek na przysiółku Siwcówka, położonym pod najwyższym szczytem w okolicy – Jałowcem (111m n.p.m.) Po uczestnictwie we Mszy Św. zwiedziliśmy Izbę Pamięci Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który przez siedem kolejnych lat tam właśnie spędzał wakacje, często w towarzystwie ówczesnego biskupa Karola Wojtyły. W budynku, który zamieszkiwał widzieliśmy liczne zbiory fotografii i pamiątek związanych z tą znaczną osobistością. Poza rekreacyjno-artystycznymi zajęciami odbyły się też konkurencje sprawnościowe z udziałem koników. Ocenie podlegało również wykonanie piosenek: turystycznej i o koniach. Wszystkie zespoły prezentowały się rewelacyjnie.
          Gratulujemy naszym podopiecznym zdobytych pucharów, dyplomów i nagród ;)
          W czasie rajdu pogoda była wspaniała i widoki cudowne… Pojedźcie w Beskidy na wakacje, a sami się przekonacie.
Z turystycznym pozdrowieniem ;)
Do zobaczenia na rajdach w przyszłym roku szkolnym!Wigilia wspomnienia Św. Królowej Jadwigi

"Święta nasza królowo, Jadwigo, ucz nas dzisiaj - na progu trzeciego tysiąclecia - tej mądrości i tej miłości, którą uczyniłaś drogą swojej świętości”
Św. Jan Paweł II

          W wigilię wspomnienia św. Jadwigi Królowej 7 czerwca 2018 r. w Katedrze Wawelskiej odbyło się spotkanie Rodziny Szkół Jadwiżańskich. Na zjazd przybyły delegacje szkół z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wraz z pocztem sztandarowym.
          Po przywitaniu grup o godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J. E. ks. Bpa Damiana Muskusa. Celebrans w homilii wygłoszonej do licznie zebranych przypomniał, że wawelska Królowa jest ciągle aktualnym wzorem umiłowania Ojczyzny, szacunku dla nauki i edukacji. Od niej współczesny młody człowiek powinien uczyć się wrażliwości na los potrzebujących.
          Po Mszy świętej uczestnicy zawierzyli swoje życie św. Jadwidze i złożyli róże przy jej relikwiach.

5 Edycja Gminnego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej

          Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Festiwalu Piosenki, który był organizowany przez Zespół Szkół w Przegini. Tym razem w konkursie było aż 25 uczestników z całej Gminy. Naszą szkołę reprezentowały: Nadia Fryc, Iga Skotniczna, Nikola Lewandowska, Amelia Kołodziejczyk, Maja Skotniczna, Oliwia Leja, Milena Tyliba, Paulina Mrozowska oraz Roksana Sikorska. Dziewczęta pięknie zaśpiewały swoje piosenki, więc jury nie miało tego dnia łatwego zadania. Poziom festiwalu był wysoki i wyłonienie zwycięzców trochę trwało.
          W kategorii klas 1-3 Szkoły Podstawowej pierwsze dwa miejsca zajęły dziewczynki z klasy 3a z naszej szkoły. Pierwsze miejsce zdobyła Iga Skotniczna, która swoim wykonaniem piosenki ,,Imagine ‘’ podbiła srerca jury i publiczności. Drugie miejsce zajęła rewelacyjna i żywiołowa Nadia Fryc śpiewając i tańcząc piosenkę ,,Can’t stop the feeling”.
          W kategorii klas 4 – 6 najlepszą wokalistką okazała się Nikola Lewandowska, która śpiewała piosenkę ,,Photograph” oraz grała na gitarze co dodawało jej wykonaniu niezwykłego charakteru. W tej kategorii trzecie miejsce wyśpiewała Amelia Kołodziejczyk w trudnej piosence, ,,Reptidle”, która była bardzo romantyczna, a zarazem wymagająca.
          W kategorii klas 7 i gimnazjum było jak zwykle wiele ,,perełek”. Mimo konkurencji także i w tej kategorii dwa miejsca zajęły nasze reprezentantki. Milena Tyliba wywalczyła drugie miejsce brawurowo zaśpiewała piosenkę pt. ,,Let it be”. Natomiast Paulina Mrozowska w piosence ,,Little talks” złapała świetny kontakt z publicznością a jej okrzyki ”Hey” były pełne energii i tym samym zdobyła trzecie miejsce.
          Atmosfera podczas Festiwalu była bardzo przyjazna i nie było czuć rywalizacji między uczestnikami. Pozostały miłe wspomnienia i czekamy na kolejne festiwale by móc ponownie posłuchać naszych świetnych wokalistek.


Konkurs Poezji Patriotycznej

30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Przegini odbył się
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „100 LAT WOLNEJ I NIEPODLEGŁEJ”
organizowany pod patronatem Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia.
Naszą szkołę reprezentował Bronisz Lebiecki z 5a, który zajął I miejsce w tym konkursie,
recytując utwór Stanisława Balińskiego „Ojczyzna Chopina”.
Gratulujemy zwycięstwa!Konkurs pieśni patriotycznych
w ramach VIII edycji "Szkoła młodych patriotów"

Konkurs odbył się dnia 10.05.2018r.
Piosenki patriotyczne oceniało jury w składzie: p. Marzena Polak i p. Jacek Morawski.
Do konkursu przystąpiło 30 uczniów.
11 uczniów wystąpiło jako soliści a 19 jako małe zespoły wokalne,
które wystąpiły w składzie: 4 duety, 2 tercety oraz 1 kwintet.
Po wspólnej konsultacji jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I-III:
I miejsce zajął Grzegorz Dziedzic z klasy IIIc
II miejsce zajęła Sara Furman z klasy Ib
III miejsce zajął kwinter wokalny z klasy IIIa w składzie:
Nadia Fryc, Iga Skotniczna, Milena Kozień, Magdalena Mroźnik, Julita Szlachta

W kategorii klas IV-VII:
I miejsce zajął Wojciech Głowacki z klasy IVc
II miejsce zajęła Nikola Lewandowska z klasy IVc
III miejsce zajęła Anna Kołodziejczyk z klasy IVcWycieczka do Warszawy

          W dniach 28-30 maja 2018 roku klasy siódme oraz III gimnazjum wraz z opiekunami p. T. Sieradzką, D. Ferdek, A. Firszt- Kozdębą i E. Skotniczną odwiedziły Warszawę. Była to wycieczka w ramach projektu, który realizowany jest w tym roku w naszej szkole.
          W pierwszym dniu odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Powązki i kompleks pałacowo-parkowy w Wilanowie.
          W drugi dzień wyjechaliśmy na 30 piętro pałacu Kultury i Nauki, zwiedziliśmy Muzeum Ewolucji, a później Starówkę: Barbakan, Katedrę św. Jana Chrzciciela, pomnik Małego Powstańca, Kolumnę Zygmunta . Byliśmy także świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
          W ostatnim dniu spacerowaliśmy po Parku Łazienkowskim. Podziwialiśmy Pałac na Wodzie, Starą i Nową Pomarańczarnię oraz Amfiteatr. Później przyjechaliśmy na Krakowskie Przedmieście i zwiedziliśmy kościół św. Anny, kościół Św. Krzyża, pomnik Adama Mickiewicza, Mikołaja Kopernika.
          Ze stolicy wracaliśmy z uśmiechem na ustach. Niektórzy pokazali swój talent muzyczny śpiewając znane piosenki.Dzień dziecka - dzień sportuOGŁOSZENIE

Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że w dniu 13.06.2018r. tj. środa
o godz. 18:00 w świetlicy szkolnej
odbędzie się zebranie Rodziców dzieci,
które w roku szkolnym 2018/2019
będą uczęszczać do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach
31 maja
"Światowy Dzień Bez Papierosa"

zapraszamy
dzieci z przedszkola oraz uczniów
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
pod hasłem "NIE PAL"

Regulamin konkursu   (pobierz plik)    

CUDER
Program profilaktyczny

          W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych szkoły dnia 23 maja 2018r. w naszej szkole został przeprowadzony Program Profilaktyki Uzależnień Behawioralnych ,,CUDER". Wzięli w nim udział uczniowie klas V-VII oraz nauczyciele. Celem zajęć było wzmocnienie czynników chroniących uczniów przed zagrożeniami w obecnymi świecie. Prowadzący przedstawili uczniom zasady gry profilaktycznej "CUDER" i wyjaśnili pojęcia sfer ciała, umysłu, ducha, emocji i relacji. Gra okazała się wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu poza światem wirtualnym. Podczas spotkania pokazano dzieciom sposoby racjonalnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń multimedialnych, zwrócono uwagę na zagrożenia związane z nadmiernym używaniem komputera i Internetu.
Program został sfinansowany przez Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia.Wycieczka do Ogródu Doświadczeń
i Muzeum Archeologicznego w Krakowie

          Siatka dyfrakcyjna, polaryzatory, działanie wahadł, opór, tarcie, fala elektomagnetyczna, siła Coriollisa, grawitacja... to dopiero początek listy pojęć i procesow fizycznych, ktore omawialiśmy podczas wycieczki do Krakowa w dniu 22 maja 2018. Zagadnienia z fizyki i chemii uczniowie mogli zrozumieć w Ogrodzie Doświadczeń. W Muzeum Archeologicznym na warsztatach przyrodniczych śledziliśmy rozwoj osadnictwa w Małopolsce w aspekcie zmian klimatycznych. Wycieczka z projektu "Kształtowanie kompetencji przyrodniczych wśród uczniow..." bardzo ciekawa, a zainteresowani uczestnicy z pewnością zechcą uczestniczyć w kolejnych wyjazdach edukacyjnych.

Teresa SieradzkaZawód pod lupą

          22 maja uczniowie klas III gimnazjum i klas VII szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu zawodoznawczym z pracownikiem Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego z Filią w Krzeszowicach. Tematem spotkania była rozmowa na temat najważniejszych czynników wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Krótki warsztat pokazał uczniom, że indywidualne zdolności, zainteresowania, predyspozycje czy pasje mogą być wskazówką do podjęcia świadomej decyzji, która wpłynie na przebieg naszego dalszego życia.DZIEŃ OTWARTY

w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
dnia 23.05.2018r. /środa/
w godz. 18:00 - 19:00Laureaci konkursu recytatorskiego
poezji patriotycznej

Klasa I-III

I miejsce - Grzegorz Dziedzic kl. IIIc
II miejsce - Nadia Fryc kl. IIIa
III miejsce - Aleksandra Krawczyk kl. Ia

Klasa IV-VII i gimnazjum

I miejsce - Oliwia Leja kl. VIIa
II miejsce - Bronisz Lebiecki kl. Va
III miejsce - Kalina Krzywda kl. Va

Rozdanie nagródWyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego "Świetlik"

          Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym "Świetlik" najwyższy wynik i nagrodę uzyskała: Antosia Szwarc z klasy 2
Wyróżnienie zdobyli:
Jakub Krzynówek kl. 1b, Bartłomiej Ortyl kl. 1b, Antoni Piwowarczyk kl. 1a, Józef Szklarek kl. 1b, Alicja Sieradzka kl. 2a, Anna Dymacz kl. 3b, Julia Kozera kl. 3b, Wojciech Głowacki kl. 4c, Dominika Krawczyk kl. 4a, i Alina Krzyżan. kl 4b.
W konkursie wzięło udział 47482 uczniów z 1262 szkół w całej Polsce.Uczniowie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
na Święcie Uniwersytetu Jagiellońskiego

          12 maja 2018 r. grupa chętnych i aktywnych uczniów uczestniczyła w Dniach Otwartych Uniwersytetu Jagielońskiego.

Uf... ale się działo na Trzecim Kamusie UJ!

Twórczy i pełen niespodzianek dzień spędziliśmy podczas warsztatów geomorfologicznych "O czym mówią drzewa?" w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej. Wiemy już co to jest analiza dendromorfologiczna procesów zachodzących na powierzchni Ziemi. Na Wydziałach Geologii, Geografii, Fizyki czekały na nas ciekawe gry dydaktyczne np."Herby miast polskich", gra terenowa z pomiarami dalmierzem, pokazy erupcji wulkanu, warsztaty "Na czym Kraków zbudowano z obserwacją modelu dna jurajskiego, obserwacje plam na Słońcu przez teleskop oraz wystawa minerałów. W trakcie warsztatów na wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii "Gang słodziaków" spotkaliśmy słodkich rywali buraka cukrowego takich jak stewia, zajrzeliśmy do refraktometru, który zdradził ile jest cukru w cukrze, a badając roztwory i zawiesiny rozpoznawaliśmy skrobię. To tylko wybrane atrakcje, które mogliśmy zobaczyć... Pomysły studentów i profesorów nie mają granic w zachęcaniu młodszych do zdobywania wiedzy.

Wszystkim Organizatorom Dnia Otwartego UJ serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzania uczelni i przeżycia edukacyjnej przygody, a uczniów naszej szkoły zachęcamy do udziału w kolejnych Świętach UJ.

Teresa SieradzkaSukces w zmaganiach wojskowo-strażacko-policyjnych

          Po raz kolejny uczniowie gimnazjum reprezentowali naszą szkołę w zawodach strażacko-wojskowo-policyjnych w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Tym razem Jakub Bień, Dominik Guzik, Paweł Piwowarczyk i Emil Skrzypek z kl. 3a zdobyli I miejsce, otrzymując puchar z rąk v-ce starosty Powiatu Krakowskiego Tadeusza Nabagło oraz nagrody. Uczniowie świetnie spisali się w konkurencji ALKOgogle i strzelnicy. Nie straszny im był tor przeszkód strażacki i wojskowy, Jakub Bień w tych dyscyplinach okazał się najlepszym zawodnikiem i otrzymał indywidualne nagrody. Gratulujemy zwycięstwa!Wycieczka do Krakowa do Instytutu Geologii
oraz Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

          11 maja, jak co roku, grupa uczniów z naszego gimnazjum wybrała się na wycieczkę do Krakowa do Instytutu Geologii oraz Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podzieleni na grupy, uczniowie udali się do I Pracowni Fizycznej, gdzie przez 2 godziny lekcyjne pod czujnym okiem doktorantów Instytutu Fizyki uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych. Pracując w dwuosobowych zespołach uczniowie wyznaczali ogniskowe soczewek, badali ich wady, a także wyznaczali ciepło topnienia lodu metodą kalorymetryczną.
          W nowoczesnych wnętrzach, na nowym kampusie UJ, uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się ze specyfiką pracy laboratorium.
          W Centrum Edukacji Przyrodniczej dr Bogusław Kołodziej przybliżył skomplikowane dzieje Ziemi, a na dachu gmachu Instytutu Geologii uczniowie porównywali tektonikę obszaru krakowskiego z okoliczną rzeźbą terenu. Zajęcia były interesujące i ciekawe, podczas których uczniowie czuli się jak studenci. Nowoczesne laboratoria, sale wykładowe pobudzały wyobraźnię i pozwoliły zrozumieć skomplikowane zjawiska przyrodnicze.
          Uczniowie byli pod wrażeniem profesjonalnego prowadzenia zajęć przez nauczycieli akademickich. Uczestnicy pracowali z pełnym zaangażowaniem i byli żywo zainteresowani omawianymi zagadnieniami z fizyki i geografii.
          Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych zajęciach edukacyjnych oferowanych przez UJ.

Teresa Sieradzka, Irena MarszałekWycieczka do Wrocławia

          W dniach 23-24 kwietnia 2018, uczniowie klas: 5a, 5b, 6a, 6b i 7a wyjechali na wycieczkę do Wrocławia. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy: ZOO z Afrykarium, Halę Stulecia oraz Ogród Japoński. Zakwaterowanie mieliśmy w Boutique Hostel TRIO blisko centrum i dlatego, zaraz po obiadokolacji udaliśmy się na wieczorny spacer po starówce, a następnie wałami Odry. Cisza nocna rozpoczęła się o 22. Bardzo szybko zamilkły wszystkie rozmowy, gdyż mieliśmy za sobą wyczerpujący, pełen wrażeń dzień. Siódma rano pobudka, pakowanie i sprzątanie. Po śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam: Rynek z ratuszem, Jatki, Wrocławskie wyspy, Uniwersytet Wrocławski, Katedrę z barokowymi kaplicami, Panoramę Racławicką. Po pysznym obiedzie wyjechaliśmy w drogę powrotną. Oczywiście obowiązkowo podczas postoju wstąpiliśmy do McDonald's na pyszne lody.
          Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca, urokliwy Wrocław nocą, pozdrowiliśmy krasnale, ale największe wrażenie zrobiła na nas Panorama Racławicka. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego wyjazdu :)Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          W dniach 26 - 27 kwietnia 2018r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Finale Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się w Zespole Szkół w Przegini. Pierwszego dnia w konkursie wzięli udział uczniowie 11 szkół podstawowych z terenu naszego powiatu, a drugiego dnia gimnazjaliści z 7 placówek. Drużyny zmagały się z testem wiedzy dotyczącym przepisów ruchu drogowego, ze sprawdzianem praktycznych umiejętności kierowania rowerem na torze przeszkód, a także z zadaniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
          Nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze i wywalczyły wysokie III miejsce. Dyplomy, puchary oraz nagrody uczniowie odebrali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Krakowie, pana Tomasza Drożdżaka oraz Wójta Gminy Jerzmanowice – Przeginia, pana Adama Piaśnika. Ponadto otrzymali gratulacje od Wice Starosty Powiatu Krakowskiego, pana Tadeusza Nabagło oraz Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krakowie, pani Haliny Gociewicz.
          Nasi reprezentanci startowali w składzie: Oliwier Gacal, Szymon Karcz, Roksana Pałys, Justyna Pęgiel (drużyna ze szkoły podstawowej) oraz Jakub Bień, Dominik Guzik i Jakub kemona (drużyna z gimnazjum). Gratulujemy!


Konkurs Wiedzy o Sejmie
          19 kwietnia w Siedzibie Starostwa Powiatowego w Krakowie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP, Marka Kuchcińskiego. W konkursie naszą szkołę reprezentowała Ewa Bocheńska z kl.2b Gimnazjum. Uczestnikami konkursu była młodzież w wieku 13-17lat ,więc trzy pierwsze miejsca zajęły licealistki, jednak nasza uczennica również bardzo dobrze napisała konkurs. Najlepszą nagrodą dla naszej uczennicy będzie wycieczka do Sejmu, którą przyznano wszystkim uczestnikom. Czekamy na relacje Ewy z wycieczki, która ma się odbyć w przyszłym roku szkolnym.

Kangur - wyniki

          15 marca 2018r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 54 uczniów z różnych klas. Uczniowie pisali testy w różnych kategoriach (Żaczek – klasy 1-2, Maluch – klasy 3-4, Beniamin – klasy 5-6, Kadet – 7-2gim, Junior – 3gim).


Uczniowie wyróżnieni w poszczególnych kategoriach
Żaczek
SZWARC ANTONINA kl 2 wyróżnienie

Maluch
SLONINA DOMINIK kl. 3 wynik bardzo dobry
NADIA FRYC kl 3 wyróżnienie
KOZERA BARTŁOMIEJ kl 3 wyróżnienie

Maluch
GŁOWACKI WOJCIECH kl 4 wynik bardzo dobry
ALINA KRZYZAN kl 4 wynik bardzo dobry
NIEDZIOLKA MARTYNA kl 4 wyróżnienie

Kadet
SZADKOWSKI ERYK kl 2 gim. wyróżnienie

Gratulujemy !!!!Akademia z okazji
Narodowego Święta KonstytucjiPodziękowania

          W imieniu własnym, nauczycieli i uczniów serdecznie dziękuję Panu Tomaszowi Słonina za pomoc w pozyskaniu sprzętu komputerowego dla naszej społeczności. Szkoła to specyficzna placówka, która ma znaczne potrzeby i ograniczone możliwości ich realizacji, dlatego jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie naszych działań.
Ewa RogóżKsiąż Wielki 20-22 kwietnia 2018r.

          20.04.2018: Lekcje … Pakowanie … Całusy … I oto nadszedł … z entuzjazmem oczekiwany czas wyjazdu na kolejny rajd !!! Szkolne koła PTSM: „Pióro” (ze Szkoły Filialnej w Szklarach), „Małe Żywioły”, „Nietoperze” i „Ostaniec” (z Jerzmanowic) wyruszyły do Książa Wielkiego na X Wojewódzki Rajd PTSM „Turystyka i fotografia artystyczna – jak to połączyć?”. Po zameldowaniu się drużyn w XVI-wiecznym Zamku na Mirowie wysłuchaliśmy prezentacji na temat fotografii i jej artystycznych aspektów w połączeniu z turystyką.
          21.04.2018: Pieszo pokonaliśmy 3,5 godzinną trasę ukazującą walory krajoznawcze i historyczne Książa Wielkiego. Wędrowaliśmy wokół stawów rybnych podziwiając piękno budzącej się do życia przyrody i zapierający dech w piersiach widok wznoszącego się majestatycznie na wzgórzu - zamku, otoczonego dużym ogrodem z lipowymi alejami. Przy głównej ulicy wsi zwiedziliśmy piętnastowieczny kościół pod wezwaniem Świętego Wojciecha. Dotarliśmy też pod ruiny synagogi. Po powrocie na zamek odbył się pokaz mody wiosennej z wykorzystaniem materiałów przeznaczonych do recyklingu. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Wieczór spędziliśmy przy ognisku pałaszując kiełbaski. Prezes Małopolskiego Oddziału PTSM, pan Piotr Pacholarz wręczył srebrną odznakę „Przyjaciela Schronisk Młodzieżowych” Wojciechowi Głowackiemu, a brązową - Nikodemowi Piwowarczykowi i Magdalenie Chochół.
          22.04.2018: Po wczesnej pobudce udaliśmy się na Mszę Św. Na zakończenie rajdu zostały wręczone puchary i dyplomy. Z rąk Komandora, Pawła Kanciruka otrzymaliśmy nie tylko puchary za I miejsca w kończącym się rajdzie, ale również za całoroczną działalność na rzecz Małopolskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Z cennymi nagrodami, zadowoleni i uśmiechnięci, przed południem wróciliśmy do domu. Serdecznie gratulujemy wytrwałości i hartu ducha najmłodszym uczestniczkom imprezy, 6-letnim turystkom ze Szklar: Natalce Tarnawskiej i Kindze Chochół.

Do zobaczenia w StryszawieWyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Centrum Edukacji Przyrodniczej

Wyniki   Pobierz plik =>   Sukces Uczniów Zespołu Szkół w Jerzmanowicach w EUROPEJSKIM QUIZIE FINANSOWYM 2018

w rankingu krajowym:
zespół w składzie: Ilona Trętowicz i Eryk Szadkowski
(uczniowie klasy II B gimnazjum)

zajął 33 miejsce w Finale Krajowym EQF na 572 zespoły,
w rankingu województw:
nasi uczniowie zajęli 2 miejsce w województwie małopolskim

CELE KONKURSU:
• Wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej.
• Upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce i Europie.
• Poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.
• Kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Do uczestnictwa w Europejskim Quizie Finansowym zostały zaproszone szkoły podstawowe
(klasy VII) i klasy gimnazjalne (klasy II) Konkurs składał się z trzech etapów:

WYNIKI
Etap szkolny (zakończony 28 lutego 2018 r.)
- W etapie szkolnym EQF uczestniczyło 8012 uczniów z 220 szkół w całej Polsce.
- Do Finału Krajowego zostało zgłoszonych 572 finalistów - 1144 uczniów
Finał Krajowy odbył się 13 marca 2018 r.
Zwycięzcą Finału Krajowego została Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie
W Rankingu wojewódzkim zwycięzcami zastali:

MAŁOPOLSKIE
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 Kraków
Zespół Szkół w Jerzmanowicach (Eryk Szadkowski, Ilona Trętowicz)
Szkoła Podstawowa im. Zofii Stryszowskiej w Janowicach

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM UCZNIOM:
ILONIE TRĘTOWICZ I ERYKOWI SZADKOWSKIEMU
UZYSKANIA BARDZO WYSOKIEGO WYNIKU
W KONKURSIE EUROPEJSKI QUIZ FINANSOWY!!!

Bardzo dziękujemy Pani Ani Głowackiej za pomoc w organizacji konkursu i sprawne przeprowadzenie finału konkursu.
Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.
Zwycięzcy w rankingu wojewódzkim otrzymają nagrody rzeczowe.
Teresa SieradzkaZebranie z Rodzicami


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że w dniu
11.04.2018r. (środa)
odbędzie się Zebranie z Rodzicami.

Porządek Zebrania:
16:30-17:00 Spotkanie Rodziców uczniów klas III gimnazjum
                     z Urzędem Pracy - sala nr 4
17:00-18:00 Spotkania Rodziców z wychowawcami                      w klasach
18:00-19:00 Indywidualne dyżury nauczycieli
                     w salach wg podanego harmonogramu
Małopolski Konkurs Geograficzny

          Etap wojewódzki Małopolskiego Konkursu Geograficznego zakończony sukcesem!

Bartosz Mordarski, uczeń klasy III A został laureatem Małopolskiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2017/2018

Antoni Gierlach, uczeń klasy III A został finalistą Małopolskiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2017/2018

Gratulujemy uczniom i rodzicom oraz życzymy sukcesów w dalszej edukacji.

Teresa Sieradzka


Warsztaty z pierwszej pomocy

          12 kwietnia uczniowie kl 5-6 wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy. Podczas spotkania kształtowano umiejętności prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka. Dziękujemy Szkolnej Grupie Ratowniczej z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.W poszukiwaniu zawodu

          Doskonałym drogowskazem dla trzecioklasistów stojących przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej jest udział w Targach Edukacyjnych, odbywajacych się na Hali EXPO w Krakowie. I tak też 23 marca nasi uczniowie mieli szansę dowiedzieć się jaka szkoła i zawód będzie dla nich najlepszy. Wystawcy z Polski i zagranicy prezentowali bogate oferty edukacyjne. Można było skorzystać z porad doradcy zawodowego aby świadomie i zgodnie z predyspozycjami wybrać kierunek kształcenia a w przyszlości podbić rynek pracy.Dni otwarte ECDL w naszej szkole

          W dniach od 19-tego do 23-go marca 2018 roku odbywały się w całej Polsce Dni Otwarte ECDL. W tym roku nasza szkoła, a zwłaszcza Klasa z ECDL – czyli 3A, pod opieką pani Anny Głowackiej, dołączyła się do tej inicjatywy. W ramach naszego świętowania została zaprezentowana prelekcja przybliżająca zagadnienia związane z Europejskim Certyfikatem Umiejętności Komputerowych – jego znaczeniem, historią i naszych trzyletnich już zmaganiach z egzaminami. Po prezentacji uczestnicy zobaczyli krótki filmik pt.: „Histe(o)ria jednego egzaminu” pokazujący, jakie emocje towarzyszą nam podczas zaliczania kolejnych etapów. Po seansie odbył się konkurs wiedzy o ECDL, w którym jak się okazało, poza dwunastoma przedstawicielami klas i nauczycieli, bo sama Pani Dyrektor wzięła w nim udział, uczestniczyli wszyscy zebrani, którzy podpowiadali zawodnikom lub sami sprawdzali swoją wiedzę. Zwycięscy zawodnicy otrzymali upominki ufundowane przez PTI – dla pierwszych czterech miejsc ecdl’owe gadżety dostali także uczniowie w klasie. Całość obchodów zamknęli uczniowie trzecich klas gimnazjum realizujący pod okiem pani Anny Głowackiej projekt edukacyjny, w ramach którego badali oni sposoby wykorzystywania Internetu i technologii informacyjnej przez uczniów naszej szkoły. Zdobytą wiedzę przekazali zebranym w swojej prezentacji (jest ona dostępna pod linkiem https://prezi.com/view/NaGYMTFsqz3y6pWkuelw/). Na koniec kilka słów powiedziała pani Dyrektor, która podziękowała obecnemu zastępcy wójta panu Stanisławowi Piksa oraz wszystkim zebranym za obecność i udział w imprezie.

OGŁOSZENIE


Dyrekcja Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że w dniu 28 marca 2018 r.,
tj. środa przed Świętami Wielkanocnymi
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
Tego dnia świetlica szkolna będzie pełnić dyżur.
Prosimy o zgłoszenie u wychowawców klas uczniów,
którzy przyjdą w tym dniu do szkoły do dnia 26 marca 2018r.
W przypadku obecności co najmniej 4 dzieci
będzie gotowany obiad.KONKURS
NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ, WIOSENNĄ DEKORACJĘ
SALI LEKCYJNEJ”

          Pierwszego dnia wiosny uczniowie klas I- III, z ogromnym zaangażowaniem postanowili udekorowac swoje sale lekcyjne oznakami wiosny.
Entuzjazmu nikomu nie zabrakło, kreatywności również. W klasach pojawiły się: wielkanocne kurczaczki; zajączki; pisanki; pierwsze, wiosenne kwiaty; kwitnące drzewka; kolorowe motylki i ptaszki oraz Pani Wiosna.

Wszystkie sale wyglądają pięknie.

Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - klasa III b, której wychowawcą jest pani Lucyna Rosołek,
II miejsce - klasa I a, wychowawca pani Maria Derejska,
                 - klasa III a, wychowawca pani Dorota Sarota

          Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jednocześnie dziękujemy wszystkim uczniom za ogromne zaangażowanie. Mamy nadzieję, że nauka w kolorowych, pięknie ozdobionych salach lekcyjnych jest dużo przyjemniejsza.KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          Dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu świątecznego. Szczególne podziękowania dla wszystkich kupujących ozdoby stanowiące cegiełkę wspomagającą dzieci w Nikaragui.Informacja dotycząca uroczystości patriotycznych
w Szklarach

Dyrekcja Zespołu Szkół w Jerzmanowicach, informuje, że w dniu
5 kwietnia 2018 r. z okazji Rocznicy Bitwy pod Szklarami
zostaną zorganizowane przez Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia
obchody patriotyczne w Szklarach.
Uroczystości odbędą się w godzinach przedpołudniowych
i wezmą w nich udział uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej
oraz klas II i III gimnazjum.
W programie m.in.
Uroczysta Msza Święta o godzinie 9:30,
Apel Poległych oraz wystąpienie zaproszonych gości.
Nad uczniami opiekę sprawować będą nauczyciele i wychowawcy.
Planowany powrót około godziny 12:00-12:30XVII Wojewódzki Konkurs Biblijny

          „I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2, 4), pod takim hasłem odbył się 15 marca w Sułoszowie rejonowy etap XVII Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego dla uczniów gimnazjum. W etapie tym wzięli udział uczniowie z terenu dekanatu sułoszowskiego. W tym roku tematem konkursu była księga Dziejów Apostolskich. Pytania konkursowe przygotowywał Wydział Katechetyczny archidiecezji katowickiej. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Eryk Szadkowski (II b) oraz Piotr Jakóbczyk (III a). Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 32 zadań. Największą wiedzą wykazał się Eryk, który zdobył I miejsce, a Piotrowi przypadło czwarte miejsce.
Gratulujemy naszym gimnazjalistom i życzymy kolejnych sukcesów.

Finał Krajowego Konkursu
„Europejski Quiz Finansowy” za nami!

          W naszej szkole 4 dwuosobowe zespoły uczniów klas VII i II gimnazjum wzięły udział w Europejskim Quizie Finansowym. W lutym odbyły się eliminacje szkolne , a w marcu odbył się finał tego konkursu. Konkurs obejmował wiedzę z zakresu matematyki, informatyki i zagadnień finansowych. W zeszłotygodniowej rywalizacji brało udział ponad 500 Zespołów Finalistów z całej Polski. Zespół z naszej szkoły w finale zajął 33 miejsce. Serdecznie Gratulujemy Ilonie Trętowicz i Erykowi Szadkowskiemu wyniku.

          W Polsce najwięcej zespołów reprezentowało województwo pomorskie. Zwycięska para pochodzi z województwa dolnośląskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie (DOL5a) i to ona będzie reprezentowała nasz kraj w Finale Europejskim, który odbędzie się w terminie 7-8 maja 2018 r. w Brukseli.

          Ranking wojewódzki zostanie opublikowany w terminie późniejszym, tj. zgodnie z harmonogramem Konkursu. Zwycięzcy w poszczególnych województwach zostaną zaproszeni do udziału w study tour w Warszawie.

          Ponadto 3 najlepsze zespoły z każdego województwa otrzymają nagrody rzeczowe. Z niecierpliwością czekamy na wyniki wojewódzkie!
Teresa Sieradzka

Kangur

Organizacja konkursu - Kangur
Konkurs Kangur odbędzie się 15 marca 2018r ( czwartek) o godzinie 8:00
Wszystkich uczniów którzy zgłosili się do udziału w konkursie zapraszam pod sale
Sala 5 sp – klasy 1sp, 3sp
Sala 6 sp – klasy pozostałe

Koordynator konkursu Aneta Firszt-KozdębaŚwietlik

Organizacja konkursu - Świetlik
Konkurs Świetlik odbędzie się 13 marca 2018r (wtorek) o godzinie 8:50
Wszystkich uczniów którzy zgłosili się do udziału w konkursie zapraszam pod sale
Sala 5 sp – klasy 1a, 1b
Sala 9 sp – klasy 2a, 3a, 4b
Sala 10 sp – klasy 3b, 4a, 4c, 5a

Koordynator konkursu Aneta Firszt-KozdębaNauka jazdy
na nartach i snowboardzie

          Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia zaprasza dzieci zamieszkałe w Gminie Jerzmanowice-Przeginia do udziału w jednodniowym kursie narciarskim w Spytkowicach, w celu nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Kurs nauki będzie trwał 5 godzin. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas 1-7 niepotrafiących jeździć na nartach/snowboardzie. Naukę jazdy na nartach i snowboardzie przeprowadzą doświadczeni i wykwalifikowani instruktorzy, zapewniając odpowiednią opiekę. Kurs pozwoli uczestnikom zdobyć i opanować podstawowe umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie oraz zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa na stokach narciarskich i trasach narciarskich. Dzieci w ramach kursu objęte są dodatkowym ubezpieczeniem.

Zachęcamy do udziału.

Więcej informacji   Pobierz plik =>   

Oświadczenie   Pobierz plik =>   
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
UCZNIÓW I RODZICÓW
NA DZIEŃ OTWARTY


do Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach,
15 marca 2018 r. (czwartek)  1. Zajęcia otwarte:
     2 godzina lekcyjna 4c (matematyka) sala nr 7 gimnazjum
     3 godzina lekcyjna 7a (geografia) sala nr 6 gimnazjum
     4 godzina lekcyjna 4b (j. polski) sala nr 5 sp

  2. Po zajęciach otwartych spotkanie z dyrektorem szkoły
     około godziny 12:00 poczęstunek w stołówce i zwiedzanie
     szkoły

  3. Godzina 12:50 dla zainteresowanych możliwość powrotu
     autobusem szkolnym.
DZIEŃ OTWARTY


SERDECZNIE ZAPRASZAMY
DZIECI I RODZICÓW
WSZYSTKICH PRZEDSZKOLI
NA DZIEŃ OTWARTY
do Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach23 marca 2018 r. (piątek)
Zajęcia otwarte:

    Godzina 8:55 (2 lekcja) klasa I A sala nr 12
    Godzina 9:50 (3 lekcja) klasa I B sala nr 13TYDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI


SERDECZNIE ZAPRASZAMY
DZIECI I RODZICÓW
NA TYDZIEŃ OTWARTYCH DRZWI
do Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach
i oddziału w Łazach
12-16 marca 2018 r.
godziny 9:00-15:00
Kiermasz: „Zabawka za złotówkę”.

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).

          Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że warto pomagać potrzebującym. Bardzo chętnie włączyli się w akcję: „Zabawka za złotówkę”, przynosząc na kiermasz: misie, klocki, puzzle, książeczki itp. Sprzedaż trwała cały tydzień, a kupującymi były nawet przedszkolaki. Zebrane pieniądze- 465 zł- zostaną przekazane dzieciom w Nikaragui.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu charytatywnego.
Nauczyciele świetlicy


Zimowe Slajdowisko – Brzesko 2018

          Uczniowie Szkolnego Koła PTSM „Małe żywioły”, „Nietoperze” i „Ostaniec” w dn. 2 - 4 marca wzięli udział w XLII Małopolskim Zlocie Młodzieży „Zimowe Slajdowisko – Brzesko 2018”. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem „Spotkanie z Afryką – z wizytą u murzyńskich Przyjaciół”.
W programie znalazły się m.in.:
- afrykańskie gry i zabawy zręcznościowe,
- pokaz afrykańskiej mody,
- taniec mieszkańców Czarnej Afryki,
- konkurs wiedzy „co warto wiedzie o Afryce – ze szczególnym uwzględnieniem Beninu”,
- konkurs plastyczny „Zachęć Benińczyków do przyjazdu do Brzeska”,
- degustacja afrykańskich przysmaków,
- wspólne wykonanie fotografii w naszych afrykańskich strojach i wysłanie jej do naszych Przyjaciół w Beninie,
- piesza wyprawa do Szczepanowa, podczas której zwiedzaliśmy Bazylikę św. Stanisława Patrona Polski.
Komandor Piotr Pacholarz wręczył 2 brązowe odznaki ”Przyjaciel Schronisk Młodzieżowych” i 2 srebrne członkom naszych kół. Gratulujemy Alicji Sieradzkiej i Martynie Niedziółka oraz Alicji Sarota i p. Dorocie Sarota. Szaleństwo, świetna zabawa to nasza specjalność. Tym razem znów okazaliśmy się najlepsi. Zarówno koło „Małe żywioły”, „Nietoperze” jak i „Ostaniec” zajęliśmy I miejsce i wróciliśmy do Jerzmanowic z pucharami i cennymi nagrodami. Ale co dobre szybko się kończy. … Już z niecierpliwością czekamy na kolejny rajd.Pamięci Żołnierzy Niezłomnych

          W Zespole Szkół w Jerzmanowicach od 26 lutego trwa wystawa tematyczna pn. „Akcja BURZA w Polsce”, która wypożyczona została z Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Wystawa jest elementem obchodów na terenie naszej gminy tygodnia Żołnierzy Wyklętych-Bohaterów Niezłomnych.


Jak trzeba żyć?

          Na to pytanie dała odpowiedź pani Wanda Półtawska w piątek 02 marca w Zespole Szkół w Przegini. W gronie kilkuset uczniów, kilkudziesięcioosobową grupę stanowili uczniowie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach. Wandą Półtawska z domu Wojtasik to wybitna lekarka, doktor nauk medycznych oraz specjalista w dziedzinie psychiatrii, profesor Papieskiej Akademii Teologicznej, harcerka, działaczka pro-life. Podczas II wojny światowej więziona w niemieckim obozie koncentracyjnym w Ravensbrück. Współpracowniczka Jana Pawła II, z którym utrzymywała przyjacielskie kontakty od początku lat 60-ych aż do śmierci papieża... Dama Orderu Orła Białego. W tygodniu Pamięci Żołnierzy Wykletych-Bohaterów Niezłomnych” młodzież miała wyjątkową okazję do posłuchania niezwykłych wspomnień z czasów wojny, kiedy jak powiedziała Pani Wanda ,,spotkała nieludzkich mężczyzn i nieludzkie kobiety”. Podana torturom, skazana zaocznie na śmierć ostatecznie wywieziona do niemieckiego obozu dla kobiet w Ravensbrück gdzie podawana była eksperymentom pseudomedycznym polegających na okaleczaniu kończyn. Młodzież zachęcała do życia w taki sposób ja nauczał Jezus Chrystus a współcześnie Jan Paweł II, ...On dał wszelkie drogowskazy do tego aby każdy z nas mógł dojść do świętości”. Należy być dobrym, uczciwym, szanować rodziców, przestrzegać przykazań i wymagać od siebie i zachować się jak żołnierze z Westerplatte... Spotkanie z 97 letnią kobietą, która ,,pięknie przeżyła swoje życie” było niezwykłą lekcją wychowawczą, w której nie zabrakło historii, patriotyzmu i religii. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Wójta Gminy Adama Piaśnika.

Ewa Rogóż


PODZIĘKOWANIA

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.
św. Jan Paweł II

          Od wielu lat uczniowie naszej szkoły angażują się w organizację i przeprowadzenie akcji charytatywnych. Chociaż żadne słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka, to niech namiastką podziękowań będą słowa przedstawicieli Caritas działającej przy naszej parafii.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo!

W świetlicy szkolnej od miesiąca marca 2018 r. istnieje możliwość płatności przelewem za żywienie.
Numer konta i tytuł przelewu do dokonania płatności to:

Zespół Szkół w Jerzmanowicach
ul. Szkolna 2
32-048 Jerzmanowice

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie /oddział w Jerzmanowicach
nr 71 8589 0006 0150 0450 1980 0004

Tytułem
imię i nazwisko ucznia:
klasa:
Odpłatność za obiad za miesiąc:

Ze względu na wprowadzony podatek wat prosimy o wpłatę gotówką lub przelewem do 15 każdego miesiąca.
Każda nieobecność ucznia będzie odliczona w kolejnym miesiącu, np.: nieobecności z lutego będą odliczone w marcu, z marca w kwietniu itd.
W celu uzyskania informacji o kwocie, jaką należy wpłacić na dany miesiąc prosimy o kontakt z wychowawcami świetlicy szkolnej.

z poważaniem
Teresa SieradzkaCiekawe ferie w szkole i poza nią!


REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA


Dyrekcja Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że rekrutacja do Przedszkola Samorządowego
w Jerzmanowicach na rok szkolny 2018/2019
rozpocznie się od 1 marca i trwać będzie do 30 marca 2018r.
Karty zapisu dziecka można pobrać w przedszkolu
lub sekretariacie
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach oraz ze strony internetowej www.szkolajerzmanowice.pl
Wypełnione karty wraz z załącznikami należy złożyć
w sekretariacie szkoły.


Harmonogram rekrutacji do przedszkola   Pobierz plik =>   
Informacja dla rodziców


Dyrekcja Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że od 1 marca 2018r.
przyjmowane są zapisy dzieci do klasy pierwszej
szkoły podstawowej na rok szkolny 2018/2019.
Karty zapisu można złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej
lub w Przedszkolu Zespołu Szkół w Jerzmanowicach.
Karty zapisu dziecka do pobrania
w sekretariacie lub ze strony internetowej www.szkolajerzmanowice.pl

Serdecznie Zapraszamy
Nadia, czyli nasza mistrzyni

          Nadia Fryc z klasy 3a zdobyła mistrzostwo powiatu krakowskiego w Igrzyskach Dzieci w Pływaniu Indywidualnym Dziewcząt styl klasyczny, a tym samym reprezentowała powiat krakowski w Finale Wojewódzkim Małopolskich Igrzysk Dzieci, które odbyły się 07 lutego w Nowym Sączu. Podczas tych zawodów zajęła trzecie miejsce. Pasją Nadii jest pływanie i mamy nadzieję, że podobnie jak do tej pory treningi, na które dowożona jest przez rodziców będą przyjemnością. Dziękujemy panu Tomaszowi Kiszce za zaangażowanie i wsparcie dla Nadii przy organizacji wyjazdów na zawody.
Ewa Rogóż


Matematyka dla Dominika jest przygodą

          Dominik Słonina z klasy 3c zajął 13 miejsce w Małopolsce w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Alfik. W Małopolsce w konkursie wzięło udział 6354 uczniów ze 171 szkół. Mamy nadzieję, że matematyka będzie dalej Dominikowi sprawiała tyle radości, a kolejne konkursy będą wyzwaniem i przyniosą sukcesy. Opiekunem naukowym Dominika była pani Małgorzata Śladowska, której dziękujemy za zaangażowanie i pracę.
Ewa Rogóż


Dzień Bezpiecznego Internetu

          6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Z racji tego dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów kl. IV-VII szkoły podstawowej oraz II-II gimnazjum z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Krzeszowicach.
W czasie spotkania podkreślano, jak ważny jest szacunek w sieci, nie tylko w odniesieniu do innych ludzi, ale również do siebie. Sierż. szt. Aneta Walor rozmawiając z uczniami, wspominała, czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą. Dodała także jakie konsekwencje prawne można ponieść za nieumiejętne korzystanie z Internetu. Podkreśliła, że młodzież wykorzystuje Internet do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje powinny być oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu został ogłoszony konkurs plastyczny o charakterze profilaktycznym pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
Jury wyłoniło zwycięzców konkursu:

W kategorii kl. IV-VII:
I miejsce – Julia Kowalik kl. 6a
II miejsce – Kalina Krzywda kl. 5a
III miejsce - Maciej Strzałka kl. 4b
Wyróżnienia: Gaja Boniakowska kl. 4a, Roksana Goraj kl. 5b, Martyna Goraj kl. 6b

W kategorii kl. II-III gimnazjum
I miejsce - Amelia Bodziony kl. 3b
II miejsce - Joanna Chochół kl. 3b
III miejsce - Martyna Chochół kl. 3b
Wyróżnienia: Natalia Chochół kl. 3b, Magdalena Chochół kl. 3b

Gratulujemy zwycięzcom!Fortuna się kołem nie toczy, fortuna się toczy pomocą,
My pomagamy szkole w Nikaragui…

          W dniu 30 stycznia 2018 r. W naszym Zespole Szkół odbyła się Zabawa Karnawałowa. Dzieci z klas I-III i przedszkola w barwnych strojach tańcząc i bawiąc się pomagały swoim rówieśnikom na drugiej półkuli!!! Otóż w czasie balu uczestnicy brali udział w zabawie Koło Fortuny. Mali przebierańcy, którzy wcześniej kupili losy, kręcili kołem fortuny i losowali fanty. Ale żeby je dostać, musieli odgadnąć zagadkę. Chętnych uczestników było bardzo dużo, a zagadki były…
i łatwe i trudne. To zwykle zależy od szczęścia. Na szczęście naszym uczniom „szczęście” dopisywało. To ogromnie cieszy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki chcą pomagać swoim kolegom w Ameryce, którzy chodzą do katolickiej szkoły w Nikaragui. W tej szkole brakuje funduszy na podstawowe funkcjonowanie i nie ma w niej elektryczności. Szkoła może zostać zamknięta, a ponad 1500 uczniów nie będzie miało szans na dalsze kształcenie. Podczas zabawy Koło Fortuny zebraliśmy 1404 zł. To już druga akcja, której celem jest pomoc katolickiej szkole, prowadzonej przez Siostry Misjonarki Karmelitanki.

          BARDZO, BARDZO dziękujemy Wszystkim, którzy ofiarowali fanty do Koła Fortuny, brali w nim udział i dali pieniążki na zakup losów!!!!!
Z pewnością każde Dobro wraca z powrotem wielokrotnie!

          Przed nami kolejna akcja, której celem jest pomoc katolickiej szkole w Nikaragui - zbiórka makulatury. Już dzisiaj zachęcamy do zbiórki makulatury . W czasie Dni Ziemi, przypadających na koniec kwietnia zorganizujemy zbiórkę makulatury. Zachęcamy do udziału w akcji ekologicznej!

Teresa Sieradzka


Dzień Babci i Dziadka

          26.01.2018r. w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na tę okoliczność zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas trzecich. Nie zabrakło też Pana Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia i Dyrekcji naszej szkoły.
          Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali montaż słowno-muzyczny dla babć i dziadków, aby podziękować im za dobro, które na co dzień doświadczają oraz wyrazić swoją miłość. Zaproszeni goście z dumą patrzyli i podziwiali swoje wnuczęta podczas występów. Niejednej babci i dziadkowi zakręciłą się łza w oku.
          Na koniec odśpiewali wszystkim sto lat i wręczyli słodkie upominki, po czym zaprosili przybyłych gości na ciastko i herbatę do swoich klas.
Małgorzata Śladowska
Dorota Sarota
Lucyna RosołekAlfik Matematyczny

          Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Udział w konkursie ułatwia uczestnikom osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.
XXIII edycja konkursu odbyła się 22 listopada 2017. Naszą szkołę reprezentowało 36 uczniów.
W tym roku szkolnym dyplomy uznania od organizatorów otrzymali:
Dominik Słonina kl. 3c SP za uzyskanie bardzo dobrego wyniku – 93,33% punktów możliwych do otrzymania co daje mu 13 miejsce w województwie, Antonina Szwarc kl. 2 SP – za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach drugich, Wojciech Głowacki kl. 4c SP – za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach czwartych oraz Bronisz Lebiecki kl. 5a SP - za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach piątych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy uzyskanych wyników.

Koordynator konkursu
Aneta Firszt-Kozdęba


"Świetlik"

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie przyrodniczym "Świetlik".

Cel konkursu : Propagowanie nauk przyrodniczych i ścisłych wśród uczniów
Organizator : Fundacja Akademia Młodych Odkrywców
Dotyczy : klas 4-7 szkoły podstawowej
Konkurs przebiega w dwóch etapach :
- etap przygotowawczy polega na wykonaniu zestawu doświadczeń
- etap drugi- test konkursowy
- termin konkursu : 13 marca 2018r.
- opłata : 10 zł.

Zapisy wraz z opłatą do 26 stycznia przyjmuje pedagog i nauczyciele klas I-III.
Więcej informacji na stronie: www.swietlik.edu.plKangur Matematyczny

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym "Kangur".

Cel konkursu : Popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez stowarzyszenie „Kangourou Sans ronti`eres”. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Konkurs w naszej szkole będzie przeprowadzony w następujących kategoriach:
„Żaczek” – klasy 2 szkóła podstawowa;
„Maluch” – klasy 3 i 4 szkóła podstawowa;
„Beniamin” – klasy 5 i 6 szkóła podstawowa;
„Kadet” – klasy 7 szkoła podstawowa i II gimnazjum;
„Junior” – klasy III gimnazjum.

Termin konkursu: 15 marca 2018r.
Każdy uczeń zgłoszony do Konkursu otrzymuje nagrodę uczestnictwa.
Opłata za udział w konkursie 9zł.

Zapisy wraz z opłatą do 26 stycznia przyjmuje pedagog i nauczyciele klas I-III.
Więcej informacji na stronach : www.kangur-mat.pl lub www.kangur-krakow.plSzlakiem Szopek Krakowskich
Kraków 13.01.2018r.

          Pomimo dnia wolnego od zajęć dydaktycznych i kilkustopniowego mrozu uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w XIV Wojewódzkim Rajdzie Turystycznym "Szlakiem Szopek Krakowskich" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice - Pana Romana Ptaka oraz Dyrektora Schroniska Młodzieżowego - Pani Marty Jasińskiej.
          Rajd rozpoczęliśmy od zwiedzania pokonkursowej wystawy szopek krakowskich w Celestacie – Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Na wystawie podziwialiśmy wszystkie szopki biorące udział w tegorocznym konkursie oraz uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji z krakowskim szopkarzem. Kolejnym punktem rajdu było zwiedzanie kościołów w centrum miasta a przy tym pozyskanie odpowiedzi na pytania zawarte w kartach pracy. W trakcie mroźnego spaceru czekała na nas słodka niespodzianka w manufakturze czekolady przy ul. Grodzkiej. Wszyscy chętnie skosztowaliśmy gorącego napoju i ruszyliśmy w podróż tramwajem na kolejne wyzwania rajdowe do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego przy ul. Grochowej. Na miejscu czekało na nas kolejne zadanie… wykonanie szopki. Każdy uczestnik ochoczo włączył się w przygotowania dzieła swojej drużyny. Na koniec każde z kół zaprezentowało kolędę lub pastorałkę i z zadowoleniem, pełni wrażeń, wróciliśmy późnym wieczorem do domu.
          Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki do dnia 17 stycznia, kiedy to naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Pacholarz, prezes małopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Podczas apelu nasz gość wręczył legitymacje nowym członkom PTSM. Podkreślił, że jesteśmy jedyną szkołą, w której działają aż trzy koła PTSM. Pełni dumy oczekiwaliśmy momentu wręczenia pucharów za udział w rajdzie. Puchary były dla najlepszych, czyli SKKT PTSM „Ostaniec”, „Nietoperze” i „Małe Żywioły”. Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnym rajdzie!!!REGULAMIN XX KONKURSU DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ WP
"KOLOROWA NIEPODLEGŁA"

Regulamin   Pobierz plik =>   Orkiestra znowu zagrała!!!!!!!

          Tegoroczny 26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W naszej szkole kwestowali: Julia Hrabia, Wiktoria Oruba, Nikodem Kocjan, Bartosz Mordarski, a opiekunami młodzieży byli : p. Marta Janecka, p. Agata Sarota, p. Krzysztof Mirek. Dzięki Państwa hojności i życzliwości uzbieraliśmy 2681,55 zł.

DZIĘKUJEMY!!!!!Zebranie z Rodzicami


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że w dniu
24.01.2018r. (środa) o godzinie 16:30
odbędzie się Zebranie z Rodzicami.

Porządek Zebrania:
16:30-17:00 Szkolenie Rodziców przez Policję:
                     „Odpowiedzialność prawna i karna nieletnich”
17:00-17:15 Wystąpienie Dyrektora Szkoły
17:15-18:00 Spotkania Rodziców z wychowawcami
                     w klasach.
18:00-19:00 Indywidualne dyżury nauczycieli
                     w salach wg podanego harmonogramu.
18:00-18:30 Zebranie Rady Rodziców (Trójki Klasowe)Orszak Trzech Króli

          Już po raz trzeci uczniowie- wolontariusze z naszej szkoły włączyli się w organizację Orszaku Trzech Króli w Gotkowicach. Rozdawali uczestnikom: korony, śpiewniki, naklejki oraz gazety. Chłopcy dzielnie nieśli chorągwie, a dziewczęta uświetniły swoim śpiewem Mszę świętą. Wędrowały także Nutki Maryi, by na koniec uroczystości mogła rozbrzmiewać i wzruszać „Maleńka Miłość”. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom.
Agata Sarota i Marzena Polak


Zaproszenie do zabawy w loterię fantową
„Koło Fortuny”

          Szanowni Rodzice, uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego w Jerzmanowicach i oddziału w Łazach!

          W dniu 30.01.2018r. tj. wtorek odbędzie się Bal Karnawałowy w przedszkolu w Jerzmanowicach i w klasach I-III szkoły podstawowej. W czasie balu odbędzie się zabawa w loterię fantową „Koło Fortuny” (wychowawcy poszczególnych klas przygotowują listę chętnych dzieci do udziały w zabawie). Koszt jednego losu wynosi 5 zł. Każdy los ma zagwarantowaną nagrodę rzeczową. Wpłaty na zakup losu można dokonać u wychowawców do 26.01.2018 r.

          Dochód z loterii fantowej przeznaczony będzie na pomoc dla Katolickiej Szkoły w Nikaragui, prowadzonej przez Siostry Misjonarki Karmelitanki. Podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego w całym Zespole Szkół w Jerzmanowicach zebraliśmy 1503 zł, 26 groszy. Te pieniądze zostały wpłacone na konto wskazane przez Siostry Misjonarki Karmelitanki.

Poniżej przekazuję podziękowania od Siostry Barbary Podgórskiej, która zachęciła naszą szkołę do udziału w tej akcji charytatywnej.

…„Bardzo dużo zebraliście!!!! Dzięki!!!
To my Wam z serca DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!...”

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Teresa SieradzkaSzkolne Jasełka

          W tym roku szkolnym klasa 7a przygotowała Jasełka pt. „Przedstawienie o Bożym Narodzeniu”. W inscenizacji wzięli udział wszyscy uczniowie z klasy.
          Przygotowania rozpoczęły się już w listopadzie. Po licznych próbach w końcu mogliśmy wystąpić przed publicznością. Pierwsza taka okazja nadarzyła się podczas Gminnego Spotkania Opłatkowego, które miało miejsce w naszej szkole 15 grudnia 2017 r. Kolejny nasz występ mieli okazję obejrzeć nauczyciele i uczniowie w trakcie Wigilii Szkolnej 22 grudnia 2017 r. Trzeci z kolei pokaz miał miejsce w kościele parafialnym w Jerzmanowicach w niedzielę 7 stycznia 2018 r.
          Obsada:
Maryja - Patrycja Sierszyńska
Św. Józef - Patrycja Szlachta
Trzej Królowie – Karol Drapała, Piotr Drapała, Wawrzyniec Rogalski
Aniołowie – Agnieszka Hrabia, Paulina Krzykawska, Emilia Osiak
Pastuszkowie – Oliwia Leja, Roksana Pałys, Justyna Pęgiel, Milena Tyliba
Urzędnik – Nikola Oruba
Współczesna młodzież – Weronika Postołek, Emilia Sikorska
          Pomiędzy scenami mówiącymi o życiu Św. Rodziny i Narodzeniu Jezusa piękne kolędy zaśpiewały Oliwia Leja i Milena Tyliba.
          Ciszymy się, że ten występ mieli okazję zobaczyć także nasi Rodzice.
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Klasa 7 aGminne spotkanie opłatkowe

          W 2017 roku XII Gminne Spotkanie Opłatkowe odbyło się w Zespole Szkół w Jerzmanowicach, gospodarzem wieczoru był Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Ciężar przygotowań i organizacji spoczął przede wszystkim na uczniach i pracownikach szkoły oraz przedszkola. Aniołki i pastuszkowie z przedszkola powitali gości pięknymi kolędami i pastorałkami. Gości witała patronka szkoły św. królowa Jadwiga z Jagiełłą i żakami oraz św. Mikołaj, te postaci zostały przygotowane przez uczniów z klasy 7b. Aniołki z klasy 4b przybywających gości witały okazjonalnymi gwiazdami betlejemskimi. Młodzież z klasy 7b przygotowała Jasełka, podczas których była okazja do wspólnego kolędowania. Na zakończenie części artystycznej wystąpiło Koło Gospodyń z Jerzmanowic. Ważnym momentem wieczoru było wręczenie nagród rzeczowych laureatom Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Po występach artystycznych na sali gimnastycznej wszyscy spotkali się na dziedzińcu szkoły, gdzie łamano się opłatkiem, śpiewano kolędy oraz smakowano ciasta upieczone przez nauczycieli z Zespołu Szkół, prawdziwym przebojem kulinarnym był gorący kompot z suszonych owoców. W tej części wieczoru swój występ miała Orkiestra Dęta z Jerzmanowic. Uczestnicy opłatkowego wieczoru podkreślali wyjątkową dekorację szkoły, która wprawiała wszystkich w świąteczny nastrój. Spotkanie setek mieszkańców naszej gminy oraz zaproszonych gości było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób ze społeczności szkoły.
          Dziękuję nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom za ciężką pracę i zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia w sposób, który nie naruszył normalnego przebiegu zajęć lekcyjnych.

Dyrektor Zespołu Szkół
Ewa Rogóż


Zaśpiewajmy Jezusowi…

          14 grudnia w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury odbył się Gminny Konkurs Kolęd i pastorałek pod patronatem Wójta Adama Piaśnika. Głównym organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Jerzmanowicach. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Konkurs zgromadził 29 uczestników w trzech kategoriach. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników i burzliwych obradach wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria klas 1-3
1. Zofia Podbiegła-Racławice
2. Maja Piera-Przeginia
1. 3.Nikola Piątek-Przeginia

Kategoria wiekowa 4-7
1. Julia Krzysztofik-Racławice
2. Alicja Jeleń-Sąspów
3. Milena Tyliba-Jerzmanowice

Kategoria klasy 2-3 gimnazjum
1. Martyna Klich-Przeginia
2. Oliwia Sioła-Przeginia
3. Bartłomiej Mirek-Jerzmanowice

Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i ozdoby choinkowe natomiast laureaci miejsc od 1 do 3 nagrody rzeczowe, które zostały wręczone podczas Gminnego Spotkania Opłatkowego.

Ewa Rogóż"I Ty możesz uratować komuś życie"

          Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Jerzmanowicach po raz drugi aktywnie uczestniczyli w akcji DKMS  jako wolontariusze. Fundacja DKMS pod hasłem "Pokonajmy nowotwory krwi" prowadzi rejestrację dawców szpiku kostnego. W dniach 8-9 grudnia 2017 r. w galerii "Bronowice" w Krakowie młodzież naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i jak się okazało skutecznie zachęcała klientów do zostania dawcą szpiku kostnego.
W wyniku akcji 122 osoby zostały wpisane do banku dawców szpiku kostnego!

 z podziękowaniami dla Wszystkich Wolontariuszy 
 Teresa Sieradzka


Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
„Hej kolęda, kolęda…”

Protokół
z posiedzenia Komisji oceniającej Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
„Hej kolęda, kolęda…” w dniu 12.12.2017r.
Komisja w składzie:
Edyta Skotniczna
Agnieszka Woszczek
Izabela Filipowska - Krzystanek
wysłuchała i oceniła 30 uczestników w czterech kategoriach.

Komisja przyznała następujące nagrody:

Kategoria: Przedszkole
1 miejsce - Rozalia Serafin „W grudniowe noce”
2 miejsce - Kinga Chochół „Bosy pastuszek”
3 miejsce - Julia Okrajni „Był pastuszek bosy”, Franciszek Wiatr „Przybieżeli do Betlejem”,
                   Wiktoria Choma „Świeć gwiazdeczko”

Kategoria : klasy I – III
1 miejsce - Sara Furman „Maleńka miłość”
2 miejsce - Antoni Piwowarczyk „Do szopy hej pasterze”
3 miejsce - Filip Hebda „Skrzypi wóz”

Kategoria : klasy IV – VII
1 miejsce - Milena Tyliba „Kolęda dla nieobecnych”
2 miejsce - Nikola Lewandowska „O gwiazdo betlejemska”
3 miejsce - Maja Skotniczna „O gwiazdo betlejemska”, Oliwier Gacal „Anioł betlejemski”,
                   Bronisz Lebiecki „Kolędnicy, wędrownicy”

Kategoria : klasy II-III gimnazjum
1 miejsce - Roksana Sikorska „Kto wie”
2 miejsce - Bartłomiej Mirek „Oj maluśki, maluśki”Św. Mikołaj odwiedził Rajdowiczów w Zawoi
          W dniach 8-10 grudnia 2017 r. w Zawoi odbył się II Mikołajowy Rajd PTSM o Puchar Wójta Gminy Zawoja. Uczestnicy rajdu to uczniowie szkół podstawowych z Jerzmanowic i Zabierzowa Bocheńskiego, gimnazjum w Jerzmanowicach oraz LO VIII z Krakowa w wieku od 6 do 18 lat. Celem rajdu było zwiedzanie zachodnich rubieży Małopolski, poznawanie kultury góralskiej i osobliwości przyrody Beskidu Żywieckiego. Tegoroczny Rajd Mikołajowy to zdrowe i aktywne spędzanie czasu wolnego w Paśmie Jałowca, czyli piesza wycieczka połączona edukacją ekologiczną. Bardzo przyjemnym okazał się marsz po zaśnieżonych szlakach od Przysłopu na Kiczorę (920 m n.p.m.), a później do Zawoi-Centrum w bajkowej, zimowej scenerii. Na żywo można było zobaczyć ślady i tropy jelenia, sarny, lisa i zająca (niedźwiedź, niestety spał), a przewodnik ciekawie opowiadał o funkcjach i ochronie lasów beskidzkich oraz zagospodarowaniu pięter roślinnych w górach. Jak się okazało później, wiadomości z wycieczki terenowej przydały się podczas konkursu krajoznawczego. Wieczory rajdowe to przede wszystkim integracja zespołowa, wspólny śpiew, taniec góralski, i wykonywanie ozdób choinkowych ze słomy. Najwięcej emocji towarzyszyło przedstawieniom i konkursom artystycznym. Rajdowicze przygotowali scenki pt. „Mikołaj na Żywiecczyźnie i kolędy”. Pani Iwona Krupiak wiceprezes Małopolskiego Oddziału PTSM Krakowie była zachwycona występami małych Mikołajów. Odbył się również indywidualny konkurs na ozdobę i oczywiście nie zabrakło prawdziwego Świętego Mikołaja-biskupa, ku ogromnej uciesze Licealistów z Krakowa. Na podsumowaniu rajdu w niedzielny poranek obecni byli Pan Wójt Zawoi Marcin Pająk i Dyrektor Schroniska Pan Marek Kołacz, którzy wręczyli poszczególnym drużynom puchary i nagrody rajdowe. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Zawoja za ufundowanie pucharów i nagród rzeczowych, a Panu Dyrektorowi i wszystkim pracownikom schroniska za ciepłe przyjęcie i gościnność.
Liczba uczestników: 61
Liczba grup: 6
Szkolne Koło „Małe Żywioły” klasy I-III SP w Jerzmanowicach
Szkolne Koło „Nietoperze” klasy IV-VI SP w Jerzmanowicach
Szkolne Koło „Ostaniec” klasy VII SP w Jerzmanowicach
Szkolne Koło „Globtroterzy” klasy IV-VI SP w Zabierzowie Bocheńskim
Szkolne Koło „Ósemka Wspaniałych” LO VIII w Krakowie
organizatorzy: Małopolski Oddział PTSM w Krakowie, ul. Oleandry 4 i Szkolne Koło PTSM „Ostaniec” w Gimnazjum w Jerzmanowicach

Z turystycznym pozdrowieniem
Teresa Sieradzka
komandor rajduKonkurs „Szopka bożonarodzeniowa
w tradycji chrześcijańskiej”

          Nasi uczniowie jak co roku przygotowali swoje prace na XVI edycję konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Parafię św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie. Z naszej szkoły wykonano 20 prac. Różnorodność materiałów wykorzystanych do przygotowania szopek sprawiła, że każda z nich była oryginalna i pomysłowa. Dziękujemy rodzicom, dziadkom, a przede wszystkim dzieciom za zaangażowanie w przygotowaniu szopek.

A oto wyniki:
Komisja Konkursowa XVI edycji konkursu „Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej” Przyznała następujące nagrody
- Nagrodę specjalną ufundowaną przez Proboszcza Parafii Św. Trójcy księdza Dziekana Andrzeja Stępnia dla:
Filipa Kozłowskiego, ucznia klasy 4 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach

W kategorii klas 0 – I komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I:
Julia Okrajni, uczennica klasy 0 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
Miejsce III:
Sara Furman, uczennica klasy 1 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Wyróżnienia:
Nikola Tarnawska, uczennica klasy 1 Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,

W kategorii klas II - III komisja przyznała następujące nagrody:
Wyróżnienia:
Alicja Sieradzka, uczennica klasy 2, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Alicja Okrajni, uczennica klasy 3, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,

W kategorii klas IV - VII komisja przyznała następujące nagrody:
Miejsce I
Kalina Krzywda, uczennica klasy 5, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Wyróżnienia:
Mateusz Marek, uczeń klasy 5, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,
Oliwia Spyt, uczennica klasy 6, Zespołu Szkół w Jerzmanowicach,Zarząd Oddziału Małopolskiego PTSM w Krakowie
oraz Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczne „OSTANIEC”,
działające w Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej
w Jerzmanowicach zaprasza na
II Mikołajowy Rajd PTSM o Puchar Wójta Gminy Zawoja 8-10.12.2017”

Harmonogram   Pobierz plik =>   Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych
,,Zaśpiewajmy Jezusowi…”
Organizowany przez Zespół Szkół w Jerzmanowicach
przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury
pod patronatem Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Adama Piaśnika

Regulamin   Pobierz plik =>   Honorowy Obywatel Gminy Jerzmanowice-Przeginia
i Powiatu Krakowskiego
pochowany z salwami honorowymi
w rodzinnych Racławicach.

          W dniu 25 listopada 2017 r. młodzież Zespołu Szkół w Jerzmanowicach uczestniczyła w uroczystościach pogrzebowych porucznika Bolesława Kozuba, którego prochy zostały sprowadzone ze Szkocji do Racławic. Bolesław Kozub żołnierz Wojska Polskiego 1 Dywizji Pancernej dowodzonej przez generała S. Maczka walczył o wolność Polski, a także państw Europy Zachodniej. Przez 10 lat służył w jednostkach  saperskich na frontach II wojny światowej min. we Francji i Holandii. Dla naszej społeczności szkolnej to wielki zaszczyt móc uczestniczyć w tej uroczystości. Uroczystość pogrzebową Pana porucznika Bolesława Kozuba uświetnili swoja obecnością:
Pani Dyrektor Joanna Kamieniarczyk reprezentująca Wojewodę Małopolskiego Pana Piotra Ćwik
Pan Kazimierz Karasiński konsul honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
Pan Tadeusz Nabagło Wicestarosta Powiatu Krakowskiego
Pan Marek Piekara Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego
Pan Robert Bąbka Przewodniczący Rady Gminy
Pani Maria Konieczna reprezentująca Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej
w Warszawie Pana Jarosława Szarka
Pan Michał Masłowski reprezentujący Pana Filipa Musiał Dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie
Pan płk. Grzegorz Grodzki Dowódca Garnizonu Kraków
Pan płk. Zbigniew Śliżewski zastępca Brygady Kawalerii Pancernej
Pan Kapitan Michał Majda reprezentujący Pana Artura Nosek z Komendy Miejskiej
i Powiatu Krakowskiego
Poczty sztandarowe ze Szkół z terenu gminy, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy, Górników z Parafii Racławice
Ksiądz Proboszcz Parafii Racławice Jacek Miodek
Mieszkańcy Miejscowości Racławice oraz mieszkańcy gminy Jerzmanowice-Przeginia
Wieńce pogrzebowe na uroczystość przesłał Pan Andrzej Duda Prezydent RP oraz Pan Paweł Soloch z Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Budżet uczniowski

          W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach pracowali w klasach nad budżetem uczniowskim. Efektem tych działań było wyłonienie pomysłów. Znalazły się wśród nich następujące propozycje:
1. Bieżnia elektryczna.
2. Bieżnia.
3. Sprzęt nagłaśniający.
4. Ławki na korytarz zrobione z europalet z poduszkami – siedziskami.
5. Przebieralnia dla uczniów.

Spośród nich wybrano trzy:
1. Bieżnia elektryczna.
2. Bieżnia.
3. Sprzęt nagłaśniający.

          22 XI poddano je pod uczniowskie głosowanie. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Paulina Mrozowska, Gabriela Tarnawska, Kamila Woźniczka i Ania Kołodziejczyk.
Uczniowie zdecydowali, że najbardziej przydatna dla nich będzie bieżnia elektryczna.

Konkurs Wiedzy Biblijnej

          Ewangelia według św. Marka stała się w tym roku przedmiotem szczególnej lektury uczniów klas V - VII szkoły podstawowej z diecezji sosnowieckiej. Hasłem przewodnim były słowa zaczerpnięte z Ewangelii – "Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" (Mk 1,11)”. Uczestnicy pochylali się nad jej bogatą treścią, by zmierzyć się z szeregiem pytań, uczestnicząc w rejonowym etapie XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej, który w tym roku odbył się w Kosmolowie. Czekał na nich test wyboru, pytania otwarte, uzupełnianie cytatów biblijnych oraz krzyżówka. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością wielu szczegółów zapisanych przez Ewangelistę. Naszą szkołę reprezentowali Julia Hebda (V a) i Kacper Skulich (VII b). Kacper uzyskał najwyższą liczbę punktów, zajął I miejsce i będzie reprezentował dekanat na szczeblu diecezjalnym.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.Radosne przedpołudnie

          23 listopada - pochmurne, jesienne przedpołudnie zostało urozmaicone radosnym wydarzeniem. Przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach spotkali się z cyrkowymi artystami. Program został tak przygotowany, aby uczniowie mogli bezpośrednio wziąć udział w niektórych występach oraz poznać tajniki umiejętności zarezerwowanych dla klauna. Wyjątkowych emocji dostarczył występ pieska z wokalnymi umiejętnościami. Całe wydarzenie zostało sfinansowane przez Gminę Jerzmanowice-Przeginia.Informacja o dowozie uczniów
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że od 27 listopada 2017 r.
będzie uruchomiony dodatkowy kurs autobusu szkolnego
o godzinie 15:10 dla uczniów korzystających z Projektu
„Wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów
i nauczycieli w Gminie Jerzmanowice-Przeginia”.

Dotychczasowy odwóz uczniów po zajęciach lekcyjnych
pozostaje bez zmian.REGULAMIN KONKURSU pt. ”OZDOBA CHOINKOWA”

Regulamin   Pobierz plik =>    Pomóżmy naszym Rówieśnikom w Nikaragui...          W naszym Zespole Szkół organizujemy pomoc dla Katolickiej Szkoły w Nikaragui, prowadzonej przez Siostry Karmelitanki Misjonarki.  W tym celu w szkole i w przedszkolu w grudniu 2017 r. odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy,   z którego dochód przeznaczony będzie na budowę instalacji elektrycznej w nikaraguańskiej szkole, liczącej ponad 1400 uczniów.   Szkoła ta leży 13 km od stolicy Managua. Dzieci i młodzież uczy się w klasach 55 osobowych. Uczniowie sami w niej sprzątają i   przygotowują posiłki. O trudnym życiu w Nikaragui opowiadała nam Siostra Barbara Podgórska, która pracowała w tej szkole przez kilka miesięcy.   Każdy z nas może pomóc uczniom w biednej Nikaragui przez udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Jak to zrobić?   Można wykonać ozdobę świąteczną, przynieść ją do szkoły do końca listopada 2017 i przeznaczyć na kiermasz.   Można przyjść do szkoły lub przedszkola i zakupić dekoracje świąteczne (bombki, zabawki na choinkę, stroiki...) w czasie trwania kiermaszu.   Kiermasz będzie trwał przez cały miesiąc w przedszkolu, a przez pierwszy tydzień, tj. 4-8 grudnia w szkole.   Można ofiarować dowolną kwotę do puszki z napisem "Pomagamy Szkole w Nikaragui". Puszka będzie wystawiona  w przedszkolu.   Można wpłacić dowolna sumę na konto:

Karmelitanki Misjonarki
PKO SA O/Kraków
28 1240 4533 1111 0000 5429 2286
z dopiskiem "Nikaragua"

Wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Sympatyków naszej szkoły zapraszamy do wzięcia udział w akcji "Pomóżmy naszym Rówieśnikom w Nikaragui..."
Teresa SieradzkaOtwarta firma, czyli przedsiębiorczość w praktyce
          Gimnazjaliści z klasy 2a w ramach tygodnia Otwartej Firmy 13-17 listopada 2017 roku odwiedzili Galerię Kwiatów Storczyk oraz Kawiarnię Kawa & Miód. Program jest przygotowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Ministerstwa Rozwoju. Uczniowie podczas spotkań mieli okazję do zapoznania się ze specyfiką zawodów wykonywanych w pobliżu szkoły, poznali rolę i zadania pracowników i pracodawców w funkcjonowaniu firmy. Uzyskali informacje na temat możliwości zatrudnienia młodocianych oraz kwalifikacji potrzebnych do pracy w danej firmie. Takie spotkania być może staną się inspiracją do przedsiębiorczych przedsięwzięć w przyszłości. Zagadnienia do rozmowy przygotowały Ewa Bocheńska Paulina Mrozowska. Program ,,Otwarta Firma” był elementem edukacji społeczno-ekonomicznej.

Sukcesy uczniów z Jerzmanowic

          Podczas Gminnego Wieczoru Niepodległości uczniowie świętowali nie tylko rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także swoje osobiste sukcesy. W turnieju szachowym trzecie miejsce zajął Dorian Piwowarczyk z klasy 2a gimnazjum. Natomiast w III Biegu Niepodległości w kategorii gimnazjum dwa pierwsze miejsca wśród dziewcząt i chłopców zajęli uczniowie z Jerzmanowic; zwyciężczynią została Ewa Bocheńska przed Pauliną Mrozowską, obie z klasy 2a. Wśród chłopców zwyciężyła Jakub Bień przed Emilem Skrzypkiem, obaj z klasy 3a. Bieg Niepodległości współorganizowali i nadzorowali jego przebieg nauczyciele wychowania fizycznego: Tomasz Kiszka, Adrian Panasiuk, Wojciech Świerad i Rafał Jureczko.

Gratulacje dla uczniów i nauczycieli.
Ewa Rogóż
Wspomnienia
z X Wojewódzkiego Rajdu im. Jana Grondkowskiego: „Święto Niepodległości”
w Bieczu - listopad 2017

          Z naszego Zespołu Szkół w Jerzmanowicach 40 uczniów wzięło udział w przyrodniczo-historycznym Rajdzie Niepodległościowym Biecz 2017 r.
Celem rajdu było czynne krajoznawstwo, kształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach problemowych, poznawanie geografii okolic Biecza i wschodnich rubieży Małopolski, rozwijanie poczucia dumy z historii i tradycji Polski, oddanie czci Przodkom, którzy walczyli o Polskę, poznanie i zabytków wpisanych na listę UNESCO. W programie była wycieczka terenowa w czasie której poznawaliśmy topografię terenu, surowce mineralne Pogórza Karpackiego, dopływy Wisły I i II stopnia i oczywiście działalność rzek na przykładzie rzeki Ropy. W trakcie marszu rozpoznawaliśmy skały i gatunki drzew, co nie było takie proste ze względu na brak liści.
          Wielką niespodzianką okazał się udział w Biegu Niepodległościowym po Rynku Bieckim z flagami. W czasie Rajdu braliśmy również udział w Apelu Niepodległościowym przy Kolegiacie Bożego Ciała pod Pomnikiem Harcerzy, w konkursach wiedzy ze znajomości mapy oraz konkursie plastycznym pt. „Przyśniła się dzieciom Polska”. Fantastyczne spotkania integracyjne odbyły się w sobotni wieczór, kiedy to dzieci i młodzież prezentowali piosenki patriotyczne i „Mało znaną scenę z życia Ignacego Jana Paderewskiego”. Rajd zakończyliśmy w niedzielę zwiedzaniem zabytku wpisanego na listę UNESCO Kościoła w Binarowej.
          Z Rajdu wszyscy wyjechali zadowoleni. Miasto Biecz nazywany „Małym Krakowem” okazał się prawdziwą perełką, gdzie poznawaliśmy zabytki architektury sakralnej oraz znakomite postaci związane z historią Polski min. Św. Królową Jadwigą i Marcinem Kromerem-który napisał pierwszą książkę o geografii Polski. Szkolne koła PTSM z klas I-III „Małe Żywioły” i Koła „Ostaniec” z klasy VII SP i gimnazjum wróciły z pucharem za zdobycie I miejsce w swoich kategoriach. Koło Nietoperze z klas IV-VI SP zajęło miejsce II. Wszystkich Radowiczom gratulujemy!!!
Opiekun
Szkolnego Koła SKKT PTSM
”Ostaniec”
Teresa Sieradzka
Apel z okazji Święta Odzyskania NiepodległościPożegnanie dyrektora
          27 października 2017 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie, a mianowicie pożegnanie pana dyrektora. Pan Tadeusz Nabagło pracował w tej szkole od 34 lat. Uczył mi.in. geografii, wf-u, matematyki, a od kilkunastu lat był dyrektorem Zespołu Szkół w Jerzmanowicach.
          Uczniowie klasy 7 a, w której pan dyrektor ostatnio uczył matematyki, przygotowali krótki program artystyczny. Zaprezentowali w nim kilka scenek z życia szkolnego, z lekcji matematyki, a także w humorystyczny sposób wyjaśnili powody, dla których dyrektor opuszcza szkołę. Nie zabrakło również okolicznościowych piosenek związanych z pożegnaniem, które wykonała Oliwia Leja.
          Podczas uroczystego apelu uczniowie szkoły, nauczyciele, pracownicy oraz przedstawiciele Rady Rodziców z Jerzmanowic, Łaz i Szklar podziękowali panu dyrektorowi za lata współpracy, nauki oraz życzyli sukcesów w karierze politycznej.Bal Wszystkich Świętych          W polską tradycję bardzo mocno wpisana jest uroczystość Wszystkich Świętych. Ten dzień nie jest smutny, ale radosny i kierujący nas ku Niebu. Dlatego już po raz kolejny w naszej szkole odbywał się Bal Wszystkich Świętych. Była to okazja do poznawania życiorysów świętych Kościoła katolickiego poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane stroje.
Klimatu niebiańskiego nie zabrakło. Pośród niebieskiej scenerii przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III recytowali wiersze przybliżające nam sylwetki świętych. Była także okazja do tańca, zgodnie z zaleceniem św. Augustyna: „Istoto ludzka! Ucz się tańca. Bo inaczej, cóż poczną z Tobą aniołowie w niebie..." Zabawa była przednia, a jej zwieńczeniem był słodki poczęstunek.
Agata Sarota i Marzena Polak
Edukacja prawna w praktyce
          23 października uczniowie klasy 3a gimnazjum byli obserwatorami procesu karnego w siedzibie Wojewódzkiego Sadu Apelacyjnego w Krakowie. Aplikanci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, asystenci sędziów Sądu Apelacyjnego przygotowują rozprawę dla uczniów, która odbywa się na sali rozpraw. Każda wizyta młodzieży obejmuje zaznajomienie z podstawowymi wiadomościami na temat działania sądów i sądownictwa, uczestnictwo młodzieży w symulacji rozprawy sądowej, w tym w dyskusji na temat zasad wyrokowania. W każdym spotkaniu uczestniczy 6 aplikantów: prowadzący spotkanie i opiekujący się grupą oraz aplikanci odgrywający w symulowanej rozprawie rolę: prokuratora, sędziego, obrońcy, oskarżonego i świadka. Gimnazjaliści mieli też okazję do rozmowy z uczestnikami rozprawy oraz obejrzenia celi, w której przebywają oskarżeni przywiezieni na rozprawę z aresztu.
Ewa RogóżOGŁOSZENIE


W dniu 15.11.2017r. (środa)
w Zespole Szkół
w Jerzmanowicach
odbędzie się
zebranie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej
o godz.1700
zebranie rodziców uczniów Gimnazjum o godz.1800Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej          Konkurs ma na celu przybliżenie dzieciom obrzędów i tradycji związanych ze świętami BOŻEGO NARODZENIA.
Inspiracją mogą stać się słynne krakowskie, ludowe i kukiełkowe szopki. Liczymy, że wykonanie tej pracy sprawi dzieciom wiele radości, pobudzi wyobraźnię i przyczyni się do rozwoju artystycznego.

Warunki uczestnictwa:
Konkurs na szopkę bożonarodzeniową adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w kategorii wiekowej klas: 0-I, II – III i klas IV – VII.

Zasady uczestnictwa:
1. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz grupy uczniów (zespoły maksymalnie 2-osobowe). Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie pracy konkursowej.
2. Forma i technika dowolna. Można do prac wykorzystać materiały takie jak: drewno, tekturę, odlewy gipsowe, wszelkie masy ceramiczne.
3. Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Podstawa szopki nie powinna przekraczać 50 cm x 60 cm. Większe szopki nie będą oceniane.
4. Promowane będą prace wykonane samodzielnie przez uczniów.
5. Prace konkursowe należy dostarczyć 20 listopada 2017 r. do Pań: Agaty Saroty lub Marzeny Polak.
6. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 10 grudnia 2017 roku, o godz. 14:00 w Szkole Podstawowej nr 10, ul. Sportowa 2, 42-500 Będzin.
7. Organizatorzy konkursu zapewniają atrakcyjne nagrody dla autorów najlepszych prac.
8. Specjalna nagroda przewidziana jest za wykorzystanie elementów regionalnych, ludowych z obszaru Zagłębia Dąbrowskiego (pogranicza małopolsko-śląskiego). Szopki inspirowane elementami regionalnymi mogą nawiązywać do architektury sakralnej i świeckiej występującej na obszarze Zagłębia Dąbrowskiego (np. kościoły, kapliczki, zamki, pałace, budownictwo tradycyjne wraz z elementami wyposażenia wnętrza), krajobrazu (np. Wzgórze św. Doroty, Zalew Przeczycko-Siewierski), legend, a także do strojów regionalnych lub strojów związanych z wykonywanymi powszechnie profesjami (strój górniczy) itp.
9. Wystawa pokonkursowa szopek nagrodzonych I, II i III miejscem odbędzie się w Kościele Św. Trójcy w Będzinie.Wyróżnienie dla pań wicedyrektorek

          W środę 18 października 2017 roku w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego Rady Miasta Krakowa odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone z wręczeniem Nagród Małopolskiego Kuratora Oświaty. W części artystycznej wystąpił chór Canticum Canticorum VIII Liceum Ogólnokształcącego. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Panią Barbarę Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty. Były to szczególne chwile dla wyróżnionych, jak i dla zebranych gości. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Kurator złożyła nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne podziękowania za ich wychowawczy i dydaktyczny trud. Wśród 68 wyróżnionych nauczycieli nagrodą Małopolskiego Kuratora Oświaty były wicedyrektorki Zespołu Szkół w Jerzmanowicach panie: Ewa Rogóż i Teresa Sieradzka

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubuję:
Pilnie poznawać świat;
Dawać dobry przykład innym;
Być pomocnym w domu i szkole;
Wzorowo wypełniać rolę ucznia.

          Takie przyrzeczenie 10 października uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi uroczyście złożyli w obecności Wójta, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów. Chwila ślubowania została poprzedzona pięknym programem artystycznym, w którym pierwszoklasiści przedstawili siebie jako pilnych uczniów, opowiedzieli o tym co przekazuje postać patronki oraz zaprezentowali siebie jako małych patriotów. Na wszystkich zebranych niezapomniane wrażenie zrobiło zaśpiewanie całego hymnu narodowego oraz umiejętności taneczne zaprezentowane w krakowiaku. Uroczystość ślubowania wspólnie z rodzicami przygotowały wychowawczynie-panie; Maria Derejska i Beata Syrek. W swoich wystąpienia zarówno Dyrektor szkoły jak i Wójt podziękowali za piękną lekcję patriotyzmu oraz złożyli życzenia sukcesów w kolejnych latach nauki. Na zakończenie bohaterowie dnia otrzymali okolicznościowe prezenty.
Ewa Rogóż
Wspomnienia z Rajdu do Kasieńki Małej

          Poznawanie Beskidu Wyspowego, umiejętność radzenia sobie w sytuacjach nietypowych, poznanie wybranych aspektów kultury Indian, integracja zespołów w obrębie grup rówieśniczych, promocja zdrowego stylu życia to główne założenia VII WOJEWÓDZKIEGO RAJDU KÓŁ PTSM „Na indiańskim Szlaku” LUBOGOSZCZ 2017, który odbył się w dniach 29 IX do 1 X 2017. Zespół Szkół w Jerzmanowicach reprezentowały Trzy Szkolne Koła Turystyczno-Krajoznawcze PTSM: najmłodsze z klas I-III „Małe Żywioły”, starsze klasy IV-VI „Nietoperze” i najstarsze koło z klas VII sp i klas gimnazjalnych „Ostaniec”. Cudowna pogoda sprawiła że rajd był wyjątkowo udany. Wyjście nocą szlakiem czarnym do schroniska, które mieści się w bazie sportowej na stoku góry Lubogoszcz okazało się nie lada przeżyciem. Oglądanie „Wysp”, czyli szczytów Beskidu Wyspowego, u stóp którego migotały tysiące światełek w delikatnie otulającej mgle to prawdziwa uczta dla zmysłów. Była wycieczka na Lubogoszcz, wspólne ognisko, zabawy integracyjne i oczywiście wielkie grzybobranie, na którym pani Dorota Sarota zrobiła szkolenie które grzyby są jadalne, a które lepiej omijać z daleka. (podgrzybki i borowiki dojechały w całości do Jerzmanowic i suszą się do smakołyków wigilijnych). Różnorakie konkursy na indiańskie stroje, tańce i totemy oraz konkursy krajoznawcze wyłoniły zwycięskie drużyny, którymi okazały się „Małe Żywioły” i plemię Apacze z SKKT „Ostaniec”.
Najważniejsze, że po tym rajdzie nowi i starzy członkowie naszych kół deklarowali chęć udziału w kolejnych zlotach dzieci i młodzieży PTSM.
Z turystycznym pozdrowieniem
Teresa Sieradzka
Wycieczka do Wrocławia

          Nasza wycieczka rozpoczęła się w czwartek 28 września o godzinie 6.30. Podróż, umilana opowiadaniem przewodnika, upłynęła szybko i około 11.30 dotarliśmy do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy pod katedrą im. Św. Jana Chrzciciela, potem przez kilka godzin spacerowaliśmy po starym mieście. Widzieliśmy miedzy innymi: rynek, Uniwersytet Wrocławski, a w nim Aulę Leopoldyńską i Wieżę Matematyczną, halę targową, Stare Jatki, Most Tumski i dawny klasztor Cystersów. Następnie przejechaliśmy do miejsca zakwaterowania. Wieczorem pojechaliśmy pod Halę Stulecia, aby obejrzeć pokaz fontann. Widowisko oglądane przy akompaniamencie muzyki Wagnera wywarło na nas niezwykle silne wrażenie. Na moment zapanowała magiczna, niepowtarzalna atmosfera. Po powrocie do hotelu stała się rzecz niezwykła: młodzież, ponoć wycieńczona całodziennymi atrakcjami, doznała przypływu energii i wpadła w utrzymujący się jeszcze przez wiele godzin stan pobudzenia. Dzień drugi dla większości osób zaczął się o 7.00, kiedy to pani odwiedziła wszystkie pokoje, budząc śpiących. Zjedliśmy śniadanie. Po posiłku opuściliśmy pokoje, oddaliśmy klucze w recepcji i pojechaliśmy obejrzeć Panoramę Racławicką. Malowidło było imponujące nie tylko ze względu na rozmiar, ale także dzięki niezwykłemu wrażeniu głębi i dynamiki. Po zakończeniu tej części znów udaliśmy się pod Halę Stulecia, gdzie zwiedziliśmy Ogród Japoński. Kolejnym punktem programu było Zoo Wrocławskie, największy tego typu obiekt w Polsce. Wszyscy byli zachwyceni, a kontakt ze zwierzętami i powolny spacer doskonale rozluźniły nas po wyczerpującym zwiedzaniu. Następnie zjedliśmy obiad w pobliskiej restauracji. O 16.30 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Podróż upłynęła spokojnie. Wróciliśmy rozluźnieni i bogatsi o nowe doświadczenia. Gdy w poniedziałek spotkaliśmy się w szkole, zgodnie stwierdziliśmy, że wyjazd był udany, a jedynym minusem był krótki czas jego trwania. Wszyscy mamy nadzieję, że następna wycieczka będzie dłuższa i przynajmniej równie udana.
Uczniowie klas II gimnazjum
Konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec" rozstrzygnięty!

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

          Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Tradycją naszej szkoły jest zorganizowanie konkursu na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Adresatami są uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z Samorządowego Przedszkola. Uczestnicy i w tym roku wykazali się ogromną kreatywnością. Do wykonania różańca wykorzystali najróżniejsze materiały: szyszki, cukierki, żołędzie, kasztany, orzechy, makaron, chrupki, nakrętki, wełnę, fasolę, migdały, bibułę, gąbkę, itp. 61 prac konkursowych wyeksponowano w szkolnej świetlicy oraz w kościele parafialnym.
W wyniku obrad, jury w składzie: Pani Dyrektor Ewa Rogóż, Pani Izabela Filipowska- Krzystanek, Pani Agata Sarota i Pani Marzena Polak wybrało zwycięzców:

Przedszkole Samorządowe
I miejsce- Cezary Giera
II miejsce- Milena Kozera
III miejsce- Magdalena Pogan
Wyróżnienia:
Hanna Chałupka
Dawid Poznański

Szkoła Podstawowa
Kl. I - III
I miejsce- Gabriela Rogóż- kl. 3a
II miejsce- Maria Karcz- kl. 3c
III miejsce- Alicja Okrajni- kl. 3b
Wyróżnienia:
Antonina Szwarc- kl.2a
Maja Śladowska- kl.1a

KL. IV – VI
I miejsce- Magdalena Kozień- kl. 6a
II miejsce- Oliwia Spyt- kl. 6c
III miejsce- Aleksandra Seweryn- kl. 5b
Wyróżnienia:
Fabian Fiba- kl.4a
Anna Wyżycka- kl.5b


Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczniom dziękujemy za liczny udział w konkursie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Marzena Polak
Agata Sarota
Pasowanie na czytelnika

          05 października uczniowie klasy II szkoły podstawowej zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. W czwartek rano uczniowie wraz z Panią wychowawczynią przekroczyli próg biblioteki szkolnej. Po uroczystym przywitaniu odbyła się lekcja biblioteczna prowadzona przez bibliotekarza. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz dowiedzieli się gdzie szukać interesującej ich publikacji. Po krótkiej lekcji przystąpiono do pasowania na czytelnia. Uczniowie wspólnie złożyli przyrzeczenie o następującej treści:

My uczniowie klasy II
uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać
krzywdy zrobić im nie damy.
Wszystkich wskazówek i rad książek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z powagą!
PRZYRZEKAMY.

          Następnie po złożeniu przyrzeczenia uczniowie klękali na kolanko i odbyło się uroczyste pasowanie, podczas którego dzieci otrzymały wykonane przez starszych uczniów zakładki do książek. Po uroczystości na kolejnej przerwie mali czytelnicy szybko wrócili do biblioteki, aby wypożyczyć pierwsze książeczki.

Grażyna Piwowarczyk
VI Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów
do Kalwarii Zebrzydowskiej
          2.10.17 młodzież naszej parafii brała udział w VI Diecezjalnej Pielgrzymce Gimnazjalistów do Kalwarii Zebrzydowskiej.
"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie - rada Matki Bożej rozbrzmiewa także w naszych czasach. Matka Boża mówi także do Ciebie - zrób wszystko, cokolwiek Jezus ci powie! Przemawia On do ciebie w przykazaniach, w słowach zapisanych w Piśmie Świętym, przez nauczanie Kościoła, cierpienia, siły natury" - mówił Biskup Grzegorz Kaszak do młodych.
Uczniowie przybyli do Kalwarii zawierzyć Matce Bożej kolejny etap życia – nadchodzącą szkołę średnią i wszystkie troski z nią związane, a także prosić o umocnienie Duchem Świętym przed zbliżającym się sakramentem bierzmowania.
Gimnazjaliści zwiedzili również Centrum Jana Pawła II - miejsce poświęcone życiu i twórczości papieża Jana Pawła II. Centrum pełni funkcje wotum dziękczynnego narodu za pontyfikat Karola Wojtyły.

Akcja "Podaruj innym zeszyt"

"Więcej szczęścia jest w dawaniu, aniżeli w braniu" Dz 20, 35

          Początek każdego roku szkolnego to dla uczniów szczególnie radosne wydarzenie, wiele dzieci idzie do szkoły po raz pierwszy, inni spotykają się po wakacjach pełni emocji i nowych wrażeń. Zdarza się jednak, że ta radość nie może być pełna. Dla wielu rodzin wyposażenie dzieci w przybory szkolne jest zbyt dużym obciążeniem. Dlatego od wielu lat uczniowie naszej szkoły wychodzą z inicjatywą i organizują akcję „Podaruj innym zeszyt”. Artykuły szkolne zbierane podczas tego przedsięwzięcia przekazywane są do parafialnego Caritas.
Bezinteresowna pomoc drugiej osobie to najlepsza nauka drugiego człowieka, nauka człowieczeństwa. Pomagając bezinteresownie, sprawiamy też, że świat, w którym żyjemy, staje się bardziej ludzki, przyjazny. Dlatego ogromniedziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję, pokazując, że dawanie może ubogacać każdego z nas.
Marzena Polak
Agata Sarota
Szanowni Państwo!


Zapraszam serdecznie, na dwa spotkania,
w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie,
ul. Zyblikiewicza 1.

Pierwsze z nich, jest związane z otwarcie wystawy fotograficznej
poświęconej tegorocznej wyprawie młodzieży
z Oddziału Małopolskiego PTSM na Syberię,
połączonej z multimedialną prezentacją,
w dn. 3 października /wtorek /2017 r. o godz. 18.00

Drugie, z występem egzotycznego zespołu ,, Akwarele "
z Autonomii Polaków ,, Nadzieja " z Ulan - Ude, z Buriacji,
w dn. 30 października / poniedziałek / 2017 r. o godzinie 18.30.Pozdrawiam
Jerzy Bogusław NowakKonkurs na "Najpiękniejszy Różaniec"

„Módlcie się, módlcie się wiele,
Każdego dnia odmawiajcie Różaniec"
                                        Jan Paweł II

          Zbliża się październik - miesiąc modlitwy różańcowej, zachęcamy więc wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przedszkola do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie "Najpiękniejszego Różańca". Prace konkursowe można składac w świetlicy szkolnej do 6 października.
Agata Sarota
Marzena PolakDlaczego Festiwal Nietoperzy?
          Skąd Jaskinia Nietoperzowa i dlaczego powinniśmy chronić nietoperze? Bo to „skarby natury” zamieszkujące jaskinie Wyżyny Krakowskiej. Kilkanaście gatunków tych niepozornych ssaków, zagrożonych wyginięciem występuje w słynnej Jaskini Nietoperzowej i dlatego właśnie m.in. w Jerzmanowicach 16 wrzenia 2017 r. odbywał się Festiwal Nietoperzy.
          Festiwal to wyjątkowe wydarzenie interdyscyplinarne o charakterze naukowym, artystycznym i rekreacyjnym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Panel rekreacyjny festiwalu obejmował wycieczki w Dolinie Będkowskiej i zwiedzanie wybranych jaskiń, co było świetną okazją aby zobaczyć nietoperze w naturze z bliska. Tak się stało w Jaskini Nad Źródłem, gdzie uczestnicy festiwalu obserwowali podkowca małego. Wspinaczka skałkowa ze względu na deszcz ograniczyła się do tylko wejścia po drabinkach po słynnej skale „Dupa Słonia”. Za to zjazd na „tyrolce” pod Jaskinią Nietoperzową okazał się wielką atrakcją dla dzieci, o czym świadczyło czekanie w długiej kolejce.
          Miłośnikom sztuki podczas Festiwalu Kazimierz Tomczyk opowiadał o skarbach Kościoła, zabytku sakralnego z XVI wieku w Racławicach. Po zwiedzaniu odbył się plener malarski pod fachowym okiem artystów malarzy i rzeźbiarzy ASP w Krakowie, którym przewodniczyła prof. Marita Benke –Gajda. Uczestnicy malowali pejzaże z nietoperzami w tle. W budynku Zespołu Szkół w Jerzmanowicach realizowane były warsztaty ceramiczne, poprzedzone wykładem „Motyw nietoperza w sztuce”. Prace powstałe czasie pleneru i zajęć ceramicznych wzięły udział w konkursach, których laureaci zostali nagrodzeni czasie finału.
          Dla ciekawych skąd tyle jaskiń i nietoperzy w regionie krakowskim odbyły się wykłady i prelekcje, prowadzone przez naukowców geologów, hydrologów i chiropterologów, m.in. Piotra Feriwalda i Piotra Firleja. Wykłady okazały się ciekawym sposobem na spędzanie czasu nie tyko dla młodzieży, ale też dla rodziców z dziećmi, którzy wspólnie mogli się nauczyć, a nawet zdobyć cenną skamieniałość jurajską np. „amonit”. Każdy uczestnik festiwalu - mały czy duży mógł znaleźć coś dla siebie, nawet odkryć talenty kulinarne, biorąc udział w konkursie na „nietoperzowe ciasto”.
          Pyszne ciasta nietoperzowe mogli skosztować wszyscy uczestnicy na Finale Festiwalu pod Jaskinią Nietoperzową, gdzie Panie z Koła Gospodyń z Jerzmanowic przygotowały pyszne „smaki jurajskie” , a grupa taneczna SK-ART zaprezentowała „taniec nietoperzy”.
          Były „biegające, tańczące i pyszne” nietoperze na festiwalu, więc nie mogło zabraknąć wyróżnień związanych z tymi ssakami. A wyróżnienia i nagrody było za co wręczać. Otóż w regionie krakowskim działają wyjątkowi ludzie, instytucje i organizacje, które dbają o to, aby nasze perły natury i kultury chronić i promować. Należą do nich: Pan dr Józef Partyka z OPN, Powiat Krakowski, Stowarzyszenie LGD „Jurajska Kraina” i Grupa TAURON Kopalnia Wapienia „Czatkowice” sp. z o.o., którzy otrzymali Statuetki „Ceramicznego Nietoperza”. Za całokształt pracy na rzecz edukacji ekologicznej i przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży Wyróżnienie „Złotego Podkowca” otrzymał Zespół Szkół w Jerzmanowicach.
          Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim uczestnikom, że swoją obecnością na Festiwalu mogli się przyczynić do ochrony małego podkowca.
Teresa SieradzkaAktualny rozkład jazdy autobusów szkolnych

Rozkład jazdy      Pobierz plik =>      
Zaprogramowani na czytanie

          W ramach współpracy naszej szkoły z Powiatową i Gminną Biblioteką Publiczną uczniowie klasy 4b oraz 7a i 7b w czwartek 21 września wzięli udział w projekcie ,,Zaprogramuj się na czytanie-Ver2”. Przedstawiciele Stowarzyszenia Edukacji Pozaformalnej ,,MERITUM” przygotowali spotkanie z literaturą Stanisława Lema, która stała się inspiracją do dyskusji, stworzenia scenografii, przedstawienia dramy oraz nagrania filmu. Było niezwykle twórczo, wesoło i inspirująco. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Ewa RogóżSzanowni Państwo!


Serdecznie zapraszam na fotorelację
z II Wymiany młodzieży
Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych
Małopolskiego Oddziału w Krakowie Polska-Burjacja 2017 r.
pn. „Śladami unikalnej syberyjskiej przyrody
i polskich diaspor,
czyli z Dolinek Podkrakowskich na Syberię”.
Wymiana realizowana była w oparciu o współpracę
z Policealną Bajkalską Szkołą Turystyki w Ułan-Ude
oraz Narodowo-Kulturową Autonomią Polaków w mieście Ułan-Ude "Nadzieja".

Fotorelacja odbędzie się 21 września 2017 r.,
tj. w najbliższy czwartek o godz.17:00
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach (sala nr 4)
32-048 Jerzmanowice, ul. Szkolna 2

Z turystycznym
pozdrowieniem
Teresa SieradzkaOGŁOSZENIE


W dniu 20.09.2017r. (środa)
w Zespole Szkół
w Jerzmanowicach
odbędzie się zebranie rodziców
o godz.1700INFORMACJA DLA RODZICÓW


Informacja o sposobie organizacji
i przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego
obowiązująca w roku szkolnym 2017/2018
dostępna jest na stronie OKE w Krakowie
FESTIWAL NIETOPERZY
16 września 2017r.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU      Pobierz plik =>      
„Podaruj innym zeszyt”

          W dniach od 4.09 – 30.09.17 w naszej szkole (przedszkolu) odbędzie się akcja charytatywna „Podaruj innym zeszyt”. Zebrane pomoce i przybory szkolne trafią do Caritas działającej przy naszej parafii. Z góry dziękujemy za aktywne uczestnictwo w naszej akcji!
Koordynatorzy akcji:
Marzena Polak, Agata Sarota"Wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów
i nauczycieli - Gmina Jerzmanowice-Przeginia"

          Zapraszamy do udziału w projekcie "Wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych uczniów i nauczycieli - Gmina Jerzmanowice-Przeginia", współfinansowanym z Unii Europejskiej, którego realizacja rozpoczyna się Naszej szkole. W ramach projektu zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe i dydaktyczno-wyrównawcze dla uczniów oraz wyjazdy edukacyjno-naukowe. Dodatkowo Nasza szkoła zostanie w ramach projektu doposażona w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie      Pobierz plik =>      


Dodatkowe informacje: Pani Aneta Firszt-KozdębaOrganizacja rozpoczęcia Roku Szkolnego 2017/18
w dniu 04.09.2017r. /poniedziałek/
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8:00
w Kościele Parafialnym Św. Bartłomieja.


Rozpoczęcie w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach o godz: 9:00
(sala gimnastyczna)

Rozpoczęcie w Gimnazjum w Jerzmanowicach o godz: 9:00
(korytarz)

Rozpoczęcie w Przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach o godz: 9:00

Rozpoczęcie w oddziale Szkoły Podstawowej w Szklarach o godz: 10:00

Rozpoczęcie w oddziale Przedszkola Samorządowego w Łazach o godz: 10:30


Dowóz uczniów 4 września zgodnie
z harmonogramem dowozów z ubiegłego roku szkolnego.Zebranie Rady Pedagogicznej
28.08.2017r. /poniedziałek/
godz. 10:00Informacja dla rodziców

Oferta ubezpieczenia w roku szkolnym 2017/2018
w STU ERGO HESTIA SA

Pobierz plik =>      
Szkolny Punkt Informacji i Kariery – SPInKa

          W naszej szkole od 1 września 2017 roku będzie realizowany projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego”. Przedsięwzięcie ma na celu zapewnienie dostępu do doradztwa edukacyjno-zawodowego dla wszystkich zainteresowanych uczniów szkół gimnazjalnych, a w szczególności klas trzecich, aby ich wybory edukacyjne, a następnie kariera zawodowa wynikały z właściwego rozpoznania własnych predyspozycji i sytuacji na rynku pracy.

Rekrutacja uczniów do SPInKi odbędzie się w dniach 4-8 września 2017. Uczniowie objęci programem to uczniowie klas 2 i 3 Gimnazjum.

Regulamin      Pobierz plik =>      


Formularz zgłoszeniowy       Pobierz plik =>      


Harmonogram SPInKA       Pobierz plik =>      
INFORMACJA O WYNIKACH NABORU
PRZEPROWADZONEGO NA WOLNE STANOWISKO
URZĘDNICZE - GŁÓWNY KSIĘGOWY
W ZESPOLE SZKÓŁ W JERZMANOWICACH

Pobierz plik =>      
Dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.55 - 12.40
6.13.00 - 13.45
7.13.55 - 14.40


Dowóz
7:00Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna, Szkoła
7.00Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, ul. Krakowska w stronę stacji Shell
7.10Gotkowice przystanek droga krajowa 94 w kierunku Olkusz, Szkoła
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni, Szkoła
7:30Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice ul. Centralna, szkoła
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


Odwóz
12:55Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:55Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego
14:00Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:00Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
14:50Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:50Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej