Baner Kontakt


ARCHIWUM
Rok szkolny 2015 / 2016


SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW

na rok szkolny 2016/2017

Pobierz plik => szkoła podstawowa   

Pobierz plik => gimnazjum klasa 3   OGŁOSZENIE


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że w miesiącu lipcu 2016r.
ze względu na niewystarczającą liczbę zgłoszonych dzieci
Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach będzie nieczynne.Potencjał artystyczny Uczniów Zespołu Szkół
w Jerzmanowicach

          W dniach 14-20 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty artystyczne i ceramiczne prowadzone przez artystów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pierwszy dzień warsztatów malarskich prowadził artysta malarz Pan Edward Duda. Uczniowie malowali na drewnie kwiaty z których później utworzone zostały kompozycje wystawione na wystawie „Derby Artystyczne Jerzmanowic”. Warsztaty malarskie odbyły się z inicjatywy dyrektora GOK w Jerzmanowicach Pani Mirosławy Nabagło.
          Nieco inny charakter miały warsztaty ceramiczne organizowanie od 15 do 20 czerwca 2016 r. przez artystów reprezentujących Stowarzyszenie „Ceramika bez Granic”. Pani Marita Benke-Gajda, Pani Barbara Zgoda i Pani Weronika Gajda wprowadziły uczniów w tajniki rzeźbienia w masie ceramicznej. Celem warsztatów było stworzenie elementów świata organicznego i przyrody nieożywionej min. skał wapiennych do stworzenia „Ściany Jurajskiej”. Zadanie bardzo trudne, gdyż wymagało nie tylko wyobraźni przestrzennej i kreatywności artystycznej, ale przede wszystkim wiedzy, jak ten świat organiczny wyglądał miliony lat temu. Dlatego w czasie warsztatów odbyły się również wykłady geologiczne i pokazy skamieniałości (śladów dawnego życia), przygotowane przez przedstawicieli Stowarzyszenia Ekoturystyki „Ostaniec” Gminy Jerzmanowice-Przeginia. Geolog Pan Piotr Freiwald w bardzo przystępny sposób wyjaśnił dzieje geologiczne regionu krakowskiego, a na dowód wydarzeń geologicznych uczniowie oglądali i dotykali rzadko występujące skamieniałości jurajskieoraz kości zwierząt z epoki lodowcowej, przygotowane przez Pana Piotra Ferdek. Z pewnością pierwsza-naukowa cześć warsztatów pomogła uczniom zrozumieć istotę stworzenia „Ściany Jurajskiej”, która będzie miała nie tylko wartość artystyczną, ale również ma pełnić funkcję edukacyjną.
          W efekcie trzydniowych warsztatów ceramicznych ponad pięćdziesięciu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum stworzyło setki min. amonitów, belemnitów, gąbek oraz kości zwierząt, które w czasie minionych epok geologicznych zamieszkiwały Jurę Krakowsko-Częstochowską. Wytwory rzeźbiarskie uczniów, po wypaleniu będą wykorzystane przy tworzeniu „Ściany Jurajskiej” w budynku gimnazjum Zespołu Szkół w Jerzmanowicach.
          Wszystkim artystom, naukowcom i sympatykom szkoły serdecznie dziękujemy za twórcze i edukacyjne działania wśród uczniów Zespołu Szkól w Jerzmanowicach, a uczniom za zaangażowanie i pomysłowość. Z pewnością wielki potencjał twórczy naszych uczniów uwieczniony na Ścianie Jurajskiej będzie służył przyszłym pokoleniom.


Teresa Sieradzka


Pożegnanie klas III gimnazjum


Warsztaty malarstwa na korze drzew - czerwiec 2016Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach informuje,
że zakończenie
Roku Szkolnego 2015/2016
odbędzie się

24 czerwca 2016 r. (piątek)


Organizacja uroczystości zakończenia roku szkolnego w poszczególnych placówkach:

24 czerwca 2016 (piątek)

8:00 Msza Św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Jerzmanowicach
9:00 Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 w szkole podstawowej, w sali gimnastycznej
9:00 Uroczyste rozdanie świadectw w gimnazjum w poszczególnych w klasach


Zakończenie Roku Szkolnego
w Przedszkolu Samorządowym
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach:

24 czerwca 2016 (piątek)

13:00 Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
w Przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach
11:00 Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
w oddziale w Łazach
OGŁOSZENIE


Dyrektor Zespołu Szkół
w Jerzmanowicach
informuje, że
zebranie Rodziców
uczniów klas pierwszych
szkoły podstawowej
odbędzie się
28 czerwca 2016 r. (wtorek)
o godzinie 18:00
w świetlicy
szkoły podstawowejW branży hotelarskiej
20.06.2016r. Olga Nowińska i Magdalena Kozera z kl. IIIb gimnazjum uczestniczyły w spotkaniu z Panią Anną Chochół - właścicielem Chochołowego Dworu, restauracji i hotelu w Jerzmanowicach. W ramach zajęć zawodoznawczych uczennice uzyskały mnóstwo informacji o interesujących elementach obiektu. Właścicielka oraz jej pracownicy opowiedzieli o tym jak "od podszewki" wygląda organizacja różnorodnych uroczystości, m.in.: bankietów, wesel, konferencji, pikników, imprez integracyjnych i okolicznościowych. Uczennice zwiedzały część hotelową, poznając wyposażenie pokoi oraz miały możliwość porozmawiać z pracownikiem dbającym o czystość, porządek i zaplecze noclegowe. Kierujemy słowa podziękowania dla właścicieli Chochołowego Dworu za ciekawą lekcję doradczo-zawodową.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
o charakterze profilaktycznym pod hasłem „NIE PAL”

Z okazji „Dnia bez papierosa” został zorganizowany konkurs plastyczny, w którym wzięły udział dzieci z przedszkola oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Na konkurs wpłynęło 69 prac. Jury konkursowe, dokonując oceny prac, brało pod uwagę przede wszystkim wkład pracy własnej, pomysłowość wykonania, oryginalność, kompozycję. Komisja wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

Przedszkole Samorządowe w Jerzmanowicach
I miejsce – Maciej Czerniak l. 6
II miejsce – Alicja Sieradzka l. 6
III miejsce – Antoni Piwowarczyk l. 6
Wyróżnienie – Maja Śladowska l. 6

Przedszkole Samorządowe – oddział w Łazach
I miejsce – Adrian Chałpka l. 5
II miejsce – Antonina Szwarc l. 5
III miejsce – Józef Szklarek l. 5

Szkoła Filialna w Szklarach
I miejsce – Milena Nowińska kl. II
II miejsce – Laura Bodziony l. 6
III miejsce – Anna Szklarczyk kl. III

Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach klasy I-III
I miejsce – Wiktoria Tomal kl. Ic
II miejsce – Maria Filipek kl. Ib
III miejsce – Filip Rusek kl. Ic
Wyróżnienie –Iga Skotniczna kl. Ia, Fabian Fiba kl. IIa, Grzegorz Dziedzic kl. Ic

Szkoła Podstawowa w Jerzmanowicach klasy IV-VI
I miejsce – Weronika Baranek kl. VIa
II miejsce – Julia Kowalik kl. IVa

Gimnazjum w Jerzmanowicach
I miejsce – Martyna Chochół kl. Ib
II miejsce – Joanna Chochół kl. Ib

Koordynator konkursu
Katarzyna Stachowicz


,,Barwy rzeczywistości”

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum obejrzeli wystawę malarstwa Derby Artystyczne’2015-Ślask&Małopolska i województwa ościenne. Organizatorami wystawy są Gminny Ośrodek Kultury i Centrum Art.-Plus. Na wystawie można obejrzeć prace twórców z Małopolski, Śląska i województw ościennych. Dzieci i młodzież mieli okazję zobaczyć i porównać różne techniki. Największe zainteresowanie budziły prace wykonane gliną, kawą i na korze. Tematyka obrazów różnorodna od scen batalistycznych poprzez pejzaże, portrety i martwą naturę. Wystawa trwa od 13 do 25 czerwca 2016r.

Ewa Rogóż


IV Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów
do Kalwarii Zebrzydowskiej

Blisko tysiąc młodych ludzi uczestniczyło w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Gimnazjalistów do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tegoroczne pielgrzymowanie wpisywało się w obchody Jubileuszu Miłosierdzia i 1050. rocznicy Chrztu Polski. Nasza szkołę reprezentowało trzydzieścioro czworo uczniów klas III Publicznego Gimnazjum. W zastępstwie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka modlitewnemu spotkaniu przewodniczył ks. Mariusz Karaś, kanclerz Kurii diecezjalnej. W homilii zaapelował do młodych: Kościół potrzebuje dziś prawdziwych świadków! Tych, którzy pomimo swoich słabości, grzechów, do Chrystusa się przyznają. Ale słowa wymagają konkretnych czynów, postaw, świadectwa. Nie z przymusu, ale z miłości- podkreślił Kanclerz. By tego dokonać trzeba zaufać i otworzyć serce, trzeba uświadomić sobie, że wiara to nie tylko obowiązek, ale przywilej wynikający z miłości Boga do człowieka i człowieka do Boga. Młodzi powierzyli swoje życie Maryi w akcie zawierzenia. Podziękowali Matce Najświętszej za przyjęty sakrament bierzmowania ,a zwłaszcza za tych , którzy stoją na drodze ich życia: nauczycieli , wychowawców , katechetów. Na zakończenie Mszy św. gimnazjaliści otrzymali kropielnice, które mają im przypominać o pierwszym sakramencie wtajemniczenia chrześcijańskiego, przez który zostali włączeni do wspólnoty Kościoła.


Lekcja "Ciepła jak świeże bułeczki"

Uczennice naszego gimnazjum Kinga Kiełtyka, Klaudia Sioła i Wiktoria Mistela w ramach zajeć z doradztwa zawodowego miały okazję obserwować pracę piekarzy, cukierników a także pracę różnorodnych maszyn i urządzeń produkujących pieczywo i wyroby cukiernicze. Wszystko to dzięki uprzejmości Pana Piotra Przebindy - mistrza cukiernictwa w Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach. Pan Piotr oprowadził uczennice po zakładzie piekarniczo-cukierniczym, zapoznając z procesem wypieku chleba, bułek oraz wyrobów cukierniczych, pokazał magazyny na mąkę, ogromne roboty, ruchome regały niezbędne do wyposażenia piekarni. Zwiedzającym trudno było się oprzeć cudownemu zapachowi słodkich przysmaków. Na zakończenie degustowano pyszne rogale, świeżo wypieczone.


Dzień dziecka - Dzień sportu

Dzień mamy i taty

Konkurs plastyczny
”Chrystus między nami w Roku Miłosierdzia”

Miło nam poinformować, iż Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Orszak Trzech Króli, plastyków i artystów malarzy wyłoniło zwycięzców ogólnopolskiego konkursu ”Chrystus między nami w Roku Miłosierdzia”. III miejsce przyznano naszej uczennicy Mai Pastuszak z klasy II c. Przy ocenie prac brano pod uwagę: zgodność z tematem, oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu i samodzielność wykonania pracy. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na stronie www.bozecialo-odnowa.pl oraz www.orszak.org

Serdecznie gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.


III WOJEWÓDZKI RAJD KÓŁ PTSM
O PUCHAR WÓJTA GMINY
STRYSZAWA 2016

ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ W STRYSZAWIE

03 – 05 czerwca 2016r. odbył się nasz ostatni, w tym roku szkolnym, Rajd :( Nasza silna i najliczniejsza, jerzmanowicka grupa Rajdowiczów (składająca się z trzech kół PTSM: Ostaniec, Nietoperze i Małe Żywioły) pokonała niebagatelny szlak trasy turystycznej przez górę Jałowiec. W nagrodę zostaliśmy uraczeni pieczeniem kiełbasek na szczycie owego pasma górskiego, mniam! Zanim jednak nastąpiła ta wyprawa, dzień wcześniej, w piątek miało miejsce nasze pierwsze zadanie bojowe: narysować herb Stryszawy i wykleić go kulkami z bibuły. Była to praca grupowa, więc wszystkie grupy robiły kulki na akord , uff ;) Po południu w sobotę przespacerowaliśmy się do MUZEUM DREWNIANEJ ZABAWKI LUDOWEJ, gdzie podziwialiśmy rękodzieła ludzi zamieszkujących ową wieś. Po tej pięknej lekcji sztuki pojechaliśmy do centrum Stryszawy na obchody Święta Zabawki Ludowej. Atrakcji było co niemiara: kule, malowanie twarzy, pompowańce, karuzele, trampoliny, stragany z pamiątkami itp. Jednak to jeszcze nie był koniec mocnych wrażeń tego wieczoru. Po powrocie do schroniska rozpoczął się konkurs krajoznawczo-turystyczny oraz konkursy piosenki turystycznej i piosenki o koniku. Nasze drużyny wróciły do Jerzmanowic jako zwycięzcy, o czym świadczą zdobyte puchary i dyplomy ;)TYDZIEŃ DNI OTWARTYCH


Informujemy Państwa, że w dniach
od 06.06.2016r do 10.06.2016r
trwa tydzień dni otwartych
w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach31 maja
"Światowy Dzień Bez Papierosa"

zapraszamy
dzieci z przedszkola oraz uczniów
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
do wzięcia udziału w konkursie plastycznym
pod hasłem "NIE PAL"

Regulamin konkursu   (pobierz plik)    
Konkurs plastyczny
”Chrystus między nami w Roku Miłosierdzia”

Uczniowie naszej szkoły przygotowali 32 prace na ogólnopolski konkurs plastyczny ”Chrystus między nami w Roku Miłosierdzia”. Konkurs jest organizowany przez Fundację Orszak Trzech Króli.
Celem konkursu jest rozwijanie i prezentacja pasji plastycznych dzieci oraz zachęcenie do wspólnego przygotowania się do Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej poprzez zilustrowanie Procesji Bożego Ciała widzianego oczami młodego artysty. Dodatkowym elementem jest nawiązanie do Roku Miłosierdzia.
Na etapie szkolnym komisja wybrała następujące prace:

Kategoria : Przedszkole
I miejsce
Maja Śladowska
Filip Śladowski

II miejsce
Wiktoria Krzystanek
Nikola Krzystanek

III miejsce
Adam Luciński
Lena Dąbkowska


Kategoria: Szkoła Podstawowa
I miejsce Maria Filipek
Ii miejsce Maja Pastuszak
III miejsce Maja ChochółINFORMACJA DLA RODZICÓW


Informujemy Państwa, że 27 maja 2016r. /piątek/
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu świetlica i stołówka
pracuje bez zmian.Najlepsze to, co szybko się kończy

          My, czyli młodzież klas trzecich gimnazjum w dniach 17 – 20.05.2016 uczestniczyliśmy w długo wyczekiwanej przez nas wycieczce do Czech i Austrii.
          Całą przygodę rozpoczęliśmy we wtorkowy poranek, kiedy to o godzinie 600 z szerokimi uśmiechami stawiliśmy się na parkingu przy szkole. Długą podróż umilał nam pan przewodnik, a około 1300 dotarliśmy do Pragi. Dwa, pierwsze dni spędziliśmy odwiedzając najciekawsze zabytki stolicy Czech. Zobaczyliśmy m. in. Most Karola, Starówkę, czy Zamek Praski położony na wzgórzu. Przez kolejne dni zwiedzaliśmy Wiedeń. Tam mieliśmy przyjemność podziwiać przepiękną rezydencję letnią Habsburgów, wspaniałe planetarium znajdujące się w Muzeum Historii Naturalnej, oraz wiele innych, niesamowitych obiektów.
          Wieczory i noce spędziliśmy w dwóch hotelach. Jeden z nich znajduje się w Pradze, a drugi w niesamowitym miasteczku przy granicy Czesko-Austriackiej – Mikulovie. To miejsce urzekło nas wszystkich. Rezydencja oraz wzgórze wywarły na nas ogromne wrażenie.
          Pyszne posiłki serwowane przez restauracje, w których gościliśmy tylko spotęgowały ogólny zachwyt.
          Ta interesująca, czterodniowa wycieczka była dla nas niesamowitą przygodą. Mieliśmy okazję poznać jedne z najpiękniejszych stolic europejskich – Pragę i Wiedeń, mogliśmy spróbować swoich sił w porozumiewaniu się z obcokrajowcami. Ta wycieczka na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

DZIEŃ OTWARTY


w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
dnia 31.05.2016 r.
w godz. 17:00 - 18:00Wycieczka do Inwałdu
Klasy I i II szkoły podstawowej

,,Dzieci filozofują” i odnoszą sukcesy

Uczennica klasy 1c oraz Dominik Słonina uczeń klasy 1c naszej szkoły zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. "Dzieci filozofują" w kategorii ,,Bajki filozoficzne”. Organizatorami konkursu byli Stowarzyszenie „Aqueduct” oraz Żoliborski Klub Nauczycieli Humanistów wraz ze Szkołą Podstawową nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Zadaniem uczestników było namalowanie własnej ilustracji do filozoficznej bajki wraz z zamieszczonym morałem lub krótką refleksją. A to wszystko dlatego, że dzieci są najlepszymi i najpilniejszymi filozofami. Nikt inny nie jest tak pełen ciekawości. Inspiracją do wykonania prac plastycznych i udziału w zmaganiach konkursowych były zajęcia etyki prowadzone przez panią Aleksandrę Węgrecką. Gratulujemy i życzymy sukcesów!
Ewa Rogóż


„Odpowiedzialność prawna i karna dla osób nieletnich”
Spotkanie profilaktyczne w klasach pierwszych gimnazjum

           Uczniowie klas pierwszych gimnazjum 17 maja spotkali się z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.Prelekcję poświęcono odpowiedzialności prawnej i karnej dla osób nieletnich. Głównym celem spotkania było zapoznaie uczniów z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postepowaniu w Sprawach Nieletnich. Przedstawiono informacje dotyczące przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji, przestępczości osób nieletnich. Pani policjantka uświadomiła nieletnim konsekwencje popełniania czynów zabronionych, przestepstw m.in.: wagary, nierealizowanie obowiązku szkolnego, pobicia, kradzież, włamanie, posiadanie i handel narkotykami, spożywanie alkoholu. Omówiono typy postępowań, jakie mogą toczyć się przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich. Po zakończonej prelekcji młodzież miała możliwość zadawania pytań funkcjonariuszowi policji.


Wojskowo-strażacko-policyjne zmagania

           Dnia 13 maja 2016 r. przedstawiciele naszego gimnazjum: Bartłomiej Jochymek, Kamil Rusek, Szymon Sarota z kl. III „b” oraz Jakub Stojek z kl. II „b” wzięli udział w rywalizacji zespołów w zakresie umiejętności wojskowo-strażacko-policyjnych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Uczniowie zmagali się z testem sprawnościowym na strażackim oraz wojskowym torze przeszkód. Pokonali trasę z przeszkodami w ALKOgoglach symulujących spożycie alkoholu oraz każdy z zawodników spróbował swoich sił, oddając 10 strzałów z karabinka pneumatycznego. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę. Zmagania wyłoniły mistrza w danej konkurencji. Nasz uczeń Szymon Sarota uzyskał najlepszy czas w konkurecji wojskowej, zdobywając nagrodę indywidualną. Gratulujemy!


Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych ,,Świetlik”
i sukcesy naszych uczniów

Celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z najmłodszych klas, ponieważ to w tym czasie procesu kształcenia rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. Organizatorem Konkursu jest Fundacja-Akademia Młodych Odkrywców. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. med. Wojciecha Nowaka.
Nagrody w konkursie otrzymali: Julita Szlachta z kl.1a, Alicja Okrajni i Anna Dymacz z kl.1b, Alina Krzyżan z klasy 2b i Eryk Szadkowski z kl.6a. Wyróżnieni zostali: Bartłomiej Kozera i Milena Kozień z kl.1a, Julita Kozera z kl.1b, Aleksandra Giera i Maja Skotniczna z kl.2b, Wiktoria Porębska z kl.2c. Dziękujemy paniom, które pomagały uczniom w przygotowaniach do konkursu: Katarzynie Dulowskiej, Dorocie Sarota, Małgorzacie Derwisz, Marii Derejskiej, Agnieszce Woszczek.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Ewa Rogóż


Sukcesy w Konkursie Matematycznym ,,Kangur”

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières. Wynik bardzo bobry uzyskał Wojciech Głowacki z klasy 2c, natomiast wyróżnienia otrzymali: Kamil Skulich i Maksymilian Izdebski z kl.2a, Alina Krzyżan z kl.2b, Piotr Krzywda z kl.2c, Bronisz Lebecki z kl.3a i Eryk Szadkowski z kl.6a. W przygotowaniach do konkursu uczniom pomagały panie. Katarzyna Dulowska, Beata Syrek, Maria Derejska, Agnieszka Woszczek, Jadwiga Filipowska i Aneta Firszt-Kozdęba.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Ewa Rogóż


Twój Zawód – Twoja przyszłość

           6 maja uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Krzeszowicach. Młodzież dowiedziała się, co ma wpływ na wybór szkoły ponadgimnazjalnej oraz wybór zawodu. Podczas spotkania uczniowie wykonywali ćwiczenie „zawód pod lupa”, uwzględniając zainteresowania, zdolności i predyspozycje zawodowe. Uwzględniono ścieżkę kształcenia, możliwości zatrudnienia oraz wymagane cechy psychofizyczne. Poznawali zalety i wady wybranych zawodów oraz jakie umiejętności są potrzebne do ich wykonywania. Po zakończonych warsztatach była możliwość indywidualnych porad doradcy zawodowego.


Certyfikat “Szkoła Demokracji” dla Gimnazjum
w Jerzmanowicach.

           Certyfikat otrzymuje szkoła, w której uczniowie i uczennice biorą aktywny udział w podejmowaniu decyzji dotyczących zarządzania społecznością szkolną. Ten innowacyjny projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej, ma na celu promowanie dobrych praktyk z zakresu samorządności, demokracji szkolnej i włączania uczniów i uczennic w podejmowanie decyzji we wszystkich typach szkół. Każda placówka, która spełniła 7 kryteriów odnoszących się do funkcjonowania społeczności szkolnej. Certyfikat otrzymało 87 placówek spośród 170. które przystąpiły do programu.
          Warunkiem uzyskania certyfikatu jest przeprowadzenie demokratycznych wyborów władz i opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli w przygotowanie i wdrażanie dokumentów wewnątrzszkolnych, skuteczne komunikowanie się dyrekcji, nauczycieli z uczniami.Posłanka i poseł z Jerzmanowic

           Wiktoria Michalska i Bartłomiej Jochymek z klasy 3b gimnazjum będą mieli zaszczyt uczestniczyć w tegorocznej Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 01 czerwca w Warszawie.
          Gimnazjaliści otrzymali to wyróżnienie za działania w ramach projektu Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Praca gimnazjalistów została doceniona za podtrzymywania i rozpowszechnianie tradycji narodowej i państwowej poprzez popularyzowanie wiedzy o miejscu pamięci mającym znaczenie dla dziedzictwa i tożsamości lokalnej i narodowej. Nasze gimnazjum znalazło się w grupie 22 szkół, które będą reprezentować Małopolskę. W projekcie uczestniczyło 72 szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Organizatorami przedsięwzięcia są Instytut Pamięci Narodowej, Sejm RP Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Ewa Rogóż

Podróże poza horyzonty

           Wtorkowy poranek 26 kwietnia był wyjątkowy, uczniowie wyruszyli w podróż poza horyzonty. Stało się to możliwe dzięki uprzejmości państwa Ewy i Waldemara Lalików, których życiową pasją są podróże. Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć jak wyglądają inne kultury, życie codzienne i przede wszystkim krajobrazy. Niezwykłe zdjęcia dokumentujące wyprawy budziły zachwyt i zaciekawienie, a komentarze pani Ewy intrygujące. Himalaje, Andy, Teksas, Bliski Wschód, Sahara, ciekawe okazy fauny i flory dostarczyły wszystkim uczestnikom niespotykanych doznań. Dziękujemy za niezwykłą lekcję.
Ewa Rogóż


,,No i rajd jak „z Biecza strzelił…”


I Wojewódzki Rajd PTSM „Dzień Ziemi” Biecz 22-24 kwietnia 2016 r.


           W dniach 22-24 kwietnia dzieci i młodzież zrzeszona w Małopolskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wzięła udział w I Wojewódzkim Rajdzie PTSM „Dzień Ziemi” Biecz 22-24.04.2016 r. W rajdzie wzięło udział 84 uczestników z Krakowa i Jerzmanowic. Uczestnicy reprezentowali Szkołę Podstawową z Jerzmanowic klasy I-III i klasy IV-VI, Gimnazjum nr 16, 17, 32, 48 w Krakowie, Prywatne Gimnazjum nr 4 w Krakowie, VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie oraz Gimnazjum w Jerzmanowicach. Organizatorem Rajdu był Małopolski Oddział PTSM w Krakowie oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTSM „Ostaniec”, działające w Gimnazjum w Jerzmanowicach.


Wspólne Zarządzanie Przyrodą

           Partycypacyjne mapowanie terenów chronionych na obszarze Natura 2000 Dolinki Jurajskie to projekt, w którym brało udział 21 uczniów gimnazjum w Jerzmanowicach. Był on realizowany od grudnia 2015 do kwietnia 2016 min. przez Centrum Rozwiązań Systemowych i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Krakowie. Celem projektu było zaangażowanie społeczności lokalnej w zarządzaniu obszarem Natura 2000 Dolinki Jurajskie. Uczniowie podczas warsztatów uczyli się mapowania , aby później jako wolontariusze przeprowadzić badania geoankietowe z mieszkańcami Gminy Jerzmanowice – Przeginia za pomocą platformy internetowej. Wszyscy ankietowani mieli możliwość wypowiedzenia się na tematy aktywności, podejmowanych na terenie Dolinek Jurajskich oraz swoich pomysłów, dotyczących ochrony przyrody. Zebrane przez wolontariuszy z czterech gmin: Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Zabierzów i Wielka Wieś opinie zostały opracowane, a wyniki zaprezentowane na konferencji podsumowującej projekt, która odbyła się 22 kwietnia 2016 r. w Centrum Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Zebrane wyniki zostały zamieszczone w publikacji „Wspólne Zarządzanie Przyrodą Partycypacyjne mapowanie terenów chronionych na obszarze Natura 2000 Dolinki Jurajskie” pod redakcją Anny Dubel. Serdecznie dziękujemy autorom projektu za zaproszenie naszej szkoły do jego realizacji oraz wszystkim uczniom naszego gimnazjum, którzy podjęli się niełatwej pracy wolontariuszy.

Teresa Sieradzka


Cykl Spotkań w Polsce
pt.: "Życie w Mołdawskiej Republice Naddniestrzańskiej
Rzecz o Diasporze Polskiej"
/skierowany do róznych środowisk naukowych, twórczych,
fundacji, szkół, wyższych uczelni,
gmin, powiatów itp./

          14 kwietnia 2016 r. uczniowie klas II gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z Towarzystwem Kultury Polskiej „Jasna Góra” z Naddniestrza, reprezentującej Polonię z Mołdawskiej Republiki Naddniestrzańskiej. Cykl spotkań realizowanych w szkołach w Krakowie, w Krzeszowicach i Skale pt. Życie w Mołdawskiej Republice Naddniestrzańskiej Rzecz o Diasporze Polskiej dotyczyło aspektów historycznych, społecznych, edukacyjnych, wychowawczych dawnych terenów polskich. Głównym celem spotkań jest powołanie Domu Polskiego Wołodyjowski w Raszkowie oraz nawiązanie współpracy z polskimi szkołami.
Teresa Sieradzka


,,By nie zapomnieć... o Łazach 43”

          W piątek 8 kwietnia w Bibliotece Powiatowej i Gminnej gimnazjaliści i przedstawiciele szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu na temat pacyfikacji Łaz i wydarzeń II wojny światowej na naszym terenie. Mieliśmy przyjemność wysłuchać wspomnień p. Marii Mirek i p. Zdzisława Tucharza. Inspiracją do zorganizowania tego spotkania były nasze badania (w ramach projektu edukacyjnego Miejsca pamięci-materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.) Pomysłodawcami projektu w ramach tegorocznej sesji SDIM są: Kancelaria sejmu, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Zarząd Oddziału Małopolskiego PTSM w Krakowie
oraz Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze "OSTANIEC",
działające przy Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej
w Jerzmanowicach
zaprasza na
I WOJEWÓDZKI RAJD PTSM "Dzień Ziemi" Biecz 22-24 kwietnia 2016

Rajd odbędzie się w dniach 22.04.- 24.04.2016 r.

Program rajdu w załączeniu:   Rozstrzygnięcie konkursu:
"Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

           Konkurs: "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna" został ogłoszony w Zespole Szkół w Jerzmanowicach 2 marca 2016 roku. Uczniowie mogli oddawać swoje prace do 18 marca.

PLAN LEKCJI OBOWIĄZUJĄCY
OD 01.04.2016r.


Plan lekcji w załączniku =>    

INFORMACJA DLA RODZICÓW


Informujemy Państwa, że 5 kwietnia 2016r.
w związku ze sprawdzianem
po szkole podstawowej
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych
dla uczniów kl. I - V szkoły podstawowej.
W tym dniu świetlica i stołówka
pracuje bez zmian.OGŁOSZENIE


Zebranie Rodziców
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
odbędzie się 6 kwietnia 2016 r. (środa)
o godz.1700 w gimnazjum
o godz.1800 w szkole podstawowej


Oglądanie nieba przez teleskop

          W marcowy wieczór kilkunastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół w Jerzmanowicach oglądała niebo przez teleskop. Widok Jowisza, plejady gwiazd, a przede wszystkim Księżyca zrobił niezapomniane wrażenie na wszystkich, którzy poświęcili wieczór na spotkanie z gwiazdami i planetami. To niecodzienne spotkanie edukacyjne było możliwe dzięki uprzejmości pana Marcina Filipka, astronoma-amatora, wiceprezesa Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, który zaprosił uczniów do swojego przydomowego ,,obserwatorium". W czasie zajęć uczniowie mieli okazję do zdobycia pozapodręcznikowej wiedzy oraz nowych umiejętności. Zdjęcia dokumentujące wygląd Księżyca i Jowisza wykonał Kacper Seweryn z kl. 3a gimnazjum. Dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy przywieźli i odebrali dzieci po spotkaniu edukacyjnym.
Ewa Rogóż
OGŁOSZENIE


DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ
W JERZMANOWICACH
informuje, że od 1 do 30 marca 2016
przyjmowane są zapisy dzieci
do przedszkola i do klasy pierwszej szkoły podstawowej
na rok szkolny 2016/2017.
Karty zapisu można złożyć
w sekretariacie Szkoły Podstawowej
lub w Przedszkolu Samorządowym Zespołu Szkół
w Jerzmanowicach.
Karty zapisu dziecka do pobrania
w sekretariacie lub ze strony internetowej
www.szkolajerzmanowice.pl


Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola/ oddziału przedszkolnego
 Pobierz plik (karta zgłoszenia)    

Tuż przed metą

          10 marca gimnazjaliści realizujący projekt Szkoła demokracji w ramach programu Centrum Edukacji obywatelskiej uczestniczyli w warsztatach podsumowujących kilkumiesięczna pracę nad poprawą procedur demokratycznych w szkole. Od maja ubiegłego roku w naszej szkole odbyło się pięć spotkań warsztatowych prowadzonych przez Małgorzatę Suwaj. Podczas których gimnazjaliści szukali sposobów na jeszcze lepsze funkcjonowanie szkoły. Podczas ostatniego spotkania wybraliśmy wyjątkowe i najważniejsze wydarzenia z życia szkoły, były to: zmiana Regulaminu ocen zachowania, wybory władz i opiekunów SU, gra terenowa z okazji Święta Szkoły, wydanie Biuletynu, zajęcia dla uczniów prowadzone przez rodziców oraz cykliczność spotkań władz samorządu oraz większe zaangażowanie uczniów w życie szkoły. Po przesłaniu sprawozdania będziemy czekać na decyzję w sprawie przyznania certyfikatu ,,Szkoła demokracji". Mamy nadzieję, ze zasłużyliśmy na taki tytuł.
Ewa Rogóż


,,Między nami kobietkami"

          To tytuł programu edukacyjnego dla dziewcząt klas szóstych. W ramach niego dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Jerzmanowicach 11 marca uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej przy współpracy firmy Procter&Gamble. Rozmowę edukacyjną połączona z prezentacją multimedialną i pokazem prowadziła pielęgniarka i położna Olga Skraba. Celem programu jest edukacja prozdrowotna młodzieży oraz przygotowanie dziewcząt do radzenia sobie z problemami okresu dojrzewania.
Ewa Rogóż


KONKURS
"NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA"

Regulamin konkursu   (pobierz plik)    5. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach

,,Od najdawniejszych czasów Polacy musieli bronić swojego kraju, niejednokrotnie płacac za to życiem.
Przed piecioma laty Sejm Rzeczpospolitej ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnieży Wyklętych".
          1 marca 2016r. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum, uczestniczyli w prelekcji poświęconej tematyce Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie z młodzieżą zostało zorganizowane z inicjatywy Wójta Gminy Jerzmanowice-Przeginia Pana Adama Piaśnika. Dla uczniów była to ciekawa lekcja prezentująca historię powojenną.

"Kwiat Młodzieży" w Brzesku

     Mitologia, piękna pogoda, antyczna moda, śródziemnomorskie smaki, spacer do Okocimia i wyjście na "Brzeski Olimp" to tylko wybrane atrakcje Małopolskiego Zlotu Młodzieży PTSM "Zimowe slajdowisko - Brzesko 2016" TROPEM KULTUR ŚWIATA - WYSPIARSKA GRECJA 26-28 lutego 2016 r.

"Ku pokrzepieniu serc... bohaterowie oręża polskiego
w twórczości Henryka Sienkiewicza"

     25.02.2016 r. w Klubie Garnizonowym przy ul. Zyblikiewicza 1 w Krakowie odbył się wernisaż prac konkursowych pt.: "Ku pokrzepieniu serc... bohaterowie oręża polskiego w twórczości Henryka Sienkiewicza" z okazji 170. rocznicy urodzin pisarza - noblisty.
     Z naszej szkoły do konkursu zgłoszonych było 41 prac. Poziom konkursu był dość wysoki, o czym świadczyła ogromna ilość oraz różnorodność prac. Jedną z głównych nagród zdobył Marek Sieradzki - uczeń kl. IIc gimnazjum, natomiast wyróżniony został Tytus Strzałka z Przedszkola Samorządowego z oddziału w Łazach. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Konkurs uświetnili swoją obecnością żołnierze z Klubu 6 Brygady Powietrznej w Krakowie, którzy prezentowali broń, spadochrony, sprzęt z którym ćwiczą na co dzień. Uczniowie mogli się sfotografować w wojskowym ubiorze oraz sprzęcie. Kolejną atrakcją był występ krakowskiego iluzjonisty, który dla wszystkich okazał się miłą niespodzianką.


OGŁOSZENIE


W dniach 3-4 marca 2016r. (czwartek, piątek)
uczniowie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
będa uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych.
Szkoła Podstawowa - godz. 9.30
Gimnazjum - godz. 11.00
(obiad dla gimnazjum ok. godz. 12.00)

W związku z tym nastąpi zmiana
organizacji pracy szkół i odwozu uczniów
ze szkoły.
Autobus szkolny odwiezie uczniów do domu
ok. godz. 12.20 - gimnazjum i klasy 4-6 SP,
natomiast klasy 1-3 SP o godz. 12.50,
późniejszych autobusów nie będzie. Świetlica i stołówka w tych dniach pracują bez zmian.Sukces Cypriana

16 lutego 2016 roku w Zawoi odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim, był to konkurs w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Cyprian Lalik, uczeń klasy 4b, zajął trzecie miejsce w tych zawodach. Ten sukces dało naszemu uczniowi kwalifikacje do udziału w Wojewódzkich Mistrzostwach w Narciarstwie Alpejskim, które odbędą się w Kluszkowcach. Cyprian jako jedyny uczeń szkoły podstawowej będzie reprezentował gminę w kolejnych zmaganiach narciarskich. Opiekunem naszej trzyosobowej reprezentacji był p. Tomasz Kiszka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Ewa Rogóż


Narciarski sukces

21 lutego 2016 roku w Spytkowicach odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim. Sukces na miarę udziału w Wojewódzkich Mistrzostwach w Narciarstwie Alpejskim odniósł Piotr Rogóż, uczeń klasy 3a naszego gimnazjum. Piotr jako jedyny gimnazjalista będzie reprezentował naszą gminę w kolejnych zmaganiach narciarskich. Opiekunem naszej czteroosobowej reprezentacji był p. Tomasz Kiszka.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


Ewa RogóżOGŁOSZENIE


Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
informuje, że w dniu 18 lutego 2016 r.
tj. w czwartek o godzinie 17:00
odbędzie się zebranie
z Rodzicami dzieci 6 letnich
(urodzonych w 2010 r.) oraz dzieci 7 letnich.
Spotkanie odbędzie się w sali nr 9
szkoły podstawowej.

Serdecznie zapraszamy


Sukcesy szóstoklasistów

Ewa Głowacka z klasy 6b i Eryk Szadkowski z klasy 6a zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego ,,Czas-wielki zegarmistrz świata.". Po drodze pokonali setki konkurentów, wykazali się wiedzą i umiejętnościami z zakresu znajomość tekstów kultury wskazanych w literaturze konkursu, stosowanie różnych form wypowiedzi pisemnych, w tym użytkowych, przestrzeganie zasad poprawności językowej, umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji. Uczniów przygotowywała do konkursu pani Edyta Skotniczna.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Ewa Rogóż


Dla rówieśników z Litwy

        W grudniu zebraliśmy książki. Były to m.in. informatory turystyczne, albumy, atlasy oraz literatura piękna. Wysłaliśmy paczkę z zebranymi pozycjami do polskiego gimnazjum w Turgielach na Litwie w ramach prezentu świąteczno-noworocznego. Uczniów tej szkoły poznaliśmy podczas ich pobytu w Polsce w schronisku w Łazach, gdzie wspólnie z partnerską szkołą z Polski realizowali projekt SUPEROBYWATEL, a jeden z elementów tego zadania zorganizowany był w naszej szkole. Podczas wspólnych rozmów okazało się, że ich biblioteka szuka stale publikacji w języku polskim, cieszą się one dużą popularnością wśród młodzieży. Była to inspiracja do naszego przedsięwzięcia. Nasza życzliwość spotkała się z wdzięcznością.
Ewa Rogóż
Podziękowania w załączniku =>    Pasja i sukces

Kacper Skulich, uczeń klasy 5b, pasjonuje się religią. Jego zainteresowania i udział w wielu przedsięwzięciach o tematyce religijnej przyniosły podwójny sukces. Kacper zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Biblijnego ,,Z dobrą nowiną", który odbędzie się w Krakowie. Natomiast w Sosnowcu Kacper będzie reprezentował szkołę, parafię i dekanat podczas etapu diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Opiekunem merytorycznym Kacpra jest pani Agata Sarota.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Ewa RogóżPLAN LEKCJI OBOWIĄZUJĄCY
OD 01.02.2016r.


Plan lekcji w załączniku =>    

XVIII KONKURSU DZIECIĘCEJ TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ


Temat konkursu:
Ku pokrzepieniu serc... bohaterowie oręża polskiego
w twórczości Henryka Sienkiewicza
- z okazji 170. rocznicy urodzin pisarza - noblisty.


Regulamin konkursu w załączniku =>    Uczniowie Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
na Szlaku Szopek Krakowskich

        16 stycznia 2016 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum naszego Zespołu Szkół wzięli udział w rajdzie PTSM "Szlakiem Szopek Krakowskich". Dzień wolny i dodatkowo rozpoczęte ferie zimowe, a naszym Rajdowiczom chciało się spacerować i zwiedzać kościoły krakowskie pomimo kilkustopniowego mrozu. Co ciekawego można robić na rajdzie w Krakowie zwiedzając zabytkowe kościoły? Np. podziwiać sztukę sakralną, zobaczyć marmury, granit, piaskowce albo przypomnieć pojęcia związane ze stylami architektonicznymi, ale przede wszystkim podziwiać wspaniałe szopki. Rajd w skrócie: przeszliśmy 13 kilometrową trasą po Starym Krakowie, zwiedziliśmy 10 kościołów, podwialiśmy style w architekturze, rzeźbie i malarstwie: min. romański, gotycki, renesansowy, barokowy, zachwycaliśmy się cudownymi dziełami sztuki - czyli oglądaliśmy szopki krakowskie na wystawie pokonkursowej w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, spotkaliśmy się z szopkarzem: Antonim Karwalą. śpiewaliśmy kolędy, malowaliśmy szopki i obejrzeliśmy niezwykłe przedstawienie jasełkowe w wykonaniu gimnazjalistów z Gimnazjum nr 17 w Krakowie, i wróciliśmy szczęśliwi z Pucharem!!!
Teresa Sieradzka
opiekun Szkolnego Koła SKKT PTSM "Ostaniec"OGŁOSZENIE


Zebranie Rodziców
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
odbędzie się 13 stycznia 2016 r. (środa)
z wychowawcami w klasach
o godz.1700 w gimnazjum
o godz.1800 w szkole podstawowejNasza lepsza szkoła

Kontakty uczniów z dyrekcją zostały usystematyzowane. Każdy ma możliwość zadawania pytań, zgłaszania propozycji lub wątpliwości. Można to zrobić osobiście w każdy poniedziałek między 13.30 a 14.45 lub
e-mailowo szkolademokracji@szkolajerzmanowice.pl
Zmiany wprowadzone zostały w ramach programu Szkoła Demokracji.
Ewa Rogóż


Wydarzenia artystyczne w Zespole Szkół w Jerzmanowicach, czyli teatr i wernisaż w szkole...

        17 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół w Jerzmanowicach miały miejsce wyjątkowe wydarzenia artystyczne. Otóż w tym dniu młodzież gimnazjum i szkoły podstawowej obejrzała spektakl o ludzkiej kondycji w Dniu Narodzenia Pańskiego zatytułowany "Gwiazdka w Polszcze w dwóch odsłonach" z tekstem Anny Osławskiej i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.Świąteczne warsztaty

W grudniowe, przedświąteczne popołudnie pani Anna Dypcio, przeprowadziła dla zainteresowanych uczniów warsztaty. Podczas tego spotkania wykonaliśmy świąteczne stroiki, które będą ważnym elementem bożonarodzeniowych dekoracji w naszych domach. Warsztaty bardzo nam się podobały, a własnoręcznie robienie stroików było ciekawym przeżyciem. Zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności. Sprawiło nam to wielką przyjemność. Było to kolejne spotkanie edukacyjne w ramach Szkoły Demokracji.
Katarzyna Dypcio kl. 2a
Mateusz Skrzypek kl. 2a
Wspólne zarządzanie przyrodą

        Projekt "Wspólne zarządzanie przyrodą -partycypacyjne mapowanie terenów chronionych" jest realizowany w okresie 01.04.2015 do 30.04.2016 przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie. Jest on finansowany z grantów norweskich przez Fundację Batorego z Warszawy.

XVII JASKINIOWY RAJD PTSM
O PUCHAR WÓJTA GMINY
JERZMANOWICE-PRZEGINIA ,, ŁAZY 2015"
Jaskiniowe zmagania w Łazach za nami!


        Kolejny już -XVII Rajd Jaskiniowy organizowany przez Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze "Ostaniec" oraz Małopolski Oddział PTSM w Krakowie odbył się w dniach 11-13 XII 2015 w Łazach.


Wiedza, nie tylko szkolna

W przedświątecznym zabieganiu pani Ludmiła Kemona znalazła czas, aby spotkać się z nami na nietypowej lekcji wychowawczej. Mama jednego z naszych kolegów odwiedziła nas, by podzielić się informacjami o kraju, z którego pochodzi, a mianowicie Rosji. Mieliśmy okazję do rozmowy o tradycjach świątecznych kultywowanych przez wyznawców prawosławia.

GWIAZDKA W POLSZCZE W DWÓCH ODSŁONACH


Zapraszamy
na
spektakl o ludzkiej kondycji
w Dniu Narodzenia Pańskiego...

17 grudnia 2015 r. godz. 17:00

Zespół Szkół w Jerzmanowicach


Konkurs "Szopka bożonarodzeniowa"

Komisja XIV edycji konkursu "Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej" przyznała 26 nagród i wyróżnień. Aż 8 z nich trafiło do naszych uczniów! Gratulujemy!


Wyróżniona pasja pani Agaty

Pani Agata Tuleja-Kozera, nauczycielka matematyki i techniki w naszym Zespole Szkół ma swoją cichą pasję, szydełkuje, a jej wyjątkowe prace można oglądać na wystawie Skoczmyż do Betlejem czempredzej w Krakowie-Dom Polonii Rynek Główny 14.

Pasjonat Sportowej Polski 2015

Pan Tomasz Kiszka, nauczyciel wychowania fizycznego w naszym Zespole Szkół, uhonorowany został tytułem Pasjonat Sportowej Polski 2015. Wyróżnienie zostało przyznane za upowszechnianie kultury fizycznej, propagowanie zdrowego stylu życia, sportu i rekreacji przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.


Konkurs "Szopka bożonarodzeniowa"

Nasi uczniowie jak co roku przygotowali swoje prace na XIV edycję konkursu "Szopka bożonarodzeniowa w tradycji chrześcijańskiej" organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 10 w Będzinie, Parafia św. Trójcy oraz Muzeum Zagłębia w Będzinie. Wykonano 26 szopek ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego.

Zarząd Oddziału Małopolskiego PTSM w Krakowie
oraz Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze "OSTANIEC",
działające przy Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej w Jerzmanowicach
zaprasza na
XVII JASKINIOWY RAJD PTSM O PUCHAR WÓJTA GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIA ,,ŁAZY 2015"

Rajd obędzie się w dniach 11.12.- 13.12.2015 r.

Program rajdu w załączeniu:   DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA


25.11.2015r. (środa)
kl. 4-6 szkoła podstawowa i 1-3 gimnazjum
w godz. 17.00 - 20.00

OGŁOSZENIE


Zebranie Rodziców
uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
odbędzie się 18 listopada 2015 r. (środa)
o godzinie 16:30
w sali gimnastycznej.

Tydzień otwartych zajęć
23 - 27.11.2015r.Obchody Święta Niepodległości


Obchody Święta Niepodległości
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
w dniu 10 listopada 2015 r.


Godz. 10:00
Wymarsz dzieci, uczniów i nauczycieli
Zespołu Szkół w Jerzmanowicach
na Cmentarz Parafialny w Jerzmanowicach

Godz. 10:10
Rozważania o Niepodległości
złożenie kwiatów na
Grobie Nieznanego Żołnierza

10:45
Powrót do szkoły na zajęcia lekcyjneWypracować sukces

        Kolejne warsztaty edukacyjne w ramach programu Szkoła demokracji poświęcone były diagnozie obecnego stanu w zakresie spełniania wymagań niezbędnych do uzyskania certyfikatu. Szukaliśmy też rozwiązań na lepsze funkcjonowanie gimnazjum w zakresie komunikacji między gimnazjalistami a dyrekcją szkoły,. Wypracowaliśmy też sposoby na skuteczniejszą realizację programu pracy SU w bieżącym roku szkolnym. Zbieraliśmy pomysły na tematykę wspólnych spotkań uczniów, nauczycieli i rodziców. Wypracowane pomysły będziemy wdrażać w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Efekty naszych działań zaprezentujemy na kolejnych, już styczniowych warsztatach.
Ewa Rogóż
II Rajd Przyrodniczy o Puchar Starosty Krakowskiego
"W Jaskiniowej Dolinie" Łazy 29-30 X 2015


         W dniach 29-30 X 2015 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym PTSM w Łazach odbył się II Rajd Przyrodniczyo Puchar Starosty Krakowskiego "W Jaskiniowej Dolinie" Łazy 2015. W pięknej scenerii "złotej jesieni" Wójt Gminy Jerzmanowice-Przeginia Adam Piaśnik i Dyrektor Zespołu Szkół w Jerzmanowicach Tadeusz Nabagło przywitali ponad 60 uczestników rajdu. To już drugi rajd dla dzieci i młodzieży szkolnej organizowany przez Stowarzyszenie Ekoturystyki "Ostaniec" Gminy Jerzmanowice-Przeginia oraz Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne "Ostaniec", działające w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej w Jerzmanowicach.


OGŁOSZENIE


02.11.2015r. (poniedziałek)
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.


Młodzi głosują

W ramach programu Młodzi głosują, który organizuje Centrum Edukacji Obywatelskiej gimnazjaliści z Jerzmanowic wzięli udział w symulacji wyborów parlamentarnych.Akcja "Podaruj innym zeszyt"

"Wolontariat - pochodzi od łacińskiego volontarius i znaczy dobrowolny, chętny. Wolontariat to aktywna odpowiedź na dostrzeganie problemów drugiego człowieka".

Każdy początek roku szkolnego to spore wydatki dla rodziców. Ale nasi uczniowie już od kilku lat pokazują, że warto pomagać i wspierać innych, którzy może mają mniej. Dlatego we wrześniu przeprowadziliśmy w szkole kolejną zbiórkę artykułów szkolnych, pod hasłem "Podaruj innym zeszyt".


Stowarzyszenie Ekoturystyki "Ostaniec"
Gminy Jerzmanowice - Przeginia
oraz Szkolne Koło Turystyczno - Krajoznawcze "OSTANIEC",
działające przy Gimnazjum nr 1 im. Akademii Krakowskiej
w Jerzmanowicach zaprasza na
II Rajd Przyrodniczy "w Jaskiniowej Dolinie"
Łazy 29-30 X 2015

Program rajdu w załączeniu:   


Konkurs plastyczny
"Portret jesieni"

Święto Szkoły

        14 października 2015r. w naszym zespole szkół uroczyście obchodziliśmy Święto Szkoły. Rano, w uroczystym pochodzie, młodzież szkolna na czele z dyrekcją udała się do Kościoła św. Bartłomieja Ap. w Jerzmanowicach na mszę świętą, którą celebrował ksiądz proboszcz Kazimierz Szczęsny.

Konsultacje w sprawie zmiany
Regulaminu ocen zachowania

Zwracamy się z prośbą do Rodziców i uczniów
o wyrażenie opinii w sprawie projektu Regulaminu ocen zachowania.
Propozycje zmian prosimy przesyłać na adres:
tsieradzka@interia.pl lub olaewa1@op.pl

Dokument w załączeniu:   Ogłoszenie dla Rodziców

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej w Olkuszu prowadzi nabór chętnych dzieci z klas 1-3
oraz dziewcząt z rocznika 2005
Szczegóły na stronie; www.sprolkusz.pl


Ostańczycy na XL Jubileuszowym Ogólnopolskim
Rajdzie Grunwaldzkim
Młodzieży Szkolnej PTSM - Kraków 2015r.

Dla Ostańczyków to był kolejny, wyjątkowy rajd. Intensywny, wyczerpujący i bardzo, bardzo atrakcyjny. Nasi reprezentanci wzięli udział w każdej konkurencji rajdowej: w prezentacjach drużyn na Kopcu Kościuszki, w marszu na orientację w Lesie Wolskim, konkursie wiedzy historyczno-krajoznawczej, w konkursie plastycznym "Zabytki Krakowa" i w grze terenowej po Starym Mieście.

Młodzi ,,Zmieniają Polskę długopisem"!

      Gimnazjaliści z Jerzmanowic, podobnie jak w latach poprzednich aktywnie uczestniczą w edukacyjnym programie ,,Młodzi głosują-wybory parlamentarne 2015".
     W ramach swoich działań przygotowali plakaty i hasła zachęcające do udziału w głosowaniu. Rozwiesili plakaty pro-frekwencyjne oraz rozdali mieszkańcom ulotki z związane z tegorocznymi wyborami, które otrzymaliśmy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Klasy drugie i trzecie uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na temat wyborów parlamentarnych oraz zadań sejmu i senatu. Temat tych lekcji brzmiał Zmieniaj Polskę długopisem! taki był wybór gimnazjalistów spośród kilkunastu haseł zachęcających do głosowania.
     Zachęcamy wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową do głosowania 25 października. Młodzi oddadzą swoje głosy kilka dni wcześniej.
Ewa RogóżKolejny krok w lepszą stronę

     Kolejne warsztaty (06 października) w ramach ,,Szkoły Demokracji" poświęcone były przygotowaniom do diagnozowania stanu naszego gimnazjum w zakresie oceniania, komunikowania się, pozyskiwania informacji. Uczestnicy wspólnie z opiekunami diagnozowali swoje umiejętności w zakresie przeprowadzania wywiadu. Poznali też nowe sposoby pozyskiwania informacji, metoda zdjęć, mapy i flagi. Nowe wiadomości i umiejętności władze SU wykorzystają do wypracowania harmonogramu zmian w szkole. Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Suwaj, pracownik Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Ewa Rogóż

OGŁOSZENIE


Dzień Edukacji Narodowej (14.10.2015r.)
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu obchodzimy Święto Szkoły.

Program uroczystości:
7.55 - sprawdzenie obecności, wyjście do Kościoła
          Św. Bartłomieja
8.00 - Msza św.
9.00 - program artystyczny
ok. 10.15 - odwóz uczniów do domów
(tylko jeden odwóz w tym dniu).

14 października 2015r. świetlica pracuje bez zmian.
W tym dniu nie ma obiadu.


Święto szkolnej demokracji

     W środę, 30 września gimnazjaliści wybrali władze oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Wybory poprzedziła kampania wyborcza; kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, odbyło się też spotkanie uczniów z kandydatami.

Poznajemy i zdobywamy wspaniałe polskie góry
Beskid Wyspowy

     W dniach 25-27.09.2015 r. Szkolne Koła PTSM "Ostaniec" i "Nietoperze" z Zespołu Szkół Jerzmanowicach brały udział w VI Wojewódzkim Rajdzie PTSM "Lubogoszcz 2015 Na indiańskim szlaku". Rajd odbywał się w Bazie Szkoleniowo - Wypoczynkowej i Szkolnym Schronisku Młodzieżowym PTSM, usytuowanym na stoku góry "Lubogoszcz" w Kasince Małej (woj. małopolskie). Schronisko leży wśród gór i lasów Beskidu Wyspowego na wysokości 600 m n.p.m.     Beskid Wyspowy tworzy grupę górską o trudnych do ścisłego określenia granicach topograficznych. Na płn graniczy z Pogórzem Wielickim, od zachodu sąsiaduje z Beskidem Średnim, od pd z Gorcami, a od wsch granicę wyznaczają Dolina Dunajca i kotlina Sądecka.INFORMACJA DLA RODZICÓW


Procedury organizowania i przeprowadzania sprawdzianu w szóstej klasie szkoły podstawowej oraz egzaminu gimnazjalnego obowiązujące w roku szkolnym 2015/2016 dostępne są na stronie OKE
Konkurs plastyczny
"Portret jesieni"

Forma pracy dowolna
(malarstwo, rysunek, wydzieranka, materiał przyrodniczy,
forma przestrzenna, inne)

Prace należy złożyć w świetlicy szkolnej
do dnia 09.10.2015r. do godz. 1500

Regulamin konkursu w załączniku =>    Samorządy mają głos

     Pod takim hasłem przygotowujemy wybory władz SU, nasze działania są elementem programu Szkoła Demokracji, który realizujemy w naszym gimnazjum.
OGŁOSZENIE

"Nakrętki dla Emilki"

Przyłącz się do akcji i zbieraj nakrętki na leczenie
i rehabilitację 7-letniej Emilki Włosek.

"Jedna nakrętka świata nie zmieni,
ale wspólne działania dla dobra innych
mogą go uczynić o wiele lepszym"


Zakrętki odbiera pani pedagog Katarzyna StachowiczOGŁOSZENIE


W dniu 16.09.2015 r. (środa)
w Zespole Szkół
w Jerzmanowicach
odbędzie się zebranie rodziców
z wychowawcami w klasach
o godz.1630 w szkole podstawowej
o godz.1715 w gimnazjum


MISJA PRZY(G)RODA
W TATRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

Początek roku szkolnego 2015/2016 Gimnazjaliści z Jerzmanowic rozpoczęli na zielonej szkole w Tatrzańskim Parku Narodowym w ramach realizowanego projektu "Misja Przyroda-Zielone Szkoły w Parkach Narodowych". Grupa 36 uczniów przez pięć dni poprzez zabawę, ćwiczenia badawcze, gry terenowe oraz pracę metodą projektu poznawali bioróżnorodność gatunkową i walory przyrodnicze Tatr oraz kulturę Podhala.


Organizacja rozpoczęcia Roku Szkolnego 2015/16
w dniu 01.09.2015r.
w Zespole Szkół w Jerzmanowicach
rozpocznie się Mszą Św. o godz. 8:00
w Kościele Parafialnym Św. Bartłomieja.

Rozpoczęcie w Szkole Podstawowej w Jerzmanowicach o godz: 9:00
(sala gimnastyczna)

Rozpoczęcie w Gimnazjum w Jerzmanowicach o godz: 9:00
(korytarz)

Rozpoczęcie w Przedszkolu Samorządowym w Jerzmanowicach o godz: 9:00

Rozpoczęcie w oddziale Szkoły Podstawowej w Szklarach o godz: 10:00

Rozpoczęcie w oddziale Przedszkola Samorządowego w Łazach o godz: 10:30


Dowóz uczniów 1 września zgodnie
z harmonogramem dowozów z ubiegłego roku szkolnego.
Dzwonki
1.8.00 - 8.45
2.8.55 - 9.40
3.9.50 - 10.35
4.10.45 - 11.30
5.11.55 - 12.40
6.13.00 - 13.45
7.13.55 - 14.40


Dowóz
7:00Jerzmanowice ulice: Nietoperzowa, Doły, Pod Grodziskiem, Jurajska, Jana lll Sobieskiego, Centralna, Szkoła
7.00Jerzmanowice Stok, ul. Zachodnia, ul. Krakowska w stronę stacji Shell
7.10Gotkowice przystanek droga krajowa 94 w kierunku Olkusz, Szkoła
7:25Łazy Pętla, Łazy Remiza, Łazy przystanki 1, 2, 3, Kopaniny „koło Studni, Szkoła
7:30Szklary przystanki – Żary pętla, Szklary Tartak, Szklary Remiza, Szklary Kościół, Szklary Stara Szkoła, Szklary Koniec, Jerzmanowice ul. Centralna, szkoła
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej


Odwóz
12:55Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
12:55Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana lll Sobieskiego
14:00Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:00Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
14:50Gotkowice, Jerzmanowice ul. Zachodnia, Stok, Szklary
14:50Łazy, Kopaniny, Jerzmanowice ul. Wschodnia, Doły, Jurajska, Pod Jamą, Nietoperzowa, Jana III Sobieskiego
Autobusy kursują
w dni nauki szkolnej